עדכוני סופ"ש ממוזלים

ווהו, סופ"ש!

השבוע הזה היה עמוס, פשוט עמוס, בקטעי וידאו מעולים בואכה אדירים. אני לא חושב שאי פעם נתקלתי במספר ימים בודדים שסיפקו כל כך הרבה דברים מעולים. אני לא אטמיע את כולם כדי לא להכביד יתר על המידה, אבל אקשר לאלה שלא: סטיבן קולבר מפצה על דאפט פאנק, שובר שורות שוברת את האינטרנט, פספוסי קומיוניטי, אודישיני המשרד, דוקטור חדש, עוגיפלצת רוצה את זה ועוד ועוד ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

יום חמישי

בלוויין,
בכן קומדיה ב-21:30, איש משפחה.
עונה 11 וחדשה בשידור יומי (א'-ה').

בכן קומדיה ב-21:55, קליבלנד.
עונה רביעית ואחרונה, שידור יומי כנ"ל.

סרטים

בלוויין,
בכן 2 ב-22:00, לינקולן: צייד הערפדים.
שילוב מסחרר של אימה ופעולה על פי ספרו של סת' גרהם-סמית', שגם עיבד לקולנוע, ובו נלקח הנשיא האהוב ביותר בתולדות ארצות הברית ומונח בתוך עלילה של מסתורין ואדרנלין. לאחר שראה את אמו נרצחת בידי ערפד בילדותו, מחליט אברהם לינקולן הצעיר להילחם בערפדים המטילים טרור על בני האדם. הוא מפתח קשר עם צייד ערפדים מנוסה שמלמד אותו את רזי המקצוע. בחלוף השנים הופך לינקולן לנשיא ה-16 של ארצות הברית אך איום הערפדים חוזר וגדול מאי פעם, ולינקולן מבין שעל כתפיו מוטלת המשימה להילחם בהם. ביים טימור בקממבטוב ("מבוקש").

בכבלים,
בעיקר חם ב-22:00, וצדק לכל.
קלאסיקה מ-1979 עם אל פקינו.

יום שישי

סרטים

בערוץ 1 ב-21:30, בופור.
של יוסף סידר.

בכבלים,
בחם כיף ב-23:50, ארכנופוביה.
לחובבי העכבישים, בהפקת סטיבן ספילברג.

בלוויין,
בכן 1 ב-21:30, על אהבה ואי הבנה.
בכורה. דרמה קומית בכיכובה של קת'רין קינר. עו"ד לחוצה ממנהטן, רגע לפני גירושיה, לוקחת את ילדיה המתבגרים לבקר אצל אמה ההיפית המשוחררת וחובבת המריחואנה (ג'יין פונדה), עמה לא דיברה 20 שנה. החופשה המשפחתית בכפר הופכת להרפתקת קיץ מפתיעה, רווית הומור, רומנטיקה וגילוי עצמי. גם עם ג'יין פונדה, אליזבת אולסן ("מרתה מרסי מיי מרלין"), ג'פרי דין מורגן (פאפא ווינצ'סטר מ"על טבעי").

בכן 4 ב-22:00, זהות גנובה.
בכורה. החלק הרביעי בסדרת הסרטים המצליחה. הפעם, בשונה משלושת הסרטים הקודמים, הגיבור אינו עוד הסוכן המובחר ג'ייסון בורן (אותו גילם מאט דיימון) אלא הסוכן ארון קרוס (ג'רמי רנר), לוחם-על שלקח חלק בפרויקט סודי של סוכנות ה-CIA. מאחר ומתגלה תקלה חמורה בניסוי שנעשה עליו ועל עוד מספר סוכנים נבחרים, מתקבלת בסוכנות החלטה לחסל את הסוכנים המיוחדים שנחשפו לניסוי המורכב. קרוס לא מוכן לקבל את הגזירה ומחליט לברוח, אך כך נוצרת בעייה מהותית: כדי לתפקד במהלך היום-יום הוא חייב לקחת באופן קבוע תרופה שהסוכנות מספקת לו. אך אם יברח איך יצליח לתפקד ולהמשיך להימלט? גם עם רייצ'ל ווייז ("ארץ אוז"), אדוארד נורטון ("הג'וב האיטלקי").

שבת

בלוויין,
בכן או ב-21:30, ההרג.
שני הפרקים האחרונים לעונה.

