ילדי האנרכיה 6.02: אחת אחת שש

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 19/09/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" עונה 6 פרק 2

סוף סוף מצאתי סדרה שרצה יותר משתי עונות.

זה היה פשוט מדי: הטבח בבית הספר אכן מוביל אל סאמקרו. הילד, מת'יו, בנה של בת זוגתו של דייב נבארו (מסתבר שקוראים לדמות שלו ארקדיו והוא בן דודו של נירו), לקח את הנשק האוטומטי שלו ורצח ארבעה, פצע עוד כמה ונורה למוות ע"י מאבטח. באופן מאוד נוח לי טוריק מגיע אל זירת האירוע תודות לטיפ מחבר ב-ATF ומסייע לרשויות לגלות שמדובר בדגם נשק ייחודי שמסופק בצפון קליפורניה ע"י מועדון האופנוענים החביב עליו. במסורת המתמשכת של SOA ללהק את יוצאי "המגן", סי. סי. הייץ'. פאונדר מגלמת תובעת מחוזית עם פאה מכוערת במיוחד שטוריק מנסה למשוך לפעולה נגד סאמקרו תוך חידוש תיק הריקו המת.[1]

קליי מתגלה כמשתף פעולה מאוד בעייתי כשהוא דורש להיפגש עם ג'מה וג'קס לפני שהוא חותם על עסקה, וכשג'קס מתעכב ולקליי נותר לילה אחד אחרון של חסד, טוריק מזייף את חתימתו. כמובן שהוא עושה את זה. נרקומן, פסיכופת ורודף נקם; מה זו חתימה מזויפת קטנה אחת? כדבריו של טוריק לקליי מוקדם יותר: "יודע למה הייתי איש חוק מוצלח? מעולם לא היה אכפת לי מצדק. עבורי זה תמיד היה בנוגע לענישה. לפגוע באנשים שפוגעים באנשים."

נירו פונה מיידית אל ג'קס כשנודע לו על מת'יו. התכנית לחלץ את האם מביתה המפוקח ע"י שוטרים למקום מסתור הולכת לעזאזל כשמתגלה שהיא נרקומנית בגמילה. משום מה הוחלט להשאיר אותה בחדר עם רובי ציד והיא מנסה להימלט בסיועו של ארקדיו, כשהיא חושבת שרוצים לחסל אותה. נירו הורג את ארקדיו על בגידתו, וכדי להרגיע את האם היא מקבלת את מנת הסם שלה. ג'וס מקבל את משימת ההזרקה, אבל למעשה ממשיך לשלם על בגידתו במועדון: חניקתה למוות של המסוממת כך שיראה כאילו מתה ממנת יתר. ג'קס משקר לנירו, ומה שחשדתי בעונה הקודמת – נירו יהווה בעיה עבור ג'קס – עשוי לקרות בעונה הנוכחית כשנירו יבין שג'קס הוא רעל.

מי שיודעת זאת יותר מכל היא טארה. חזרתה הביתה מציגה איחוד משפחתי משמח לכאורה, אולם מסתבר שהיא עובדת עם לואן על ראיות שיוכיחו כי ג'קס הוא הורה לא מתאים, במטרה להתגרש ממנו ולהרחיק את הילדים. אחרי שנים של שיתוף פעולה ודיבורים על פרישה, טארה הבינה שג'קס לעולם לא יעזוב את המועדון ואת החיים הללו, שהרסו את עתידה ואת הקריירה שבנתה. הדיבורים על מעבר לעסקים "חוקיים" לא משנים דבר, כי טארה יודעת שזה לא ילך כמו תמיד. בינתיים, טארה צריכה להמשיך במשחק ולסבול, כפי שניסתה להסתיר זאת בעודה שוכבת עם ג'קס בסצנה המסיימת, הקבלה לפרק הקודם.

הוכחה לגורלו האבוד של ג'קס הגיעה עם גאלן, כשכפה על ג'קס עסקה גדולה במידה ויעביר את הובלת הנשק לסניף אחר כפי שביקש לעשות, ויתרה מכך – אספקת משלוח גדול של KG-9, הנשק שאך אתמול היה מעורב ברצח המוני של ילדים.

[1] נדמה לי שציינתי זאת כבר בעונה הקודמת כשטוריק הופיע לראשונה, אבל SOA עשתה גם איחודונצ'יק של יוצאי "חף מפשע" הנפלאה: דונל לוג (טוריק) היה פקד המשטרה בעונה השנייה אחרי שהחליף את דמותה המעצבנת של רובין ווייגרט, פה עורכת הדין של המועדון בערך מאז התחילה הסדרה.

 • יערה

  אני עוד עוקבת אחר הסדרה פה ושם, העונה סתם כי אני אוהבת את השחקן שמשחק את נירו, אבל אני ממש לא רוצה לראות אותה בקביעות. היא פשוט מדכאת.
  בעונות הראשונות היה עוד שבב של תקווה לשינוי, עכשיו כל ניסיון כזה הוא סתם מאמץ סיזיפי, כמו שציינת.
  נראה כאילו קורט סאטר פשוט מעוניין להוריד את המצב לשפל המדרגה ולקחת את כל הדמויות איתו למטה. לא מעניין אותי לראות את הקריסה האיטית של המועדון וכל המעורבים איתו, ולא מעניין אותי השטיק שבו ג'קס הופך לכל מה שהוא שנא בתחילת הסדרה.

 • Saturn

  כן, חשבתי שמדובר בשיער לא טבעי שכן אני רואה את 'המגן' כרגע דרך הוט. זה היה מראה מפתיע.

