סוכני שילד 1.03: הנכס

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 09/10/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 1 פרק 3

את זה בהחלט לא מלמדים בבית הספר להאקרים.

את זה בהחלט לא מלמדים בבית ספר להאקרים.

שלושה פרקים לתוך הסדרה וזכינו לסיפור המקור של נבל עתידי. לא שהנבלים שהוצגו עד עתה לא נותרו עם אפשרות לחזרה (הרופאה עם ניסוי האקסטרימיס עדיין חופשיה, קמילה רייס ואפילו איאן קווין שנמלט בפרק הזה). אבל ד"ר פרנקלין הול הוא הראשון שאנו חוזים במקור שלו, ב"מותו" והאפשרות הבלתי נמנעת שיגיח מחדש בעתיד, הפעם עם כוחות על – אוריג'ין קלאסי.

למעט הסיפור של הול, סקאיי עמדה במוקד הפרק כשהתנדבה למשימה חשאית שהאחרים לא יכלו להסתכן בביצועה, מאחר והם סוכנים רשמיים ושילד לא אישרה את המבצע. באופן טבעי היא נכנסה לתפקיד החפרפרת במסיבה של קווין, והשתמשה היטב בתפקידה כסוכנת כפולה לכאורה כדי להתקרב אל הנבל התורן. בחירתה בנאמנות לצוות עדיין לא מוכיחה שהיא לא תבגוד בהם בסופו של דבר בהמשך הדרך, אבל ייתכן שצריך לתת לסקאיי ליהנות מהספק כרגע; מי יודע, אולי היא שומרת על מקומה ברייזינג טייד מסיבות מסויימות, בין השאר כדי להגיע למקומות שלשילד אין גישה אליהם (הזמנה לאירוע סודי של מיליארדר מרושע, למשל).

קולסון ממשיך לציין את טהיטי ואת עבודתו עם הנוקמים, עד כדי טרחנות. אם הוא לא היה דמות כה חביבה זה היה ממאיס אותו אחרי שלושה פרקים בלבד. אני לא יודע אם קולסון תכנן זאת, אבל ישיבתה של מיי על הספסל לאורך המשימה השבועית גרמה לה להבין שהיא אוהבת ומתגעגעת לשטח, וביקשה לחזור לפעילות מבצעית. וורד היה וורד, וזה לא רע; למדנו עליו לפחות משהו אחד חדש הפעם ומערכת היחסים שלו עם סקאיי, כקצין אחראי ומאהב אפשרי, מתקדמת יפה. פיץ-סימונס הגיעו במנות קטנות הפעם, וטוב שכך.

מתוך רשומות שהותיר אחריו ד"ר הול:
פרנקלין הול\גרביטון היה מדען קנדי, ובעקבות תאונה בניסוי שערך קיבל כוחות על (ביניהם שליטה בכוח המשיכה) ואימץ את השם גרביטון כנבל שפעל נגד הנוקמים. נראה כי היסוד אותו גילה בסדרה, גרביטוניום, נקרא ע"ש הדמות המקורית.
– אפשר כי הסוכן מאק (נהג המשאית שהובילה את ד"ר הול) נקרא על שמו של יוצר הקומיקס דיוויד מאק. מאק כתב וצייר את סדרת הסולו של דרדוויל, ובין השאר יצר עבור מארוול את דמותה של אקו.
– בארגון האמיתי רייזינג טייד, קבוצה התנדבותית חוצה יבשות שפועלת למען מודעות לבעיות אקלים, כועסים על השימוש בשמם ובסמלם עבור קבוצת האקרים "רעה", ודורשים שמארוול תפסיק לאלתר. שמישהו ימסור להם את הטלפון של לוקי.

© עידו ישעיהו