סוכני שילד 1.03: הנכס

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 09/10/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "סוכני שילד" עונה 1 פרק 3

את זה בהחלט לא מלמדים בבית הספר להאקרים.

את זה בהחלט לא מלמדים בבית ספר להאקרים.

שלושה פרקים לתוך הסדרה וזכינו לסיפור המקור של נבל עתידי. לא שהנבלים שהוצגו עד עתה לא נותרו עם אפשרות לחזרה (הרופאה עם ניסוי האקסטרימיס עדיין חופשיה, קמילה רייס ואפילו איאן קווין שנמלט בפרק הזה). אבל ד"ר פרנקלין הול הוא הראשון שאנו חוזים במקור שלו, ב"מותו" והאפשרות הבלתי נמנעת שיגיח מחדש בעתיד, הפעם עם כוחות על – אוריג'ין קלאסי.

למעט הסיפור של הול, סקאיי עמדה במוקד הפרק כשהתנדבה למשימה חשאית שהאחרים לא יכלו להסתכן בביצועה, מאחר והם סוכנים רשמיים ושילד לא אישרה את המבצע. באופן טבעי היא נכנסה לתפקיד החפרפרת במסיבה של קווין, והשתמשה היטב בתפקידה כסוכנת כפולה לכאורה כדי להתקרב אל הנבל התורן. בחירתה בנאמנות לצוות עדיין לא מוכיחה שהיא לא תבגוד בהם בסופו של דבר בהמשך הדרך, אבל ייתכן שצריך לתת לסקאיי ליהנות מהספק כרגע; מי יודע, אולי היא שומרת על מקומה ברייזינג טייד מסיבות מסויימות, בין השאר כדי להגיע למקומות שלשילד אין גישה אליהם (הזמנה לאירוע סודי של מיליארדר מרושע, למשל).

קולסון ממשיך לציין את טהיטי ואת עבודתו עם הנוקמים, עד כדי טרחנות. אם הוא לא היה דמות כה חביבה זה היה ממאיס אותו אחרי שלושה פרקים בלבד. אני לא יודע אם קולסון תכנן זאת, אבל ישיבתה של מיי על הספסל לאורך המשימה השבועית גרמה לה להבין שהיא אוהבת ומתגעגעת לשטח, וביקשה לחזור לפעילות מבצעית. וורד היה וורד, וזה לא רע; למדנו עליו לפחות משהו אחד חדש הפעם ומערכת היחסים שלו עם סקאיי, כקצין אחראי ומאהב אפשרי, מתקדמת יפה. פיץ-סימונס הגיעו במנות קטנות הפעם, וטוב שכך.

מתוך רשומות שהותיר אחריו ד"ר הול:
פרנקלין הול\גרביטון היה מדען קנדי, ובעקבות תאונה בניסוי שערך קיבל כוחות על (ביניהם שליטה בכוח המשיכה) ואימץ את השם גרביטון כנבל שפעל נגד הנוקמים. נראה כי היסוד אותו גילה בסדרה, גרביטוניום, נקרא ע"ש הדמות המקורית.
– אפשר כי הסוכן מאק (נהג המשאית שהובילה את ד"ר הול) נקרא על שמו של יוצר הקומיקס דיוויד מאק. מאק כתב וצייר את סדרת הסולו של דרדוויל, ובין השאר יצר עבור מארוול את דמותה של אקו.
– בארגון האמיתי רייזינג טייד, קבוצה התנדבותית חוצה יבשות שפועלת למען מודעות לבעיות אקלים, כועסים על השימוש בשמם ובסמלם עבור קבוצת האקרים "רעה", ודורשים שמארוול תפסיק לאלתר. שמישהו ימסור להם את הטלפון של לוקי.

 • חגית

  הפרק הזה היה מעולה. סקאיי היתה חמודה (בניגוד לפרקים קודמים, שהיא קצת המאיסה את עצמה), וורד היה הכי טוב בפרק, קולסון קצת שיעמם.

 • Yaara

  גם אני קצת מגלגלת עיניים בכל פעם שיש איזכור לנוקמים או לפלישה מהחלל.
  בסה"כ מאוד נהניתי מהפרק, וגם אני חיבבתי את המשחק של סקיי הפרק יותר מהרגיל. "Nope!"
  הדבר היחיד שהרגיש לי יותר מדי 'האכלה בכפית' היה הווידוים של וורד וסקיי על עברם. מהר מדי, כן מדי, שמאלצי מדי. היה אפשר לכתוב את זה בצורה יותר עדינה.

  נ.ב. משום מה הייתי בטוחה בשנייה הראשונה שזה ששיחק את ה'רשע' איאן קווין הוא השחקן טאמו פאניקט, ששיחק את הסוכן פול באלארד ב'דולהאוס', ובאופן מאוד משעשע אכן ראיתי את פאניקט מאוחר יותר בתפקיד אורח בסדרה אחרת.
  (:

  • אוי, כן! חשבתי על זה לכל אורך הפרק, אבל לא הייתי בטוח כי היה משהו חסר בקווין (בעיקר הקול והטונציה), ואכן בבדיקה בימד"ב גיליתי שמדובר בשחקן אחר. שקלתי לכתוב על כך, אבל זה פרח מזכרוני.

