הגשר: יומן צפייה

פורסם ע"י ‏יערה‏
בתאריך 29/08/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

26 באוגוסט 2013: ראיתי פרק ראשון. היה מעניין, אם כי בינתיים לא משהו יוצא דופן מהרבה סדרות משטרה. בהתחלה מאוד צרם לי שהמקסיקנים דיברו בינם לבין עצמם באנגלית, אבל שמחתי לראות שבהמשך זה עבר להם והם עברו לספרדית. הצגת הדמויות נעשתה קצת ברישול ובוטות, במיוחד בהצגת הכתב מהעיתון. ההודעה בסיום הפרק היתה שמאלצית למדי ונוסחה בצדקנות מעצבנת, אבל העיסוק בנושא באמת מעניין.

סימן השאלה הגדול שלי כרגע הוא דיאן קרוגר. אני מאוד מחבבת את השחקנית, אבל נכון לפרק הראשון זה נראה כאילו מישהו לקח את הדמות הראשית ב'בונז' והעלה לה את עוצמת האספרגר. אני לא מחבבת את הדמות הראשית ב'בונז'. מישהי עם אספרגר שנמצאת ברמת תפקוד גבוהה, בוודאי חוקרת במשטרה עם ניסיון, כבר אמורה לדעת כיצד לתפקד במצבים רבים בהם היא היתה הפרק, אך היא התנהגה כאילו היא נמצאת בסיטואציות האלו בפעם הראשונה בחייה. היא סובלת מבעיות בתקשורת חברתית, לא מפיגור שכלי. אני מקווה שזה היה רק חלק מהיכולת הלא מוצלחת של הכותבים להציג את הדמויות ושנראה שיפור בהמשך. בינתיים הפרק בהחלט השאיר בי רצון לראות לאן הסדרה ממשיכה.

29 באוגוסט 2013: טוב, אני עכשיו בקצב של ארה"ב (8 פרקים) ואני חייבת להמליץ על הסדרה הזו, כי היא פשוט מעולה. דמויות מעניינות, משחק מעולה, עלילה עם טוויסטים על ימין ועל שמאל, אבל כאלו שנעשים בצורה עדינה, מחוכמת ולא צפויה (לי, לפחות).

מתוך סקרנות צפיתי בשני הפרקים הראשונים של סדרת המקור, הדנית/שוודית, וממש לא התחברתי אליה. הסיבה העיקרית היא שמצאתי את השחקנית הראשית שם בלתי נסבלת למדי, לעומת דיאן קרוגר שעושה עבודה נפלאה. בנוסף, מעצם היותי צרכנית כבדה של סדרות מארה"ב, הרבה יותר מעניין אותי העיסוק של הרימייק בנושאים החברתיים והבירורקרטיים בין מקסיקו לארה"ב על פני אלו בין דנמרק ולשבדיה. אם אני לא טועה נשארו עוד שני פרקים לעונה. אני באמת ממליצה על הסדרה בחום, כבר הרבה זמן לא ראיתי סדרת דרמה שנהניתי ממנה כל כך.

תגיות:
© עידו ישעיהו