הומלנד 3.05: מהלך היוגה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 28/10/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על "הומלנד" עונה 3 פרק 5?

Homeland - 03x05 - The Yoga Play

תגיות:
 • יוני אנטון

  ספוילרים
  לאחר שבפרק הקודם קרי נעלמה לעוקבים בלי חשש שזה ייעורר אצלם חשד, בפרק הזה, עם מהלך היוגה במרכזו, זה פתאום הופך לקריטי שאסור לה להעלם מהעוקבים .
  כ"כ זה מטומטם שאיך כיסוי מלא של הבית שלה ואפשר לחטוף אותה מתחת לאף של הסי.אי.איי

  • שין-גימל

   ספויילר!
   (ועוד שורה ליתר ביטחון)

   כל הנושא של הקאבר של קארי הרגיש מחופף. הנקודה שאליה הם מגיעים בסוף הפרק שבה היא "לבד" היא הנקודה שממנה הם היו צריכים להתחיל את הפרק הזה, בלי קווין או טלפון נוסף.

 • יוסי

  ספוילר

  אבל אין באמת כיסוי של הסי.אי. איי
  רק הבחור שבתמונה משקיף, וזה צריך להיות מוזר – האיראנים לא רואים שאף אחד (צוות מעקב) לא עוקב אחרי קארי ?

  • יוני אנטון

   הבחור בתמונה זה קווין שנשלח ע"י סול. אם קווין לא מספיק אז היו צריכים לשלוח צוות.
   התירוץ היחיד שרק קווין נשלח יכול להיות שבגלל שיש חפרפרת בסי.אי.איי סול לא סומך על אף אחד אחר. (ומשום מה קיום החפרפרת נשכח למרות שאיתורה אמור להיות בראש מעייניו של סול, אא"כ סול הוא החפרפרת)

 • שין-גימל

  ספויילר.
  אפשר להתווכח על החשיבות של ג'סיקה כדמות, אבל הביקור של ג'סיקה אצל קרי הוא בוודאי איזושהיא נקודת שפל תסריטאית. לזכותם לפחות הפעם לכל הסבוניות הייתה איזושהיא השלכה מיידית על העלילה המרכזית, אם זה תרגיל היוגה, או העצבים של סול שמשליכים על שיקול הדעת שלו.

  מה בדיוק הייתה הפואנטה של ההמבורגר?

  לבסוף, הצעה לשיפור: ליווי סצינות "קרי לא לוקחת כדורים" בפריטות כינור מאיימות.

  • המבורגר? השיחה בין ליאו לדיינה על דרכים להשיג כסף?

   • סתם אחד

    ספויילר הכוונה היא להמבורגר של ג'באדי- סתם נסיון תסריטאי לקרוץ לסרטי המרגלים של המלחמה הקרה על ההתענגות של הסוכנים הסובייטים של מנעמי החיים במערב.

    ללא ספק סול לא היה יכול להסתכן בכיסוי מלא של קרי בגלל הכיסוי האירני – מדובר במבצע עוקץ ו"האמינות" (מילה בעייתית בסדרה הזאת) של הקרע בין קרי לסוכנות צריכה להישמר.

    אכן ההליכה של ג'סיקה לקרי היא בעייתית תכל'ס חשבתי שלחבר שלה (מייק פאבר) אמורים להיות מספיק קשרים אצל האף-בי-איי בתור אנליסט צבאי (או שלא- כי הרי הסי-אי-איי השבית את החקירה שלו עונה שעברה).

    אגב- הטוויסט סטייל בית הקלפים של ניהול הסוכנות עבר כאן בשקט- אם סול מפוטר, האם מישהו מכיר את המבצע חוץ מקווין? איך דר עדאל משתלב כאן?

    ועוד משהו שנורא מפריע לי- סול הוא המנהל בפועל אחרי פיגוע אימים- איפה אבטחה? איפה נהג? איפה צוות? איפה תדריכים יומיים בבית הלבן? קרי, קווין וה"חבר" ממובאיי נכנסים ויוצאים כאילו כלום- וואחד חור בעלילה…….

    ורק לי, או שגם לכם, יש תחושה שלתסריטאים אין שמץ שך מושג איך לשלב את ברודי בהמשך העלילה (למעט המיקום הג"ג של הבנק האירני בוונצואלה).

    • אה, נכון. וזה בדיוק מה שחשבתי, כמו גם החרמת כל סממני המערב מבית, אבל התענגות עליהן ברגע הראשון שבכיר כלשהו נמצא על אדמת אויב. אני מניח שהצפייה של ג'באדי באישה עם התינוק גם רומזת לכך שהייתה לו מערכת יחסים עם האישה (או מישהי אחרת, בהנחה שהיא המטפלת) ויש לו צאצאים סודיים על אדמת ארה"ב.

     אני מנחש שסול מתכנן לסיים את המבצע בשבועיים האחרונים שנותרו לו כמנהל בפועל. הוצע לו להמשיך בתפקיד כלשהו בסוכנות, במידה ויתקפל ויציית לפקודות של בעל הבית החדש, אבל הנאום שלו בפני כולם מוכיח כנראה שזה לא יקרה.

© עידו ישעיהו