משחקי הכס 3.09: גשמי קאסטמיר

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 03/06/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

עיקבו אחרינו בפייסבוק או בטוויטר
לכל הביקורות על "משחקי הכס"
אם כבר צפיתם בפרק, אתם חייבים את זה לעצמכם


ספוילר "משחקי הכס" עונה 3 פרק 9

Game of Thrones - 03x09 - The Rains of Castamere

"את כה טובת לב. יום אחד זה יביא למותך"
(סנדור קלגיין לאריה סטארק)

אלוהים אדירים.

נראה לי שאפשר לסגור את הטלוויזיה למשך השנה. קשה לי להאמין שיגיע משהו יותר מדהים, מרעיש, מטלטל, מצמית, מטריד, מקומם או מסעיר ממה שאך זה אירע בפרק של "משחקי הכס". מי חשב שאסון כזה יקרה במגדלי התאומים. לא יהיה מופרך להניח שלרגע הזה התכוונו דיוויד בניוף ודן ב. ווייס, יוצרי הסדרה, כשאמרו שבספר השלישי ישנה סצינה שמלכתחילה הניעה אותם ליצור את הסדרה. אפשר להבין אותם, אבל מנגד אני חייב לציין שכאחד שקרא את זה בספר (ולמעשה רוב הרשמים שלי כאן נכתבו מיד אחרי הקריאה), בקושי יכולתי להביא את עצמי לצפות בפרק בגלל הידיעה שהפורענות הזו תתרחש בו.

הסימנים בישרו רעות. נראה היה שוולדר פריי הבזוי מתכנן נקמה כלשהי, אבל חשבתי שהוא יסתפק במשהו שימיט על המלך בושה, בטח שלא מרחץ הדמים הזה. הגם שמותו של נד סטארק (שקרה גם הוא בפרק התשיעי לעונה) הבהיר לנו היטב ש"במשחקי הכס" אף דמות אינה בטוחה, עדיין לטבח כזה לא ציפיתי. לא ציפיתי לקטל כה שלם, כה מקיף, למחִייה כמעט מוחלטת של כוח הצפון, וכמובן, לא העליתי על דעתי שייכללו בו גם המלך בצפון, גם אמו וגם רעייתו ההרה. כבר רמזו לנו בפרק שעבר –  אין אהבה בווסטרוז, אין איחודים מרגשים. אם תנהה אחר הלב במקום לעמוד בהסכמים ובהבטחות, המחיר יהיה קודר. אי אפשר לומר שלא הוזהרנו – החורף אכן הגיע. כדי לזקק את הטרגדיה, קטלין מתה כשהיא בטוחה ששני בניה הקטנים נטבחו, שבתה אריה ככל הנראה מצאה את מותה (רגע לפני שהתאחדו!), ובמו עיניה ראתה את נכדה העתידי נדקר שוב ושוב ואת בנה רוב נשחט. כל זה, כמובן, לא הרבה אחרי שבעלה איבד את ראשו. אישה אומללה, משפחת סטארק האומללה.

ואריה המסכנה, מרחק פסיעות בודדות מאמה והכל קורס. שוב היא עדה לטבח ולרצח, ומותו של סער, הזאב של רוב, בוודאי גרם לה להבין את מה שלא רצתה להבין, את מה שסירבה להבין. טוב שקלגיין היה שם להמם ולקחת אותה, ואולי טוב שבניגוד לספר, לא נתנו לנו להבין שהוא הרג אותה לפני שגילו שהוא לא עשה זאת (אם כי היה סביר גם ככה שהיא לא מתה, אין לו סיבה לעשות את זה).

בעוד הפה הפעור שלי נסגר לאטו, ובזמן שהדריכות המטורפת שלי מתפוגגת, אני חייב לומר שכל העניין הזה שפל. שפל! הגורל האיום הזה, היעדר החסד, טבח האח והאם רגע לפני שהאחות מגיעה, הניצחון המתמיד של הרוע (לאניסטרים) על פני הטוב (סטארקים) – הכל מרפה ידיים. כלומר, אחרי הסצינה הזו אני מרגיש מותש נפשית. אבל באמת.

עדכון: הנה תגובתו של ג'ורג' ר. ר. מרטין למרחץ הדמים במסגרת ראיון קצר ומרתק איתו: "ידעתי על הטבח כמעט מההתחלה. לא ביום הראשון, אבל מאוד מוקדם. אמרתי בראיונות רבים שאני אוהב שהכתיבה שלי תהיה בלתי צפויה. אני אוהב שיש מתח הגון. הרגתי את נד בספר הראשון וזה הימם הרבה אנשים. הרגתי את נד כי כולם חושבים שהוא הגיבור ושכמובן, הוא ייכנס לצרה אבל אז איכשהו יצא ממנה. הדבר המתבקש הבא הוא לחשוב שהבן הבכור שלו יעלה וינקום את מות אביו. וכולם הולכים לצפות לזה. אז מיד מותו של רוב הפך להיות הדבר הבא שאני צריך לעשות… זו הייתה הסצינה הקשה ביותר שאי פעם נאלצתי לכתוב. היא מגיעה שני שלישים מתחילת הספר, אבל דילגתי עליה כשהגעתי לשם. אז הספר כולו היה גמור ועדיין נשאר החלק האחד הזה. רק אז כתבתי אותו. זה היה כמו לרצוח שניים מילדיך…

"החתונה האדומה מבוססת על שני אירועים אמיתיים בהיסטוריה הסקוטית. אחד המקרים נקרא 'הסעודה השחורה'. מלך סקוטלנד נלחם נגד שבט דאגלס השחור. הוא הושיט לו יד כדי לעשות שלום, הוא הציע לרוזן של דאגלס מעבר בטוח. הוא הגיע לאדינבורו וסעד במשתה נהדר, ואז בסוף המשתה אנשי המלך החלו להקיש בתוף יחיד. הם הביאו צלחת מכוסה, הניחו אותה לפני הרוזן וחשפו אותה, וזה היה ראשו של חזיר בר – סמל של מוות. ברגע שהוא ראה אותו, הוא ידע מה המשמעות. הם גררו אותו ואת אנשיו החוצה והרגו אותם בחצר. המקרה השני היה טבח גלנקו. שבט מקדונלד נשאר עם שבט קמפבל ללילה וחוקי הכנסת האורחים חלו לכאורה. אבל אנשי קמפבל קמו והחלו לטבוח בכל מקדונלד שיכלו להניח עליו את הידיים. לא משנה כמה אני ממציא, יש דברים בהיסטוריה שגרועים באותה מידה, או יותר".

