עדכוני סופ"ש: בעל זבוב

שטיסל, סקייפול, זבוב הופך מפורסם בזכות כריס אודאוד, פוסטר לשו"ש ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

יום חמישי

בערוץ 1 ב-22:00, גביע הקונפדרציות.
ספרד-איטליה.

סרטים

בכבלים,
בעיקר חם ב-22:00, העיניים של לורה מארס.
מותחן מצמרר קלאסי בכיכובם של פיי דאנאוויי וטומי לי ג'ונס. לורה מרס היא צלמת אמנות נחשבת, המרבה לעסוק בעבודותיה בסקס ואלימות. יום אחד מגלה לורה לתדהמתה כי היא מתחילה לראות חזיונות מנקודת מבטו של רוצח סדרתי, בהם מתבצעים מעשי רצח מזעזעים. לאחר שעמיתיה לעבודה נרצחים ע"י הרוצח המטורף, לורה מנסה להתחקות אחר עקבותיו, בעזרת מפקח המשטרה ג'ון נוויל. גם עם ראול ג'וליה, בראד דוריף ("דדווד"). ביים אירווין קרשנר ("לעולם אל תאמר לעולם לא", "האימפריה מכה שנית") (ארה"ב 1978).

בלוויין,
בכן 2 ב-22:00, כנסיית הפחד.
בכורה. קווין סמית, שהתפרסם בזכות הקומדיות השנונות והפרועות שלו, מפתיע עם סרט אימה יוצא דופן, אלים ובלתי צפוי. שלושה חברים מתפתים להצעה שקיבלו און ליין מבחורה צעירה להשתתף באורגיה פרועה. עם הלשון בחוץ הם נוסעים למקום המפגש אך שם מצפה להם הפתעה מרה – מסתבר שזו הייתה מלכודת מצד קבוצה נוצרית אדוקה המונהגת על ידי מנהיג דת כריזמטי ופסיכופת. בעוד הם מנסים להציל את עורם, נקלע למקום איש חוק ששם לעצמו למטרה לחסל את הכת ואת מנהיגה, ולא משנה מי יינזק בדרך. בפסטיבל סאנדנס בו הוצג הסרט לראשונה, הופיע קווין סמית והצהיר שהוא מתכוון להפיץ אותו בצורה עצמאית. הוא הוסיף ופירט את דעתו השלילית על האולפנים והמפיצים הגדולים בארה"ב, דבר שקומם עליו הרבה מאד אנשים. סמית טען שבסופו של דבר הסרט היה רווחי וזאת למרות שהכנסותיו בקולנוע היו כמיליון וחצי דולר בלבד. עם ג'ון גודמן ("ברטון פינק"), מליסה ליאו ("פייטר"), מייקל פארקס ("להרוג את ביל"), קייל גאלנר ("סיוט ברחוב אלם").

יום שישי

בלוויין,
בכן או ב-22:00, שושלת בורג'יה.
עונה שנייה וחדשה לגרסת טום פונטנה.

סרטים

בכבלים,
בעיקר חם ב-17:00, אסון בלתי נמנע.
מותחן קלאסי בבימויו של סידני לומט המצוין ("סרפיקו", "אחר הצהריים של פורענות"), בכיכובם של הנרי פונדה ו-וולטר מתיאו. הסרט, שמבוסס על רומן מאת יוג'ין בורדיק, מתאר מצב חירום עולמי לקראת אסון גרעיני. עקב תקלה טכנית נשלחים מפציצים אמריקנים אל מעבר לנקודת האל-חזור, בדרך להטיל פצצות אטום על מוסקבה. מפקד חיל האוויר האמריקני מנסה באופן נואש ליצור קשר עם המטוסים שיצאו לדרכם, אבל הבעיה היא שלטייסים אסור לקבל פקודות נוספות מעבר לנקודת האל-חזור. האם העולם יצליח להינצל משואה גרעינית? גם עם לארי הגמן, פרנק אוברטון (ארה"ב 1964).

בזהב חם ב-22:00, סקייפול.
סבב גם בחם לכל סרטי ג'יימס בונד, במקרה הזה מהסוף להתחלה בשידור יומי. הסרט מספר 23 בסדרת הסרטים, בגילומו של דניאל קרייג. הפעם נאמנותו של הסוכן 007 ל-M המפקדת עומדת במבחן בעקבות גילוי סודות מן העבר. הסוכנות כולה תחת סכנה, ועוברת גל של התקפות אלימות. על בונד לעצור את האיום ללא כל קשר למחיר שזה ייגבה. הפעם, הרע שעומד מול קרייג הוא חוויאר בארדם באחד מתפקידי הרשעים הטובים בסדרת סרטי ג'יימס בונד. הסרט עשה היסטוריה כאשר נהפך לסרט הראשון בסדרה שמשיג הכנסות של יותר ממיליארד דולר ברחבי העולם, הבונד הרווחי ביותר בתולדותיה. גם עם ג'ודי דנץ', רייף פיינס (הארי פוטר"), אלברט פיני ("צומת מילר"). שיר הנושא של הסרט בביצוע אדל (אותו גם כתבה והלחינה) זכה בפרס האוסקר בקטגוריית "השיר הטוב ביותר".