סרטים

בזהב חם ב-13:15, על אהבה ואי הבנה.
בכורה. דרמה קומית בכיכובה של קת'רין קינר. עו"ד לחוצה ממנהטן, רגע לפני גירושיה, לוקחת את ילדיה המתבגרים לבקר אצל אמה ההיפית המשוחררת וחובבת המריחואנה (ג'יין פונדה), עמה לא דיברה 20 שנה. החופשה המשפחתית בכפר הופכת להרפתקת קיץ מפתיעה, רווית הומור, רומנטיקה וגילוי עצמי. גם עם ג'יין פונדה, אליזבת אולסן ("מרתה מרסי מיי מרלין"), ג'פרי דין מורגן (פאפא ווינצ'סטר מ"על טבעי").

ווהו, נברלנד!

בלוויין,
בכן 5 ב-18:32, פיטר פן.
קלאסיקה מקסימה נוספת מבית אולפני וולט דיסני שמגיעה בשידור ראשון בטלוויזיה בישראל. פיטר פן סוחף אחריו את שלושת האחים מייקל, ג'ון ו-וונדי אל עבר הארץ הדמיונית "לעולם לא" – ארץ בה ילדים תמיד נשארים ילדים ואף פעם לא מתבגרים. שם הם זוכים להכיר את הפיה טינקרבל ואת אויבו של פיטר פן, קפטן הוק, והחבורה נסחפת אל הרפתקה קסומה וחד פעמית.

בכן 2 ב-22:00, שומרים על השכונה.
בכורה. קומדיה מופרעת המקבצת יחד כמה קומיקאים אהובים ומצוינים: בן סטילר ("זולנדר"), וינס ווהן ("לדפוק חתונה"), ג'ונה היל ("רחוב ג'אמפ 21") וריצ'רד איואדה ("IT Crowd"). מנהל חנות כלבו שאחד מעובדיו נרצח באופן מסתורי, אוסף סביבו עוד כמה חברים ויחד הם מייסדים את משמר השכונה שתפקידו לדאוג לאזרחים וגם למצוא מיהו הרוצח. להפתעתם הם מגלים שלעיירה פלשו חייזרים אכזריים והארבעה מוצאים את עצמם לא רק כאנשי משפחה שמנסים לשמור על הסדר, אלא כמגיני הגלקסיה מפני פלישת חוצנים. ביים עקיבא שייפר, איש "לונלי איילנד".

בכן 5 ב-2:32 (בלילה), פארנורמן.
אנימציה שהייתה מועמדת לפרס האוסקר בקטגוריית סרט האנימציה הטוב ביותר לשנת 2012 אוסקר. נורמן הוא ילד שחי בעיירה קטנה ויש לו יכולת מיוחדת – לראות רוחות רפאים. משפחתו וחבריו ללימודים חושבים שהוא קצת שונה ומוזר. הוא מתחבר עם ניל, ילד נוסף שאינו מן הילדים הפופולרים בסביבה וביחד הם יוצאים להילחם בכח אפל העומד להשתלט על העיירה. זאת ההזדמנות של נורמן להפוך לגיבור בעיני העיירה ולהפוך את השוני שלו מחולשה ליתרון. הביקורות מאוד מחבבות. הגרסה המדובבת תשודר ב-17:00.

TV

אם אתם מוכרחים לראות וידאו אחד מהשפע של השבוע, ודאו שזה יהיה זה (אבל לא רק, כי באמת יש כמה דברים אדירים נוספים): דאפט פאנק הבריזו לסטיבן קולבר, אז הוא פיצה על זה בענק. אני רוצה להינשא לו. בראיין קרנסטון היה הכי הַאל שראיתי אותו מאז ש"מלקולם באמצע" נגמרה, ולא רק בגלל הגלגיליות, אלא גם מפאת התגובה שלו להזמנה של סטיבן לריקוד. את החלק הראשון של התוכנית הקדיש קולבר להסבר על הסיבה לכך שדאפט פאנק לא הגיעו, וזה מרתק, מריר ומצחיק. כמו כן, זה מסביר מי אלה הקוריאנים בקהל ומדוע הם חשובים. בסופו של דבר רובין ת'יק הציל את המצב ונתן הופעה מעולה. אני לא סובל את השיר הזה בגרסתו הרגילה, אבל בהופעה הוא פשוט שידרג אותו פלאים. מצחיק שיש חוט מקשר מובהק בין המבטלים לבין המחליף: פארל וויליאמס.

