שובר שורות 5.12: כלב מוכה כלבת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 02/09/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "שובר שורות" עונה 5 פרק 12

Breaking Bad - 05x12 - Rabid Dog

דברים רבים בפרק הזה נראו לי כמו הקבלות בינו לבין קודמו. ראשית, בפרק שעבר מארי הציעה לוולט להתאבד ולחסוך מכולם את כל עגמת הנפש, והפעם דבריה אצל הפסיכולוג הזכירו לי את ההלקאה העצמית של אנשים אחרי שמישהו התאבד: איך לא ראינו את זה קורה, איך התעלמנו מהסימנים, איך היינו כאלה אידיוטים. שנית, האנק מקשיב להודעה הקולית שוולט השאיר לג'סי, ויחד עם ההודעה שהשאיר לו טוד ב'וידויים' נבנית תמונה מפלילה למדי. שלישית, ג'וניור מחבק את אביו, מה שכמובן מזכיר את החיבוק שהעניק וולט לג'סי.

למעשה, התנהלותו של וולט הפעם הייתה בעיניי מעין שלוחה של החיבוק הזה. כולם מלבדו בטוחים שדרך הפעולה בכל הנוגע לג'סי היא להרוג אותו. כלומר, שוולט יהרוג אותו. סול מציע להרדים את הכלב חולה הכלבת, סקיילר בטוחה ש"שיחה" ו"הכנסת היגיון בקודקודו" הן מטאפורה, ומנגד וולט כעוס והמום לנוכח הלך המחשבה שלהם. זה יפה ונוגע ללב בעיניי, וממחיש לי שהאמונה שהבעתי אחרי הפרק הקודם הייתה נכונה – וולט אוהב את ג'סי. האנק קלט את זה מהווידוי של ג'סי לבדו.

בפרק הקודם רציתי שוולט יגיד לו משהו בנוסף לחיבוק, הבטחה כלשהי שהוא לעולם לא יפגע בו – מה שכמובן לא סביר מניה וביה, כפי שסוף הפרק הנוכחי הבהיר – אבל בסופו של דבר החיבוק נטול המילים הזה אמר את זה, לפחות אליבא דמיסטר ווייט. הפעם וולט מימש את המשאלה שלי והביע פעמיים השתוממות אמיתית וחוסר רצון מופגן לפגוע בג'סי. הוא תיאר את תכונותיו ובעיותיו של הבחור לסקיילר באופן טכני יחסית – בעיות רגשיות, בעיות אישיות, שימוש בסמים – ובמובן מסוים זה הזכיר לי את החיבוק ההוא; מכסה ובה בעת מביע את תחושותיו האמיתיות של וולט כלפי ג'סי. ועדיין – לא ראיתי את Old Yeller, אבל המטאפורה של סול נראתה בלתי נמנעת. וולט הוא טימי הקטן שכל כך אוהב את הכלב הנאמן שלו, כלב הבעיות שלו, אותן בעיות שוולט מונה ואחרות שלעולם לא יספר עליהן. אבל קו פרשת המים נחצה – הכלב חולה, להיעלם הוא לא יעלם ואין מנוס מלהרדים אותו. אם וולט לא יעשה את זה, זה מה שיביא למפלתו או למותו או לפגיעה במשפחתו.

בזמן שאנחנו רואים את כל זה, לא הנפשות הפועלות ולא אנחנו יודעים שזה כבר מאוחר מדי. העריכה הראשומונית של הפרק המחישה שלשם שינוי וולט אינו ער לכך שהוא משחק במשחק הלא נכון, לפחות לעת עתה. האנק נראה כה מובס לאור הווידאו הנחמד שהכין לו וולט, ומאוחר יותר נאלץ להסיג את אנשיו של גומז ממעקב אחרי סול. אבל הוא פשוט תפס את מקומם מעבר לכביש, עקב אחרי השתלשלות האירועים והיה נכון לקטוף את ג'סי כפרי בשל. האיחוד הבלתי נמנע ביניהם הגיע, ונכון לעכשיו הוא משאיר את וולט הרחק מאחור. הוא חושב שג'סי התחרט – הוא לא התחרט. הוא היה מעלה את המקום הזה בלהבות אילולא נעצר ברגע האחרון, ואכן יעשה זאת בדרך אחרת, כפי שחורבותיו העתידיים של בית משפחת ווייט מעידים. וולט וסול וסקיילר מדברים על המצב כאילו יש להם אפשרויות, אבל אין להם. כדור השלג הזה כבר התחיל להתגלגל, והוא – כלומר ארון פול – עושה זאת בהפגנת משחק מהפכת קרביים נוספת כאשר האנק תופס אותו עם המצית ביד.