אין להגיב עם ספוילרים לעלילות בהמשך הספרים, אפילו לא עם אזהרת ספוילר! בנוסף, מאחר שמדובר בפרק מאוד רגיש, אנא ודאו שהמילים הראשונות בתגובה שלכם אינן כוללות ספוילר, כי ניתן לראות אותן גם בעמודים אחרים.

תגיות:
 • שיח רחב ועץ גבוה

  ספוילר

  זה היה פרק נפלא. מתסכל, מכעיס, אכזרי מאין כמוהו, שקשה לי לראות איך הסדרה יכולה להתעלות עליו בעתיד. כולם היו כאילו קרובים – בראן לג'ון, אריה למשפחתה, אבל כמו שאמר ההאונד, ככל שמתקרבים גם הלחץ גדל. וקטעי הסיום, טוב, מה אפשר להגיד עליהם. זה רק מוכיח ביתר שאת, בדיוק כמו פרק סיום העונה שעברה, שעדיף לה לסדרה להתמקד בכל פרק במספר מצומצם של דמויות וסיפורים, ולא להימרח. מישהו בכלל שם לב שלא ראינו הפרק הזה כמעט אף אחד שאינו מבני משפחת סטארק?

  ועם זאת, אני חייב לציין: פרקים מהסוג הזה, בדומה לפרק סיום העונה שעברה, מתסכלים אותי מאוד, דווקא בגלל שהם מראים שאפשר לעשות את זה גם אחרת.

  בעונה הזו, לא משנה איך תסתיים, היה חוסר איזון משווע בין אורך ולאות הבילד-אפ, לבין הפיי-אוף. ושלא תבינו אותי לא נכון, הפיי-אוף היה מרהיב, התעלה עשרות מונים על כמעט כל דבר ששודר השנה בטלוויזיה. ועדיין, שמונה הפרקים שקדמו לו היו מתישים, מייגעים, לא מאוזנים ובעיקר חסרי כיוון, כמו הדמויות שצעדו בהן בלי הפסקה מכיוון אחד לאחר (ואף מילה על ת'יאון גרייג'וי. אגב, זו הסדרה הראשונה שמצליחה לגרום לדמות אחת בלבד לקפוץ מעל הכריש). כשיושבים לבנות עונה, ברור שיכולה להיות רק סצינת חתונה אדומה אחת, אבל זה עדיין לא אומר שצריך לזלזל בצופים עד לאותה נקודה.

  • דובל

   לא מסכים בכלל. לדעתי, הייתה עונה פשוט מצויינת ואמרתי את זה עם כל פרק שעבר. נכון שמבחינת התפתחות עלילתית היא לקתה בחסר, אבל מבחינת איכות הדיאלוגים, המשחק והבימוי היא הייתה רמה אחת מעל כל סדרה שאני אישית ראיתי (למעט שובר שורות). והפרק הזה שם את החותם האחרון, אחת העונות הטלוויזיוניות הכי בנויות היטב, מתוחכמות ומטלטלות שראיתי.

  • דובל

   ספוילר "משחקי הכס" 3.09

   קליימקס מדהים לעונה מדהימה.
   כשדמיינתי את הרגע הזה, דמיינתי אותו אפי. עם תופים דופקים, קסטאמיר ברקע, ורציחות אלגנטיות ודרמטיות. במקום זה, קיבלנו את זה בדיוק כמו שזה- טבח. טבח מהיר, רצחני, מטורף, פשוט מזעזע מזעזע מזעזע. מצדיע ליוצרים, הצליחו להפתיע אותי. אז יש כאן אכזבה קלה (לא מספיק אפי) מהולה בהתפעלות רבה (מזעזע אפילו יותר משציפיתי).
   לגבי שאר הפרק- שתי הדמויות הכי משעממות העונה (חוץ מת'יאון) סוף סוף קיבלו דברים מעניינים לעשות. גם בראן, גם ג'ון וגם השילוב ביניהם היה מרתק ולדעתי עשוי מותח וטוב יותר מבספר. דאני היה דאני, הכול הולך לה בקלות אבל כיף לראות את הסצנות שלה. פרק גדול, אני צריך לראות אותו שוב.

 • לא כתבתי את זה בפוסט עצמו כי לא יכולתי להתרכז במשהו שאינו קשור לחתונה, אבל רגעים אחרים בפרק היו נפלאים גם כן, ובראשם הפרידה של אושה וריקון מהאחרים. במקור, בספר, הדרכים שלהם נפרדו כבר בשלב עזיבת ווינטרפל ולא הבנתי מדוע עושים את זה אחרת כאן. עכשיו אני מוכרח לומר שהזמן שלהם ביחד יצר מעורבות רגשית שהייתה לוקה מאוד בחסר לו נפרדו כבר אז, והפרידה הייתה ממש מרגשת ואורגנית.

  • כמו כן, אני סקרן מאי פעם לראות איך ייראה הפרק הזה בפייסבוק. "טאליסה סטארק סגרה את החשבון שלה". "רוב סטארק סגר את החשבון שלו". "קטלין סטארק סגרה את החשבון שלה".

  • miss bojarsky

   אני מסכימה, זה היה מאד אפקטיבי.

 • שגיש

  ספוילר

  אני רוצה לצעוק, לבכות, לזעוק לשמים. אני רועד, אני מצומרר, אני סחוט נפשית ורגשית. איזה פרק, איזו סדרה. חיכינו לרגע הזה שנתיים, מאז 1×09 שהוכיחה לנו מה סדרה יכולה לגרום לצופה להרגיש, ואפשר כמעט לומר שהיה שווה לחכות שנתיים רק בשביל הרגע הזה. אני כל כך שמח שלא קראתי עליו בספר (הפסקתי קצת לפני), כי כבר נוכחתי לדעת שההמחשה בסדרה – לפחות עבורי – טובה יותר מאשר הספר, ובטח שמח שאנשים בסביבתי שכן קראו הצליחו לשמור את זה לעצמם. כל כך כואב, במיוחד עם קטלין סטארק המסכנה, שמתה ככה, במחשבה שבניה מתים, שלא ראתה את בנותיה משך שנתיים (לפי ציר הזמן בסדרה), בודדה ושדודה. איזה עוצמה, איזו יצירה ריאליסטית ומטלטלת.

 • הוספתי בסוף הביקורת כמה מובאות מעניינות מדבריו של ג'ורג' ר. ר. מרטין על הפרק ועל החתונה האדומה.

 • Matoy

  ספוילר לפרק 9 של עונה 3

  מסכים, פרק סוחט רגשית.

