עדכונים: בצלו של עשור

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 30/06/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

החיים הם שיר

עדכון: הוספתי את ההמלצות של שלישי ורביעי. סוף לפרויקט מסלול ויומני הערפד, המירוץ למיליון, אבי הזמר, אריק ובנץ יוצאים מהארון, לא הכל לטובה, קונאן מחפש ג'יגולוז ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

יום שלישי

בערוץ 1 ב-22:00, מיילדת.
פרק שני  של הדרמה הבריטית.

בכבלים,
בחם 3 ב-19:00, יומני הערפד.
פרק אחרון לעונה.

בחם 3 ב-21:33, פרויקט מסלול.
פרק הגמר של העונה התשיעית.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, מעבר לכאב.
בכורה, פסטיבל הקולנוע של כן. דרמה של פרנילה אוגוסט (שחקנית לרוב. "פאני ואלכסנדר") בכיכובה של נומי ראפאס ("נערה עם קעקוע דרקון"), זוכת שני פרסים בפסטיבל ונציה; זוכת פרס שחקנית ופרס השופטים בסאו פאולו; זוכת פרס העיתונאים בהמבורג. אם צעירה נאלצת לעזוב את משפחתה וליסוע לטפל באמה הגוססת, עמה לא היתה בקשר שנים. הנסיעה מחזירה את האשה הצעירה לזכרונות ילדותה והתבגרותה, אותם ניסתה להדחיק זמן רב. ילדות הכוללת אלימות במשפחה, חוסר יציבות נפשית ואלכוהוליזם. האם המפגש עם העבר, שנים אחרי, יפתח מחדש את כל הפצעים או ישלים את האיחוי הנדרש?

יום רביעי

בלוויין,
בכן קומדיה ב-21:55, הביץ' מדירה 23.
עונה שנייה ואחרונה. הפרק האחרון של העונה הראשונה ישודר מיד לפני כן.

בכן דרמה ב-22:25, המירוץ למיליון.
עונה 21 וחדשה, שידור יומי.

בכן או ב-22:50, כן אדוני ראש הממשלה.
סדרה חדשה של ה-BBC, רימייק לשתי הסאטירות הפוליטיות המיתולוגיות של שנות ה-80: "כן אדוני השר" וסדרת ההמשך "כן אדוני רה"מ". אמנם עברו שלושה עשורים מאז הסדרה שהפכה לשיחת היום בבריטניה והיתה אהובה במיוחד על מרגרט תאצ'ר ועל סטודנט חרוץ שכתב את עבודת הגמר שלו על הסדרה – רה"מ הנוכחי של בריטניה, דיוויד קמרון – אבל גם הפוליטיקה בימינו היא כר פורה לסאטירה. ההחלטה על הרימייק התקבלה בעקבות הצלחת מחזה בימתי המבוסס על הסדרה, ושני כוכבי המחזה אף מככבים בגירסא הטלוויזיונית – דיוויד הייג ("במסדרונות השלטון", "שבועיים מראש") בתפקיד ראש הממשלה ג'ים האקר, והנרי גודמן בתפקיד יועצו התככן והמניפולטיבי סר האמפרי אפלבי. כן אדוני ראש הממשלה שונה מקודמותיה בכך שדמות נשית חזקה מלווה את הסדרה כבר מהתחלתה- ברוח הזמן, מוצמדת לראש הממשלה יועצת המדיניות קלייר סאטון (זואי טאלפורד, אף היא בוגרת "במסדרונות השלטון"), היחידה שבאמת נמצאת בצידו של האקר ומהווה השפעה מאזנת להאמפרי, שמצדו, אומר גודמן, "ייאלץ לטפל בה בכפפות של משי. זו פעם ראשונה שהוא הולך ראש בראש נגד אשה, והוא לא רגיל לזה".
את הסדרה כותבים שני הכותבים המקוריים של הסדרה – ג'ונתן לין וסר אנתוני ג'יי, אשר גם אחראים להצלחה של הגרסה הבימתית שזכתה לשבחים והיתה הצלחה קופתית מסחררת.

קודם:
יום ראשון

בכבלים,
בחם 3 ב-19:00, חשיפה לדרום.
עונה שנייה וחדשה. טוב, הספינה הזו כבר הפליגה, אבל שידורים נוספים מחר ב-10:55 וב-15:50. הכינו את החם קסם.