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, קוסמופוליס.
בכורה. מותחן של דיוויד קרוננברג ("היסטוריה של אלימות", "סימנים של כבוד") המבוסס על ספרו של דון דלילי "קוסמופוליס" אשר נכתב בעשור הקודם על רקע הסימנים הראשונים למשבר הכלכלי העולמי, בכיכובם של רוברט פטינסון ("דמדומים"), ז'ולייט בינוש ("שוקולד") ופול ג'יאמטי ("דרכים צדדיות"). אריק, מיליארדר וגאון פיננסי בן 28, מחליט בוקר אחד שתי החלטות גורליות: הוא מהמר נגד המטבע הסיני ויוצא לנסיעה בלימוזינה מפוארת כדי להסתפר. שתי החלטות אלה שלכאורה לא קשורות אחת לשניה מתגלות אט אט כבעלות קשר והרסניות לחייו. אריק מוצא את עצמו במסע לא שגרתי ברחבי העיר מנהטן. הוא נקלע לסדרת אירועים המטלטלים את עולמו כגון ביקור נשיא ארה"ב, לוויה המונית, סקס מזדמן, צילומים לסצנת סקס המונית ועוד. המסע הקיומי הזה, לצד איבוד הון גדול מכספו, עומדים לשנות את חייו לעד.

יום שבת

בלוויין,
בכן או ב-22:15, שטיסל.
סדרת דרמה חדשה וכובשת בכיכובם של דבל'ה גליקמן, מיכאל אלוני ואיילת זורר, המספרת את סיפורם של רווק חרדי צעיר ואביו האלמן – שותפים לדירה, להומור ציני ולחיפוש אחר אהבה ומעט חום אימהי בעולמו הקר של אלוהים. מאה שערים, שנות האלפיים. בדירה קטנה, בקומה רביעית בלי מעלית, עם מרפסת המשקיפה לרחוב החרדי השוקק בירושלים, גר עקיבא (מיכאל אלוני), רווק חרדי עם נפש פיוטית, יחד עם אביו המזדקן, שולם (דבל'ה גליקמן). מאז שנפטרה דבורה, רעייתו של שולם ואמו של עקיבא, הם הפכו להיות מעין שותפים לדירה, חולקים הומור ציני ירושלמי והרבה בדידות. קורות חייהם של בני ובנות משפחת שטיסל המורחבת, משפחה חרדית חמה ושבורה, משתלבים בסיפור אהבתו הגדולה והנואשת של עקיבא לאלישבע (איילת זורר), יפהפייה חרדית, אלמנה פעמיים ואם לילד. החיפוש אחר אהבה והפוגה לבדידות, עובר כחוט השני בין גיבוריה. יוצרי הסדרה, אורי אלון ויהונתן אינדורסקי, באים מתוך העולם החרדי, וכמי שינקו את ההווי הדתי-חרדי מילדות, מספרים מנקודת מבט פנימית את קורות חייה של משפחה חרדית ירושלמית ומאבקי ההישרדות שלה, הרואה בגיבורי הסדרה בני-אדם הראויים לאהבה הרבה לפני השתייכותם המגזרית. נקודת המבט הפנימית הזו, האוהבת, הלא שופטת, מאפשרת לגעת בדברים בכנות, בהומור ובחופש רבים יותר.

בכבלים,
בחם 3 ב-22:15, מד מן.
פרק אחרון של העונה השישית.

בחם 3 ב-22:01, נרדפת.
סדרת המתח בכיכובה של מליסה ג'ורג', שזמינה כבר מספר חודשים ב-VOD.

סרטים

ב-MGM ב-22:00, יש נערה במרק שלי.
פיטר סלרס הגדול מגלם את דמותו של טבח טלוויזיוני מצליח, רודף שמלות מושבע שלא מתחייב לעולם, אשר נופל ברשתה של בת 19 חצופה בגילומה של גולדי הון ("ציפור על תיל"). כשהבחורה נפרדת מהחבר הרוקיסט שלה, מציע לה השף להתלוות אליו לטיול של שבועיים בצרפת, בו היא תלמד אותו מאיפה משתין הדג. אבל אז הם חוזרים הביתה והרוקיסט מתחרט (ארה"ב 1970).

