Upfronts 2013: רשת NBC

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 13/05/2013 בקטגוריה ‏כתבות

14.5.2013: Jack Gore and Michael J. Fox of 'The Michael J. Fox Show'הפוסט עודכן בסופו עם כל קטעי הווידאו ששוחררו.

עונת סתיו 2012 הייתה מאוד משלה עבור רשת NBC. אחרי שנים של דשדוש פתאום היו להם שני להיטים מתוסרטים: דרמת המד"ב "מהפכה" והקומדיה "תתקדם" בכיכובו של מתיו פרי. מספטמבר בשנה שעברה ועד חופשת החורף הם עשו חיל. ואז, אחרי פגרות ארוכות, ובמקרה של "תתקדם" היעדר המינוף של The Voice לפניה, שתי הסדרות קרסו, ומלבדם גם יתר הלוח של הרשת מלבד ריאליטי השירה הלז. הכאב הגדול ביותר עבור רוברט גרינבלט, נשיא חטיבת הבידור של הרשת, הוא ללא ספק Smash, בבת עינו, שחזרה לעונה שנייה משופצרת אבל גרפה מספרים זעומים עד שהועברה בבושת פנים לימי שבת, וכעת כמובן בוטלה. החורף הקשה הזה שעבר על NBC הוריד אותה לשיא שלילי חדש, המקום החמישי, מתחת ל-Univision דוברת הספרדית.

כל הסדרות של NBC ירדו בעשרות אחוזים, כולל "המשרד", שלמרות זאת נשארה הסדרה הכי נצפית של הרשת, אבל זו הייתה עונתה האחרונה. גם "רוק 30" הסתיימה השנה, והגם שהרייטינג שלה רחוק מלהיות טוב, היא עדיין הייתה נכס יוקרתי עבור הרשת (ובוודאי גם הצליחה בקרב צעירים בעלי הכנסה גבוהה). בסופו של דבר מצאה את עצמה NBC במצב מאוד רעוע בסוף העונה, והתוצאה היא ניסיון לדף חלק ככל הניתן. קרי, מרחץ דמים של ביטולים. אלה כל הסדרות שסיימו את דרכן העונה ב-NBC, אם בביטול ואם בשיבה טובה.

לעולם לא נדע מי אתה באמת, מיסטר קיי

ואלה שמות:
1600 פן
רוק 30
Animal Practice
Deception
Do No Harm
תתקדם 🙁
Guys With Kids
המשרד
סמאש
הנורמלים החדשים
ערים כל הלילה
וויטני
וגם יש את "חניבעל", שגורלה ייוודע רק אחרי ה-Upfronts, אולי אפילו בעוד שבועיים.


לוח פוקס | לוח ABC

העונה הבאה ב-NBC מחולקת מפורשות לסתיו וחורף, כאשר באמצע מצויה אולימיפאדת החורף, שאמורה להוות כלי שיווקי עבור הסדרות של הרשת. הנה לוח השידורים של NBC, כפי שפירסמה הלילה.

NBC-Fall-2013-page-001


סתיו:

יום שני
20:00 The Voice
22:00 The Blacklist

The Blacklist
בהקרנות המבחן קיבל הפיילוט הזה את הציון הכי גבוה של פיילוט כלשהו ברשת NBC מזה עשור, והסדרה תזכה בוודאי לקידום הכי גדול מכל הדרמות החדשות של NBC. שיבוץ הסדרה ביום שני ב-22:00, המשבצת שאחרי The Voice, ידאג לה לרייטינג התחלתי טוב, כשם שהיה בעונה שעברה עם "מהפכה". השאלה היא אם בניגוד אליה היא לא תגווע עד סוף העונה (ואם תהיה מוצלחת).

מדובר בדרמת פשע בכיכובו של ג'יימס ספיידר, המגלם סוכן ממשלתי לשעבר שסרח ובמשך עשורים משמש כקונסיירז' לפושעים ברחבי העולם, מה שהפך אותו לאחד הפושעים המבוקשים ביותר ברשימת ה-FBI. כעת, מסיבות מסתוריות הוא מציע לבולשת להסגיר את עצמו ולעזור לתפוס טרוריסט נודע, בתנאי שאשת הקשר שלו תהיה סוכנת ספציפית, פרופיילרית שאך זה יצאה מן האקדמיה. למה דווקא היא? נגלה מתישהו. ניחוש שלי: היא בתו האבודה.