יום שני

בכבלים,
בקומדי סנטרל חם ב-20:20, החיים של אבי הזמר.
סדרה מוקומנטרית חדשה העוקבת אחר חייו של אבי הזמר (בגילומו של אבי דנגור). במהלך החודשים האחרונים ליוו המצלמות את אבי הזמר מסביב לשעון, לאורכה ולרוחבה של מדינת ישראל. בפעם הראשונה בטלוויזיה, נקבל הצצה נדירה על המאבקים, היצרים והתחרות בעולם הזמר הים-תיכוני. הסדרה מתחילה כשהמשבר שאבי מצוי בו נגלה לעיני כל, בתכנית הבוקר של אורנה דץ. בעקבות אותו ראיון אומלל, אבי נאלץ לעזוב את המרכז ולחזור לגור בבית של אמא שלו בקרית אתא. מרגע זה ואילך, אבי מתחיל בניסיון לפלס את דרכו חזרה למרכז הבמה: הוא נוסע להילולה של הבאבא סאלי בשביל לקבל ברכה ממקובל, "מסרסר" בחבר שלו "שוקו" שיעבוד בתור חשפן, מופיע בקלנסווה ומנסה לכבוש את המגזר, קונה תנין, בודק מה קורה לזמר אחרי המוות, ואפילו מצליח לכתוב שיר חדש שמסתמן להיות הלהיט הבא של המדינה. ואז – דווקא כשהכל נראה כמעט מושלם, אבי הזמר מתאהב בטרנסקסואל, דבר שאף זמר מזרחי לא העז לעשות לפניו. אבי הזמר נאלץ לבחור בין קריירה של זמר מזרחי מצליח, או לסכן את הכל, וללכת בעקבות האהבה. משתתפים בתפקיד עצמם: נטלי דדון, דניאלה פיק, אביהו מדינה, סלוצקי ודומינגז, יזהר כהן, אורנה דץ, ירון ברלד, להקת הדג נחש ואחרים.
שידור יומי בימים שני-רביעי.

TV

אחד מהפיילוטים הבולטים שלא זכו השנה להזמנת סדרה היה סיטקום של ג'ון מולאני, כותב בולט ב-SNL (שהיה אחראי בין היתר על הניסיונות המוצלחים להצחיק את ביל היידר בדמות סטפון, בכך שתמיד היה משנה לו טקסטים ברגע האחרון). באקט שגרם לרבים להרים גבה, NBC החליטה לוותר על הסדרה שלו, כנראה כי היא לא מתאימה למותג המשפחתי החדש שהרשת מנסה לכונן. מאז דיברו רבות על עתידו המבטיח של ג'ון מולאני, ושמו אף הוזכר כמתמודד רציני על עמדת כס מנחה הוויקנד אפדייט ב"סטרדיי נייט לייב", עכשיו כשסת' מאיירס עוזב. כעת מסתבר שרשת פוקס כנראה מעוניינת בסיטקום החדש, הכולל גם את נאסים פדרר מ-SNL, מרטין שורט ואליוט גולד (אם כי בגרסת פוקס ייתכן שיהיו מספר ליהוקים חדשים).

TV

אחרי הניסיונות למצוא לה בית חדש, "הכל לטובה" מגיעה אל סופה באופן סופי, כעת כשהחוזים עם השחקנים פקעו.

TV

נטפליקס מחדשת את "כתום הוא השחור החדש", הסדרה החדשה של ג'נג'י כהן ("העשב של השכן") עוד לפני ששוחררה עונה הראשונה.

TV

"הסמויה" היא הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (ואחריה "הסימפסונס", "סיינפלד", "מרי טיילר מור" ורק אז "הסופרנוס"). קיו לעוד דיון ענף על דירוגים ואהבות.

TV

זה שער הניו יורקר החדש.

TV

קטע מהאדירים האלה של קונאן: אחרי שלעוזרת שלו נגנב ספל ה"ג'יגולוז" שלה, קונאן נחוש למצוא את האבידה ואת הגנב. הצוות שלו תורם רבות לצחוקים.

TV

עשור שמח!

 

© עידו ישעיהו