ילדי האנרכיה 6.02: אחת אחת שש

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 19/09/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" עונה 6 פרק 2

סוף סוף מצאתי סדרה שרצה יותר משתי עונות.

זה היה פשוט מדי: הטבח בבית הספר אכן מוביל אל סאמקרו. הילד, מת'יו, בנה של בת זוגתו של דייב נבארו (מסתבר שקוראים לדמות שלו ארקדיו והוא בן דודו של נירו), לקח את הנשק האוטומטי שלו ורצח ארבעה, פצע עוד כמה ונורה למוות ע"י מאבטח. באופן מאוד נוח לי טוריק מגיע אל זירת האירוע תודות לטיפ מחבר ב-ATF ומסייע לרשויות לגלות שמדובר בדגם נשק ייחודי שמסופק בצפון קליפורניה ע"י מועדון האופנוענים החביב עליו. במסורת המתמשכת של SOA ללהק את יוצאי "המגן", סי. סי. הייץ'. פאונדר מגלמת תובעת מחוזית עם פאה מכוערת במיוחד שטוריק מנסה למשוך לפעולה נגד סאמקרו תוך חידוש תיק הריקו המת.[1]

קליי מתגלה כמשתף פעולה מאוד בעייתי כשהוא דורש להיפגש עם ג'מה וג'קס לפני שהוא חותם על עסקה, וכשג'קס מתעכב ולקליי נותר לילה אחד אחרון של חסד, טוריק מזייף את חתימתו. כמובן שהוא עושה את זה. נרקומן, פסיכופת ורודף נקם; מה זו חתימה מזויפת קטנה אחת? כדבריו של טוריק לקליי מוקדם יותר: "יודע למה הייתי איש חוק מוצלח? מעולם לא היה אכפת לי מצדק. עבורי זה תמיד היה בנוגע לענישה. לפגוע באנשים שפוגעים באנשים."

נירו פונה מיידית אל ג'קס כשנודע לו על מת'יו. התכנית לחלץ את האם מביתה המפוקח ע"י שוטרים למקום מסתור הולכת לעזאזל כשמתגלה שהיא נרקומנית בגמילה. משום מה הוחלט להשאיר אותה בחדר עם רובי ציד והיא מנסה להימלט בסיועו של ארקדיו, כשהיא חושבת שרוצים לחסל אותה. נירו הורג את ארקדיו על בגידתו, וכדי להרגיע את האם היא מקבלת את מנת הסם שלה. ג'וס מקבל את משימת ההזרקה, אבל למעשה ממשיך לשלם על בגידתו במועדון: חניקתה למוות של המסוממת כך שיראה כאילו מתה ממנת יתר. ג'קס משקר לנירו, ומה שחשדתי בעונה הקודמת – נירו יהווה בעיה עבור ג'קס – עשוי לקרות בעונה הנוכחית כשנירו יבין שג'קס הוא רעל.

מי שיודעת זאת יותר מכל היא טארה. חזרתה הביתה מציגה איחוד משפחתי משמח לכאורה, אולם מסתבר שהיא עובדת עם לואן על ראיות שיוכיחו כי ג'קס הוא הורה לא מתאים, במטרה להתגרש ממנו ולהרחיק את הילדים. אחרי שנים של שיתוף פעולה ודיבורים על פרישה, טארה הבינה שג'קס לעולם לא יעזוב את המועדון ואת החיים הללו, שהרסו את עתידה ואת הקריירה שבנתה. הדיבורים על מעבר לעסקים "חוקיים" לא משנים דבר, כי טארה יודעת שזה לא ילך כמו תמיד. בינתיים, טארה צריכה להמשיך במשחק ולסבול, כפי שניסתה להסתיר זאת בעודה שוכבת עם ג'קס בסצנה המסיימת, הקבלה לפרק הקודם.

הוכחה לגורלו האבוד של ג'קס הגיעה עם גאלן, כשכפה על ג'קס עסקה גדולה במידה ויעביר את הובלת הנשק לסניף אחר כפי שביקש לעשות, ויתרה מכך – אספקת משלוח גדול של KG-9, הנשק שאך אתמול היה מעורב ברצח המוני של ילדים.

[1] נדמה לי שציינתי זאת כבר בעונה הקודמת כשטוריק הופיע לראשונה, אבל SOA עשתה גם איחודונצ'יק של יוצאי "חף מפשע" הנפלאה: דונל לוג (טוריק) היה פקד המשטרה בעונה השנייה אחרי שהחליף את דמותה המעצבנת של רובין ווייגרט, פה עורכת הדין של המועדון בערך מאז התחילה הסדרה.

© עידו ישעיהו