דקסטר 8.03: מה עובר על דקסטר?

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 15/07/2013 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

מה חשבתם על "דקסטר" עונה 8 פרק 3?

תגיות:
 • אחת

  אני חושבת שיהיה טוב אם ישנו את הסדרה למשהו בסגנון "אני ואחי הפסיכופת", סדרת דרמה-מתח שתתרכז בבחורה מגניבה שמגלה יום אחד שאחיה הוא פסיכופת רוצח. זה יהיה מעניין.

 • מיכאל גינזבורג

  אוקיי, כעת ניתן לשלול בוודאות את מעורבותה או תיוגה של ווגל כרוצחת המקורית. הופך להיות מעניין.

  איך קווין לא עושה אחד ועוד אחד ולא מבין שמשהו אחר לגמרי מתרחש עם דב? זה למה סמל הוא לא יהיה.

  ממתי דקס רוצח מבלי לתת למושא הרצח להגיד מילים אחרונות? סטייה מהנוסחה הקבועה שלו שנראית לי לא במקום.

  • נדמה לי שזה קרה כבר מספר פעמים, והסדרה משחקת מדי פעם על התחושה שדקסטר רוצח את האדם הלא נכון.

   על סמך מה אתה שולל את התיוג של ווגל? אני מסכים שהוא לא סביר, אם כי מן הסתם יש לה אג'נדה סמויה כלשהיא. היא אומרת שהיא רוצה לתפוס את מנתח המח, אבל לא מן הנמנע שהיא משתמשת בדקסטר לצורך מסע חיסולים משלה.

   • מיכאל גינזבורג

    היא לא התקשרה לעצמה..

    • אז היא עובדת עם הרוצח או מפעילה אותו. שוב, לא סביר, אבל אי אפשר לשלול בשלב זה.

     • Saturn

      במקרה שכזה, למה שהיא תשחק את עצמה מפוחדת מההודעה, תיקח סכין ותביט בחשש על החצר? אין אף אחד בסצנה שהיא תצטרך להעמיד פנים בשבילו.

      • אפשר לחשוב על מספר הסברים כתלות באופי הקשר שלה עם הרוצח. לא מן הנמנע שהיא אכן חוששת ממטופלים לשעבר שלה שאינם הרוצח, למשל.

 • Saturn

  מערכת היחסים והדינמיקה במשולש דקס-דב-ווגל מצויינת.

  הופך להיות סביר ביותר שהמעורבות של קווין העונה תהיה בחיבור הדברים.

  לא מפריע לי שהמשטרה סגרה את הקייס של ה'מנתח'.
  תנו לדקסטר לעבוד בשקט, כבר שבענו בסדרה מהמירוצים לזירות הפשע בין שני הגורמים האלה ולרוב הם גורמים למתיחת האמינות.

  מיכאל: מוזר שרק עכשיו אתה תוהה לגבי הריצ'ואל של דקסטר כאשר בעונה שעברה ראינו שהוא זנח הרבה אלמנטים אחרי שהתגלה ע"י דב – כגון לקחית דגימות הדם ושמירתן.

  את הפגם המרכזי של הסדרה, שהלך והתעצם עם העונות, אפשר לראות בבירור בסצנה בין דקס לבחור בקניון. דוגמה קלאסית ומוחצת לאביוז בקריינות כדי לפרק לגורמים כל דבר באופן מיותר ושמשיל כל 'עבודה' לצופה.

  לא שאפשר לקרוא להיסקים שדקסטר האכיל אותנו בקטע הזה כדורשי מחשבה בלי הקריינות המסבירה. חבל מאוד.

  • מיכאל גינזבורג

   יכולה להיות שהוא עדיין לוקח דגימות דם וזה פשוט אוף סקרין.

   • maayan1

    היה איזה פרק, לא זוכרת איזה עונה, כנראה אחרי תחילת 7, (למרות שנדמה לי שזה היה קודם, אבל זה מוזר כי הוא לקח את הדגימה של הרוצח של סוף עונה 6- הרי לפי זה לגווארטה התבססה) שהוא הפסיק לקחת את הדגימות וגם זרק את כל האוסף שלו לים.

    אאל"ט הוא עשה את זה כי הוא הבין שזה דפוק לשמור דבר כזה בבית שלו וזה מסוכן מדי ויכול להפליל אותו, וגם נדמה לי שזה אחרי שהוא בא במגע עם רוצח סדרתי אחר שגם אהב לקחת "מזכרות", אז זה הקריפ אותו שגם הוא עושה את זה (אבל לרצוח אנשים לא, גו פיגר).