השידוך הושלם. האנק תפס את ג'סי וסחט ממנו את כל המידע. וידוי אמיתי, מצולם, מכת נגד לכל הווידויים המומצאים של הפרק הקודם. גם אם בסופו של דבר לא יהיה להאנק כלום על וולט (ועל טוד), יש לו הכל על ג'סי – חמש עונות מתומצתות במסגרת וידוי אחד (סצינה שחבל שנמנעה מאיתנו – זה היה יכול להיות רב עוצמה כמו בסדרה מסוימת אחרת שהדמות הראשית בה התוודתה לבסוף על חטאיה, במיוחד לנוכח המצפון שחונק את נשמתו של ג'סי). את מה שבא אחרי כן קיבלתי ברגשות מעורבים. ציפיתי לעימות הזה בין ג'סי לוולט, בפרט כעת כאשר וולט מבין שהגיע שלב הפוסט-בולשיט. מעט לפני כן ג'סי הגדיר להאנק וגומז את וולטר ווייט ואת "שובר שורות", לטוב ולרע: "מר ווייט הוא השטן. הוא חכם יותר מכם, יש לו יותר מזל מאשר לכם. מה שאתם חושבים שאמור לקרות, אני אומר לכם – ההפך הגמור והמנוגד מזה יקרה". אז הנה ה'יותר מזל' של וולט – מה שגרם לג'סי לסוב על עקבותיו במקום להקליט את וולט היה גבר שעמד שם לגמרי במקרה.

אבל לשם שינוי, ג'סי נראה לבסוף אופטימי. הוא נראה כמו איש עם תוכנית במקום להיות הבובה הפאסיבית שמנסים לשחק לה במוח (וולט) או מפקירים אותה לגורלה (האנק). אם נחליף את סדר הסצינות שחתמו את הפרק – וולט מזמין את הג'וב על ג'סי > ג'סי אומר להאנק שיש לו תוכנית טובה יותר שתפיל את וולט – אפשר אולי לנחש שג'סי מבין מה יהיה המהלך של וולט ומתכוון להשתמש בו נגדו. והאמת היא שהייתי חושש יותר לחייו של ג'סי אילולא האדישות המוחלטת שהאנק הפגין כלפי מותו האפשרי. דווקא זה גורם לי להאמין שג'סי יצליח לעבור את כל זה ולצאת מהצד השני בשלום.

תגיות:
 • דור

  עזוב את זה, להאנק ומארי יש דיוידי של דדווד.

  • באמת? אני מעריך אותם עכשיו הרבה יותר.

   • דור

    שמאל למעלה
    מעניין אם הם הזמינו את סקיילר לצפות איתם.

    • וואלה. עין חדה יש לך.

  • Tomer Soiker

   בטיוי.קום (ההערות בסוף) נכתב על חלק מהספרים שנצפו על המדפים. אלו שלא מופיעים שם: The RAT: The Real World Aptitude Test (העכברוש\מלשן משך את עיניי, אבל אני לא בטוח אם ניתן למצוא בספר ההדרכה הזה משמעויות נוספות. אולי כותרת המשנה, "הכן את עצמך לעזוב את הבית"?), Black Range Tales (ההיסטוריה של ההתיישבות באיזור דרום מערב ניו מקסיקו) ו-Destiny: From Paul Harvey's the Rest of the Story (סדרת ספרים שליקטה את הסיפורים הכי מעניינים והסודות שנחשפו לאורך השנים בתכניתו של מגיש הרדיו פול הארווי. שו"ש הייתה יכולה להשתלב שם בקלות.)

   בטיוי.קום לא התעכבו על Crazy Rythm, למעט תיאור קצר של הספר (ריצ'רד ניקסון מנקודת מבטו של חבר קרוב), אבל אני רואה בתקציר באמזון הקבלה קטנה לסיפור של ג'סי ומיסטר ווייט ("המפגש ששינה את חייו" ואי אפשר להתעלם מהבית הלבן), אלא שעבור לאונרד גרמנט, הכותב, וניקסון החברות הסתיימה בטוב.

