סוכני שילד 1.05: נערה בשמלה פרחונית

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 23/10/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 1 פרק 5, ספוילר

SHIELD_1.05_small

הגילוי על סקאיי הגיע מוקדם מכפי שציפיתי. אלא אם היא מסתירה משהו נוסף, מה שעומד מאחורי מעשיה כלל לא מונע מרוע – היא בסך הכל רוצה לגלות את האמת על הוריה. אני חושב שגם אפשר לראות בזה, כמו גם בחבר שלה מיילס, סימן לכך שרייזינג טייד לא מהווה את האיום הגדול שחשבנו שהוא. כן, מדובר בקבוצת האקרים אנרכיסטית, אבל הם לא פועלים כדי לאיים על העולם החופשי. האויב האמיתי הם חברי הקבוצה שיצרה את הסנטיפיד, ומיילס ותאוות הבצע פשוט נפלו קורבן לאישה בשמלה הפרחונית.

גם צ'אן הו יין, אמן הרחוב הפירוקינטי, נפל לקסמיה של ראיינה. שילד ניסתה לדכא אותו ואת יכולותיו [1] וכשהגיע מישהו לשחרר אותו, עם הבטחה שיוכל להפוך לכוכב כפי שחלם, גורלו של צ'אן נחתם. על המדענית המעצבנת מפרק הבכורה ניתן היה לוותר (היא עשתה עבודה גרועה עם נסייניה ושירתה את תכליתה כשתיקנה את האקסטרימיס תודות לצ'אן), אבל למה לא לשמור על סקורץ' כאיש על שישרת את הארגון?

[1] לא ממש הוסבר מה מקור כוחותיו, חוץ מלציין שגר ליד מפעל כימיקלים כלשהו. מה התירוץ לגבי בעלי הכוחות הנוספים שנמצאים ברשימת המפוקחים של שילד?

נראה שסקאיי קנתה את אמונו המחודש של קולסון, אבל עם האחרים – לפחות וורד ומיי – זה יהיה הרבה יותר קשה. וורד כבר התחיל להאמין בה, בייחוד כמנטור, וייתכן שכפי שניחשתי לפני מספר שבועות, העלבון עבורו צורב יותר מהאחרים (טוב, אולי קולסון נפגע בצורה דומה, מאחר והיה הראשון לתת בסקאיי אמון וגייס אותה לצוות, אבל הוא גם הראשון להושיט לה יד כשפרשה בפניו את סודותיה).

מידע שלא הושחר ע"י שילד:
– היו מספר דמויות ביקום מארוול תחת השם סקורץ', אף אחת מהן לא משמעותית במיוחד. נבל נשכח שהשתמש בכינוי הזה, טומי אנג, היה יכולות דומות לאלו של צ'אן הו יין.
– בקומיקס ראיינה הוא שמה של בת לגזע דמוי-אנוש עם כוחות מוטאנטיים מהסאבאג' לנד, חבל ארץ נסתר ומיסטי באזור אנטרקטיקה. קשה לדעת אם יש קשר בין שתי הראיינה.

© עידו ישעיהו