עדכונים סוף

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 08/09/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

שידוך משמיים, TLV עושים את תל אביב, אימפריית הטיילת, לות'ר, בניחוש חוקר, סופי סדרות ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

יום ראשון

בכבלים,
בערוץ 8 ב-18:35, ילד בן זמננו.
שידור מההתחלה (זהו הפרק השני, שהוא הראשון מעונת 2001) מדי יום. להיום זה כבר אבוד, אבל תפסו מחר שני שידורים חוזרים בבוקר ובצהריים.

בלוויין,
בכן תעו ב-21:00, שידוך משמיים.
הצצה מרתקת וחד-פעמית אל נבכי עולם השידוכים במגזר החרדי. עולם ההיכרויות והשידוכים בעולם החרדי תמיד היה מסתורי ומרתק בשונותו מהעולם החילוני. צעירים וצעירות חרדים מן המגזרים השונים, חושפים לראשונה את עולמם ואת דרכם בתהליך השידוכים: בפגישות שלהם עם משודכים פוטנציאלים, בפגישות עם שדכנים ושדכניות ועם בני משפחה, בניסיון למצוא את השידוך ההולם. במהלך המסע שלהם אנו נחשפים לעולם המרתק של השידוכים במגזר החרדי, החוקים והכללים למציאת שידוך, וכל זאת על רקע חיבוטי הנפש, הקשיים, האתגרים, הכישלונות וההצלחות של גיבורי הסדרה.

סרטים

בלוויין,
בכן 1 ב-22:00, נס ברחוב 34.
סרטים שחייבים לראות.

יום שני

בכבלים,
בחם בידור ישראלי ב-22:30, TLV: עושים את תל אביב.
עונה רביעית וחדשה לסדרת הריאליטי. הפעם כובשים את העיר הגדולה זמרת, אלוף אירופה בברייקדאנס, דוגמנית ואפילו "מעושרת". ארבעה צעירים מתגוררים בוילה מפנקת בתל אביב ומשם הם מתחילים מסע, כשמאחוריהם עולם שלם שעומד להתנפץ, ולפניהם עולם חדש מלא הרפתקאות והגשמת חלומות.

בערוץ 8 ב-23:20, רוברט קראמב.
זוכה פסטיבל סאנדנס לסרט והבמאי הטובים ביותר; זוכה פסטיבל הסרטים של ניו יורק; זוכה פרס גילדת הבמאית האמריקאית; זוכה פסטיבל בוסטון; זוכה פרס איגוד המבקרים האמריקאי; הבחירה הרשמית – פסטיבל טורונטו. אנרכיזם עתיר הומור, השקפת עולם פרועה מיזנתרופית, עיסוק אובססיבי במין, חשיפת הגיחוך והגרוטסקה שגלומים בתרבות האמריקאית – כל אלה מאפיינים את אומנותו של רוברט קראמב. לכן אין פלא ששני יוצרים שנויים במחלוקת כמו טרי זוויגוף ("העולם שבפנים") ודיוויד לינץ' חברו יחד ליצור סרט על קראמב, אמן הקומיקס האמריקאי החשוב ביותר של חמישים השנים האחרונות. סרט מלא הומור, המגיש דיוקן אינטימי של אמן הקומיקס רוברט קראמב שאישיותו מרתקת לא פחות מאומנותו. קראמב מספר על ימי ילדותו בפילדלפיה, על האובייקטים המיניים הראשונים שעיצבו את חייו, על הפנטזיות הארוטיות שמניעות אותו ואת יצירתו, ועל יחסיו עם בנות המין השני. בני משפחתו האקסצנטריים – צ'ארלס האח המופרע והלא פחות מוכשר (שהתאבד אחרי שהושלמו צילומי סרט זה), מקס האח המזוכיסט, ואמו שלא עזבה את ביתה זה עידן ועידנים, מספקים אף הם ממד נוסף לסרט מצחיק/עצוב זה.
שני חלקים, השני מחר באותה שעה.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, 50 ילדים: ההצלה של מר וגברת קלאוס.
בתקופת מלחמת עולם השנייה, כשרוב מדינות העולם בחרו להתעלם ממעשי השלטון הנאצי באירופה, זוג אמריקאי אחד החליט לסכן את כל מה שהיה להם כדי להציל ילדים יהודים מגורל לא-ידוע. הסיפור הדרמטי שלא סופר מעולם על גילברט ואלינור קראוס, זוג יהודים מפילדלפיה, הורים לשני ילדים קטנים, שהלכו בעקבות מצפונם. הם החליטו לעזוב את ילדיהם מאחור ולנסוע לאזור המלחמה בוינה הנאצית באביב 1939, כדי להציל קבוצת ילדים יהודים ולהעבירם לארה"ב. קבוצת הילדים שהצילו היתה הקבוצה הגדולה ביותר של מהגרים מאירופה שהתקבלו לארה"ב בתקופה מלחה"ע השנייה. גילברט קראוס, עו"ד אמריקאי, בדק ומצא שרבים מהיהודים שקיבלו ויזה לארה"ב באותה תקופה לא ניצלו אותן בגלל שחלו ומתו או שברחו למדינות אחרות. הוא אסף 50 ויזות "לא מנוצלות" והחל במאמצים להשתמש בהן לטובת הבאת ילדים יהודים. הילדים שנבחרו היו רק ילדים בריאים בגופם ובנפשם שיכלו לשרוד את הפרידה מההורים ולהסתגל לארץ החדשה. ההורים ש"זכו" למסור את ילדיהם נאלצו להיפרד מהם אפילו מבלי לנפנף בידם כדי שלא ייחשדו בהצדעת מועל יד (דבר שאסור היה ליהודים לעשות) וייאסרו. במאי הסרט, סטיבן פרסמן, שאשתו היא ליז פרל, נכדתה של אלינור קראוס, התוודע לספר הזיכרונות של אלינור שלא פורסם מעולם והחליט לספר את סיפורה בסרט המרתק הזה בעזרת קטעי ארכיון, קטעים מיומנה של אלינור, ראיונות עם היסטוריונים ועדויות של אותם ילדים שנשארו בחיים בזכות הגירתם לארה"ב.

