ילדי האנרכיה 6.01: קש

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 12/09/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" עונה 6 פרק 1

קסדה בראש טוב

זה היה ברור לפני זמן רב, אבל אני חושב שסופית ניתן להוכיח שקורט סאטר הוא אדם מופרע ביותר ובעולם שלו אדם כמוהו כבר היה נרקב במוסד סגור כבול בשלשלאות כשנר דולק מתחת למבושיו. עם הגיעה של SOA לעונה שישית, אין דמות אחת שאני מסמפט וכולן ככולן דפוקות ומתוסבכות כמו היוצר שלהן [1]. 

עם לכתו של אופי נותרו שביבי תקווה בבובי וג'וס, אבל האחד הפנה עורף למועדון ומחפש את עתידו במקום אחר, לשני הפנו עורף בגלל בגידתו. כדי לחזור לחיק משפחתו, ג'וס היה צריך לקבל טיפול פנים מצ'יבס הזועם, בעודו סופג את העונש, "באהבה". זו משפחת סאמקרו. טיג תמיד היה דפוק בראש והמוות של דון\מרגו לקח אותו רחוק אל מעבר הגבול שבין שפיות לטירוף. מספיק פרסי (סליחה, צ'ארלי, "איראני") אידיוט שישמיץ את בתו, וטיג יטביע אותו באמבטיית שתן. ולאחר מכן ישליך את גופתו לאוקיינוס בתוך כלוב בו הייתה כלואה לפני כן שחקנית פורנו תמימה שלא ידעה על מה הסוטים האיראניים משלמים לה.

מעניין לראות את ההבדלים בין חוויות הכלא של טארה וקליי. לכאורה טארה הייתה צריכה לקבל את ההצעה של לי טוריק, להפיל את בעלה והמועדון תמורת חיים חדשים וסודיים עם ילדיה. במקום זאת היא בחרה שלא להבליג לאסירה אחרת והכתה אותה ללא רחם, בטח בדרך להמשך חוויה מלבבת בכלא. צפוי מאוד שדווקא קליי הוא זה שלקח את ההצעה לחיי כלא נוחים, מחליט סופית לבגוד במועדון כשהאפשרות השנייה היא לנסות ולשרוד עם הג'ן פופ (יש לזה מקבילה עברית?) המחשבה לא עברה בראשו למרות שהוא עצמו נבגד ע"י האישה שאהב, אבל בסופו של יום ההחלטה נעשתה.

אדם נוסף עדיין נמצא בכלא, מי שחשבתי שיאבד את הרלוונטיות שלו לסדרה לאחר שהפך לחסר משמעות לתיק הריקו כשחתך את לשונו. המומים שהטיל על עצמו ושנעשו לו, אובדנה של אשתו, המאסר הנצחי – אוטו עדיין לא זכה לסוף הרע שלו. וטוריק יוודא שזה לא יקרה בקרוב, מעניק לו עינוי ממושך בדמות אונס בידי הסוהרים בכל בוקר. יותר מכל הדמויות שלו, סאטר שונא את זו שהוא מגלם. לי טוריק עצמו גם הוא בעל שריטה, לא שונה מאנשי חוק אחרים שפגשו סאמקרו, כמו סטאהל וקוהן. אז יש לו בעיית סמים קשה והוא אוהב להימרח עירום על מראות. לפחות הוא לא מכור לשוקו.

העסקים המתמשכים עם נירו, תוך כדי טיפול בפורנו הפטיש של האיראנים, מחברים את ג'קס עם שני שותפים חדשים: רובוקופ צ'ארלי, שוטר לשעבר ומנהל ארגון פשע מגובה בשוטרים מושחתים היום, וקולט, מדאם בבית בושת שמעוניינת להפוך ללגיטימית באמצעות נירו. האחרון לא ממש בעניינים, אבל זורם עם ג'קס. ג'קס, לעומתו, זורם עם קולט בעקבות התסכול הרב עם כליאתה של טארה וסירובה להיפגש אתו. תגיד תודה, טמבל, ראית מה היא עשתה עם השיער? כמו האם כך גם הבן, נכנס למיטה עם סרסורית שהרגע הכיר. ההשפעה של ג'מה על ג'קס היא גדולה הרבה יותר מכפי שהוא יהיה מוכן להודות.

אהמ… אי אפשר להימנע מהפיל בחדר, אה? סצנת הטרום-סיום הייתה כה מנותקת משאר האירועים, לפחות כרגע, שקשה לנתח אותה. הפתיח הטעה אותי לחשוב, כמו רבים אחרים, שהילד הוא ג'קס הצעיר, כותב במחברת במקביל לקריינות הטרחנית הרגילה של ג'קס המופנית לבניו. המפגש הרגעי שלו עם דייב נבארו, כפי הנראה החבר של אמו, שינה את התמונה. ואז הילד הופיע כמעט בכל סצנה, לא אומר מילה, משל היה מחליפה של ההומלסית מהעונות הקודמות; פעם חוזה בחברי סאמקרו נוסעים לאורך הרחוב, בפעם אחרת יושב מחוץ לבית הקפה של צ'ארלי. ואז החלפת המבטים הקצרה עם ג'קס, עם חשיבות לא ברורה. לבסוף, התחנה האחרונה של הילד – טבח בבית הספר בו למד. איך ג'קס וסאמקרו קשורים לטבח? הנשק האוטומטי הגיע ממשלוח שלהם? האם דייב נבארו שלח אותו לבצע טבח בהופעה של RHCP והילד האידיוט הבין לא נכון? האם לאמא שלו קוראים ג'יין ולמה היא מכורה?

טוב, עכשיו אפשר לחזור ולדבר על הרקטום המדמם של אוטו?

[1] למען האמת דוד "טאצ'י" אנסר ודוד האפי (הוא קודם לדרגת סמל מבצעים, ד"א, בעוד צ'יבס הוא סגן הנשיא) היו חמודים. גם טיג, בדרכו של אדם שהרגע רצח מישהו והשתין על גופתו המושתנת, כשהחזיק את תומאס הישן בזרועותיו.

[2] חוץ מהרבה שתן היה גם הרבה ישבן: ליילה הזכירה את הפציעה שלה בעונה הקודמת; אוטו ו… כן; טוריק והמראה; צ'ארלי הנאם בשוט הסיום, מתכונן ל"50 גוונים של אפור".

© עידו ישעיהו