  • שין-גימל

   גם אני חשבתי כך.
   וזו לא הפעם הראשונה בזמן האחרון שיש לי "הופרדו בלידתם" עם טאמו.
   http://www.mdais.org/sites/mada/_media/mediabank/5762_mb_file_08ad7.jpg

  • שין-גימל

   ספויילר שילד –
   לגבי סקיי – חסר לי גם משהו בין המקום שבו שראינו אותה בפרק הקודם, לאימון האיגרוף עם וורד בתחילת הפרק הזה. כלומר וורד אמר שהוא רוצה לעשות את זה, אבל לא כל כך הבנתי איך סקאיי הגיעה לנקודה הזו.

   • Yaara

    צודק, יכול להיות שזה נחתך משיקולי זמן והם בנו עלינו שנעשה את ההקשר. אולי היא כן אמרה משהו אבל אין לי כוח לחזור על הפרק השני בניסיון למצוא את זה….

  • miss bojarsky

   אני מסכימה לגבי הויידויים. אני תוהה אם אולי הם לא היו מאד כנים, אלא חלק מהאג'נדה שלהם – של וורד לשלוט בסקאיי ושל סקאיי לגרום לו לחשוב שהוא הצליח.

   • Yaara

    אולי כל הדיבורים על הסרום אמת היו שם כדי לרמוז לנו שלוורד אין בעיה לשקר כדי להשיג את מה שהוא רוצה וסקיי חשדה בזה והמשיכה עם וידוי כאילו חושפני משלה כדי 'לזרום' איתו, כמו שאמרת.

    • miss bojarsky

     בדיוק

 • שין-גימל

  ספויילרים שילד 1×03.

  יכולתי לחיות גם בלי מעט הטכנו-בבל שנשאר.
  אהבתי את ההומאז'ים הקטנים: משימה בלתי אפשרית כמובן, והקטע שבו פיץ מראה לסקאיי את המראה נשמע קצת כמו הומאז' לאליאס (אולי כי ג'פרי בל עבד על העונות המאוחרות). בכללי הפרק הזה גם הרגיש יותר פיירפליי מהקודמים ביחד.

  לעלילה המתמשכת יש פוטנציאל, אבל הקונפליקט בפרק הזה עדיין נבנה בצורה מאולצת מדי. אז הטוויסט הוא שהול גרם ללכידה של עצמו – ביג דיל. לכל הפחות הם יכלו לשים את קווין בסביבה כשהול מפוצץ את המכשיר כדי ליצור איזשהוא מתח (כלומר, כן, אני אמור לדאוג לגורלן של הדמויות הקבועות גם, אבל זה עדיין לא קורה כל כך). ומציאת המכשיר בהתחלה על ידי שילד, ואי ההבנה של קווין בהתחלה לגבי זה ששילד מאזינים, ועוד כהנה וכהנה דוגמאות של נוחות תסריטאית.

  • miss bojarsky

   אני גם הרגשתי קצת ווייב פיירפליי-אי.

 • miss bojarsky

  אני מסכימה עם הרושם הכללי שהיה פרק מהנה ושסקאיי הייתה מעניינת וחביבה יותר. את וורד אני ממש מתחילה לחבב (עוזר שהוא נראה כפי שהוא נראה). וקולסון מותק, לא מפריע לי האזכורים לו לנוקמים. בינתיים. עכשיו נותר לקוות שהסדרה לא תבוטל בקרוב.

 • פרק נוסף שלטעמי היה רחוק מלהרשים, השתעממתי רוב הזמן. הדבר היחיד שהציל אותו מבחינתי, בניגוד לאחרים פה, היה סיפור הרקע של סקיי. העניין שלה בחיי המשפחה של וורד בצעירותו נגעו ללבי. יש לי חולשה לילדים ממשפחות אומנות, מה אוכל לעשות, ואני מקווה שזה לא סתם שקר שלה.

  • אני חושב שאפשר להשוות בין הסיפור שלה לוורד לבין החשיפה שלה בפני קווין. היא אמרה לקווין את האמת לאמיתה, ששילד מאזינים, מנסים לגייס אותה וכו', אבל בזכות זה היא הצליחה להפעיל את המתקן בבית שלו. לוורד היא סיפרה על עברה כדי לרכוש את אמונו. לטוב או לרע, אז אני מניח שייתכן וזה נכתב כך שניתן יהיה לחשוד שסקאיי משתמשת באמת כדי שמושאי הריגול שלה יבטחו בה.

   • miss bojarsky

    ייתכן

© עידו ישעיהו