בכן או ב-22:00, הסודות של אחוזת קריקלי.
מיני סדרה בת שלושה פרקים, מותחן על טבעי מרתק מבית ה-BBC, המבוסס על הספר של ג'יימס הרברט. במרכז הסיפור איב (סוראן ג'ונס), אם לשלושה ילדים, לורן (מייזי ויליאמס, אריה ב"משחקי הכס"), קאמרון וקאלי, שבנה נעלם במגרש המשחקים אחרי שעצמה עיניים לרגע קל. שנה אחרי ובעלה מקבל הצעת עבודה ומעביר את המשפחה לצפון אנגליה בנסיון לגרום לה להפסיק לייסר את עצמה בתקווה שבנה עדיין חי. הם מתיישבים באחוזת קריקלי, שבזמן מלחמת העולם השניה היתה בית יתומים לילדים שהועברו בתקופת הבליץ, ואיב מתחילה לראות רוחות רפאים של ילדי המקום כשהיא משוכנעת שהם יכולים להוביל אותה לבנה. שתי בנותיה נתקלות ברוחות אחרות מאותה תקופה, אוגוסטוס קריבן, בעל בית היתומים האכזר, שנפצע בבליץ ודעתו השתבשה, ומאדג' קריבן, אחותו שמנהלת איתו את בית היתומים, המורה הצעירה ננסי, יתומה בעצמה, שמנסה להגן על הילדים מידיהם של האח והאחות, ומאהבה הצעיר פרסי, היחיד שמאמין לה שהילדים סובלים מהתעללות.

בכן או ב-22:55, לות'ר.
עונה שלישית, חדשה ואחרונה.

יום שלישי

בכבלים,
בערוץ 8 ב-21:00, מכורים סדרתיים.
כולנו מכירים את ההנאה שבהתמכרות לסדרת טלוויזיה טובה. מה בעלילות המפותלות והבדיוניות האלו מסב לנו הנאה כ"כ גדולה? מה הם הפערים שהתכניות ממלאות בחיינו האישיים והתרבותיים? הסרט מנסה לענות על שאלות אלו ועוד ע"י התבוננות בשני הצדדים של הספקטרום – בחינת דפוסי ההתנהגות של הקהל ואיך ההתמכרויות נוצרות בקפידה בהוליווד ובמקומות אחרים. ההתמכרות לסדרות טלוויזיה היא אחת המהנות והמרגשות ביותר שקיימות. הציפייה, המתח, הניחושים וההימורים – מה הולך להיות? מי יירה במי? מי יבגוד עם מי? מי ימות ומי ישרוד? אנו יושבים מרותקים מול מסך הטלוויזיה, מחכים לראות איך תתפתח העלילה. וכאשר זו מגיעה אל סופה, תחושת ריקנות צפה ואנו חשים שכעת אין לנו יותר למה לצפות. עד שיום בהיר אחד, אחרי שכבר אמרנו נואש, אנחנו מגלים סדרה חדשה, וחוזרים להתרגש כמו בפעם הראשונה.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, אני מסכים לתנאי השימוש.
התחרות הרשמית – HotDocs 2013. אף אחד לא באמת קורא את תנאי השימוש של כל אתר בו הם מבקר, שיחת טלפון שהוא עושה, או אפליקציה שהוא מוריד. אחרי שתצפו בחקירה הפרובוקטיבית הזו של מה באמת כתוב בפונט הפצפון של ההסכמים הללו, יש מצב שתחליטו לזרוק את המחשב/האייפון שלכם מהחלון ולרדת למחתרת. עם דוגמאות מרתקות, קטעים קומיים ועובדות מצמררות, הבמאי קאלן הובק מציג מה באמת עושים תאגידים וממשלות עם המידע ה"פרטי" שלך. ללא קשר להגדרות הפרטיות והאבטחה שלך – מידע נאסף, התנהגויות מפוקחות. האם אכן עתידו של החופש האזרחי הופך להיות עגום יותר ויותר או שמא מדובר רק בתיאוריות קונספירציה אפלות? עם: מובי, ריי קורצווייל, אורסון סקוט קארד והופעות אורח של מארק צוקרברג (פייסבוק) ואריק שמידט (גוגל).

