עדכונים: השמים מדממים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 16/06/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

השמים נופלים, דם אמיתי, זהו סוף העולם האמיתי, הישרדות המנצחים ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה

יום ראשון

בערוץ ההיסטוריה ב-21:10, הכל אודות הנשיא.
סדרה הלוקחת את הצופים למסע כרונולוגי מרתק החושף את השינויים וההתפתחויות שעברו על מוסד הנשיאות בארה"ב במשך 224 שנות קיומו – מהנשיא הראשון ואבי האומה האמריקנית, ג'ורג' וושינגטון, ועד לנשיא הנוכחי וה-44 במספר, ברק אובמה. שמונת פרקי הסדרה מתמקדים בעליות ובמורדות שידע הכוח, הסמכות והאחריות הנשיאותית, כשכל נשיא אמריקני נאלץ להתמודד עם המשברים, הציפיות והאתגרים המכוננים של תקופתו.

בכבלים,
בערוץ 8 ב-20:20, המיליונר הסודי.
עונה שישית וחדשה.

בחם 3 ב-22:15, השעה.
עונה שנייה ואחרונה (שזמינה כבר חודשים ב-VOD).

סרטים

בכן 3 ב-22:00, הלו דולי.
סרטים שחייבים לראות.

יום שני

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, חמישיית סנטרל פארק.
1989, חמישה בני-נוער שחורים ולטיניים נעצרו באשמת תקיפה ואונס של אשה לבנה שרצה בסנטרל פארק, ניו-יורק. אמצעי התקשורת נכנסו לאמוק וכינו את הרצח "הפשע של המאה". אלא שהאמת לגבי מה שבאמת התרחש שם יצאה לאור רק לאחר שנים רבות אחרי שהחמישה בילו בכלא בגין פשע שלא ביצעו. הסרט מבוסס על רב-המכר של שרה ברנס, שביימה את הסרט במשותף עם בעלה, דייויד מק'מהון ועם אביה, הבמאי הנערץ קן ברנס ("המלחמה"). זהו סיפור חזק על אי-צדק שסופסוף מקבל את תשומת הלב שמגיעה לו ומשמש כמראה לזמננו אנו.

בכן פעולה ב-22:00, השמים נופלים.
עונה שלישית וחדשה לסדרת המד"ב בכיכובו של נואה וויילי.

סרטים

בכבלים,
בכיף חם ב-22:00, מה שקורה בחיים.
קומדיה בכיכובן של קריסטן ריטר ("הביץ' מדירה 23"; שגם הייתה שותפה לכתיבת התסריט), קייט בוסוורת', רייצ'ל בילסון. חייהן של שלושה חברות ושותפות לדירה משתנים לאחר שאחת מהן נכנסת להריון בעקבות סטוץ חד פעמי.

יום שלישי

בכבלים,
בערוץ 8 ב-21:00, הודאות כפויות.
פסטיבל IDFA, אמסטרדם 2012. הסרט חושף את הפנים האמיתיות של הממשל האסלאמי באיראן שסוחט באיומים אזרחים כדי שיודו בדברים שלא עשו, כמו חתירה תחת הממשל ותכנוני הפיכות. מדובר בסופרים, עיתונאים ואנשי אקדמיה ששרדו את מרתפי העינויים ומשפטי הראווה באיראן וחושפים את סיפוריהם האישיים לראשונה. הסרט מלווה את מזיאר בהרי – עיתונאי קנדי יוצא איראן במסעו האישי לחשיפת ההיסטוריה של הודאות כפייה באיראן. כקורבן של הודאה בכפייה, הוא מעיד שצורת העינוי הנוראית ביותר היא להיאלץ לכפור בערכיך כדי להציל את חייך. 32 שנים מאז שהממשל האסלאמי באיראן החל לנקוט בשיטה של הודאות בכפייה, איש לא מאמין בתקפותה, אך הממשל עדיין מתעקש על השימוש בה, וההודאות בכפייה עדיין הורסות את חייהם של רבים. האמונה בשקרים של עצמם חושפת את טבעו האמיתי של הממשל הדיקטטורי באיראן.

בלוויין,
בכן פעולה ב-21:15, NCIS.
שידור יומי מההתחלה לסדרת הלהיט.

בכן או ב-23:00, דם אמיתי.
עונה שישית וחדשה במרחק יומיים מארה"ב.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, ג'ון מת בסוף.
בכורה, פסטיבל הקולנוע של כן. סרט פולחן שהוקרן בבכורה בפסטיבל סאנדנס, ובהמשך הפך ללהיט בפסטיבלי מד"ב ופנטזיה מסביב לעולם. בין השאר הוא גם הוצג בהקרנות חצות של פסטיבל טורונטו שם זכה באחד מפרסי חביב הקהל. קומדיית אימה פרועה ומשולחת רסן, שמצליחה להפתיע גם את הצופה המנוסה ביותר בעלילות מטורפות, שילובים מפתיעים של ז'אנרים רחוקים והזיות קולנועיות מרחיבות תודעה. סם חדש בעל יכולות מופלאות למוטט מחסומים של זמן ומרחב, מאיים להחריב את האנושות. אלו שלוקחים אותו לא תמיד חוזרים מהטריפ לגמרי אנושיים. שני בטלנים, דייב וג'ון, יוצאים למסע בין עולמות מקבילים כדי לעצור את השפעותיו ההרסניות של הסם. עם פול ג'יאמטי ("אמריקן ספלנדור"), צ'ייס וויליאמס, רוב מייז.

יום רביעי

בכבלים,
בערוץ 8 ב-21:00, מוח אוטומטי.
מעל 90 אחוז מהפעולות היומיומיות שלנו נעשות באופן בלתי מודע. מעין "טייס אוטומטי" ששמו התת מודע, מנתב את חיינו, מחליט עבורנו בלי שנדע ומעבד כמויות אדירות של מידע שאנו לא מסוגלים לעבד בעצמנו. הסדרה עוסקת בפעילות מוחנו ומעלה את הטענה המעניינת שמרבית הפעולות שלנו מתבצעות באופן אוטומטי, על ידי החלק של התת מודע במוח. שורה של מומחים בחקר המוח והתודעה יוצאים לחשוף את כוחו של התת מודע, והשפעתו הגדולה על חיינו והתנהגותנו בחיי היומיום.
שני פרקים בשידור יומי.

בלוויין,
באזור חם ב-22:45, הוואי 5-0.
עונה שלישית וחדשה.

TV

ג'ף פרובסט מדבר על האפשרות של עונת "הישרדות" שכולה מנצחים מהעונות הקודמות. רעיון מגניב.

TV

טיזר חדש לסדרה נוספת של HBO שמתרחשת בדרום העמוק של ארה"ב ומתחילה במילה True. הסדרה – בכיכובם של וודי הרלסון ומתיו מקונוהי – מתמקדת בחקירת רצח הנפרשת על פני 17 שנה.

TV

כדי לקדם את הסרט החדש שלו, This Is The End, סת' רוגן והחברים הנוספים שמשתתפים בו עשו פארודיה משעשעת מאוד על "העולם האמיתי".

TV

לא רק סמואל ל. ג'קסון עושה מונולוגים מ"שובר שורות", גם גילברט גוטפריד.

© עידו ישעיהו