החץ 2.04: מצרף

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 31/10/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "החץ" עונה 2 פרק 4

"תזכיר לי ללמד אותך איך להשתמש באייליינר אחרי שנשבור את הצלעות של הנבל התורן."

"תזכיר לי ללמד אותך איך להשתמש באייליינר אחרי שנשבור את הצלעות של הנבל התורן."

החשד לזהותה של הבחורה בשחור (אקרא לה הקנרית השחורה, למרות שלא נעשה שימוש בשם עד כה) מלכתחילה היה על שרה לאנס המנוחה לכאורה, כי אם לא לורל אז מי זו עוד יכולה להיות? לצערי, גיליתי את האמת כבר לפני כשבועיים כשבדקתי מי השחקנית בימד"ב ושם נכתב שחור על גבי צג שמה האמיתי של הדמות (חדי העין ישימו לב שהשחקנית הוחלפה בין שתי העונות, לא שזה משנה).

כפי שאוליבר בעונה הראשונה נע בין האיחוד הלא אידיאלי עם משפחתו לבין תפקידו החדש, וכעת עם האחריות על העסק המקולל שירש והצלת העיר בשתי זהויותיו, כך גם שרה צריכה להתמודד בין שמירת סודה לבין הסבל המתמשך של אביה ואחותה בעקבות "מותה". כשאוליבר לצידה, אוחז בידה בסוף הפרק, היא לא תהיה לבד כשתחליט ללכת לקראתם. הוא אף מוכן להקריב עבורה את קשריו עימם כשיתגלה כשקרן.

עם התקדמות הפרק הנחתי שמערכת היחסים בין אוליבר לבין חבר המועצה סבסטיאן בלאד מתקדמת אל עבר יריבות ידידותית כפי שראינו בעבר בסיפורים אחרים, וכלל לא ציפיתי שכבר בסוף הפרק ייחשף פרצופו האמיתי (עטוי מסכה, ובכל זאת) של האח בלאד, מה שמאשר כי הוא אכן נבל כבן דמותו בקומיקס. כמו כן, האם סירובו להתמודד לראשות העיר בשיחה עם אוליבר היה רמז לעתידו הפוליטי של מר קווין או לא יותר מהתייחסות לקומיקס?

עד כה התעלמתי מאירועי הפלאשבק\האי, לאו דווקא מסיבה מסוימת, אבל הנה הם מתקדמים למקום… מעניין. קצת מפריע לי שחרגו מגבולות האי, כפי הנראה רק כדי לשים את אולי ושרה באותו מקום במהלך שנות היעדרותם. אף על פי כן, אני מצפה לראות את תהליך הסבל הפיזי והנפשי שאוליבר החל בפרק הזה.

דו"חות הכספים של תעשיות קווין היו נראים טוב יותר כך:
– "מחנה קירבי": ג'ק "המלך" קירבי (נולד בשם ג'ייקוב קרצברג; 1917-1994) הוא אחד האבות המייסדים של תעשיית הקומיקס האמריקאית והצייר הכי משמעותי בתולדותיה (אבל הוא ידוע גם בכתיבתו). קירבי יצר עבור DC את האלים החדשים ודארקסייד, אולם התרומה הכי משמעותית של קירבי היא יצירת מרביתו של יקום מארוול כפי שהוא מוכר כיום, בד"כ יחד עם סטן לי: קפטן אמריקה, ארבעת המופלאים, הנוקמים, האלק, איירון מן, ת'ור, אקס-מן, ניק פיורי, שילד ועוד.
– כבר ציינתי את סבסטיאן בלאד\האח בלאד בפרקים הקודמים, אז הנה תזכורת נוספת.
[נוסף בעריכה:]הספינה בה מוחזק אוליבר כאסיר נקראת "אמאזו", נבל של ליגת הצדק. אמאזו הוא יצור מלאכותי בעל היכולת להעתקת כוחות\מיומנויות – אלו של חברי הליגה.

אגב פרקים קודמים, דילגתי על סיכום\ביקורת פרק 3 ("בובות שבורות") אז הנה אני משלם את חובי מהשבוע שעבר (אע"פ שחלק מהרפרנסים קשורים גם לפרק הרביעי):
– המתקן הסונארי שהקנרית השחורה משתמשת בו מחקה את כוחה העיקרי בקומיקס.
– הקנרית פועלת מתוך מגדל שעון כמו הקבוצה איתה היא מזוהה יותר מכל, בירדס אוף פריי.
סין (סינתיה במקור) היא בתה המאומצת של דיינה לאנס\הקנרית השחורה, אותה פגשה כשבילתה שנה באימונים במזרח הרחוק.
ברטון מאת'יס\יוצר הבובות הוא רוצח סדרתי מעולמו של באטמן, ששם כמטרה את ג'ים גורדון שנים לאחר שהרג את אביו כשוטר צעיר. מאת'יס השתמש בעור פניו של אביו כמסכה.
טוני דניאל, יוצר דמותו של מאת'יס, הוא גם שמו של עורך הדין של הרוצח.
ראס אל גול, אחד מאויביו המושבעים של באטמן, מוכר מסדרת הסרטים של נולאן (בגילומו של ליאם ניסן), כמו גם ליגת המתנקשים שלו, אותה הזכיר בעבר מלקולם מרלין (מכאן הדימיון הרב של תלבושתו כקשת האפל לזו של השליח שהעביר את המסר לקנרית).
– בעונה הראשונה חשבתי שבפרק הפלאשבק הייתה התייחסות לריי פאלמר\אטום ובת זוגו ג'ין לורינג. נראה ששגיתי, כי ג'ין הופיעה בפרק הזה כסניגורית של מוירה.
– שמו האמצעי של קוונטין, לארי, הוא גם שמו של אביה של דיינה לאנס בקומיקס. לארי היה בלש משטרה כמו קוונטין.
– "מעבדות גריינג'ר": הולי ודון גריינג'ר הן אחיות שהיו הצמד Hawk and Dove באחת מגרסאותיו (בהמשכיות הנוכחית דון [Dawn] היא שותפתו של האנק הול, חצי מהצמד המקורי עם אחיו דון [Don]).
– "מטאמורפו כימיקל": מטאמורפו\רקס מייסון הוא גיבור על עם היכולת לשנות צורה ולהתאים את עצמו כמעט לכל יסוד הקיים בטבע.

תגיות:
© עידו ישעיהו