 • מיכאל גינזבורג

  מסכים עם הכל, מלבד משפט הסיום. אני חושב שמכוונים למותו של ג'סי, זה בלתי נמנע.

  אהבתי את החתירה של סקיילר למקומות אפלים בהם וולט מזמן נגע, כאשר רמזה לו מה יש לעשות עם ג'סי. זו נקודת מפנה מעניינת.

  אם האנק היה בביתו של וולט בדיוק בזמן למנוע מג'סי לשרוף את הבית, אזי כל הבית כרגע עמוס ציוד האזנה וכו'.

  באמת חבל שלא ראינו את התגובה של האנק לוידוי של ג'סי, הייתי רוצה לראות מה הוא חושב על ההתחלה של הכל, המניע הראשוני של וולט.

  טוד ודודיו נכנסים עכשיו למשוואה ביתר שאת ויאללה בלאגן! איזה מתח!

  • דור

   מה פתאום שהבית יהיה עמוס ציוד האזנה?

  • Tomer Soiker

   איך הגעת למסקנה הזו כשהאנק בעצמו אמר שהוא עקב אחרי ג'סי מהמשרד של סול?

   • מיכאל גינזבורג

    כן, אתה צודק. ובכל זאת, סביר להניח כי האנק שם האזנה בביתו של וולט בדיוק כפי ששם ברכבו…

    • הוא שם ברכב שלו מכשיר איתור, לא האזנה.

     • Tomer Soiker

      אלא אם האנק ניסה להאזין לאגזוז. הבנאדם אוסף אבנים – סליחה, "מינרלים" – לך תדע אילו עוד סטיות יש לו.

      • גילי

       אני מניח שהתכוונת לפרקי הסיום בהמגן בהתייחסותך לוידויים של דמות ראשית בסדרה אחרת?

       • בכוונה לא אמרתי איזו סדרה כדי לא לספיילר.

  • עוד רגע נהדר – כשהאנק חוגר את חגורת הבטיחות עבור ג'סי, שלא נראה כאילו נותר לו שמץ של אכפתיות להאם הראש שלו ימחץ לתוך תא הכפפות בתאונה.

  • דור

   ספוילר ספוילר

   הוא הסניף עליו קוקאין (או מת', או מה שזה לא יהיה שהוא מסניף).

   • שכחתי להתייחס לקוק: זה ממש מטופש שג'סי הסניף, כי יול כייס אותו מהגראס, מה שאומר שג'סי נכנס אל סול בחמת זעם ואז, בנוסף לעצירה שעשה כדי לקנות דלק, הוא גם חתך לאנשהו כדי לקנות מנה – כל זה בסערת רוח כשהוא מת להגיע לוולט ולפרוק עצבים.

    • Tomer Soiker

     הוא לקח את הרכב של סול. אולי זה היה בתא הכפפות?

     • דור

      נשמע הגיוני, האמת

 • ספוילר 5X12 + תאוריה לשאר העונה.

  אומנם פרק מעט פחות מלהיב מהקודם, אבל עדיין מעולה, בעיקר הסוף. העונה הזאת מציגה הפתחות מהותית של ממש – ג'סי החליף צד באופן מוחלט, וגם את כל האופי שלו. כמו שנאמר בסיקור, נראה שהצייד הולך להפוך לציד וההפך.

  אבל מכיוון שהגענו לחצי-חצי-עונה ועדיין אין שום סימן לאירועי הפלאשפורוורדים, אני מנחש שלאו דווקא מדובר באירוע עתידי רחוק, אלא בעתיד הקרוב, בו מתברר שוולט דווקא כן סוחר את האדם הזה שמשנה לך את הזהות ושולח אותך למקום אחר. זה יכול להסביר את הזקן והשיער (פאה מאוד מוצלחת, כנראה), המיקום (ניו המפשייר?) והתאריך שאולי בכלל אינו יום ההולדת ה-52 של וולט ולא קרוב להיות (והשימוש בבייקון ליצירת ה-52 היא כדי לתאר את יום ההולדת שוולט בטוח שהוא כבר לא יגיע אליו). לא הייתי חושב על זה אלמלא ההחזרה הזאת בפרק הקודם של ה"דמות" השולית הזאת שאוזכרה רק פעם אחת בעונה 4.

