עדכונים מתקנים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 15/09/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

Rectify - 01x05 - Drip, Dripג'ון אוליבר לקומיוניטי, אקס פקטור נופלת, ג'ימי פאלון עושה שובר שורות, התיקון, דרק ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

יום ראשון

בכבלים,
בערוץ 8 ב-22:00, האירווויזיוניסטים.
נוהגים לומר שהאירוויזיון הוא המונדיאל של ההומואים, אבל אם תשאלו את ריטה, לאון ודניאל הם היו מעדיפים שכל עם ישראל יחזיק אצבעות בתקווה לדוז פואה, לא רק הם. הסרט שנוצר במסגרת פרויקט הגמר של הבמאי אסף לביא הראל במכללת בית ברל, עוקב אחרי מסעו כמעריץ אירוויזיון שמנסה להתקבל לקהילת "האירוויזיוניסטים". בדרך הוא עובר בתחנות בחייהם ומגלה איפה האירוויזיון פוגש אותם ביומיום.

בערוץ 8 ב-23:00, להתבגר.
פסטיבל IDFA 2013. סיפורה של חשפנית צרפתייה צעירה ובן זוגה לשעבר/שותפה לדירה בהווה, המתמודדים עם חוסר הכסף וחיי הבגרות. היא מנסה להתקבל ללימודים ככוח עזר לאחיות, כי היא שונאת את עיסוקה. הוא משפץ את הדירה תמורת כסף מבעל הבית ויחד הם מעשנים, שותים ומבלים. במהלך היום, סברינה עובדת כדי לשפץ את הבית שממנו היא עשויה להיות מפונה בכל רגע. בלילה, היא הופכת לשרה החשפנית, כדי לשלם עבור שיעורי הסיעוד אותם היא לוקחת, כדי להפוך לאחות עזר ולחיות חיים "יציבים". חייה של סברינה בת ה-22 תלויים על חבל דק. לא תמיד קל להיות בני עשרים פלוס, בשנים שכביכול אמורות להיות הטובות ביותר בחייו של האדם.

בלוויין,
בכן או ב-22:55, דרק.
דרמה קומית בריטית מתוקה-מרירה של Channel 4 הבריטי ונטפליקס, מבית היוצר של ריקי ג'רוויס, שכתב, ביים וגם מככב בה. הסדרה מתרחשת בבית אבות ומתרכזת בדמותו של דרק (ג'רוויס) אחד המטפלים בקשישים השוהים במקום. דמותו מוזרה, מטופשת ופזיזה אך מאחורי המראה החיצוני ישנה נפש עדינה, כנה ואמיצה. דרק הוא חביב, עוזר, מתחשב ובעל כוונות טובות. הוא רגיש ופגיע, בעל נאיביות של ילד ורמת משכל נמוכה. דרק אוהב לצפות בתוכניות ריאליטי ושעשועונים, מתעניין בסלבריטיז וביוטיוב. הוא עושה מעל ומעבר לדרישות תפקידו ומסייע לתושבי המוסד מתוך אכפתיות אמיתית. הסדרה מציירת את עובדי בית האבות ואת הקשישים השוהים בו כאאוטסיידרים אומללים הנאבקים כל חייהם, כיוון שהם אוכלוסיה חלשה שהזרם המרכזי של החברה הוציא אל השוליים, כדי שלא יצטרך להתמודד איתה. גם דרק הוא חלק מהדחויים, מאנשי השוליים, בשל מוזרותו, מראהו והעובדה שהוא חסר עכבות. אך בעיניו, להיות טוב לב עדיף מלהיות יפה או חכם. דרק מוצא נחמה באהבה של חבריו הסובבים אותו וביחסה האוהד והמגונן של אחת העובדות, האנה (קרי גולדימן) בה הוא קצת מאוהב. ג'רוויז טען שהסדרה הושפעה מהעולם האמיתי: "חצי ממשפחתי עובדים בסיעוד. אחותי עובדת עם ילדים עם לקויות למידה. גיסתי עובדת במוסד לאנשים עם אלצהיימר וארבעה מתוך חמשת האחיינים שלי עובדים בבתי אבות. אני תמיד כותב על מה שאני מכיר".

סרטים

בכן 2 ב-22:00, כמעט מפורסמים.
של קמרון קרואו.

בכן 3 ב-22:00, מרי פופינס.
סרטים שחייבים לראות.