בכן פעולה ב-22:00, בניחוש חוקר.
עונה שביעית וחדשה.

בכן או ב-22:00, לונגמייר.
עונה שנייה וחדשה.

בכן או ב-22:50, גיהנום על גלגלים.
עונה שלישית וחדשה.

סרטים

בכבלים,
בזהב חם ב-21:30, הקמפיין.
קומדיה פוליטית בכיכובם של וויל פרל וזאק גליפיאנקיס ("בדרך לחתונה עוצרים בווגאס"). קם בריידי (פרל) הוא פוליטיקאי דמוקרטי ממולח שעומד להיבחר בפעם החמישית לקונגרס מטעם מדינת צפון קרוליינה. אלא שאז האחוזים שלו צונחים בסקרים בעקבות מיני סקנדל שבו הוא מעורב. את המצב מנצלים היטב האחים מוטץ', שני עסקנים עשירים, שמחליטים להריץ מול בריידי מועמד חדש שיאפשר להם להקים מפעלים עם כוח עבודה זול מסין. הם בוחרים לשם כך גבר תמים וחסר ניסיון פוליטי (גליפיאנקיס) שמנהל מרכז תיירות. לאחר שהם מכשירים אותו למירוץ, הקרב מול בריידי הופך צמוד ומלוכלך יותר ויותר. גם עם דילן מקדרמוט, דן אקרויד, ג'ון ליתגו, בריאן קוקס.

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, ילד הלוויין.
בכורה, פסטיבל הקולנוע של כן. פיט חי עם סבו האבורג'יני באתר דרייב אין נטוש בלב המדבר האוסטרלי. הסב מנסה ללמד אותו את המסורת אבל פיט ממש לא רואה צורך לדעת את דרכי העבר. כאשר מתגלה שביתם מועמד להריסה, יוצא פיט עם חברו הטוב ביותר לעיר הגדולה למצוא את אמו כדי להציל את הבית. בדרך הארוכה, כאשר המסע מתארך ונתקל בקשיים, פיט צריך להיעזר בכל מה שלימד אותו סבו כדי לשרוד. זהו סרט פיוטי, מרגש ומצחיק, עם הופעות כובשות ומקסימות של שני הילדים שבתפקיד הראשי. הסרט זכה בשני פרסים בפסטיבל הקולנוע בברלין. הוא השתתף בפסטיבלי קולנוע שונים, בהם טורונטו, פאלם ספרינג, סטוקהולם ועוד, וזכה לשבחים רבים.

יום רביעי

בכבלים,
בערוץ 8 ב-23:20, איש על חבל.
זוכה פרס האוסקר לסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר 2009; זוכה פרס BAFTA 2009; פרס איגוד הבמאים האמריקאי 2009; זוכה פסטיבל טורונטו 2009; זוכה פסטיבל סאנדנס 2008. בניו יורק 1974 ניסה צעיר צרפתי בשם פיליפ פטי לבצע פשע מסובך: למתוח כבל בין שני מגדלי התאומים במרכז הסחר העולמי – וללכת עליו מבניין אחד לשני. במשך שנים עמל על התכנון יחד עם חבריו על מנת להצליח להערים על אנשי האבטחה של המגדלים. סרטו התיעודי המדהים של ג'יימס מארש מביא את סיפורו של העבריין האומנותי האמיץ ביותר של המאה ה-20.

בלוויין,
בכן או ב-23:50, אימפריית הטיילת.
שני הפרקים האחרונים של העונה, לקראת הפרק החדש מחר.

TV

לקראת סופה של "שובר שורות", הושיב Interview Magazine את וינס גיליגן לצד אלן בול, קרלטון קיוז ודיימון לינדלוף לשיחה ארוכה על סופי סדרות. קיוז ולינדלוף אחראים כמובן לסוף הכה-שנוי-במחלוקת של "אבודים", ואילו אלן בול אחראי למה שנחשב בעיני רבים, כולל אני עצמי, לסוף הטוב ביותר בתולדות הטלוויזיה.

TV

ב"קומיוניטי" רגילים כל כך להיעדר קידום מצד NBC, עד שבפרומו חדש לסבב השידורים שלהם בקומדי סנטרל, הם הופתעו לגלות שכאן הם דווקא מקבלים פרומו של ממש.

TV

קנדיס ברגן מצטרפת לסיטקום החדש של מייקל ג'יי פוקס בתור אמו.

TV

אוי לא, ככה נראית עכשיו מינדי קיילינג.

mindy short hair

mindy short hair 02

TV

צריכים לרצוח מישהו? התקשרו עכשיו אל ריצ'רד הארו.

TV

אפילו עם שפע הזמן בחג לא יצא לי לצפות במיוזיקל "שובר שורות" הזה, אבל אם יש לכם שעה פנויה, אומרים שזה מעולה והיסטרי.

TV

אחרי פרד ארמיסן, גם החברים מ"פילדלפיה זורחת" נרתמים לטובת לורדז אוב לארי. סליחה, קינגז אוב ליאון.

© עידו ישעיהו