על הנייר זה מזכיר קצת את "שתיקת הכבשים", אבל הטריילר סוטה מזה. הוא כולל כלוב שקוף כמו שכל כך פופולארי בימינו, ומה שנראה כפאת ראש נוראית על פדחתה של הגיבורה. כמו כן, הוא מספיילר בערך את כל הפרק.

יום שלישי

20:00 לרדת בגדול
21:00 The Voice
22:00 Chicago Fire

רבים שיערו שהספין אוף של Chicago Fire ישודך אליה. זה לא קורה. למעשה, היא עדיין לא קיבלה שיבוץ.

יום רביעי

20:00 מהפכה
21:00 חוק וסדר: מדור מיוחד
22:00 איירונסייד

מהפכה עוברת ליום חדש ולשעה יותר משפחתית. בנוסף:

איירונסייד
רימייק לקלאסיקה הנושנה על הבלש בכיסא הגלגלים. בלייר אנדרווד ("פרקליטי אל איי", "סקס והעיר הגדולה") נכנס לנעליו של הבלש הגאון רוברט איירונסייד, העומד בראש צוות שוטרים בניו יורק ולא נותן לפגיעה שלו בעמוד השדרה לעצור אותו בלה בלה בלה. הנה קטע מתוכו.

יום חמישי

20:00 מחלקת גנים ונוף
20:30 Welcome To The Family
21:00 Sean Saves the World
21:30 The Michael J. Fox Show
22:00 הורים במשרה מלאה

העונה השישית של "מחלקת גנים ונוף" תשיק ערב של קומדיות חדשות, משימה שנראית גדולה מכפי מידותיה, אבל כנראה נועדה כדי להבדיל אותה – סיטקום המתרחש במקום עבודה – מיתר הסדרות המשפחתיות של הערב. התרחיש האופטימלי: הסדרות החדשות יצליחו בטירוף ויעלו איתן גם את "מחלקת גנים ונוף". התרחיש הסביר יותר: הסדרות החדשות יזכו לרייטינג שינוע בין סביר לבין מצוין (במקרה של מייקל ג'יי פוקס, שכמו "בלאקליסט" ודאי יעמוד בראש החנית השיווקית של NBC ויזכה לדוגמים רבים לפחות בהתחלה), אבל לא יעשו הרבה לטובת הקומדיה הכבר-ותיקה האהובה, שכעת תיאלץ להתמודד במשבצת קשה יותר (באופן מסורתי ב-20:00 יש פחות צופים מול הטלוויזיה).

השיבוץ של הסיטקום החדש של מייקל ג'יי פוקס בשעה 21:30 נראה תמוה, מאחר שכל הדיבורים עסקו בכך שהוא אמור לשמש כעוגן לצפייה יותר משפחתית. אולי אלה היו סתם דברים באוויר. במקביל עוברת "הורים במשרה מלאה" לכאן כדי להשלים את המוטיב המשפחתי. מעניין לראות אם זה יניב סוף סוף את המהפך ש-NBC מייחלת לו. "קומיוניטי", חדי העין כבר הבחינו, איננה בנמצא.

אלה הסדרות החדשות:

Welcome To The Family
בעוד "סברי מרנן", שפיילוט שלה הוזמן על ידי ABC, כשלה מלמצוא מקום בלוח השידורים, ב-NBC הזמינו סיטקום מאוד דומה. קומדיית סינגל קאמרה על שני זוגות הורים, זוג לבן המורכב ממייק אומאלי (אביו של קורט ב"גלי", ניקי אוגוסטין מ"צדק פרטי") ומרי מקורמק ("הבית הלבן", "שומרת סוד"), וזוג היספני המורכב מריקדו צ'אבירה (קרלוס סוליס מ"עקרות בית נואשות") וג'סטינה מצ'אדו (ונסה דיאז, אשתו של פדריקו מ"עמוקב"), המגלים ששני ילדיהם המוצלחים, שבדיוק מסיימים תיכון, נכנסו להריון. צחוקים מובטחים, כי, אתם מבינים, משפחה אחת היא לבנה והאחרת היספנית. הנה קליפ.