  חבל שהרגו את נבארו וחברתו החמודה-למראה אם כי כשהיא מסוממת זה turn off.

  כמובן שלא היה שום צורך להרוג את ארקדיו ושוב הסדרה והדמויות עם יד קלה על על ההדק. על איזה 'בגידה' נירו מדבר? ארקדיו היה במצב בלתי אפשרי — אם רצית למנוע את מנוסתם אז למה אתה יורה לו במוח במקום לירות בגלגלי המכונית..? Everybody get to stay alive!

  חבל שכנראה לא נלמד כלום על הילד הזה. זה גם לא כזה מובן מאליו שהוא יהרוג 4 אנשים עם הנשק האוטומטי הזה. איך הוא הסתדר עם הריקויל של הנשק ומה פשר הסימנים על יד שמאל.

  • Tomer Soiker

   היו לה תסרוקות שונות לאורך השנים, אבל זו בפירוש הייתה פאה. סוכן ה-ATF אף ליגלג עליה (שלא בפניה) כשהציג אותה לטוריק.

   כמובן שהריגתו של ארקדיו (ולאחר מכן המתתה של האם) נעשתה רק כדי להראות איך ג'קס מדרדר אותו ושהחזרה של נירו לחיים הללו לא מתאימה לו. בפרק הקודם "נכפה" עליו להיכנס לעסק עם בית הבושת ההוא רק מפני שג'קס קפץ והסכים מבלי להתייעץ איתו. הנשק שהכנופייה של נירו מעורבת בהברחתו, הנשק שמספקת סאמקרו, הוביל לטבח, מוות של ילדים ומותם של שני אנשים, אחד מהם היה קרוב לנירו ונרצח על ידו.

 • miss bojarsky

  זהו, הקו ייושר.

  אין לי המון מה להגיד על הפרק. הפאה אכן נוראית ואכן ציינת בעונה הקודמת את האיחוד של "חף מפשע":)

  הו טארה, אני מבינה את המהלך שלך, אבל זה לא ייגמר טוב… ג'קס לא יוותר על הילדים שלו.
  והו, ג'קס… כואב לי הלב עלייך.

  אהבתי את הסצינה של ג'מה בשירותים כשהיא כועסת על עצמה על שנתנה לקליי להשפיע עליה.

  • Tomer Soiker

   יופי, המועדון המצומצם שלנו גדל. 🙂

   גיליתי את זה לאחר כתיבת הפוסט תודות לתגובה שלך בסיכום סיום העונה.

   • miss bojarsky

    שמחה להיות פה 🙂

 • Geeker

  פרק שבהחלט מתחיל לסבך את העלילה בשביל כל העונה. לכל דמות יש את התוכנית שלה שלאט לאט מתגלה ובעיקר מסקרנת זו של טארה. אני מאוד מקווה שאחרי שיאספו כל העדויות והגורמים הנכונים להפיל את המועדון, ההרשעה לא תתפוגג על סמך היותו של המרשל בדימוס שרוט/מסומם ועל כן לא קבילה. חייבת להיות התרה יותר מוצלחת מזה.
  עוד 4 הערות:
  1. אני חייב למצוא מאיפה דארווי הג'אנקי (אשת בן דודו של נירו) מוכרת לי.
  2. התוכנית של בובי למצוא 4 נוודים פחות מעניינת אותי כרגע. איך הוא תורם לעלילה באופן כללי?
  3. למרות שקראתי כמה תגובות שסולדות מהתספורת החדשה של טארה, אני דווקא מחבב.
  4. ושלום לך קלאודט (מ"המגן").

  • Tomer Soiker

   1. היא הייתה החברה שלו, לא אשתו. סמאייר ארמסטרונג מוכרת בעיקר מ-The OC ו-Dirty Sexy Money.

   2. אני חושב שמתמקדים בבובי מפני שהוא דמות ראשית, לאו דווקא כי הסיפור שלו מעניין או שהכותבים יודעים מה לעשות איתו אחרי העונה הקודמת.

   • מבטאים את שמה "סמירה", השם הערבי.

 • Saturn

  אגב, מה מהקטע עם היחס המועדף שהסדרה מקבלת מהרשת?
  כל הפרקים (גם השלישי) בסביבות 50 דקות וכך זה היה גם בעונה הקודמת גם עם פרקים של יותר משעה.

  מה פשר יחס המלכים הזה לסדרה? עונות בלי סוף, פרקים ארוכים יותר, יד חופשית. היא עדיין מביאה רייטינג?

  הלוואי יחס שזה ל'אמריקאיים'.

  • היא מצליחה בטירוף.

 • גילי

  ג'קס הפך לגרוע יותר ממי ששנא. כבר המהלך העונה הקודמת הוא הוכיח זאת עם הזרקת המחט לאקסית הפוסט מסוממת שלו, שזה מהלך שלא היו עושים אפילו החלאות ביותר. לכאורה, ויק מאקי בהמגן היה הנבל האולטימטיבי בלי מצפון אבל הוא לפחות היה אמיתי. עצוב לראות איך ג'קס הפך להיות לדמות כל כך שנואה בפרק הנוכחי כשהורה לג'וס לרצוח אישה שרק עתה איבדה את בנה. הוא לא טוב יותר מקליי. הוא רוצה לשנות את המועדון, זה לא נראה ככה, מגיע לו כל מה שקורה לו מכל הצדדים כעת. גם מקליי וגם מטרה שנכנסים בו חזיתית לאט לאט. טרה ספגה שנים והיא לא תשתוק יותר.
  טוב לראות שוב את קלודט מהמגן בטלויזיה (פאונדר ).

© עידו ישעיהו