  • או שמכינים את הדמות להיות recurring guest star בספין אוף החדש "כולם אוהבים את סול"

 • ARK

  מה שחוזר על עצמו כאן זה היכולת או אי היכולת של הנבל הראשי 'הכל יכול' הזמני בסדרה, במקרה הזה, וולטר וואייט
  לחשוב ולפתור את העניין בצורה נטולת רגשות. ברגע שהנבל הראשי מערב רגשות בעסקים, הוא כורך למעשה את החבל סביב צווארו. ראו את גאס פרינג וויקטור סלמנקה כדוגמה אחת מיני. הנמסיס מחליף תפקידים בין וולטר לגסי, היחיד כרגע שמבין באמת איך וולטר חושב ולכן צופה איך הוא יגיב הוא גסי.

 • Tomer Soiker

  אני צריך לבדוק את העניין (הפרק נמצא על מחשב אחר), אבל באחת הביקורות שקראתי הכותב ציין שכשג'סי קם לשירותים יש שוט קצרצר של האנק מבעד למשענת הכיסא שנראית כסורגים. לא שזה מעיד על עתידו, אלא הנכונות שלו לעבור על החוק ולבגוד בערכיו רק כדי להפיל את וולט, עד כדי הקרבת ג'סי למוות.

  • דור

   הנה זה

   הגולשים ברדיט קצת יותר מדי פאנטים לסימבוליות אם תשאלו אותי. גם הקטע עם זה שספל ה-DEA מרמז על מוות ועוד מלא ספקולציות מופרכות יותר.

   • זה יהיה ממש מבאס אם האנק ייכנס לכלא. הוא סבל מספיק בגלל הגיס הזה שלו.

    • Tomer Soiker

     לא חושב שזו המשמעות, אלא המעבר שלו עצמו אל הצד האפל.

 • גילי

  פרק מצוין.
  מצד אחד וולט מראה אנושיות כלפי ג'סי ואפילו סוג של אכפתיות ואהבה מול כל היועצים שאמרו לו לחסל אותו.
  מצד שני, האנק מתכנן את המהלך שלו. בהתחלה ניתן היה לחשוב שהוא הביא את ג'סי הביתה כדי להגן עליו אבל אז ברור שלא אכפת לו אם ג'סי ימות בתהליך של תפיסת וולט.
  מצד שלישי, ג'סי המתוח והלחוץ מצליח לקלוט איש שנראה כמו מתנקש ומודיע לוולט שהוא בדרך להוריד אותו. חבל שהדברים התפתחו כך אך עכשיו 2 הצדדים הם החלטיים. למרות שוולט לא רצה להגיע לרגע הזה, הוא מזמין חיסול על ג'סי. מחכה בקוצר רוח לפרק הבא. סדרה גאונית. כמו כן, אהבתי איך שבאמצע הפרק חזרו לנקודה שג'סי נכנס עם הדלק והראו שם מה בדיוק קרה והשתבש.

 • assafTV

  משהו מעניין מסקירת הפרק בהאפינגטון פוסט:

  Even before the events of "Rabid Dog," Hank had thought of Jesse as an object, some hopped-up idiot with not much going on in his head. Jesse was a tool to be used, and so it's not that surprising that, once he had Jesse in his clutches, Hank became Walter White.

  He put Jesse's seat belt on for him, as a father would. He gave him a bed and a place to stay. But Jesse still wasn't really a human being to him; he was something that Hank could slot into his plan to destroy Walt. As he and Gomez were setting up for the video session, he barely looked at Jesse. The only thing on his mind was getting material to take down his enemy. Jesse was just one cog in his Vengeance Delivery System.

 • KOBY

  שאלה: האם יכול להיות, למרות כל ההתפתחויות, שוולטר וויט ןג'סי משתפים פעולה בכדי להפיל את האנק?

  • אני לא מבין איך הדבר הבלתי סביר הזה עשוי לקרות.