NBC's 'Welcome to the Family'

Sean Saves the World
קומדיית מולטי קאמרה בכיכובו של שון הייז, שחוזר אף הוא ל-NBC שנים אחרי שגנב את ההצגה ב"וויל וגרייס", ולמעשה אל אותה משבצת שאיישה הסדרה ההיא לאורך שנים רבות ממשך חייה (ואולי לא פחות חשוב – המקום שאיישה "המשרד" עד כה). את הסדרה יצר ויקטור פרסקו, שבעברו "אנדי ריכטר שולט ביקום" ו"עדיף בלי טד". הפעם הייז מגלם אב גרוש הומו, שיש לו קריירה מצליחה אבל תובענית, ובדיוק הגיע אליה בוס חדש שאותו מגלם תומאס לנון המעולה מ"רינו 911". כאשר בתו בת ה-14 של שון עוברת לגור איתו, הוא מנסה לאזן בין עבודתו להיותו אב. הנה דוגמית מהפרק.

The Michael J. Fox Show
הסיטקום שהיה המבוקש ביותר בקרב הרשתות במהלך עונת הפיילוטים. NBC זכתה במכירה אחרי שהציעה להפיק עונה מלאה בת 22 פרקים בלי להגיע להתחיל עם פיילוט. מבחינת הרשת זוהי חזרתו של מייקל ג'יי פוקס "הביתה", אחרי שבשנות ה-80 גילם את אלכס קיטון בסיטקום "קשרי משפחה". הסדרה, קומדיית סינגל קאמרה משפחתית, מבוססת בחופשיות על חייו של פוקס עם בני ביתו, הקריירה ומצבו הרפואי. את אשתו מגלמת בטסי ברנדט, היא מארי מ"שובר שורות", וגם וונדל פירס הגדול ("הסמויה", "טרמיי") פה, והוא יגלם את הבוס של מייקל. קטע מהפרק? בבקשה.

יום שישי

20:00 דייטליין
21:00 גרים
22:00 דרקולה

שידוך מתבקש בין "דרקולה" לבין "גרים", שדי משגשגת בימי שישי ומגיעה לעונתה השלישית.

דרקולה
גרסה חדשה למעללי הערפד המיתי, הפעם בכיכובו הכה-הולם של ג'ונתן ריס מאיירס, שיצר דניאל נאוף, הוגה "קרניבל". בלונדון של המאה ה-19, דרקולה מופיע ומתחזה ליזם אמריקני שהגיע להביא את הקדמה אל אנגליה הוויקטוריאנית. בפועל הוא מעוניין לנקום באלה שקיללו אותו, אבל התוכניות שלו משתבשות כשהוא רואה מישהי שנראית בדיוק כמו אשתו המתה (נינה דוברב מגלמת אותה?). מדובר במיני סדרה שצפויה להסתיים לקראת המידסיזן.

יום ראשון

20:00 פוטבול

חורף:

יום שני
20:00 The Voice
22:00 The Blacklist

יום שלישי
20:00 The Voice
21:00 About a Boy
21:30 The Family Guide
22:00 Chicago Fire

About a Boy
גרסה שנשמעת מבטיחה לספרו של ניק הורנבי, שכמובן כבר זכתה לסרט בכיכובו של יו גרנט. סיפורו של רווק עשיר, חופשי ומאושר שאורח חייו משתנה כאשר אם חד הורית (נהגת זעירה, כלומר מיני דרייבר) ובנה בן ה-11 עוברים לגור בשכנות. ג'ייסון קייטימס ("אורות ליל שישי", "הורים במשרה מלאה") אחראי על העיבוד, ואת הרווק מגלם דיוויד וולטון המצוין ("בחורה חדשה").

The Family Guide
ג'יי קיי סימונס המלך (לנצח שילינגר מ"אוז") מככב בסיטקום משפחתי שמסופר דרך עיניו של הבן בבגרותו, דוגמת "שנות הקסם" או "איך פגשתי את אמא", בקולו של ג'ייסון בייטמן, שהוא גם אחד המפיקים. סימונס מגלם גבר עיוור שמתגרש מרעייתו (פרקר פוזי גילמה אותה, למרבה הצער היא עזבה ותוחלף), וכעת על המשפחה ללמוד לחיות בצל הגירושין הללו.