  ידעתי מה יקרה לרוב ולקתלין, ולמרות שלא ידעתי שזה יקרה לאשתו הנחתי שזה גם יקרה לה. זו חוויה אחרת לראות פרק שאתה יודע שהולכת להיות בו הפתעה. אתה רואה את הדמויות בטוחות בעצמן, אתה רואה את רוב מתכנן איך הוא הולך לשחק עם הבן שלו אחרי שינצח במלחמה. היוצרים של הפרק עשו את המהלך הזה בצורה מעולה. הרי הצופים לא טיפשים. הרבה מהם שמעו שמשהו גדול הולך לקרות. ואנחנו כבר בפרק התשיעי. אז איך עדיין גורמים להם להיות מופתעים? קודם כל, מסיטים את החשד מרוב. הרי וולדר פריי לא יעבור על זה בשתיקה נכון? אז ניתן לו להעליב קצת את רוב, ואת אשתו. הנה עכשיו סגרנו את הפינה הזו, והכל בסדר. אבל הצופים עדיין מצפים למשהו גדול שיקרה. פה אני חושד שהיוצרים הכניסו הסחת דעת, קאליסי. היא דמות ראשית לא פחות מרוב. ולרגע היה נדמה שהדמות החדשה שנכנסה לעולם שלה, גרמה לה לחורבן. יש רגע בו קאליסי מחכה לאביר שלה ולראש הצבא שלה, וכשהיא רואה שהם מאחרים היא (וגם הצופים) מתחילים לקבל תחושה רעה. אבל תוך שנייה הם מגיעים עם חדשות טובות. הכל בסדר. אבל משהו לא עדיין לא בסדר. ונשארה רק החתונה המחויכת. אני חושב שהצופים הבינו את זה עם קתלין סטארק בסצינה הבאה (והאחרונה בפרק). זה אכן גורל נוראי לסטארקים, שהם בעצם הכבשים של משחקי הכס. חביבים, מספקים הרבה עניין, אבל בסוף התפקיד שלהם הוא להישחט כדי לספק בשר לסדרה. צריך הרבה אומץ כדי לעשות את זה פעמיים, להרוג פעמיים את הסטארק הראשי (והראשית). למרות שזה סוף רע מבחינה רגשית, זה סוף מצוין מבחינת העלילה ובהקשר הזה אהבתי מאוד את הדברים של ג'ורג' ר. ר. מרטין שצורפו פה.

 • מיקה

  אני היחידה שחשבה שהכלה של אדמור יותר יפה מטאליסה?
  מפה ספוילרים:

  הקטעים של בראן וג'ון היו נפלאים. כל כך נכמר לי הלב כשג'ון לא לקח את איגריט איתו, ושבראן לא התגלה בפני ג'ון. אם כי כשהוא אומר לאושה לקחת את ריקון ושהוא יילך לחומה לבד, זה היה מובן. ומסכימה – היתה סצינה מרגשת ביותר.
  הווארגיות של בראן היתה נהדרת. ההריגה של הווארג המעצבן מהווילדלינגס היתה נפלאה. הוא ממש מעצבן. אבל שוב – מעט נעצבתי בשביל איגריט.

  החתונה – הו אלוהים!
  קודם כל, בא לי להרביץ למישהו שהחתונה בבית פריי היתה כל כך שמחה ומוצלחת, אחרי שחזינו בחתונה כל כך מדכאת במעלה מלך לפני פרק. ואז, אחרי שהכל כל כך יפה ומוצלח ונהדר, ואתה אשכרה רוצה לחגוג איתם ולשמוח בשמחתם, קורה הטבח הזה.
  ואריה עדה להכל, מסכנה.
  ומסכנה קאטלין, ומסכן גם רוב – אם כי זו לחלוטין אשמתו. נשבעת לוולדר פריי. למה היית צריך להפר את השבועה? ולמה התעקשת לבוא לשם בחזרה, לבקש ממנו שוב עזרה?
  זה היה כל כך מטופש. כל כך!
  ואז אחרי שאדמור והכלה הצעירה נלקחים לטקס ההשכבה (ווטף? טאליסה צודקת – זה כל כך הזוי וברברי) פתאום המוזיקה משנה טון והופכת לעצובה, וקאטלין מתחילה להבין שמשהו רע עומד לקרות. ורוס בולטון, רוס בולטון המניאק הזה! מה בדיוק היתה המשמעות של השרוול שלו, מישהו הבין?
  ואם כבר, למה כשהרגו את טאליסה התחילו מהבטן? הרי חוץ ממנה ומרוב אף אחד לא ידע שהיא בהריון, לא?

  גורם לך לתהות, אגב, לגבי מה שקרה לפני כמה פרקים, עם ת'ורוס והפיראט ההוא שההאונד הרג ות'ורוס החזיר לחיים. אריה מייד שאלה אם הוא היה יכול להחזיר לחיים את אבא שלה. הכי מתבקש בעולם שהיא תקרא לו ותבקש שיציל את המשפחה שלה, אמא שלה, אחיה והזאב של אחיה. לא?
  אוף, כל כך עצוב.
  ואגב, המלים של רוס בולטון כשהוא הורג את רוב סופית "הלאניסטרים מוסרים ד"ש" היו מצמררות ביותר.

  • דובל

   קצת תשובות לשאלות:
   – קודם כל, הסיבה שרוב וקייטלין הרגישו יחסית בטוחים עם המהלך היא שהם עשו משא ומתן עם הפריים מראש והתפשרו על משהו משלהם (בכל זאת, בית טאלי זה בית מכובד והפריים צריכים להיות מרוצים על האיחוד הזה), ואז כשהם הגיעו אליהם הביתה הם אכלו מהלחם והמלח שלהם. בווסטרוז, יש חוק לגבי הכנסת אורחים- אסור לפגוע במי שאכל מהלחם והלמח שלך. מה שהופך את הבגידה של פריי לנוראית אפילו יותר.
   – המוזיקה לא סתם שינתה טון והפכה לעצובה, היא הפכה ל"גשמי קאסטמיר", השיר של הלאניסטרים. מציע שתביטי בסצנה שוב, בטח תזהי את הלחן. "and who are you, the proud lord said, that I must bow so low…"
   – המשמעות של השרוול הייתה שמתחת לחולצה שלו מסתתר שריון.
   – התחילו מהבטן כי הבמאי אמר, כי ככה זה הכי מזעזע P:

   • ספוילר

    לגבי הבחירה דווקא בבטן, אני מניח שגם בלי לדעת שהיא בהיריון יש אקט מאוד סמלי בקטילת הרחם שלה דווקא. מזעזע.

    • מיקה

     אכן. למרות שידיד שלי הזכיר לי שוולדר פריי אומר כשהוא מסתכל על טאליסה "אתה מנסה להסתיר אותה עם השמלה הזאת, אבל אני יכול לראות מה מסתתר אצל כל אישה מתחת לשמלה", כך שייתכן שהוא ידע.
     אגב, מה אמרנו המדיניות לגבי השוואה בין מה שקרה בפועל בסדרה לבין מה שקרה בפועל ספרים (בדגש על "כבר קרה" כמובן)?
     כי מאוד מרגיז אותי שבסדרה אין עוררין על כך שרוב הביא את זה על עצמו ועל המשפחה שלו/ אמא שלו/ האנשים שלו. וזה ממש מרגיז אותי. ממש ממש.

