הומלנד 3.02: אה, או, אה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 07/10/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על "הומלנד" עונה 3 פרק 2?

תגיות:
 • תתש

  פרק 2 (ספוילרים)

  הפרק הזה הדגים בצורה מושלמת איך ישנן שתי גרסאות של הומלנד. גרסה אחת היא דרמת ריגול, עם דמויות מעניינות המשוחקות ע"י שחקנים טובים ואיכות כללית טובה מאוד. הגרסה השנייה היא המופע של קרי מת'יסון המשוגעת בכיכוב הפרצוף המייבב של קלייר דיינס. כתבתי בתגובות של אחד הפרקים של העונה הראשונה שבשלב מסויים יהיה עדיף לסדרה להיפטר מקרי, נראה לי שהיום הזה הגיע.

  דיינה לא צריכה להיות שייכת לשום גרסה של הומלנד.

  • אורן

   פרק 2 – ספוילרים

   העלילה של דיינה והחבר הפסיכי שלה, במיוחד עם הסצנות שלהם, הותירו אותי נבוך לגמרי ואחרי הפרק הזה די יצא לי החשק מהסדרה.

   • Michael Ginzburg

    עכשיו אני משלים את העונה הזו ודיינה (עדיין) פשוט מעצבנת ומביכה, מסכים. היוצרים טעו להכניס את דמותה עמוק למערכה העלילתית, למי לעזאזל אכפת ממנה? היא מפריעה!

  • שין-גימל

   חשבתי על זה אחרי הפרק בשבוע שעבר – הומלנד פונה לכמה סוגים שונים של צופים. אני לא חושב שיהיה שינוי כזה פשוט כי יש לדבר הזה קהל. הגישה שלי לקו העלילה של קרי כנראה יותר אוהדת משלך, אבל אפילו אני חייב להודות שזה קצת מיצה את עצמו.

 • Saturn

  הפרק בהחלט סיפק אין ספור הזדמנויות ל GIFs של הפרצוף של קארי והסנטר הרוטט. זה גם נראה שאחרי הליכתה של דקסטר, עודף ה'fuck' של דברה הועבר אליה.

  באמת לא מבין מה הם חושבים לעצמם עם הפוקוס על דיינה. מוגזם לחלוטין. כמו גם האמירה של סאול לאנליסטית החדשה חובשת החיג'אב שמדובר ב'פאק יו לכל העובדים'. באמת? ועוד שזה בא מסאול? נסיון די מטומטם להכניס פוליטיקה לעניין.

  אז נו, נראה את מעללי ברודי מתישהו?

  • שין-גימל

   פרק 2 – ספויילרים

   מה שדי ברור אחרי הסצינה האחרונה של דיינה היא שאנחנו רואים את ברודי מבלי לראות את ברודי. כלומר הסצינה שבה דיינה נכנסת ב(אם-)אמא שלה משדרת שדיינה נורמלית ואפילו חזקה מספיק כדי לדאוג למשפחה שלה, ואז הטוויסט הוא שכל מה שראינו הוא ריפליי של היחסים בין ברודי לג'סיקה בעונות הקודמות (והחבר הוא לא רק תחליף-אב, אלא במידה מסויימת מקביל לקארי).
   ברור שהנזיפה על החיג'אב פסולה, אם כי דברים כאלה מתרחשים גם במציאות (העגומה). סול, כפי שאנחנו רואים בפרק, הוא קודם כל ראש הסי.איי.איי (שמתרוצץ בשטח קצת יותר מדי בשביל אחד כזה, אבל ניחא), ואחר כך כל היתר. אני חושב שלהראות אותו עושה את זה, ביודענו שהוא מבין מהי גזענות, בא להעיד על הלחצים שמופעלים עליו, יותר משזה בא לומר משהו פוליטי.
   אם כבר, אולי קצת מפריע יותר שהתפילה של דיינה מוצגת כהחלקה על השכל, בעוד אצל ברודי זה הוצג קצת יותר בהקשר.

   • Saturn

    הבעיה עם הנזיפה שלו היא שהיא הרגישה out of character כפי שלמדנו להכיר את סאול עד עתה.
    בנוסף, זה מאוד מוזר שארגון כמו ה CIA שבאופן טבעי נעשן ונעזר בשיתוף פעולה של אנשים מכל רבדי האוכולוסיה ומכל השיוכים מתנהג באופן שכזה. ראית איך שהיא נכנסת כולם נועצים בה מבטים? אנחנו אמורים לחשוב שזו האישה הראשונה שנכנסת עם חיג'אב בדלתי הסוכנות או שהעובדים שם אמורים להיות מופתעים מעובדה זו ולנעוץ בה מבטים רוחשי-רעה כאילו הם לא באים במגע יום יום עם מוסלמים ומוסלמיות שעוזרים להם?

    אני לא הבנתי מה היית הקטע של דיינה והתפילה. אתה חושב שזה בא להראות שחסר לה בורג?

    • שין-גימל

     אני מרגיש שהם יצרו נסיבות שבהן הם יכולים קצת לגלוש עם ההתנהגות של סול מבלי להגיע ל-OOC.
     זה נכון גם לגבי ה-CIA בהכללה. אני לא חושב שההנחות האלה תקפות לגבי הארגון אחרי מה שעבר עליו – הן מבחינת המשאבים שלו, והן מבחינת הפסיכולוגיה של העובדים שלו.

     אני חושב שהקטע של התפילה בא להראות שהיא הולכת בעקבות ברודי, והקטע הזה הוא חסר הקשר בשביל הטוויסט, אבל חוסר ההקשר הזה גם גורם לה להיראות כאילו שחסר לה בורג. אני לא בטוח שלזה הם התכוונו, ואולי הם יתקנו קצת את הרושם הזה בפרקים הבאים.

 • may

  אני לא חושבת שזה נועד על מנת להראות שחסר לה בורג,נראה לי שזה נועד להראות שלמרות הכל,היא מתגעגעת לאבא שלה,

  והקטעים עם קארי היו ממש שוברי לב (מה שמקהה את התחושה קצת זו העובדה ש3/4 מהסדרה הם קטעים שוברי לב בכיכוב קארי. אבל באמת היה נורא לראות איך סול בגד ונטש אותה,ואיך כופים עליה טיפול..נורא)

  אני לא יודעת מה יהיה עם הסדרה הזו, אבל נראה שלפחות אני לא שונאת אותה כמו כל הכותבותים פה 🙂 וחושבת שהפרק הזה קצת יותר טוב מהקודם.

  טה טה דה דם- אני מחבבת את דיינה! אז לא אכפת לי שמתמקדים בה. למרות שאני חושבת שאם יש דמות במצוקה בסדרה זו כריס- איך הוא לא ניסה אקט זעקה לעזרה כלשהו?? לילד לא היו 5 משפטים משך כל הסדרה…

  ואלו שכתבו שקלייר דיינס נראית מבוגרת- אז היא ממש לא, פשוט מנסים לגרום לה להיראות ממש רע בפרקים האחרונים,אז היא נראית חיוורת ועייפה במיוחד

  איך אתם הייתם נראים אם אהובכם הפסיכי נמלט ומבוקש על רצח חצי מהסיאיי איי ,הבוס והחבר הכי טוב שלכם בוגד ומנצל אתכם, ואתם עוברים אשפוז וכליאה

  אם זה לא יגרום לאישה להיראות בת 38 אני לא יודעת מה כן…

  טוב, אני מודה, הסדרה מייגעת…

  אבל אני מחבבת את פיטר..

© עידו ישעיהו