 • Matoy

  פרק טוב.
  די קיוותי ששובר שורות תתקדם הלאה בעלילה, וזה מה שהיא עשתה הפרק.
  הפרקים האחרונים די נשענים על היחסים בין ג'סי לוולט, ואולי כפי שהוצע פה, זה באמת מה שיוביל למפלתו של וולט – כלומר ג'סי יהפוך לעד מדינה, או כפי שנרמז בסוף הפרק ינקום בו בצורה אחרת.
  'שובר שורות' היא סדרה בוטה. ולכן זה יכול להיות כיף לנסות לנחש מה יקרה בה. לדוגמה, הקטע בו האנק אומר שלא איכפת לו אם ג'סי יחיה או ימות? בטח זה יתהפך בהמשך והאנק יקבל כדור בשביל על מנת להציל את ג'סי, אותו נרקומן שבעבר לא היה איכפת לו ממנו ולאט לאט נקשר אליו.
  וולט שהתקשר לדודים של טוד? כנראה שזה לא בשביל ג'סי. כלומר זה מה שהיוצרים של הסדרה רצו שנחשוב, בשביל זה הם עשו את זה בתור קליפ הנגר. אבל זה בטח בשביל מישהו אחר (אולי האנק) אולי מישהו קרוב לג'סי, ואם זה לג'סי זה כנראה לא יערב חטיפה.
  וולט ג'וניור? עליו אפשר לסמוך שהוא לא יבין מה קורה. באמת שאני מרחם על הילד. לא מספיק שהוא סובל משיתוק חלקי, הוא גם לא מקבל שום חשיבות בסדרה. הוא מעין עציץ כזה, וכשחייבים להתייחס אליו נותנים לו להאמין שאבא שלו חולה בסרטן, ושכל ההתרצצויות בין מארי והאנק ובתי מלון והריבים האינסופיים כנראה קשורים להימורים או בולשיט אחר. מעניין איך התגובה שלו תהיה כשיוודע לו את כל מעללי החמש עונות של אביו.

  • Tomer Soiker

   עד מדינה הוא לא יהיה. כדבריו, וכפי שהבין האנק והיה מוכן להקריב את ג'סי למוות כדי להפיל אתץ וולט, זה מילה נגד מילה, בטח כשוולטר ווייט הוא איש משפחה למופת ללא עבר פלילי, נגד מסומם עם עבר מוכר בסחר.

   אני יכול לראות את האנק מת עד סוף הסדרה, אבל לא במהלך הצלתו של ג'סי. חוץ מחגורת הבטיחות ושיכונו של ג'סי בביתו, שאח"כ ניתן היה לראות כמעשים אנטיפתיים לחלוטין בהקשר של התמונה הכללית, שום סימן בפרק הזה לא העיד על התקרבות בין השניים. לא כשכל מה שהיה בראשו של האנק הוא לתת לג'סי למות.

   לא, וולט התקשר לטוד בדיוק בשביל זה. אין לו מה לחפש עוד באימפריה שניהל עד לאחרונה, וג'סי הוא שדחף אותו לשם בשוגג, בגלל אי הבנה. עד אותו רגע וולט סירב לקבל את הצעתם של סול וסקיילר, כל אחד בנפרד, להיפטר מהכלב החולה. וולט באמת התכוון לשבת עם ג'סי, להסביר לו מה קרה עם ברוק ולנסות להרגיע אותו.

   למה שוולט ג'וניור יחשוד במשהו? אם שני קרובי משפחה מבוגרים, אחד מהם איש חוק שרדף במשך שנה אחרי הזהות הסודית של וולט, לא גילו זאת עד התקלות בראייה באופן מקרי, אין מה להלין על פלין.

   וולט באמת חולה בסרטן. טיפולי הכימותרפיה שהוסתרו מכולם עד שהיה נחוץ להשתמש בחזרת המחלה להשגת רחמים, ההקאה בסתר, השיעולים בעתיד (ואחד שצץ רגע לפני שהוא מתקשר לטוד בסוף הפרק, אולי סימן להתדרדרות מצבו של וולט בגלל האובדן הרגשי של בנו המאומץ?) ג'וניור פשוט הבין שהסיפור עם הדלק לא הגיוני, אבל בגלל מה שהוא יודע קישר זאת לאובדן הכרה וחוסר יכולת לבצע מטלה יומיומית בגלל המחלה. סקיילר, שיודעת יותר ממנו וכבר מורגלת בשקריו של בעלה, יש לה את הפריבילגיה להוציא מוולט את הסיפור האמיתי (אף שהוא ממשיך לשקר לה בפרט אחד, בערך, כשהוא אומר שג'סי מעולם לא פגע באף אחד; כן, כי וולט דחף את ג'סי לרצוח את גייל.)