    יש לי כזה זיכרון שזה היה ממש ממזמן כאילו לפני כמה עונות, אבל שוב, מצד שני הוא עשה את לרוצח בסוף עונה 6, אז זה אמור להיות אחרי זה. נדמה לי שהוא כן הפסיק לפני אבל אליו ספציפית הוא החליט כן "לשמור מזכרת" כי איתו זה היה כאילו קטע אישי (הוא חטף את הילד שלו או משהו, לא זוכרת).

    • Saturn

     זה היה בעונה הקודמת אחרי שדב הפכה לו את הדירה ומצאה את הקופסה. מאז הוא הפסיק לקחת דגימות.

     אם אני זוכר דקסטר מדבר על זה גם בפרק שהוא תופס את הספיצר הזה ושורף אותו.

     • maayan1

      תודה על התזכורת. וקראו לו ספלצר. (ודווקא את הפרט הזניח הזה אני זוכרת. גו פיגר).

    • Tomer Soiker

     את האריסון חטף טראוויס מרשל, הדומסדיי קילר. אני חושב שבאמת זו הייתה הפעם האחרונה שדקסטר ביצע את "הטקס", בעקבותיו הוא פישל ולאגוורטה מצאה את לוחית הדם.

     • מיכאל גינזבורג

      ספיקינג האריסון, איזו סצינת פתיחה מתוקה ועקובה מצבע אדום! 🙂

 • Tomer Soiker

  קשה לי להתייחס לפרק, ובכלל לתחום הבידור, באחד השבועות הגרועים בחיי בנסיבות פרטיות\משפחתיות, אבל אולי אני זקוק קצת לבריחה הקטנה הזו מהמציאות.

  משהו שמאוד חרה לי, בעיקר מפני שזה מתקשר לנסיבות ההן, הייתה השיחה בין ווגל לדקסטר על הסיבות בגינן הוא אוהב את אחותו. כאילו, היא אחותו?! למה הרגשות שלו צריכים להיות תלויים בתועלת כלשהי רק מפני שהוא פסיכופת. כל אדם אחר, "נורמלי" (כי אף אחד לא באמת נורמלי לחלוטין), לא היה זוכה לתהייה הזו רק מפני שהיה מציין שהוא נהנה לבלות עם אחותו, לשתות איתה בירה ולזכות בתמיכתה. אלו סתם פרטים קטנים שסובבים את מערכת היחסים ביניהם ומעשירים אותה, הם לאן דווקא הנושא המרכזי. למה ווגל או התסריטאים הרגישו צורך להעיב כך על האישיות דקסטר, בעוד במשך שבע שנים הוא הפך מול עיני הצופים ליותר ויותר אנושי, מבלי לשנות את דרכיו כרוצח. עם כל הפגמים, אף צד של אישיותו, הטבעי והאפל או המתפתח ואנושי, לא נפגעו מכך. אולי ההיפך הוא הנכון.

  מעבר לזה:
  – יחסי הבוס-עובדת של אלוויי ודברה מתחילה להיות מעט מעניינת. זה הרגע בו הכותבים יהרסו את הכל ויחשפו אותו כאיזה סוציופת (מה הקטע עם כל המשקאות האלה?) כמו כן, דב לא הבינה שהאמירה המוקדמת שלה על האמת היא שהשפיעה על הלקוחה עם הבעל הבוגדני, אלא רק אחרי שאלוויי הגיב על כך (לא שייך לה את ההשפעה, אלא העלה את עניין הבחירה בהתעלמות מהאמת הכואבת)?

  – דקסטר נחרד מהתבשיל של הקניבל ולפני שהוא הורג אותו אומר שמעולם לא חשב שייתקל באדם כמוהו. באמת? עם כל החרא שראית כל חייך, כרוצח וכאיש משטרה, קניבליזם מפתיע אותך?

  – אין לי משהו קונקרטי להתייחס אליו בנוגע לרוצח חובב המוחות, אבל נראה כי ווגל התנקתה מהחשד. עכשיו מציגים אותה יותר כמי שעלולה להפיל את דקסטר בדרך אחרת, או לנצל אותו למטרותיה באופן כלשהו.

  – באמת, אנג'ל, למה חשבת שקווין יוכיח משהו אחר מעבר להיותו לוזר עם יותר מזל משכל? יש לך בלשית שחורה חסרת שם\אף-אחד-לא-זוכר-איך-קוראים-לה שנראית אדם נורמלי ולא מזיק, שמתמודדת לא רע עם מסוקה; רק על זה צריך לקדם אותה.

  • (מצטער לשמוע על השבוע הקשה)

   • Tomer Soiker

    (תודה.)

  • maayan1

   מצטרפת ליאדו. מצטערת מאוד לשמוע על השבוע הקשה {{}}

   העניין שהעלית עם השאלה של ווגל על האהבה של דקסטר לדב היא דווקא שאלה מעניינת ופילוסופית, בעיקר כי התעסקתי בה הרבה בעצמי במהלך חיי (מהי אהבה, כל סוג של אהבה, האם יש דבר כזה אהבה אלטרואיסטית? גם באופן תאורטי וגם בקשר לעצמי). אבל נראה לי שאת הדיון הזה, אם בכלל נשמור לפעם אחרת. (מקווה שזה לא היה חסר טאקט מצידי בכלל להזכיר את זה).

