עדכונים: כתום זה העשב החדש

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 28/07/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

Nurse Jackie 5סנלים נקרעים מצחוק, ארון פול אומר שלום, תאריך לטרמיי, האחות ג'קי ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

יום ראשון

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, פוסי ריוט: תפילת פאנק.
פרס השופטים – פסטיבל סאנדנס 2013. התחרויות הרשמית – Hotdocs, SXSW. בחורף 2011, אחרי בחירות שנויות במחלוקת, נבחר שוב פוטין לנשיא רוסיה. בתגובה קמו מאות אלפי אזרחים ברחבי הארץ וקראו תיגר על הלגיטימציה של שלטונו. ביניהם היו גם שלוש נשים צעירות – נדיה, מאשה וקטיה, חברות להקת פאנק רוק פמיניסטית רדיקלית, הידועה בשם "פוסי ריוט". כשהן עטויות מסכות גרב, טייטס ושמלות קיץ, הן נכנסו לקתדרלה הראשית של רוסיה והעזו לשיר "מריה הקדושה, תעיפי את פוטין". הן הספיקו להופיע 40 שניות בלבד לפני שנעצרו והועמדו במרכזו של משפט ראווה. במשך שישה חודשים ליוו הבמאים את הסיפור, שתפס לא רק את תשומת הלב הרוסית, אלא הפך לשערורייה בינלאומית. כשהוא נע בין פארסה לטרגדיה ובחזרה, הסרט בודק כיצד כוחות פוליטיים ודתיים הפכו שלוש אמניות שחרגו מהקו – לאייקון של מהפכה.

בכבלים,
בחם 3 ב-22:15, האחות ג'קי.
עונה חמישית וחדשה.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, הטוב, הרע והמכוער.
סרטים שחייבים לראות.

יום שני

בכבלים,
בערוץ 8 ב-21:05, מפצח הצפנים.
סרט על חייו המרתקים, האומללים והקצרים של אלן טיורינג, מתמטיקאי דגול, מפצח צופן האניגמה ואבי המחשב המודרני. הגאון הבריטי אלן טיורינג אחראי על התפתחותם של שלושה שדות חדשים של מדע, ופיצוח קוד מכונת ההצפנה של הנאצים "האניגמה" במלחמת העולם השנייה. היסטוריונים טוענים כי פענוח הצופן עזר לקצר את המלחמה בשנתיים והציל את חייהם של מיליוני בני אדם. טיורינג הוא האב המייסד של תחום מדעי המחשב והבינה המלאכותית. הוא חזה את העידן הדיגיטלי של ימינו הרבה לפני כל אחד אחר. על גאונותו וחזונו של טיורינג, האפילה הרשעתו ב"מגע לא הגון עם גבר" והוא נשלח לעבור סירוס כימי כדי לשנות את נטיותיו המיניות. מתוך ייאוש התאבד טיורינג בשנת 1954. הוא היה רק ​​בן 41, ורוב ההישגים שלו נשכחו. הסרט חושף מחדש את חייו ורעיונותיו של האיש יוצא הדופן שמדענים רבים רואים בו היום כדרווין הדיגיטלי, ומוזכר בנשימה אחת עם גדולי המדענים של כל הזמנים יחד עם איינשטיין וניוטון.

יום שלישי

בערוץ 1 ב-21:00, מיילדת!
פרק אחרון לעונה.

בכבלים,
בערוץ 8 ב-21:00, רשת אנטי חברתית.
היום כשהרשתות החברתיות הפכו להיות חלק בלתי נפרד מחיי כולנו, כוחו של הגולש רק הולך וגדל. אבל מה קורה כשהגולש מתחיל להבין את הכוח ולנצל אותו לרעה? הרשתות החברתיות הן אמצעי חשוב מאוד לחופש הביטוי, אך גולשים אחדים מנצלים אותן כדי להפיץ שמועות ו"לצלוב" את כל מי שעולה על רוחם. הקלות הבלתי נסבלת של היד על המקלדת, יכולה להגיע לעתים אפילו להסתה ואלימות מילולית. מגיש הטלוויזיה והרדיו ריצ'רד בייקון עבר מסע להכפשת שמו באינטרנט, שפגע לא רק בו אלא גם באשתו, אמו ואפילו בנו התינוק. מונע מחוויה זו, ריצ'רד מנסה לצוד ולהתעמת עם שלושה בריוני אינטרנט, ביניהם גם אלו שהשתלחו בו ומגלה שתוצאות ההתעמתות יכולות להיות מסוכנות משחשב. ריצ'רד בייקון הוא רק קורבן אחד מתוך מספר גדל והולך של קורבנות סייבר. "בריונים" ו"טרולים" באינטרנט, משתמשים בזהויות בדויות באתרי רשתות חברתיות כדי להציק, להטריד והתעלל באחרים. ריצ'רד יוצא לחקור את התופעה ונדהם לגלות כיצד ה"טרולים" משתלטים על פרופילים של אנשים צעירים שמתו, ומפרסמים תגובות שפלות ותמונות עם תוצאות הרסניות למשפחות הקורבנות.

