עדכוני סופ"ש: היום השלישי

הכל טוב, מן, אצל סול גודמן, הבאנהד הופך לסתם שיער, דקסטר נקניקיה ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

יום חמישי

בלוויין,
בכן או ב-22:00, דקסטר.
עונה שמינית וחדשה, שכבר זמינה ב-VOD.

בכבלים,
בערוץ 8 ב-23:00, המתערבים.
הבחירה הרשמית, פסטיבל סאנדנס 2012. פרס מיוחד, פסטיבל שפילד 2012. דוקאביב 2012. סרטו של הבמאי המוערך סטיב ג'יימס (Hoop Dreams, 1994) עוקב אחר שלוש דמויות עם עבר אלים שהחליטו לרתום את חוכמת הרחוב שלהן למטרה חדשה – מניעת אירועים אלימים באמצעות התערבות ישירה בחיי התושבים. מבעד לעבודתם של "המתערבים", המשלבים את ניסיונם האישי עם טכניקה פסיכולוגית להתרת סכסוכים, מצלמתו של ג'יימס מתעדת מקרוב ובזמן אמיתי את המתח השברירי של הרחוב. בנוסף למבט בלתי-אמצעי על מציאות קשה של סמים, עוני ותסכול, מראה הסרט כיצד התערבות אנושית יכולה לתת תקווה לשינוי.

סרטים

יום שישי

בערוץ 2 ב-21:30, המעגל עם דן שילון.
במסגרת חגיגות 20 שנה לערוץ 2, חוזרת התוכנית הקלאסית (שהתחילה בכלל שנים לפני כן, בערוץ הניסיוני).

סרטים

בלוויין,
בכן 2 ב-22:00, פרומתיאוס.
בכורה. מותחן מד"ב שמהווה המשך, או פריקוול או ווטאבר ל"הנוסע השמיני". רידלי סקוט חוזר לעולם של "הנוסע השמיני", עם סרט מד"ב מרהיב שזכה להצלחה רבה בעולם. משלחת הממומנת על ידי מיליארדר אקצנטרי יוצאת לחקור את הסוד למקור החיים בכדור הארץ. הכוכב עליו הם נוחתים מתגלה ככר פורה לתגליות מסעירות אך גם כמקום מלא סכנות ויצורים שלא מומלץ להעיר מרבצם. עם שרליז תרון ("שלגיה והצייד"), מייקל פסבינדר ("X-מן: ההתחלה"), נומי ראפאס ("נערה עם קעקוע דרקון"), אידריס אלבה ("הסמויה"), גאי פירס ("ממנטו").

בכן 3 ב-22:00, ילנה.
בכורה. סרט הנעילה של מסגרת מבט מסוים בפסטיבל קאן, זוכה פרס מיוחד של חבר השופטים בקאן. מועמד לאוסקר האירופאי לשחקנית הטובה ביותר; זוכה ארבעה פרסי ניקה (האוסקר הרוסי); השתתף בפסטיבלים רבים בעולם בהם מוסקווה, טורונטו, הלסינקי, סאנדנס, חיפה ועוד. דרמה משפחתית שגיבוריה הם זוג נשוי אשר לשניהם זהו פרק ב' בחיים. בעוד האישה, ילנה, הגיעה מרקע דל וקרובה מאד לבנה המפונק ולמשפחתו, בעלה הוא אדם עשיר אשר בתו בקושי מדברת איתו. כאשר בנה של ילנה צריך כסף רב והיא מבינה שבעלה לא יסכים לתת לו את הסכום הנדרש, היא מחליטה לעשות מעשה.

שבת

סרטים

בלוויין,
בכן 1 ב-21:30, הוואלס האחרון.
בכורה. דרמה רומנטית נוגעת ללב בכיכובה של מישל ויליאמס. מרגו היא בחורה צעירה הנשואה באושר (יחסי) לבעלה החמוד (סת׳ רוגן בתפקיד דרמטי מצויין), בפרבר קטן בטורנטו, וחולמת להיות סופרת. יום אחד היא פוגשת אמן צעיר וכריזמטי. בין השניים נוצר חיבור ומשיכה מינית מהרגע הראשון. מעט אח"כ היא מגלה כי הבחור הצעיר אותו הרגע פגשה, הוא למעשה השכן החדש שלה. כעת על מרגו להתמודד עם רגשותיה החדשים, לעומת התחושות של המוכר והאהוב, ולהבחין בין מציאות לפנטזיה. זהו סרטה השלישי של השחקנית והבמאית הצעירה שרה פולי, שמצליחה באלגנטיות ורגישות רבה להתמודד עם שאלות על אהבה, משיכה, נאמנות וכל מה שביניהם. גם עם לוק קירבי ("ממבו איטליאנו"), שרה סילברמן (בעירום מלא).

בכן 4 ב-22:00, מלכוד 44.
בכורה. אקשן בכיכובם של ברוס וויליס, מלין אקרמן ("השומרים"), פורסט וויטקר ("גוסט דוג", "המלך האחרון של סקוטלנד"), ניקי ריד ("דמדומים"). שלוש פושעות קשוחות ושוות מקבלות הזדמנות נוספת מהבוס שלהן לאחר שפישלו במשימה. הפעם עליהן לעצור משלוח סמים גדול של מספר אנשים שבגדו בו. המשלוח אמור להתבצע בדיינר מרוחק. מה שנראה להן תחילה כמשימה פשוטה לביצוע, הופך להיות משחק מסוכן וקטלני. הפושעות מגלות בדרך הקשה כי הן יכולות לסמוך רק על עצמן.

TV

חם רכשה את "כתום הוא השחור החדש", הסדרה החדשה של ג'נג'י כהן בנטפליקס.

TV

אני יודע שרובכם מתכחש לאפשרות הזו, אבל וינס גיליגן מקפיד לעדכן: ספין אוף של סול גודמן נע קדימה במלוא הכוח.

TV

עד שהעונה האחרונה תגיע, הנה הגרסה העברית של "שובר שורות". לא כולם מכירים.

TV

"מיאמי וייס" חוזרת! וגם "הצלצול הגואל"! ועוד כמה סדרות עבר, אבל בדמות קומיקס.

TV

סימן נוסף שאינו מבשר טובות ל"באנהדז" – הסטים פורקו. בכל זאת הידיעה המצ"ב שומרת על אופטימיות זהירה, מאחר שאין הודעת ביטול. לא הייתי תולה בזה תקוות.

TV

לכבוד יום העצמאות האמריקני, הנה 20 דמויות טלוויזיוניות המגלמות את ארה"ב. רשימה ראויה.

TV

הסרט החדש הזה לא מזיז לי כהוא זה, אבל לרבים אחרים כן, אז הנה תמונת פרומו של "ורוניקה מארס".

TV

העונה השביעית של "דקסטר" מבוצעת על ידי נקניקיות. מעולה, ואידאלי לסדרה כזו שעדיף לא לצפות בה (אם כי ודאי מצחיק יותר עבור מי שכן צפה).

והנה גם העונה החמישית של "דם אמיתי".

© עידו ישעיהו