עדכונים: קליר אייז, פול הארטס

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 09/06/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

פצועים בראש, סטיבן פריי, אדם סקוט ואיימי פוהלר מחוץ ל"גנים ונוף", ראפ בראיין וויליאמס, ג'ון סטיוארט עוזב ועוד חדשות וקטעי וידאו שפורסמו לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג, וכן כמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

יום ראשון

בלוויין,
בכן תעו ב-21:30, סטיבן פריי: איש גאדג'טים.
סידרה חדשה מבית Channel 4 הבריטי. סטיבן פריי לוקח אותנו לעולם הגאדג'טים (או: חֲפִיצים בעברית) המופלא – מהיומיומי אל היוצא מן הכלל. פריי לא חי כמו כולנו: הוא לא עומד בפקקים, לא צריך לדחוף את עגלת הקניות שלו בעצמו או אפילו להחזיק את מברשת השיניים שלו: הוא פשוט נסמך על אוסף הגאדג'טים המופלא שלו כדי להעביר את החיים בקלות. בסידרה פריי מנסה כל חפיץ אפשרי שהוא יכול להניח עליו את ידו – חפיצים עתידיים וחפיצי וינטג', חפיצים משני חיים וגיזמואים שטותיים אך חמודים. שלושה פרקים בשידור יומי (שידור נוסף לפרק הראשון מחר ב-18:55).

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, טוטסי.
סרטים שחייבים לראות.

יום שני

בלוויין,
בכן או ב-21:00, הממשלה.
שידור יומי מההתחלה לדרמה הפוליטית הדנית.

יום שלישי

בכבלים,
בערוץ 8 ב-21:00, דילמת החיתולים.
כ-6,000 חיתולים דורש תינוק ממוצע עד שהוא לומד להשתמש באסלה. לכל חיתול שמושלך לאשפה לוקח כ-400 שנה להתכלות. האם מוטב להשתמש בחיתולים חד-פעמיים למרות הנזק שהם גורמים לסביבה או שיש פתרונות אחרים? חיתול נלבש רק כמה שעות בלבד, ולאחר מכן נזרק להירקב לנצח באשפה. חיתולים הם סמל של השאיפות המודרניות שלנו כחברה צרכנית וסוג של סיוט אקולוגי, למרות שתינוקות בסין והודו עדיין לא לובשים חיתולים. זוהי חקירה רצינית והומוריסטית על דילמת השימוש בחיתול חד פעמי, הסרט מתגלה כמסע אישי של הבמאית (אם לשני ילדים) בחיפוש אחר אלטרנטיבה ראויה.

יום רביעי

בערוץ 10 ב-21:00, הרווק.
הגרסה העברית עם דודו אהרון.

בערוץ 10 ב-21:45, אקסטרים מייקאובר ישראל.
גרסה עברית גם ללהיט הריאליטי (לשעבר) שבמסגרתו צוות של שיפוצניקים ומעצבים מתלבש על בית של משפחה נזקקת ועושה לבית שלה מייקאובר.

בכבלים,
בחם 3 ב-22:15, פצועים בראש.
סדרה חדשה מאת גיא עמיר וחנן סביון ("עספור"), שגם מככבים בה. דרמת מתח מקורית המתרחשת בישראל של ימינו, שבמרכזה שני חברים יוצאי יחידה מובחרת, יקי וסער (חנן סביון וגיא עמיר), אשר מגיעים מרקעים שונים. אירוע משמעותי בעברם מעמיד אותם במסלול התנגשות מסוכן אחד מול השני. במהלך הסדרה נפגוש דמויות נוספות – יובל (תובל שפיר) וזוהר (אגם רודברג) – אשר גם הן מנסות לשרוד במציאות אלימה ומדממת. המפגש בין כל הדמויות, שכל אחת מסתירה סוד מעברה, מעלה את השאלה כמה רחוק ילכו בחיפוש אחר הצדק. עוד משתתפים: רותם זיסמן, מוריס כהן, רמי דנון, ליאור רז, דר זוזובסקי, משה אשכנזי, תימור כהן, אסף פריינטא, רמי ברוך, הודייה קורן, אריה צ'רנר, אלי גורנשטין ואחרים.

בערוץ 8 ב-22:50, פאק פור פורסט.
הארגון הירוק "פאק פור פורסט" מבוסס על שיטת גיוס כספים קיצונית למדי: חברי הארגון יוצרים פורנוגרפיה על בסיס התנדבותי, מוכרים אותה לצפייה באינטרנט, ואת ההכנסות מקדישים למטרות סביבתיות. חבריו הצעירים של ארגון "Fuck For Forest", הממוקם בברלין, מגייסים עוברים ושבים ל"התנסות פורנוגרפית ספונטנית" שאמורה גם להועיל ליערות הגשם. המעקב אחר השילוב המסקרן, או התמוה, של אהבה חופשית ואידיאליזם סביבתי חושף התרחשויות פרובוקטיביות ביותר, אבל גם את הבלבול והתמימות שכרוכים בפרויקט. הסרט מלווה את חברי הארגון במסעם הארוך עד ליערות הגשם של האמזונס, שם בכוונתם להשקיע את רווחיהם הנאים כדי להציל את האוכלוסייה הילידית מ"המערב החולני כל כך".


TV

בינתיים בפסטיבל הטלוויזיה באוסטין, טקסס, מבקר הטלוויזיה ראיין מקגי מצייץ: "קייל צ'נדלר קרא הרגע לסקוט פורטר 'ג'ייסון', וסקוט הנהן כאילו ששום דבר לגבי זה לא היה מוזר. קוני תיקנה את שניהם".

friday-night-lights ATX 2013

TV

לונלי איילנד התארחו אתמול אצל ג'ימי קימל להופעה ואירחו את אלאניס מוריסט, מה שסיפק רגע מצוין ומתבקש באמצע ההופעה.

TV

ג'ימי פאלון ממשיך להפוך את בראיין וויליאמס לראפר. הם עושים את זה ממש מצוין.

והנה הראשון, שפרסמתי בסופ"ש.

TV

ג'ון סטיוארט עוזב את "הדיילי שואו" לחודשיים כדי לביים סרט, והחל מהשבוע הבא ג'ון אוליבר הוא זה שיחליף אותו, מה שהוביל לרגע מביך בין השניים בתוכנית של ליל אמש.

TV

אחרי ששחזר יחד עם ג'ון האם את הפתיח של "סיימון וסיימון", אדם סקוט חובר אל אהובתו (ואהובתנו) הטלוויזיונית איימי פוהלר לטובת שחזור הפתיח של "הארט טו הארט". הוא כנראה מתלבש על סדרות שכוללות שמות כפולים בתוכם. זה לא מדהים, יצוין (אם כי הפתיח המשוחזר מגניב).

TV

שמואל ל. ג'קסון עושה כבוד ל"שובר שורות" עם מונולוג של וולטר ווייט.

החברים מ"פילדלפיה זורחת" עושים מערוף לפורטוגל דה מן. דה בנד. דה מן.

© עידו ישעיהו