     • גם אני חשבתי על זה, אבל זה מוגזם. הוא לא סייקיק.
      אפשר לעשות השוואות לספרים (עשיתי קצת בעצמי בביקורת) אבל בשום פנים ואופן בלי לדבר על מה שקורה הלאה.

      • מיקה

       לאו דווקא סייקיק. בהתחשב בזמנים/ בעולם בו הם חיים, בשביל שהיא תדע בוודאות שהיא בהריון היא צריכה להיות מספיק בהריון. והוא, בלי עין הרע, כבר ראה מספיק נשים הרות בחייו, לאור כמות הילדים והנכדים שיש לו.
       אני יכולה לספר לך שבהריון הראשון שלי, עד שלב מאוד מאוחר אף אחד לא ראה בכלל שאני בהריון, עד לרמה שאנשים כמעט נחנקו כשהפטרתי באגביות (כי לי זה היה ברור מאליו) שאני בהריון. ופעם אחת, די בהתחלה – בחור אחד פתאום זורק לי "זה בן, מה שיש לך, נכון?"
       מה, לעזאזל? אף אחד בכלל לא מבין שאני בהריון אפילו אחרי שאני אומרת את זה, ואתה פתאום לא רק רואה שאני הרה, אלא גם יודע מה מין העובר? (למען הסר ספק- בשלב הזה ידענו בצורה חד משמעית שאכן יש לי בן).
       אז אולי זה לא מופרך מדי שהוא יראה את זה וידע.

       אשר להשוואות – מרגיז אותי שבספר רוב לא בוחר לשאת אותה כי הוא "מאוהב". מפילים אותו בפח כשמובילים אותו למיטה שלה, ואחרי שהוא בועל אותה – בהיותו בנו האציל של נד סטאק – הוא עושה "את הדבר הנכון" ונושא אותה לאישה, למרות ההבטחה שלו לפריי, ובסדרה הוא לחלוטין מביא את זה על עצמו, ואין פה שום התערבות של גורם מהצד שמוביאה למפלתו בגלל הבגידה שלו בפריי.

 • ג'וג'ן סיד

  אני הרגשתי שאני צריך לנשום עמוק אחרי הסצנות של סיום הפרק.
  פרק נורא (מבחינת התוכן) ומזוויע- הפקה וביום מעולים. לא להאמין עד
  כמה הסדרה מסוגלת להיות אלימה.[נשימה…] אני מקווה שהפרק הבא יהיה קצת
  יותר "רגוע".

 • DiSTURBED

  *ספוילר למשחקי הכס 3.09*

  דבר אחד עבר לי בראש במהלך כתוביות הסיום: הו. לי. שיט.
  ידעתי מה הולך לקרות. לא קראתי את הספרים אבל חרשתי על כל Wiki of Ice and Fire עד שכבר אין משהו שיכול להפתיע אותי. ובכל זאת – אפשר היה לחתוך את המתח בסכין (הא!). הציפייה ש-'מתי זה יקרה? עכשיו? לא לא, עכשיו! גם לא" ליוותה אותי בכל פעם מחדש בסצנות הפמליה של רוב. ואז ברגע שננעלו דלתות האולם ו-The Rains of Castamere נשמע ברקע – נדמה לי שהלב שלי החמיץ פעימה או שתיים.

  הפרק הזה הוציא לי את החשק לראות כל דבר אחר בטלוויזיה במהלך השנתיים הקרובות (למעט הפרק הבא של משחקי הכס. ומד מן. ושובר שורות. ושרלוק). ללא ספק, 'פרק 9' של כל עונה בסדרה הזו הם בית ספר לטלוויזיה. מעניין מה הם שומרים לנו לעונה הבאה?

  ביקורת מצויינת אגב!

 • איתמר

  ספוילר משחקי הכס 3.09

  כוס אמק.

  בשום מצב לא ציפיתי שזה מה שיקרה. גם טאליסה, גם רוב, גם קאטלין.
  וכל הפרק היה הרגשה מרגשת ושמחה כזאת של כמעט, התחלתי לדמיין את המפגש של בראן וג'ון, ואז את אריה ורוב וקאטלין. אבל לא, למה שאני אהיה שמח? למה שאני אהיה מרוצה? הרי נד מת, וסאנסה לא משנה מה לא מצליח להתחמק מג'ופרי, אז בטח שלרוב לא יהיה האפי האנד.
  קצת מוזר לי כל העניין הזה. זה לא רק שלא היה האפי האנד, היתה פה אכזבה טוטאלית ואכזרית, סכין בבטן. זה לא הגיוני שכולם כל כך אומללים פה. זה לא הגיוני שאף אחת מהדמויות שאנחנו אוהבים לא זוכה לעדנה, לא זוכה לנחת, לא זוכה לשמחה ואהבה וחיוך. זה הכל בוץ ודם וקרביים.

  אבל מה שכן, אני חייב להריע למרטין (ולבניוף ווייס), כי יש לו ביצים. יש לו ביצים ענקיות. יש לו ביצים שהקאליסי הולכת להוציא מהם דרקונים. זה הדבר היחיד שאני יכול לומר על מישהו שהעביר את קוראים\צופים שלו את טלטלת הרגשות הזאת.

  אבל מה הדבר הכי עצוב?
  הדבר הכי עצוב הוא שמשחקי הכס היא כזאת גדולה כפופ אייקון שמעכשיו אנחנו לא הולכים לקבל סוף שמח בשום מקום. כל יוצר הולך להגיד לעצמו "אבל במשחקי הכס הרגו את הדמויות הראשיות וכולם אומללים בסוף, אז למה שאני אכנע לתכתיבי המעריצים? אני פשוט אאמלל את כולם וזה יהיה הכי טוב".
  בטח ג'וס יושב לו בחדר העבודה שלו עכשיו ומתבאס "שיט, הייתי צריך להחזיר את טארה לחיים ולהרוג אותה שוב. ואז גם להרוג את ווילו. וגם את ג'יילס. איזה טמבל אני, לא הרגתי אף אחד מהסדרה שלי, המעריצים יצאו יותר מדי מרוצים.

  • כנראה שלא ראית "הסמויה".

   • איתמר

    לא ראיתי. ואם זה מה שקורה שם אז אני גם לא רוצה לראות…

   • שגיש

    ספוילר הסמויה? כולם מתים? 🙁

    • כן, בסוף הסדרה החייזרים הורסים את בולטימור והורגים את כולם.

