סוכני שילד 1.04: עין מרגלת

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 17/10/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 1 פרק 4

SHIELD_1.04_small

אין לי ממש מה לכתוב על המקרה השבועי, אע"פ שהוא היה מעניין למדי. חשבתי שהסוכנת לשעבר אקלה אמדור [1] והטכנולוגיה שהושתלה בגופה יהוו אבן דרך בגילוי על סודו של קולסון, אולם לבסוף הקשר הישן שלהם כמנטור ותלמידה כהצצה נוספת לנבכי נפשו של פיל, כשאמדור העירה בפני מיי שמשהו השתנה בו.

[1] דמות נוספת בשם אמדור, כריס, היה סוכן FBI בסדרה "האמריקאים" שגם היא עלתה לשידור השנה. את אמדור גילם מקסימיליאנו הרננדז, שמגלם את סוכן שילד ג'ספר סיטוול בסרטי מארוול.

בפרק הזה הסדרה יצאה מגדרה כדי לבטל את אפשרות קיומן של טלפתיה ואלקטרומגנטיזם, שתיים מהיכולות הנפוצות והחזקות ביותר בקרב מוטאנטים, כנראה כדי להרחיק את יקום מארוול מעולמם של האקס-מן. זה לא אומר שלא נראה משהו דומה בעתיד, הרי כוחות על ממקורות שונים כבר קיימים, ותמיד אפשר לשלב קסם (ד"ר סטריינג' וסקארלט וויץ' הם דמויות עתידיות שיופיעו ביקום 199999 בשנים הקרובות). וגם, אולי, הסבר אפשרי לתעלומה הגדולה…?

תורגם מבלארוסית:
– האמת היא שלא היו רפרנסים כלשהם במהלך הפרק. ניסיתי למצוא חשיבות לקוד שפתח את המזוודה אותה גנבה אקלה (082989), אבל אם מדובר בתאריך, 29 באוגוסט 1989, לא נראה שקרה משהו משמעותי או רלוונטי ביום לסדרה, או למארוול, ביום הזה. אפילו לא מבחינת קומיקס שיצא לחנויות באותו תאריך, שהרי הוא התרחש ביום שלישי וקומיקס מגיע למדפים בימי רביעי. כבר אמרתי שאני אובססיבי? על כל פנים, החשיבות היחידה שאני מצליח למצוא, אישית, היא שזה היה יומיים לפני שחגגתי יום הולדת 7, אז תודה להפקת "סוכני שילד" על ההתחשבות.
– MI6 הוזכרה ובעיקרון אין לכך חשיבות כלשהי (אבל מי לא שמע על סוכנות הביון הבריטית תודות לג'יימס בונד?) סתם חשבתי לציין את קיומה של MI13 ביקום מארוול, מחלקת העל טבעי וכוחות העל של הממשל הבריטי. כיום בלייד הוא אחד הסוכנים של הארגון.

© עידו ישעיהו