 • תשאיר את מלקולם מחוץ לסיפור! הנה "שובר שורות" 5.12 לו התרחש רק בפייסבוק.

 • Saturn

  לא הבנתי מה הביג דיל והטרחה של וולטר בתחילת הפרק וההתעקשות בניקוי השטיח. לג'וניור הוא יכול להגיד הכל והוא יאמין לו; את סקיילר אף הסבר מונפץ שכזה לא היה משכנע.

  פול גז בניוטרל. איפלו עד באיזה פח לזרוק את מיכל הדלק כדי שלא יקשרו את זה לביתו. על דברים כאלה הוא חושב אבל להשאיר ספר שמקשר אותו ישירות לפושע בתוך ביתו שגיסו, שהיה על הזנב שלו מספר עמים, מבקר באופן קבוע – על זה הוא לא חשב.

  שוב הניגוד המעצבן של וולטר של חדות המוח פעם אחת וכהות חושים באחרת.

  לא שברור לי איך ג'וניור יכול לקנות את הסיפור כאשר המכונית שנמצאת על שביל הגישה היא מכונית שאינה שייכת למשפחה..

  מה הבעיה בגישה של האנק אל ג'סי? עבריין בזכות עצמו, כולל רציחת איש. משתמשים בו כדי ללכוד את הדג הגדול יותר גם אם זה מציב את הדג הקטן בסכנה.

  אם כבר הפרק הזה הגזים באיך שהוא הציג את ההתייחסות הזאת, כאילו נסיון להשחיר את פניו של האנק. אני מקווה שצופי הסדרה 'המורעלים' לטובת וולטר לא ישתמשו בזה כטיעון 'תראו איזה הבדל בין וולט להאנק וכמה עדיף לג'סי לחזור לחיק הייזנברג מאשר שהאנק יתייחס אליו ככלי משחק גם תמורת החיים שלו'.

  'בלי ההתערבות של האנק, ג'סי ווולטר יכלו לחיות חיים מאושרים וזה רק בגלל שהאנק אילץ את ג'סי להפגש עם וולט שהמאורעות הובילו את וולטר להתקשר לטוד בקישור לחיסול ג'סי'.

  • maayan

   עד שג'וניר וסקיילר הגיעו הביתה הוא כבר סילק את המכונית שאיתה הגיע ג'סי, הרי סול ועובדיו עזרו לו במה שהוא היה צריך, וזו המכונית של סול, לא הייתה בעיה גדולה להזיז אותה למקום אחר, אולי אפילו לסול היה עוד מפתח.

   אני אישית לא חושבת שלג'סי עדיף עם וולט, כמובן. פשוט עצוב לי שכולם רואים בג'סי ג'אנקי חסר תועלת (ומי שלא ראה בו ככה, אנדריאה למשל, וולט דאג לבודד אותו ממנה). אפילו אם זה בצדק. (חוץ מהערה של האנק של החיים של ג'סי, זה כמובן חצה גבולות, ולחשוב כמה הוא התייסר למשל אחרי המכות שהוא דפק לג'סי, שלמרות שיכל לכסות את כל העניין, החליט להודות באשמה ולהתפטר, הוא היה אדם ממש ישר פעם).

   • Tomer Soiker

    ג'סי השאיר את המפתח בסוויץ'. היול לקח את הרכב.

    • maayan

     אפילו יותר טוב (להסבר)

   • Saturn

    משום מה זכרתי שהמכונית שסקיילר רואה בכניסה היא זו שג'סי הגיע איתה.

    בכל אופן, וולטר סובב את הגלגלים שלו יותר מדי לטעמי.

    • Tomer Soiker

     היא הסתכלה בתדהמה על הרכב של וולט, ורק אחרי שירדה והתקרבה אליו ראינו שזה בגלל המאוורר הענק שהיה מותקן על חלון הנהג.

 • שלומי

  אמא'לה איזו סדרה נחותה. עלילת התרחשויות של רבע שעה מתרחבת באמצעות אפיזודות מיותרות ודיאלוגים עלובים למדי לתרמית באורך 45 דקות.

  מוטאג' הפתיחה, 2 דקות של וולטר מופתע מתהלך עם אקדח תוך הבית – למה אם לא למתוח את הזמן? תגידו לי שלא היה אפשר בלי זה.

© עידו ישעיהו