  • assafTV

   ספוילר אנג'ל 5.22 (ואם 9 שנים לאחר שידורו לא ראיתם – תתביישו)
   ג'וס הרג את ווסלי. מבין כל המיתות בסדרות שלו, המוות שלו הכי כאב. יותר מכל גרון שחוט של בן/בת סטארק.

 • לולי

  אז מה, רק לי נמאס כבר מהצדקנות של רוב? ושל קתלין? כאילו, ממש נהניתי מהטבח גם כי חשבתי שהגיע הזמן ששלושת הצדיקים ימותו כבר. אין מקום בסדרה הזו לאנשים שהם לחלוטין טובים או מנסים להיות כאלה.
  היה פרק מצוין. באיזה קטע סנואו נטש את איגריט?

  ותהיה שעכשיו חשבתי עליה – הם ידעו שסאנסה התחתנה ולא היו בחתונה שלה? פספסתי דיון בנושא? האם אנחנו צפויים לראות את טיריון כלורד של ווינטרפל עכשיו? כי אין לי התנגדות לזה.

  • מיקה

   כשהוא עולה על הסוס ודוהר אל עבר השקיעה. הייתי בטוחה שהוא יעבור ויחלץ את איגריט מידיו של מאנס ריידר. גם היא, לאור המבט מכמיר הלב שהיא דפקה לעבר דמותו המתרחקת.

   • לולי

    אני עדיין מקווה בליבי שהוא יחזור בשבילה

   • Tomer Soiker

    מאנס ריידר נשאר מצפון לחומה. אלא אם התכוונת לזה באופן מטאפורי.

    • מיקה

     כל הפראים וג'ון ביניהם הגיעו בעקבות הזקן שגידל סוסים בשביל האחווה. מאנס ריידר היה ביניהם. הוא הג'ינג'י, לא?
     ואז ווארס אומר למאנס שיגיד לעורב להרוג את הזקן, שיוכיח שהוא כבר לא עורב, וג'ון מהסס, ואיגריט יורה חץ בלב של הזקן – ואז פורצת מהומה. ג'ון הורג שישה פראים, כששני הזאבים של האחים שלו בהנהגת בראן הווארג עוזרים לו, ובינתיים מאנס מתנפל על איגריט "הכלה של העורב", והיא נושכת אותו – אבל לא באמת מצליחה להימלט. ואז ג'ון עולה על אחד הסוסים ודוהר לעבר השקיעה, כשאיגריט ומאנסה מסתכלים עליו.
     אלא אם פספסתי משהו כשבראן והחבר'ה שלו אמרו שהם מחפשים דרך לעבור מעבר לחומה, כל זה קרה מדרום לחומה, לא מצפון לה.

     • Tomer Soiker

      מאנס ריידר

      תורמונד

      כאמור, מאנס נשאר מעבר לחומה ושלח חלק מאנשיו בהנהגת תורמונד לכבוש את מפקדת העורבים.

      • מיקה

       אה, פפפ. יותר מדי שמות ופרצופים. התכוונתי לג'ינג'י הזה. תורמונד, אתה אומר שקוראים לו? סבבה. תורמונד.

       • Tomer Soiker

        למרבה ההפתעה, השם של השחקן הרבה יותר מוזר.

  • miss bojarsky

   לקרוא את הספרים, לקרוא את הספרים, לקרוא את הספרים.

 • miss bojarsky

  ספויילר 3.09

  מהבוקר כבר הבנתי מה הולך לקרות בפרק הזה ולא רק שלא עזר שידעתי, זה הפך את הצפייה לקשה מנשוא. כל הפרק ישבתי מכווצת מהאימה, זה היה אפילו קשה יותר מלראות את סצינת הטבח עצמה. אני לא חושבת שאיזהשהי סצינה אי פעם היממה אותי כמו הסצינה הזו, כשקראתי אותה לראשונה בספרים. פחדתי כל העונה מהרגע שאצטרך לצפות בה ועכשיו אני מרגישה הקלה שזה מאחוריי. הסדרה בהחלט עאשתה צדק עם העצמה של האירועים בספרים, הגם שחסכו מאיתנו חלק מהזוועה.

  רוב המסכן, אמנם לא נקשרתי אליו בספרים באותה הרמה שנקשרתי לדמויות אחרות, לאור העובדה שלא היו פרקים מנקודת המבט שלו, אבל בכל זאת חיבבתי אותו וכה כאב לי הלב עליו. ועל קטלין, שידעה יותר טרגדיות מאיוב. בכיתי לרוב אז, בכיתי לרוב עכשיו.

 • assafTV

  וכרגיל באינטרנט, הנה התגובות.

  • זה פשוט היסטרי. סחתיין שהצליחו להכין את זה בכזו זריזות.

   • miss bojarsky

    מעולה

  • ocean

   לולים היסטריים!!!

   מעניין אם מישהו ביקש מהם מראש להסריט את הצפייה, אחרת קשה להסביר את הרצף הזה. קרעה במיוחד: הבחורה עם הכלב והחבר שמצחקק איתה ועליה.

   איי, המין הנשי והתגובות המופרזות שלו…

   • אני משער שפורום כלשהו של משחקי הכס הכין את חבריו מבעוד מועד לצלם את שותפיהם לצפייה.

 • דורון ז

  פרק 9 של העונה הראשונה זיעזע אותי.
  הפרק הזה בעיקר הכעיס אותי, כי או שהדמויות מטומטמות, או שהסופר חושב שאנחנו מטומטמים.

  ברצינות, רוב עד כדי כך מוריד את המגננות, ומאפשר לעצמו ולצבא שלו להיות כל כך פגיעים? הרי ברור שפריי שונא אותו, וגם אם לא ציפה לטבח, הוא בהחלט היה יכול לצפות לנסיון התנקשות.

  ואני ממש לא קונה את הקשקוש הזה של מוסכמה שלא פוגעים במי שאכל מהלחם שלך. ברור לכולם שפריי לא שם ז$% על מוסכמות, כל ההתנהלות שלו בכל סצינה בה אי פעם ראינו אותו מבהירה את זה.

  בקיצור, כל מה שחשבתי בסוף הפרק היה: "רוב אידיוט, ברוך שפטרנו". ואז נותרה קטלין אחרונה, וממש צרחתי על המסך "תהרוג גם אותה!!! אני לא רוצה עוד עונה של הבכיינות שלה!!". אז תודה לך פריי, תודה רבה.

 • Saturn

  ספויילרים לפרק:

  פרק חלש ומאכזב נוסף, לבטח כאחד לפני תום העונה.
  כמובן שלאחר שכולם הלכו לחזות בהשכבה, הפרק התהפך על ראשו ובלעדי זה אף אחד לא היה זוכר את הפרק.