יום רביעי
20:00 מהפכה
21:00 חוק וסדר: מדור מיוחד
22:00 איירונסייד

יום חמישי
20:00 מחלקת גנים ונוף
20:30 Welcome To The Family
21:00 Sean Saves the World
21:30 The Michael J. Fox Show
22:00 הורים במשרה מלאה

יום שישי
20:00 דייטליין
21:00 גרים
22:00 Crossbones

Crossbones

מיני סדרה נוספת, שבמסגרתה מגלם ג'ון מלקוביץ' את הפיראט הנודע שחור הזקן, או בשמו האמיתי אדוארד טיץ', השולט על כנופיית הפושעים שלו במושבה צעירה באמריקה, 1715. מאחר שהם מהווים בעיה עבור מסחר של ארצות שונות, שחור הזקן מגלה כי מספר רב של אנשים מנסה להפיל את שלטונו (או סתם לרצוח אותו).

יום ראשון
19:00 דייטליין
20:00 American Dream Builders
21:00 Believe
22:00 Crisis

ערב שמורכב משלוש סדרות חדשות. הראשונה היא ריאליטי על שיפוץ ועיצוב בתים. האחרות הן אלה:

Believe

מותחן על טבעי של אלפונסו קוארון ("הילדים של מחר") וג'יי ג'יי אברמס, יתומה בת 10 בעלת כוחות על טבעיים, חוברת לאסיר נמלט שהורשע שלא בצדק ואמור להיות מוצא להורג, וביחד הם נמלטים מחורשי רעתם. גם קייל מקלכלן כאן.

Crisis

מותחן אקשן בכיכובם של דרמוט מולרוני וג'יליאן אנדרסון, על אודות תלמידים בתיכון יוקרתי שלומדים בו ילדיהם של כל המי ומי בוושינגטון, כולל בנו של הנשיא, הנחטפים על ידי חבורה שמניעיה לא ברורים.

מתישהו במידסיזן:

The Night Shift

דרמת בית חולים המתמקדת, כמשתמע משמה, באנשי משמרת הלילה. אנשיה מקבלים בוס חדש – זה מוטיב חוזר העונה ב-NBC, מסתבר – שמתעניין יותר בלקצץ בהוצאות מאשר בלהציל חיי אדם, דאמיט. הדבר כמובן מוביל לחיכוכים וכיו"ב. גייב סאקס וג'ף ג'ודה, אנשי "90210", מפיקים, ועמם גם פייר מורל (מוריי? Morel) הצרפתי, במאי "מחוז 13" ו"חטופה". את הבוס  מגלם פרדי רודריגז מ"עמוקב", מזמן לא ראינו אותו. סחתיין לו ולוונסה על הסוג-של-איחוד בזה ברשת NBC.

Chicago PD

ספין אוף ל-Chicago Fire של דיק וולף ("חוק וסדר"), שכמשתמע משמה עוסקת בשוטרי שיקגו. נקודת המוצא מעניינת יחסית, גם כי מובטח שהעלילה מונעת על ידי הדמויות וגם כי העלילה מתחלקת בין שני גופים במחלקה: השוטרים שבשטח, אלה שנאלצים להתמודד עם פרעות היום יום (א-לה "משמרת שלישית"), וכנגדם אנשי המודיעין, אלה שמטרתם לעקוב אחרי ארגוני פשע ולהפיל אותם (כמו "הסמויה").

Undateable

קומדיית מולטי-קאמרה של ביל לורנס, איש "קוגר טאון" ו"סקרבס", על אודות דני, בטלן המקבל לדירה שלו שותף חדש, שכנדוניה מביא עמו גם שני חברים נוספים ששורצים במקום. מאחר שהשלושה אינם מאוד בקיאים בתורת הדייטינג, דני לוקח על עצמו ללמד אותם את כל מה שצריך לדעת, אבל העניינים מסתבכים כשגם אחותו נכנסת לקלחת.

טריילרים:

התוכנית של מייקל ג'יי פוקס. נראה ממש חמוד.

הרשימה השחורה.

איירונסייד. רק חסרים לו משקפי שמש כדי להסיר או להרכיב לפני שהוא פולט עוד אמרת כנף. נראה דלוח מספיק כדי להיות הצלחה גדולה (וגם כן מספיילר בטירוף את כל הפרק הראשון).

שון מציל את העולם. נורא.

ברוכים הבאים למשפחה. עוד סיפור שהפלה הייתה יכולה למנוע. כמו כן, הבחור נראה יותר גיי משון הייז.

דרקולה. שגרתי.

משבר. אני מקווה שזה יעיל כמו שהטריילר גורם לזה להיראות.

© עידו ישעיהו