TV

ארבע הרשתות הגדולות בארה"ב פנו למשרד התקשורת כדי שישחרר מעט את הגבלות הצניעות החלות עליהן, בתואנה המוצדקת שההנחיות אנכרוניסטיות ופוגמות ברלוונטיות התרבותית שלהן. בתגובה ערך סטיבן קולבר בתוכניתו מעין מופע שבו הקריא ברוב חשיבות כמה מהמילים המותרות לשימוש ברשת כבלים בסיסית כמו זו שהוא משדר בה, כדי להמחיש את הרלוונטיות התרבותית שלהן. לשם כך הוא נעזר באורחו, יו לורי, איתו הוא גם לפני כן שוחח בראיון מקסים במיוחד.

TV

"שובר שורות" חוזרת בשבוע הבא והאינטרנט מוצף בפארודיות, מחוות, תקצירים, וחמשירים (האחרון לא נכון, לפחות למיטב ידיעתי). ראשית, גרסת המיוזיקל של ילדי חטיבת ביניים, AKA הדבר הכי אדיר שנעשה אי פעם.

אילולא גרסת המיוזיקל הייתי מתפעל הרבה יותר מפארודיית הילדים המושקעת הזו ל"שובר שורות", אבל גם ככה היא מאוד מוצלחת.

ו-Honest Trailers נכנסים לראשונה לשדה הפעולה הטלוויזיוני באמצעות "שובר שורות". כל כך מדויק (ומצחיק), אם כי הם אפילו רכים מדי.

כמו כן, פרק שלישי של Puppet Recap, המשחזרת באמצעות נקניקיות את תקצירי פרקים קודמים של סדרות שונות, במקרה הזה "שובר שורות". זה משעשע מאוד, אבל ג'סי לא אומר "ביץ'" אפילו פעם אחת |Fail|. כמו כן, טריילר נוסף לעונה החדשה.

TV

אד הלמס, ג'ייסון בייטמן, וויל פורטה וג'ייסון סודייקיס הם Mumford & Sons, ונראה לי שבסופו של דבר זהו הקליפ שהכי אהבתי השבוע, אם כי התחרות קשה ואני שומר על זכותי לשנות את דעתי.

TV

למקרה שפספסתם, יש דוקטור חדש. ובלי קשר, כך הייתה נראית "דוקטור הו" לו נעשתה באנימה. זה מצחיק במיוחד.

TV

יש גם גרסת אנימה ל"מד מן". הרבה פחות מעודנת מהמקור.

TV

עוגיפלצת וקול הפעמונים שלו עושים ספוּף משובח על I Love It של איקונה פופ, בשבחי השליטה העצמית לנוכח צלחת עוגיות. זה המקור הכה-כיפי, למי שלא מכיר. מסתבר שמספיק לכתוב את האות I ביוטיוב והוא משלים לזה.

TV

דונלד גלובר עזב את "קומיוניטי" כדי להתמקד בקריירת המוזיקה שלו, אבל זה לא מונע ממנו להפיק ולככב בסיטקום מוזיקלי חדש של FX.

TV

It's that time of the year again – בלופרים מתחילים להגיע. הנה אלה של "קומיוניטי", לא מצחיקים כמו בלופרי העונות הקודמות, אבל עדיין יותר מהעונה עצמה. כמו תמיד, זה ממש גס אז לא כדאי לצפות בעבודה.

TV

אודישנים של "המשרד", כולל אדם סקוט לתפקיד ג'ים, בוב אודנקירק לתפקיד מייקל, אריק סטונסטריט לתפקיד קווין ועוד.

TV

ג'ימי פאלון וסת' מאיירס משחקים רולטה רוסית עם ביצים, וזה מצחיק ומעורר חרדה בו זמנית. לא לטבעונים. מאיירס גם התראיין והשניים דיברו על החלפת משמרות תוכניות הלילה, כמובן.

TV

היריבות בין מאט דיימון לג'ימי קימל פשוט מסרבת לגווע. הפעם קימל שלח את גיירמו לחרב ראיון של דיימון בזמן שהוא מקדם את סרטו החדש.

שני טריילרים נוספים מהשבוע: אחד חדש ומגניב ל"ילדי האנרכיה", לקראת העונה החדשה בעוד חודש וקצת, ושני שהוא בעצם טיזר ראשון לעונה השלישית של "אימה אמריקאית" (עם שתי תגובות כאן).

© עידו ישעיהו