  אבל ייזכרו אותו, ובצדק. זה בהחלט הסגמנט הכי מדהים של הסדרה עד כה וההדגמה הכי טובה לאופי הסדרה שלא לקחת שבויים ושהכל יכול לקרות בה, ולכל הדמויות.

  זה מה שקורה כשלא עומדים בהבטחות. אני פחות מתחבר לזה מהצד של 'הרגו את הדמות האהובה והמרכזית שלי' כי הסדרה תמיד לקחה מבט 'אוייבקטיבי' לגבי העולם והדמויות וזה לא שהיא ניתסה להדגיש את צדקתו של צד אחד על האחר.

  תהיות:

  א. זה לא אותו בולטון שאמר לאילו שתפסו את ג'יימי כן להחזיר אותו ללאניסטרים? משום מה אני זוכר אותו כמישהו גמיש עם הנאמנויות שלו. עם זאת, לא עלה בדעתי שנוכחותו בטקס חובה בה מעשה שכזה.

  ב. מה קרה שם עם דאריו וג'ורא? הם היו מוקפים בחיילים אבל הם חתכו ואז נאמר 'עד שהם האמינו זה היה מאוחר מדי, החיילים-עבדים נכנעו מיד'. לא הבנתי מה הלך שם ולמה העבדים נכנעו אם עשרות חיילים הקיפו את השלושה של קאליסי.

  • ג'אגי

   להגיד ש"הפרק לא שווה כלום בלי ה10 דקות האחרונות" זה קצת מוזר בהתחשב בזה שכל הפרק היה בילד אפ אחד גדול ל10 הדקות האלה. כל סאגת הפריים הייתה עשויה מצויין לדעתי, מהתחלה ועד הסוף (המר). ואמנם הסצנות של ג'ון ובראן לא התאימו בדיוק לקליימקס של עונה, אבל הן עדיין היו מצויינות בתור סצנות מרכזיות של פרק סטנדרטי.

   • Saturn

    איזה בילד-אפ? שאר הפרק עסק בדברים אחרים ובאופן פושר.

    גם ההתרחשות אצל פריי התחילה כמו 'בדרך לחתונה עוצרים בטווינס' אבל לאור הסוף יש הצדקה לכך.

    ללא האדמומיות של החתונה, הפרק היה נתפס כעוד פרק.

    אני מקווה שהכותבים יצליחו לספק לנו עונה אחת כמו שצריך, לכל אורכה ולכל עשרת פרקיה. אירועים כמו זה שבסוף הפרק מדגישים עד כמה העונה הזו איבדה את הברק בחצייה השני.

 • נדב רזון

  אני מרגיש כמעט לא נעים לכתוב את זה, אבל… אני מודה שלא לגמרי נפלתי מהסיקוונס הזה בסוף החתונה.

  לא קראתי את הספרים, ולכן לא חוויתי את הקריאה של הטבח, ואני מניח ששם זו חוויה שונה ומטלטלת בפני עצמה. פה, בסדרה, היה לי די ברור שזה הולך לקרות. הרי כבר זמן רב נותנים לנו להבין שרוב הוא תמים ורומזים לנו שהוא לא ישרוד זמן רב. הצדקנות המעצבנת, ההחלטות הגרועות והמהלך שלכאורה נראה נועז אבל בפועל טומן בחובו יותר מדי סיכונים והעובדה שהוא אמור לסמוך על פריי שהרבה יותר מנרמז לנו שהוא סופר מניאק – למה אחרי כל אלה היינו אמורים להיות מופתעים ממה שקרה שם? טוב, אולי אם לא הייתי יודע שזה הפרק הלפני אחרון של העונה ואם כל הפיד שלי בפייסבוק לא היה מתמלא בדיבורים כלליים על "ראיתם כבר את הפרק" אולי הייתי חושד קצת פחות, אבל עדיין… בעיניי,, רוב סטארק הוא בדיוק כמו אבא שלו (תמים וצדקן) רק בלי האישיות.

  מעבר לזה, הסדרה "שידרה" שהולך לקרות משהו כשהקדישה זמן רב לחתונה עצמה שהייתה אמורה להיות החלק השולי ב"ברית" הזאת של סטארק, וכהדלתות נסגרו והמצלמה התמקדה בקייטלין כבר היה לי מובן מה עומד לקרות.

  שיהיה ברור – הסיקוונס היה עשוי מצוין. כתוב היטב, מבוים לעילא ולעילא, משוחק טוב. בניית המתח הייתה טובה וחכמה. המהירות והאכזריות בה העסק התבצע היו מרשימות, וההתמקדות בקייטלין ובטרגדיה הגדולה שלה בסיום הפרק הייתה מהלך נבון מאד ומוצדק מאד מבחינה תסריטאית. אבל… משהו שם היה חסר לי. לא באמת הצלחתי להתחבר לרגעים האלה. אולי כי אף פעם לא אהבתי במיוחד את הדמויות של רוב וקייטלין. אולי סיבה אחרת. כשראשו של נד נערף בפרק 9 של עונה 1 הייתי המום ונרעש. בקרב על בלאקווטר בפרק 9 של עונה 2 הייתי נרגש מהרמה של הפרק ומעצמת הרגשות שהובעו בו. כאן הרגשתי שקרוה משהו שאמור להיות גדול, אבל זה פשוט לא ריגש אותי.

  הערה לפני סיום – הדברים לא נכתבים ממקום של "איזה גדול אני – ניחשתי מה יקרה", אלא ממקום של "היו רמזים שזה יקרה ולכן האימפקט לא היה כזה גדול כמו שאפשר היה לצפות".

  חבל, אבל זה לא אומר שלא נהניתי מהפרק. בהחלט קרו הרבה דברים חשובים ויפים – הסצנות עם בראן סוף סוף היו מעניינות (!), הסיפור של דיינריז המשיך להתקדם יפה ועוד.