   מסכימה לגבי הלוואי-דב. נראה שהוא דלוק עליה (מצד שני אולי הוא פסיכופט, שזה לא אומר שהוא לא דלוק עליה, היא סוג של מגנט לפסיכופטים).

   אנג'ל מן הסתם הבין שאין לו טעם להילחם בקשר של קווין לאחותו, אז הוא מנסה לפחות לדרבן אותו להיות אדם יותר טוב. אני לא חושבת שקווין לוזר לגמרי ואין לו בכלל תכונות חיוביות. אני חושבת שהוא צריך פשוט מוטיבציה, משהו שחשוב לו ואז הוא כן מנסה להיות פחות לוזר. בעונה שעברה היה לו את הקטע עם החשפנית, ולמרות שהוא עשה דברים לא ממש אתים בשביל לנסות לעזור לה, ראו שהוא עושה את זה כי אכפת לו, והוא סיכן את עצמו בשבילה ואפילו ספג בשבילה ירייה.
   נראה לי שפשוט ג'יימי לא כזאת חשובה לו כדי לנסות "לשפר את עצמו". וגם שקוף שהוא עוד מאוהב בדב.

   מסכימה לגבי הבלשית השחורה. זה מעצבן. כ"כ שקוף שהביאו אותה על token הדמות הנשית ו/או הדמות השחורה בקאסט גברי-לבן כדי להראות הנה דמות נשית/שחורה. אנחנו מגוונים למרות שאנחנו לא נותנים לה שום אופי, או קו עלילה או התמקדות מינימלית (מזכיר לי קצת את הקופירייטרית בתחילת העונה האחרונה של מד מן). וחבל כי היא דווקא נראית כמו דמות שיכול להיות ממש מגניבה.

   • Tomer Soiker

    תודה גם לך.

    לא חשבתי על הידלקות, אבל השיחה הפתוחה בין דב לאלוויי בהחלט עשויה להוביל למשהו מעבר.

    אנג'ל מגיע ממקום טוב, אין ספק, אבל מניסיון העבר, ועוד כשותפו של קווין לשעבר, איך הוא חשב שזה הסוס שכדאי להמר עליו במירוץ החשוב הראשון שלו כמפקד המחלקה? עד היום, למעט החשדות שהעלה בשעתו לגבי דקסטר ודוכאו בגלל הרומן שלו עם אחותו, קווין היה לא יותר מקריקטורה של בלש כושל.

    ב"מד מן" לפחות הקופירייטרית ההיא הייתה אחת מיני דמויות נשיות רבות, חלקן מספיק מובילות ומפותחות (פגי, ג'ואן, בטי, מייגן), חלקן אף נמצאות בתפקיד שלה, אז איזה תבנית היא הייתה אמורה למלא? הבלשית השחורה היא כרגע הדמות בעלת הדיאלוג היחידה במחלקה שהיא אישה (ושחורת עור), ממלאת את החור שהותירו דב ומייק.

    • מה שהם אמרו – שכן ייפתחו שבועות כאלה.

     ספציפית לגבי אנג'ל – זה נכון שהוא ראה את כל מה שרע בקווין, אבל אני חושב שמה שהוא חש כלפיו זה סוג של יחס אבהות – הוא במידה רבה רואה את העבר שלו בהווה של קווין ומנסה לכוון אותו בכיוון הנכון. גם אם כעת הוא חזר למשטרה, נראה שהקריירה פחות חשובה לו ממשפחה.

  • miss bojarsky

   צר לי גם לשמוע על השבוע הקשה, חזק ואמץ.
   טלוויזיה בהחלט מהווה מפלט טוב.

 • נראה שהפרק די מכוון את העלילה לכך שווגל מנסה להוביל לחיסול של דב. היא רואה בה גורם מיותר, שמאיים על שמירת סודו של דקסטר, ומנסה להטיל ספק בחיבור הרגשי ביניהם, ובכלל ביכולתו של דקסטר להביע רגשות. גם אם אינה הרוצח המרכזי, יש בה מן הפסיכופטיות.

  האמת שהעונה משעממת רצח ולא מוצלחת עלילתית, אבל אם כבר הגעתי עד הלום, שאדע איך זה נגמר…

  • miss bojarsky

   כמוני כמוך

   • אי אפשר לעשות מעשה טווין פיקס ולגלות את הסוף כבר באמצע העונה? זה יחסוך לנו הרבה זמן ושפשופי עיניים עייפות.

© עידו ישעיהו