בלוויין,

1600 Penn - Season Pilotבכן קומדיה ב-21:30, המשפחה הראשונה.
קומדיה חדשה וכושלת שיצר ג'וש גד, על משפחה לא מתפקדת שגרה בבית הלבן. משפחת גילכריסט היא משפחה אמריקאית טיפוסית שמתמודדת עם כל הנושאים היומיומיים, כמו בן בוגר שנאלץ לחזור לגור בית הוריו, בני נוער החכמים יותר מהמורים שלהם ואם חורגת שמנסה נואשות לזכות באהבת הילדים. הם אוהבים, מצחיקים ומעט משוגעים, כמו כולם – עם יוצא מן הכלל אחד – אבי המשפחה הוא הנשיא, והמשפחה כולה מתגוררת בבית הלבן. אין אף רגע דל אחד בבית הלבן של משפחת גילכריסט. הבן הבכור, סקיפ (ג'וש גד) הוא מעמסה גדולה על מנהלת הבית, אבל גם הדבק שמאחד את המשפחה כולה, הבת בקה היא תלמידה מצטיינת שסטתה מן הדרך כשנכנסה להריון, זאנדר הוא הבן הצעיר והמחונן, ומריגולד היא תלמידת בית ספר מוזרה. הנשיא יודע שיותר משקשה לעמוד בראש מדינה, קשה לעמוד בראש משפחה.

בכן תעו ב-22:00, התמונה הגדולה.
סיפור חייו ועבודתו של ג'ון מוריס, העיתונאי ועורך התצלומים האגדי של הלייף מגזין. הוא עבד עם כמה מהצלמים הגדולים של המאה ה-20, בכללם רוברט קאפה, הנרי קרטייה ברסון, בתקופות הסוערות ביותר של המאה ה-20 – מלחמת האזרחים בספרד, מלחמת העולם השנייה, ויאטנם, קוריאה – ומביא תובנות ייחודיות על כוחו של הצילום.

סרטים

בכן 3 ב-14:56, נערתו ששת.
הקומדיה הקלאסית הנפלאה עם קרי גרנט, רוזלין ראסל.

בכן 3 ב-22:00, ציפור שחורה.
בכורה, פסטיבל הקולנוע של כן. זוכה פרס הסרט הביכורים הקנדי הטוב ביותר, פסטיבל טורנטו 2012; זוכה פרס הסרט הקנדי הטוב ביותר, פסטיבל ונקובר, 2012; זוכה 3 פרסים בפסטיבל אטלנטיק. נער צעיר ומופנם מגיע לתיכון חדש. המציאות שלו נשברת כאשר שיפוט מהיר ודעה קדומה חוברים יחד: השילוב בין היותו חלק מטרנד גותי, קיומם של רובי צייד בבית אביו והעובדה כי הוא כתב סיפורי זעם של נקמה בכל אלו שמציקים לו, גורמים למשטרה לעצרו בעוון פשע שלא ביצע. היחידה שיודעת שהוא חף מפשע היא נערה מבית הספר, אך גם היא לא יוצאת לעזרתו. כאשר הוא נכנס לכלא נוער למעצר עד למשפט ההתעללויות ממשיכות. כדי להשתחרר מהכלא מהר יותר הוא משקר ומודה כי תכנן לפגוע בקהילה סביבו. אך החזרה למציאות מחוץ לכלא קשה בפני עצמה. משחק מעולה ותסריט חכם וסבלני גורמים לצופה לחוות את המתח והמצוקה יחד עם הדמות הראשית.

יום רביעי

בלוויין,
בכן תעו ב-22:50, ארבע שנים של לילה.
פסטיבל ירושלים 2013 – התחרות הרשמית. במשך ארבע שנים תיעד ישעיהו בייטל, צלם ובן לניצולי שואה, חבורת רחוב פריזאית של ניאו-נאצים אלימים. היום, יותר משלושים שנה אחרי, כשהוא כבר בן 64, חוזר ישעיהו ללילות האפלים בעיר האורות בה חי חיים כפולים בין החבורה שלא ידעה על יהדותו, לבין משפחתו הצעירה. כשהוא חוזר לגלריית התמונות האקספרסיבית והמצמררת שצילם בשנים הללו, הוא מגלה פן מפתיע של קשר וחיבור למי שייצגו את הדבר הנורא מכל. בימוי ותסריט: איתמר אלקלעי.

TV

כולם אומרים שצריך לראות את "כתום זה השחור החדש", אבל אני לא יכול לשכוח שגם "העשב של השכן" הייתה נפלאה בעונה הראשונה שלה ואז גרמה לי לשנוא אותה החל מעונה 2.

TV

עוד פליטת "רומא" מצטרפת אל "משחקי הכס": אינדירה וארמה תגלם את אלריה חול.

TV

העונה האחרונה והמקוצרת (חמישה פרקים) של "טרמיי" מגיעה בארה"ב ב-1 בדצמבר.

TV

החברים מ"שובר שורות" מגיעים ב-RV לבכורת הפרק החדש ונהנים להם מהחיים.

וההתרועעות של ארון פול עם מעריצים אינה זרה לו: הבחור החמוד צולם כשהוא יוצא להגיד שלום לתיירים שעברו ליד הבית שלו. פשוט מקסים.

TV

ביל היידר בראיון ארוך ומעניין עם ביל סימונס בגרנטלנד.

ואפרופו, לקט הורס וכל כך לא ממצה של שחקני SNL שפורצים מצחוק בשידור חי.

TV

לונלי איילנד התארחו אצל ג'ימי פאלון, ויחד איתו (בערך) ועם הרוטס ביצעו את את YOLO באופן מוצלח במיוחד.

© עידו ישעיהו