יום שני

בכבלים,
בערוץ 8 ב-21:00, הסאגה של בהוטו.
פסטיבל IDFA 2013. בגיל 35 בלבד הפכה בנזיר בהוטו לאישה הראשונה המכהנת כראש ממשלה בפקיסטן ובמדינות המוסלמיות בכלל. ההתנקשות בחייה בשנת 2007 במהלך עצרת תמיכה בה לקראת הבחירות הפך אותה לסמל בכל העולם.‏ גורלה של בנזיר בהוטו היה התוצאה של היסטוריה סוערת ומלאת זעם – ההיסטוריה של שבט בהוטו. במשך ארבעים שנה, בין אם בשלטון או באופוזיציה, תמיד היה נצר של משפחת בהוטו בחוד החנית של הפוליטיקה, ושילם את המחיר על כך. השושלת שלהם מזכירה את זו של משפחת גנדי או משפחת קנדי. כמו שתי משפחות אלה, ההיסטוריה שלהם מתאפיינת בחשאיות, קללות ומוות. אביה של בנזיר בהוטו, זולפיקר עלי בהוטו שהיה המנהיג הראשון בפקיסטן שנבחר באופן דמוקרטי, מצא את מותו בתלייה. היו לו ארבעה ילדים. רק בתו סנמן, שתמיד סירבה להיכנס לפוליטיקה עדיין בחיים כאשר שלושת ילדיו האחרים מתו מוות אלים ואכזרי.

בחם 3 ב-22:15, התיקון.
דרמה עטורת שבחים של ערוץ סאנדנס האמריקני, העוקבת אחר שישה ימים בחייו של דניאל הולדן (איידן יאנג), שאחרי שהעביר קרוב לעשרים שנים בבידוד כנידון למוות באשמת אונס ורצח בת-זוגו מהתיכון, חוזר לביתו לאחר חשיפת ראייה חדשה. הוא שרד את הקושי המנטאלי והאמוציונאלי של מאסרו, אך כעת נדמה שהחומות של דניאל החלו לפתע להתפורר. אבוד בעולם שפעם היה מוכר לו, הוא מתקשה לנווט את החופש שניתן לו בחזרה. אחרי שני עשורים של שינויים חברתיים וטכנולוגיים, כל מה שדניאל פוגש הוא פאזל. הוא רדוף על-ידי העבר, מוטרד מההווה וחסר ביטחון לגבי העתיד. חזרתו של דניאל מאיימת לנפץ לא רק את הסדר השברירי במשפחתו, אלא גם מוציאה משלוותה את המעורבים בתיק שלו – התובע שהתקדם לעמדת הסנאטור, השריף שחצה את גבולות החקירה, והעיירה הקטנה פולי, ג'ורג'יה, שהאשימה את הולדן ברצח, וכעת מתמודדת שוב עם הפחדים. שחרורו של דניאל מצית מחדש את המסתורין, משחקי הכוח והצדק המפוקפק שהביא להרשעתו, וחזרתו לעולם החיצוני עלולה להפוך לחסרת סלחנות כמו בית-הסוהר. הפשע שביצע לכאורה פיצל את הקהילה, אך האם החופש שלו יביא לנפילתה הסופית?

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, משקל האומה – ילדים על המשקל.
לפי סקר שפורסם בארה"ב, כ-94% מבתי-הספר במדינה הגישו ארוחות שאינן עומדות בסטנדרטים הבריאותיים של ארוחות בית-ספר; 80% מהארוחות חרגו מההמלצות הלאומיות לכמות השומן והשומן הרווי בארוחה. חמושים בנתונים הללו, חבורה של ילדים מניו-אורלינס, המכנים עצמם ה-Rethinkers – יוצאים לעשות שינוי בתזונה הבית-ספרית שלהם: הם מוציאים תעודות עם ציונים לארוחות שלהם, כדי למשוך את תשומת הלב של התקשורת ושל מקבלי ההחלטות ונכנסים למו"מ עם ספקית המזון האמריקאית הגדולה ביותר כדי לשנות את התפריט הגרוע שלהם. זוהי סידרת המשך בשלושה פרקים לסדרה "משקל האומה" ששודרה בערוץ בשנה שעברה, ובמרכזה מגפת השמנת היתר באמריקה.

סרטים

יום שלישי

בכבלים,
בערוץ 8 ב-21:05, מהי המציאות.
דורות שלמים מנסה המין האנושי להגדיר ולהסביר מהי המציאות. המציאות יכולה להיות עצומה, יפהפיה, עצובה ומורכבת עד אימה. עכשיו, שישה מדענים בריטיים חושבים שיש בידיהם את התשובות. מה היא מציאות? ממה היקום עשוי ואיך הוא עובד? אלו שאלות קשות להבנה, מלאות בגבולות בלתי ברורים ופרדוקסים מבריקים. הסרט מציג שישה מדענים המקווים ללכוד את גדולתה של המציאות למשוואה אחת, יפה, פשוטה ואלגנטית, תוך כדי שהם חושפים את החזיונות המדהימים שלהם להגדרת המציאות. האם המציאות יכולה להיות עצומה, נצחית, בעלת מבנה מתמטי בלתי ניתן לשינוי שאנו מגלים בהדרגה? האם יכולה המציאות להיעלם?

