דקסטר 8.09: צור מוזיקה משל עצמך

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 27/08/2013 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

מה חשבתם על דקסטר עונה 8 פרק 9?

תגיות:
 • מיקה

  ספוילרים, כמובן.

  סך הכל, היו כמה דברים נפלאים בפרק הזה. אהבתי להפליא את סגירת המעגל מהעונה הראשונה; הרוצח הסדרתי התורן הוא קרוב משפחה אובד. בעקיפין, אפשר היה אפילו לקרוא לו "אח של דקסטר". אחרי כל הדרמה שסבבה את סיום העונה הראשונה, זה אך הולם שכך תסתיים העונה האחרונה.
  מנגד, לא אהבתי את הנשיקה המאולצת של קווין את דברה. לא אהבתי שהאריסון החליט לצייר את המשפחה שלו ושלא היתה בבית אף תמונה של ריטה לרפואה, שהיתה מסבירה למרשל שאמא של האריסון אכן היתה בלונדינית.
  והדקות האחרונות, הן היו מעייפות קצת. יש מישהו שהופתע שהבחור שם, אצל אמא לו? זה היה הכי ברור שרק יש!
  ואגב, מה זאת אומרת "הוא הרג ארבעה חפים מפשע" שהוא זורק לווגל? הילד שלה רצח את אחיו, עוד שבעה ילדים מהמוסד שלו כשהוא זייף את מותו, ואז את קאסי ועוד שלושה אנשים. שאנחנו יודעים עליהם, כן? זה לבד מביא את הסםירה לשניים עשר אנשים, או לכל הפחות חמישה חפים מפשע ועוד 7 פסיכופטים בפוטנציה.
  אבל הגילוי עצמו עוד בפרק הקודם שמנתח המוח עוד חי ולא זיהינו אותו, והגילוי שהוא הבן של ווגל והוא הבחור שיצא עם קאסי האומללה – כל אלה היו עשויים יופי.
  חלק בי מקווה שהם יסיימו את הענוה והסדרה בזה שדברה חוזרת לעבוד במיאמי מטרו בלי שדקסטר יעיב עליה, ושדקסטר והאנה יקחו את האריסון לארג'נטינה ויחיו באושר ועושר (ראבאק, חצי מיליון פאקינג דולר!) אבל ברור לי שזה לא יכול להסתיים ככה. וממש ממש חבל לי. אני אשכרה מתבאסת שיש עוד שלושה פרקים ולא רק פרק אחד.
  הימורים על מי עוד הולך למות, והאם דקסטר יסיים את הסדרה כגופה או בכלא?

  • דורון ז

   ממש אהבתי את הציור של האריסון.
   לדעתי הוא דווקא כן צייר את האנה, אבל הוא מבין שהיא מתחבאת, ושיקר שזו אמא שלו בציור. עד כמה שדקסטר מנסה לגונן עליו, זה הרגיש כאילו האריסון בכל זאת למד משהו מאבא שלו, והיה חמוד באופן כללי. 🙂

   • Tomer Soiker

    לא חושב שמיקה אמרה אחרת.

    לפני כן האריסון אמר לדקסטר שהיה רוצה שהאנה תהיה אמא שלו, ומבחינתו הוא לא שיקר למרשל. הוא לא יודע שהאנה בצרות, בייחוד אחרי שדקסטר שיקר לו כשאמר שהדיבורים עליה בטלוויזיה הם "בגלל שהיא פופולרית" (ניסוח שלי).

   • מיקה

    תומר צודק, דורון. מה ש"לא אהבתי" היה שלא היו תמונות של ריטה בבית, באיזור הכניסה לבית, כמו שיש לרב האמריקאים בבית שלהם. על אחת כמה וכמה כשמישהו מת. עם זה שהוא צייר את המשפחה ומאר "זו אמא שלי" אין לי בעיה. הרי הוא אמר בדיוק לדקסטר ש"הלוואי והאנה היתה אמא שלי" – ושתיהן הרי בלונדיניות. הצורה שבה זה נעשה היתה רק כדי לגרום למרשל לחשוד, וזה מעצבן אותי.

 • מיכאל גינזבורג

  היה לא רע, רוב הזמן. אהבתי את הבדיחה של דברה על כנס רוצחים סדרתיים 🙂

  מיקה, לא זה ולא זה. הוא יחיה. השאלה היא באיזה מחיר?

  • מיקה

   אז זה ההימור שלך. סבבה. ומה לגבי מי שעוד הולך למות? האנה? האריסון? דברה? כולם?

   • מיכאל גינזבורג

    הבוס של דברה, ווגל והבן שלה, האנה.

    שמת לב איך וכמעט אין רציחות של דקסטר בעונה הזו?
    הליבידו שלו מתגבר על זה כנראה..

 • תתש

  העונה הזאת ירדה למצולות ביחד עם המכונית של דברה. כל פרק אחרי זה היה פשוט גרוע. העונה הזאת הייתה צריכה להיות על הטבעת המתהדקת סביב דקסטר (כי אין שום סיכוי שהמשטרה לא הייתה חוקרת את המוות של מריה מעבר להסבר הקלוש של דברה) ועל ההתמוטטות ההדרגתית של דברה.

  האנה הייתה צריכה למות עונה שעברה. היא דמות מעצבנת וה-"רומן האפי" שלה ושל דקסטר נראה ומרגיש מאולץ.

 • Saturn

  אני לא בטוח אם יש כבר משהו שיכול לקרות ב 3 הפרקים האחרונים שיימנע מהעונה הזו להחשב כחלשה ביותר. 'אובייקטיבית' עונה 6 היא הכי רעה מבחינת תוכן אבל עונה כזו כמסיימת זה אכזבה מסוג אחר.

  אני מאמין שדב תתפרץ בסוף ותפעל כנגד אחיה. הם הרגיעו את החזית די מוקדם בעונה והם כל הזמן מעלים את הנקודה אם דב מסוגלת להמשיך ולהבליג וכו' כך שאני חושב שהיא לא תוכל להבליג יותר ותעשה מעשה. לא ייתכן 'סוף טוב'.

 • Saturn

  לפי הספויילרים הכנראה אמינים שמסתובבים ברשת לא נראה שנזכה לאיזשהו עדנה מהפרקים האחרונים.

 • איתי

  לא! באמת?! נו, זה ברור פחות או יותר כמו התמונה ששמת בלינק, שהסדרה הזו (אחרי עונה כל כך גרועה) בדרך ליצור את אחד מפרקי הסיום הגרועים בהיסטוריה, אם הייתם מרשים לי להמר הימור פרוע..

  בכל אופן, ובלי לקרוא את הספוילרים ברשת, אני גם מהמר שבהתאם לתחושת חוסר הסיום ששורה על העונה האחרונה המעפנה (רבעק! 3 פרקים נוספים ואני מרגיש באמצע עונה 3) – הכותבים יבחרו כנראה סוף פתוח וחסר כל אומץ. אני מקווה גם שבראיונות שאחרי שידור הפרק הם לא יעזו להגיד דברים כמו "לא רצינו להאכיל בכפית את הצופה" *תחושת חלחלה*

© עידו ישעיהו