ילדי האנרכיה 6.03: חרטה

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 27/09/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" עונה 6 פרק 3

"אני מתאמן ל-'50 גוונים של אפור', מה התירוץ שלך להראות את התחת כל שנייה?"

"אני מתאמן ל-'50 גוונים של אפור', מה התירוץ שלך להראות את התחת כל שנייה?"

בתגובות לדיון על הפרק הקודם כתבתי שהסיפור של בובי לא מעניין והכותבים לא יודעים מה לעשות איתו. מזל שלא הבטחתי לאכול כובע, אה? נראה שלבובי יש תכניות גדולות יותר מאשר להקים קבוצה חדשה של נוודים. לדעתי (כפי שניתן להבין, אי אפשר לסמוך עליה, אז קחו את זה בערבון מוגבל) הוא לא רק מתכנן להקים סניף חדש, אלא מתכוון להחליף את הסניף המתפורר וחסר התקנה של צ'ארמינג. לא בטוח איך זה אמור לעבוד, אולם ייתכן וגיוסם של חברי סניפים אחרים (ביניהם קווין מ"שיימלס") איכשהו יביא למועדון החדש בהנהגת בובי תמיכה מאותם סניפים.[1]

האם הגיע הרגע של טיג לשלם על חובו לאנשיו של פופ? בניגוד לסדרה אחרת שמשודרת בימים אלו, אני מתקשה להאמין ש-SOA תשאיר את טיג בחיים בסוף הפרק רק כדי להרגו בתחילת הפרק הבא. הוא בטח הולך לסבול או להפיל את ג'קס, שרקם את התכנית להריגתו של פופ. גם ככה הוא נבגד ע"י "אחיו" ועומד למות, אז מה יש לטיג להפסיד?

צ'ארלי (פיטר וולר) הפתיע אותי בפגישה עם האיראנים. לא בטוח שקו העלילה הזה אכן הסתיים, אבל נראה כי היריבות האמיתית שנולדה פה היא בין ג'קס לבין שותפו החדש, על רקע משולש "רומנטי" דפוק. לא יודע למה ג'קס סינן את השיחה מקולט; הרי היא מנהלת בית בושת, אין ביניהם שום מחויבות ויש לו אישה בבית. אישה בהריון, כנראה.

כן, כנראה. התרגיל של וונדי עם ג'מה מסריח כמו תכנית משותפת עם טארה. בקשתה להישאר מחוץ לתסבוכת המשפחתית לפני שני פרקים וטענתה בפני ג'מה שהיא לא יודעת שום דבר על בקשת האפוטרופסות של טארה, עשויים להיות דרך להוריד את ג'מה מהמשמר. לא יודע מה טארה מתכננת, אבל זה נשמע כמו משהו גדול יותר מכוונה להתגרש ולעזוב את צ'ארמינג.

לקליי יש יותר נשמות מחתול. מוות ודאי בהזמנתו של אוגוסט עם העברתו לחצר הכלא, בלי הגנה של טוריק וקבלת גורלו על עצמו – ובכל זאת קליי ניצל. שוב. אני משער שההשפעה של אוגוסט הרבה יותר קטנה מזו של הבוס הקודם, לכן מנהיג קבוצת השחורים בבית הסוהר החליט להתעלם מהזמנת הרצח. אולי זה מפני שלבחור יש עניינים יותר דחופים וחשובים לטפל בהם בין כותלי הכלא מאשר סגירת חשבון של מישהו מהעולם החיצון. אם המחיר על חייו של קליי הוא רצח של מנהיג ארי, ישיבה בצינוק ובטח החמרת עונשו, איך אפשר לסרב?

אוי, טוריק, טוריק. זהו, רשמית הוא התעלה על כל איש חוק מושחת\מעוות שהופיע בסדרה עד היום. ג'ון סטהאל מי? טוריק יותר גרוע מהפושעים האמיתיים. זיוף חתימה היה כלום. ירי בשוגג בזונה שאירח בחדר המלונית שלו הוביל להריגתה, וברגע שטוריק התחיל לטפל בגופה הבנתי בדיוק מה הוא מתכנן: לזייף ראיות שיובילו את הרצח לנירו, וכך למנף אותו להשתנקר על סאמקרו (מוקדם יותר טוריק שתל בראשה של הפרקליטה המחוזית את הרעיון שנירו מתעלל בבחורות שלו). אפשר להטיל את האשמה החלקית בג'קס שאיים על טוריק, אבל טוריק מלכתחילה היה שרוט ומכוון על המטרה.

[1] יודעים מי היה יכול להתאים לסניף כזה? אופי. אבל במקום זה הוא מת ועבר לעולם של סדרות שמתבטלות אחרי עונה אחת בלבד.