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, גיבורות על: שובה של וונדר וומן.
התחרות הרשמית – SXSW 2012. סרט מבדר ופוקח עיניים על האבולוציה והמורשת של דמותה של וונדר-וומן (אשת חיל בלשון הקודש) – מלידתה של חוברת הקומיקס בשנות הארבעים ועד לבלוקבאסטרים של היום: עד כמה הייצוג של נשים חזקות משקף את החרדות של החברה משחרור הנשים? אנו פוגשים את לינדה קארטר, היא וונדר-וומן הטלוויזיונית (ובעברה זוכת מיס אמריקה), את לינדסי ווגנר (שזכתה באמי על תפקידה בסדרת הטלוויזיה המצליחה "האשה הביונית"), וגם כותבות, אמניות, ופמיניסטיות שנותנות קונטרה מאלפת לז'אנר גיבורי-העל הגבריים.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, ממושמעת.
בכורה, פסטיבל הקולנוע של כן. דרמה מטלטלת המבוססת על סיפור אמיתי. רגע לפני שעת השיא במשמרת יום שישי העמוסה של מסעדת פאסט פוד באוהיו, מקבלת מנהלת המשמרת סנדרה טלפון משוטר המתריע על כך שאחת הלקוחות הגיעה לתחנת המשטרה והתלוננה שבקי, אחת העובדות הצעירות, גנבה ממנה במהלך המשמרת. על אף שהסיטואציה נדמת לסנדרה מעט מוזרה, היא מסכימה לשתף פעולה עם השוטר בעברו השני של הטלפון ומחזיקה את העובדת בחדר אחורי עד שיגיע צוות החקירה. בינתיים היא מתבקשת להפשיט את בטי ולבצע חיפושים פולשניים בגופה של בקי, בזמן שבקשותיו של הגבר מהצד השני של הקו הופכות להיות קיצוניות יותר ויותר. עם דרימה ווקר ("הביץ' מדירה 23", "האישה הטובה"), אן דאוד ("סטטוס: ידידים"). הסרט השתתף בתחרות הרשמית בפסטיבל סאנדנס, והשתתף בפסטיבלים רבים בהם לוקרנו, לונדון, סטוקהולם, טורין ועוד; אן דאוד זכתה בפרס שחקנית המשנה של 2012 מטעם ה-National Board of Review.

יום רביעי, ערב סוכות

בלוויין,
בכן תעו ב-22:05, חדר החדשות.
פרק אחרון לעונה השנייה.

סרטים

בערוץ 10 ב-22:00, הכוכבים של שלומי.
של שמי זרחין, עם אושרי כהן.

בלוויין,
בכן 4 ב-15:52, 3:10 ליומה.
עם ראסל קרואו, כריסטיאן בייל, על פי ספרו של אלמור לנארד המנוח.

בכן 3 ב-22:00, מחוברים לחיים.
הלהיט הצרפתי.

בכן 4 ב-22:00, שאטר איילנד.
של סקורסזי, עם ליאו דיקפריו, מארק רפאלו.

בכבלים,
בזהב חם ב-21:30, כופר + הפטריוט.
שניים עם מל גיבסון.

בחם פעולה ב-22:00, מחוז 9.
של ניל בלומקמפ.

TV

אם תהיתם בכמה פרקים תשתתף לורה פריפון בעונה הבאה של "כתום זה השחור החדש", הנה התשובה.

TV

יששששש, גם ג'ון אוליבר חוזר ל"קומיוניטי".

TV

אפשר כבר להתחיל להגיד שלום? "אקס פקטור" נופלת לשיא שלילי חדש ברייטינג, ועוד עם הרבה פחות תחרות מולה.

TV

שמות של סדרות טלוויזיה הפכו לחסרות כל יצירתיות.

TV

לא רק "תיקים באפלה", גם תוכנית הלייט נייט של קונאן אובראיין התחילה השבוע לפני עשרים שנה. לכבוד המאורע הוא שוחח עם וולצ'ר על שמונה מערכונים קבועים ודמויות מראשיתה של התוכנית. לא הכרתי כמעט אף אחד מהם וזה בכל זאת מעניין.

TV

ליסה אדלשטיין תככב בסדרה חדשה של רשת הנשים לייף טיים, ויוצרת אותה מרטי נוקסון מיודעתנו. היא תגלם סופרת של ספרי עזרה עצמית המסתירה את העובדה שנפרדה מבעלה וחיה חיי רווקות בלוס אנג'לס.

TV

הגיעה הפארודיה המובטחת של ג'ימי פאלון על "שובר שורות". אורכה כמעט 13 דקות, וכמו קודמתה על "משחקי הכס" – היא פושרת למדי (כפי שניתן לנחש משמה המטופש). יחד עם זאת, שווה לצפות בזכות הופעות האורח.

TV

תודה למלקולם: קירנן שיפקה (סאלי מ"מד מן") חוזרת לאייש את כיסא הפסיכולוגית לילדים שחקנים, הפעם עם הילד מ"לופר", לילי מ"משפחה מודרנית" והנער מ"ממלכת אור הירח".

© עידו ישעיהו