  • ג'אגי

   טוב, זה תלוי. יש כאלה שקלטו את הרמזים, ויש כאלה שלא. בכל אופן, תמיד כשיש רמזים, יש מי שיקלוט אותם. וכשאין רמזים, זה נראה כאילו זה בא משום מקום וגם אז יש תלונות. אני יכול להעיד שאחותי, שאני מחשיב כבחורה אינטגלנטית, לא ראתה את זה בא, בכלל, והייתה בשוק במשך כל 10 הדקות האחרונות. (וכמובן דאגתי לזמזם בבית את גשמי קאסטמיר כדי שתכיר את השיר כשהוא יתנגן, וברגע שהוא התנגן שמעתי "רגע, מה?" מהחדר השני. זה היה מגניב P: )

  • מיקה

   אני מאוד מסכימה. מבחינתי ברגע שהורידו לנד סטארק את הראש – הכל הלך פייפן. כי בעצם, יפתיע אותי כשדברים ילכו כשורה. עד אז – ממש לא.
   ובסופו של יום, כל דבר שקייטלין המעיקה התריעה והזהירה מפניו – קרה. אז למה כשהיא מתריעה שלא לסמוך על וולדר פריי יהיה אחרת?
   יחד עם זאת – דווקא כן התרגשתי. ודווקא ידעתי בוודאות מה שהולך לקרות, ולא סבלתי את הדמויות האלה בכלל (לא א רוב ולא את קאט) וכל כך – כל כך! – הרגשתי נורא בשבילם כשזה קרה. במיוחד אחרי שעלו לי דמעות כשטאליסה אמרה לרוב "לא היית רוצה ללמד את נד סטארק הקטן לרכב על סוסים?" ~סניף סניף~
   ואלה לא היו דמעות כי ידעתי שהוא לא יזכה לזה לעולם. אלה היו דמעות כי התרגשתי בשבילו. בשבילם.
   כל כך עצוב!
   וכשאריה צפתה ברצח של סער – הו אלוהים.
   אז מבחינתי, האשמה היא בספרים ובמרטין, שאמנם הוא כותב בחסד עליון והכל, אבל איש! ברגע שאתה פורץ ככה את כל הגבולות אז לא נשאר בעצם שום דבר שיכול באמת להשפיע. עלי לפחות. למעט סוף טוב לא צפוי בעליל.

  • Why Eden

   זהו, שאני הרגשתי ככה גם.

   (ומכאן ספוילרים לפרק)

   אני בד"כ "שומר" את הפרק השבוע של משחקי הכס ליום מאוחר יותר בשבוע, אבל הפייסבוק שלי התמלא היום בOMGים, אז חרגתי ממנהגי וצפיתי. יכול להיות שמזה נובעת התגובה הרגשית המעט פושרת שלי, אבל כמו אסף – ברגע שהתחלתי אפילו קצת לחשוב על זה, היה די מובן שהפרק מכוון לקראת אסון. כל ההתמקדות וההתארכות של החתונה, ההריון של טאליסה (סימן מובהק לכך שהיא, התינוק או רוב לא ישרדו), הסליחה המהירה מדי של פריי, ההגעה של אריה – הכל היה טיפה'לה heavy handled מבחינתי. ז"א, משחקי הכס כבר הוכיחה בעבר שהיא לא חזקה בסופים טובים או באיחודים מרגשים, אז למה שהפעם כן?
   הרגע הכי טוב בפרק היה גם מה שהסגיר סופית את המשך ההתרחשות: השוט שהראה את הנגנים מתחילים לנגן את השיר השני. אם לאורך רוב הצפיה חשבתי שכנראה יהרגו רק את טאליסה (וכבר התכוננתי מראש לנזוף בכותבים, שהרי קשה להתרגש ממוות של דמות די שולית וגם די מעצבנת), השניה האחת הזאת הבהירה שמשהו בקנה מידה אחר לגמרי הולך לקרות. וזה היה מזעזע ונהדר מבחינה טלוויזיונית, אבל מבחינתי, כאמור, לא הכי מרגש.

   כמו כן, אני לגמרי מאלה שאף פעם לא חיבבו את רוב, וקייטלין רק נאמה והצטדקה כל העונה. אהבתי אותה מאוד בעונה הראשונה וברגעים מסוימים בשניה, אבל השנה היא היתה מיותרת. לא שהגיע לה המוות הנוראי הזה, חלילה. וחבל לי קצת גם על זה שלא נראה יותר את מישל פיירלי, שמתחילת הסדרה סומנה בעיניי כאחת החברות הכי חזקות בקאסט. היא שחקנית מצוינת והסצינות האחרונות שלה בפרק הן החומר ממנו בונים מועמדות לאמי. מועמדות שהיא לא תקבל לעולם, כן? אבל נחמד לחלום.

 • מייזי וויליאמס (שמגלמת את אריה) קצת התחרפנה, כמדומה.

  • והנה חשבון טוויטר שכל תכליתו לרטווט תגובות זועמות של צופים על הפרק. למשל: Wish you could sue a tv show for emotional distres, או GOD FUCKING DAMMIT THEY EVEN KILLED THE DOG, WHY GAME OF THRONES WHYYY. זה ממש מצחיק.

   • ועוד אחד שממש הצחיק אותי: A big huge eff you to the Game of Thrones author. Thanks. Thanks, jerk. I hate you. YOU ARE THE WORST!!! The worst!!!

    • נדב רזון

     טוב, לגבי מייזי/אריה – לך תאשים אותה אחרי מה שהיא עברה בסוף הפרק האחרון. אפשר לקרוא לתגובה הזאת שלה בשם "פוסט טראומה"…

  • ג'וג'ן סיד

   מייסי וויליאמס, וכן כנראה היא די הולכת בדרכה של אמה בסדרה….

   • מבטאים את שמה "מייזי".

   • יערה

    האמת היא שבקצב הזה זה יפתור את בעיית 'איך ישתמשו באותם השחקנים ב-20 שנה הבאות?'. זאת לא תהיה בעיה כי לקראת סיום הסדרה נשאר רק עם 5% מהקאסט המקורי. מאוד מחוכם, ג'.ר.ר מרטין!

 • assafTV

  ספוילר וכזה כדי שלא יראו בדף הראשי. אז כמה מילים צריך לספור? טוב, לא משנה. הגענו.

  רק רציתי לומר שספויילרתי באחת מהכתבות על משחקי הכס שרוב ימות ושזה משהו שקשור לחתונה האדומה. ועדיין, זה היה מזעזע, מה גם שלא ידעתי על שאר הנטבחים. אני כבר מדמיין לי את ג'ופרי בפרק הבא מספר בעליצות לסאנסה על מות אמה ואחיה.

  **אזהרת ספוילר שגוי**

  איפשהו באחת הכתבות היה לי נדמה שקראתי שרוב יחזור בתור White Walker וחבר שקרא את הספרים עדכן אותי שזה ממש לא נכון אז לפחות הספוילר הזה לא היה באמת ספוילר כי הוא לא נכון. פיו. למרות שזה יכול היה להיות מגניב לראות את רוב ככה.

  ואני באמת לא מחפש ספוילרים למשחקי הכס, פשוט לפעמים הם תופסים אותך לא מוכן. על נד סטארק בזמנו הבנתי/ניחשתי לאחר ידיעה בדדליין על ליהוקו לסדרה חדשה (היעלמות/Missing) והטוקבקים שם געשו על הספוילר הפוטנציאלי (רגע, אם הוא מלוהק לסדרה חדשה זה אומר שהוא עוזב?? אבל.. רגע…איך הוא יעזוב בדיו…? אררג!!!)