***

שימו לב: מערכת התגובות חזרה להיות Disqus כמו בעבר, ומאפשרת המון פיצ'רים מצוינים למעקב אחרי התגובות ולכתיבה נוחה שלהן. עם זאת, עדיין יש שני באגים מציקים:
1) כדי להגיב לתגובה יש ללחוץ על כפתור "צטט". כן, המילה Reply תורגמה משום מה ל"צטט" ולא ל"הגב". משתמשים ישראלים כבר ביקשו תיקון לפני מספר שבועות, אבל עד כה לא קרה כלום.
2) כאשר מתחילים משפט במילה באנגלית, כמו נניח "LOL", הסדר של העברית והאנגלית בכל התגובה משתבש. לכן התחילו במילה בעברית ורק אז תמשיכו כרצונכם, כמו למשל, "אוי, LOL" או סתם "לול" (אבל עדיף לא "חחחחחחחחחח").

 • Saturn

  אני די משוכנע שטארה אינה בהריון ושמסמך הבדיקה מזוייף. אולי כעילה 'ללכת לבדיקות' מדי פעם כשבמציאות היא מתראה עם העו"ד וממשיכה עם תהליכי הגירושין? מה שכן, אם מדובר בשקר אז יש לו תאריך תפוגה קרוב יחסית.

  קטעי טוריק הם קומדיה במסווה? מתקשה לקחת את זה ברצינות. הזכיר את הדקירה של פגי בעונה האחרונה של מאד מן. האם הוא תכנן מלכתחילה להמציא מנוף על נירו או שהוא 'חשב על הרגליים'? 'טוב, אם יריתי בה בשוגג בוא נסיים את העבודה וננסה להפליל את נירו'.

  לפי הבנתי, ההחלטה לגבי קליי התקבלה ע"י ג'קס ואוגוסט. כפי שג'קס אמר בפגישתם הוא צריך אותו בשביל להתנתק מהאירים בידידותיות (כל הזמן יש להם עילה להשאיר את קליי בחיים). אז אוגוסט כנראה הסכים בתנאי שקליי יהרוג את אחד האוייבים שלהם בכלא. אני מניח שגם 'ההסגרה' של טיג ע"י ג'קס היה לה חלק בזה (אם אתה רוצה שנחוס על קליי אז תביא לנו את טיג מייד).

  יש לי הרגשה שאוגוסט ישאיר את טיג בחיים. אולי אף לא יראו את ההריגה ואוגוסט יגיד שהוא הרג אותו רק כדי שטיג יפציע בעתיד לצד אוגוסט שייחפשו ברעתו של ג'קס.

  • miss bojarsky

   כן, אני גם בטוחה למדי שטארה לא באמת בהריון. יהיה מעניין לראות מה וונדי והיא מבשלות.

   טוריק דפוק ברמות חדשות לגמרי.

   וכן, ג'קס ביקש מאוגוסט להשאיר את קליי בחיים עם התירוץ האינסופי שהוא צריך אותו בשביל האירים.

   • מבשלות קריסטל מת'? אשת רפואה עם קריירה גמורה מתאחדת עם מסוממת לשעבר?

    • miss bojarsky

     🙂
     או זה או שהן פותחות חברת קייטרינג.

  • אם מוסיפים את זה לבקשה של טארה מהמנהלת שלה בפרק הקודם, אכן משתמע שהיא זייפה את הבדיקות. לא חושב שזה נועד לחפות על הפגישות, כי היא כבר מתרצת את זה בבדיקות רפואיות של היד הפצועה. ובכל מקרה נראה לי מטופש שהיא צריכה להסתיר את הפגישות עם לואן כשבכל מקרה הן אמורות להיוועד בעניין התיק הפלילי שלה.

   אני מאמין שטוריק זרם עם התאונה ומצא דרך לדפוק את נירו. ניחא הירי בזוגג, אבל ההוצאה להורג של הבחורה המסכנה…

   לא חושב שטיג היה חלק מהעסקה הזו, לפחות לא לדרישתו של אוגוסט, אלא כי הוא ממשיך לדחוק בג'קס והוא היה צריך לרצות את אוגוסט אחת ולתמיד. תוסיף לזה את הצרות שטיג גרם להן עם חוסר הזהירות שלו בהריגת האיראני, וג'קס החליט שאין בו עוד צורך וגם שהוא חיה חסרת רסן.

 • אני רוצה להודות לכל מי שדירבן אותי לצפות בעונה הזו, ובעיקר תומר. היא באמת מצוינת עד כה ועמוסה קטעים נפלאים, כמו ג'וס המסכן שחונק את האם האבלה או ג'קס שמאיים על טוריק מבעד למראה החד צדדית. כמו כן, שכחתי עד כמה המבטא האמריקני של צ'ארלי הנאם מגוחך (נזכרתי בזה במקביל גם ב"פסיפיק רים" שראיתי לאחרונה – זיהיתי אותו לפי המבטא עוד לפני שראיתי את הפרצוף שלו).

  • יש! D:

   אני חושב שגם המבטא המקורי של הנאם מגוחך, אולי מתוך הרגל לקולו כג'קס, אז אין לי ממ בעיה איתו.

   צפית גם בפרקים הנבחרים מעונה 5 שהמלצתי עליהם?

   • רק בפרק עם אופי. הוא אכן היה מעולה.

  • miss bojarsky

   איזה כיף 🙂 מסקרן אותי לשמוע את דעתך לגבי סוף העונה.

© עידו ישעיהו