בכבלים,
בזהב חם ב-18:00, קוסמופוליס.
בכורה. מותחן של דיוויד קרוננברג ("היסטוריה של אלימות", "סימנים של כבוד") המבוסס על ספרו של דון דלילי "קוסמופוליס" אשר נכתב בעשור הקודם על רקע הסימנים הראשונים למשבר הכלכלי העולמי, בכיכובם של רוברט פטינסון ("דמדומים"), ז'ולייט בינוש ("שוקולד") ופול ג'יאמטי ("דרכים צדדיות"). אריק, מיליארדר וגאון פיננסי בן 28, מחליט בוקר אחד שתי החלטות גורליות: הוא מהמר נגד המטבע הסיני ויוצא לנסיעה בלימוזינה מפוארת כדי להסתפר. שתי החלטות אלה שלכאורה לא קשורות אחת לשניה מתגלות אט אט כבעלות קשר והרסניות לחייו. אריק מוצא את עצמו במסע לא שגרתי ברחבי העיר מנהטן. הוא נקלע לסדרת אירועים המטלטלים את עולמו כגון ביקור נשיא ארה"ב, לוויה המונית, סקס מזדמן, צילומים לסצנת סקס המונית ועוד. המסע הקיומי הזה, לצד איבוד הון גדול מכספו, עומדים לשנות את חייו לעד.

בלוויין,
בכן 4 החל מ-17:47, ג'יימס בונד.
הפעם רצף דניאל קרייג: קזינו רויאל (ולפניו הגרסה המקורית, שהיא בעצם פארודיה על הז'אנר בכיכובו של פיטר סלרס), קוואנטום של נחמה ובכורה לסקייפול.

בכן 2 ב-22:00, באטלשיפ.
בכורה. מותחן מד"ב (כושל) המבוסס על המשחק הפופולרי "צוללות". צי של ספינות מלחמה יוצא לקרב באיי הוואי כדי לסכל את פעולותיו של אויב אלמוני, המאיים להשתלט על העולם. עם ליאם ניסן, טיילור קיטץ', אלכסנדר סקרסגרד, ריהאנה. ביים פיטר ברג.

בכן 4 ב-22:00, סקייפול.
הסרט מספר 23 בסדרת הסרטים, בגילומו של דניאל קרייג. הפעם נאמנותו של הסוכן 007 ל-M המפקדת עומדת במבחן בעקבות גילוי סודות מן העבר. הסוכנות כולה תחת סכנה, ועוברת גל של התקפות אלימות. על בונד לעצור את האיום ללא כל קשר למחיר שזה ייגבה. הפעם, הרע שעומד מול קרייג הוא חוויאר בארדם באחד מתפקידי הרשעים הטובים בסדרת סרטי ג'יימס בונד. הסרט עשה היסטוריה כאשר נהפך לסרט הראשון בסדרה שמשיג הכנסות של יותר ממיליארד דולר ברחבי העולם, הבונד הרווחי ביותר בתולדותיה. גם עם ג'ודי דנץ', רייף פיינס (הארי פוטר"), אלברט פיני ("צומת מילר"). שיר הנושא של הסרט בביצוע אדל (אותו גם כתבה והלחינה) זכה בפרס האוסקר בקטגוריית "השיר הטוב ביותר".

TV

FAME! I'm gonna live forever! פוסטר חדש לחצי העונה האחרון של "שובר שורות".

TV

המפיק הוותיק גרי דיוויד גולדברג, יוצר "קשרי משפחה" ויוצר שותף של "ספין סיטי", נפטר השבוע מסרטן המוח בגיל 69. אם השם שלו לא אומר לכם כלום, סביר להניח שאת הכרטיס של חברת ההפקות שלו אתם מכירים. מייקל ג'יי פוקס, שהתגלה ב"קשרי משפחה" והפך בזכותה לכוכב, ספד השבוע לגולדברג: "עם לב מלא אני נפרד מהמנטור שלי, מיטיב, שותף, אב שני וחבר אהוב, גרי דיוויד גולדברג. הוא נגע ברבים כל כך עם כשרונו העצום ורוחו הנדיבה. הוא שינה את חיי מהותית".

TV

פול ג'יאמטי אל "אחוזת דאונטון" (!).

TV

הספין אוף החדש של "מד מן".

TV

זה נהדר: "מחלקת גנים ונוף" בתור ספרי ילדים.

TV

רגע טלוויזיוני היסטרי במהלך התוכנית של גרהם נורטון השבוע, עם האורחים סטיב קארל, קריסטן וויג וכריס אודאוד. במהלך הצפייה נכנס לי זבוב מהחלון והסתובב ליד המסך. אחווה. הנה התוכנית במלואה.

© עידו ישעיהו