 • Saturn

  מעניין אותי מי רקח את המזימה הזו. האם הלאניסטרים שמעו על החתונה וזרקו כסף על פריי כדי שיטבח בהם?

  או האם פריי תכנן מלכתחילה לגרום להם לשלם ביוקר ואז והוא פנה ללאניסטרים כדי להוציא מכך גם תגמול כספי\אסטרטגי.

  • דובל

   אני מאמין שתבין בפרק הבא בדיוק איך זה התנהל.

 • נדב רזון

  אגב, חשבתי על שמות אלטרנטיביים לפרק הזה. מלבד "חתונת הדמים" (חשבתי גם על "רוב זומבי"…), אבל נראה לי שהשם הכי מתאים הוא: "4 הלוויות וחתונה אחת".

 • מיכאל גינזבורג

  אני ככל הנראה היחיד שלא התרשם מכל המהומה הזאת, בהתחשב בכל הנסיבות ומהלכים שהובילו לאירוע די צפוי. הבימוי של "החתונה האדומה" היה בנאלי וחסר תנופה. דמויות טראגיות אבל לא מעניינות במיוחד הלכו לנו. עונה פשוט לא טובה מספיק.

  רוב שואל "זה בן או בת?" ואיך היא אמורה לדעת?

  • יערה

   אל חשש, אתה לא בודד במערכה. היו פה עוד כמה במעלה השירשור שלא התעלפו. אותי אישית זה גם לא הפיל מהרגליים. כלומר, לראות מעשה טבח כזה היה מזעזע, אבל גם אני לא חיבבתי אף אחת מהדמויות שמתו.

   • מיכאל גינזבורג

    כן, הרגע עברתי על התגובות 🙂
    הגיעו דקות הסיום, משהו היה באוויר.וכשזה קרה, האקט היה בהול מדי.

    • דובל

     אני לא חושב ש8 דקות יכול להיחשב בהול. כלומר, אם אתה מסתכל רק על הטבח נטו אז כן, כל הרג בנפרד קרה די מהר, אבל גם דברים כמו "גשמי קאסטמיר" שהתחיל להתנגן פתאום, סגירת הדלתות, השריון מתחת לגלימה של בולטון, וכו', הם מה שעושים את הקטע הזה לכל כך חזק.
     ואני חושב שזאת הייתה העונה הכי טובה, אפילו בלי קשר לפרק הזה, אבל זה כבר סיפור אחר.

 • מיקי

  סתאם התעללות בצופים/קוראים.

 • Tomer Soiker

  [מרווח ביטחון למניעת ספוילרים]

  – לאור התגובות המזועזעות ביומיים האחרונים ידעתי שמשהו נורא קרה. שמעתי בעבר את המונח "חתונה אדומה" ובשילוב שמועה שגונבה לאוזניי לאחרונה על מותו של רוב, כך שעשיתי אחד ועוד אחד והבנתי שהוא ימות. לא הכנתי את עצמי לטבח כה מוחלט. נו, גם על מותו של נד ידעתי מראש, ובשני המקרים הסדרה הצליחה לטלטל אותי.

  – אני מניח שבהמשך גורלם של אדמר ודודו יתגלה, אבל אני בספק רב שלורד פריי נתן לחתנו הטרי לבעול את בתו בעוד משפחתו וכל אנשי סטארק נשחטים.

  – קיוויתי שלפחות הזאב של רוב יינצל ע"י אריה. לא יודע למה ציפיתי לניצוץ של חיוביות.

  – אפס נוכחות של הלאניסטרים, אך חותם המשפחה היה מרוח על כל סצנת השיא והסיום של הפרק. כך נראה הנבל האולטימטיבי (לפחות טיריון חורג מהמסלול המשפחתי, והחל מהעונה הזו אולי גם לג'יימי יש סיכוי).

 • Yoni Anton

  ראוי לציין שכל האירועים ב2-3 הפרקים הקודמים היו לפי התבנית של "אוי ויי, משהו גרוע מאד הולך לקרות לאחת הדמויות האהודות" ואח"כ הגרוע מכל נמנע ונשמנו לרווחה. לדוגמה: ההצלה של בריאן, ההצלה של ג'ון בטיפוס, דאינריז ניצלת מרצח, סאם הורג את המהלך הלבן, סאנסה מעבירה את ליל הכלולות בלי טראומה. כל זה נועד להרדים אותנו ולהשכיח את האפשרות שהרע מכל עלול לקרות כך שאירועי החתונה האדומה יהיו מזעזעים עוד יותר.

 • סליחה, אבל זה היה פשוט מזעזע. וגם די נאיבי \ טיפשי מצד הסטארקים.

 • Tomer Soiker
 • קטי

  חשבתי שאני חולמת. שזה סיוט ומישהו ימצא פתח מילוט. אני בהלם פשוט. משפחת סטארק הולכת ונכחדת מעונה לעונה ובקצב הזה נראה לי שלא ישאר אף אחר.
  אני חושבת שהסצנה הזאת הייתה פשוט מזעזעת ואני לא מצליחה להירדם כי כל פעם שאני עוצמת עיניים אני רואה איך דוקרים את אשתו של רוב בבטן.
  בהחלט בסדרה הזו אף דמות אינה בטוחה ולרוב למרות שאני אוהבת הפתעות, זה היה פשוט יותר מדי. אכזרי מדי, לפחות בשבילי.
  אני לא יודעת אם אני מסוגלת לראות פרק נוסף בשבוע הבא. נראה לי שאני צריכה להחלים מזה קצת, לקחתי את זה קשה מדי :-/

 • גם מזכיר מעט את סיפור התנך – דינה ושכם.
  שכם אונס את דינה ובני יעקב מבקשים ממשפחת שכם לעבור מילה ואז יסלחו להם ויחתנו את דינה עם שכם. אז ביום השלישי לאחר טקס הברית הם שוחטים את כל העיר

  • וואלה!

  • Tomer Soiker

   ייתכן שמרטין ביסס את האירוע על הסיפור התנ"כי?

   • לפי הראיון שלו שציטטתי בסוף הפוסט – לא.

    • Tomer Soiker

     אוי, שכחתי את שני הסיפורים הללו.

     אולי הסקוטים הושפעו מהתנ"ך? P:

 • אנונימי

  וואו. פשוט וואו.
  אמנם חברים הרסו לי ואמרו לי שקטלין ורוב ימותו בחתונה האדומה – אבל אופן הביצוע השאיר אותי פעור פה.
  כל שאר הפרק היה נחמד, אבל אני עדיין בשוק. קצת עצוב לי הניצחון של הרע (הלאניסטרים) על פי הטוב (הסטארקים).

© עידו ישעיהו