Upfronts 2013: רשת פוקס

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 15/05/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

את העונה הנוכחית מסיימת רשת פוקס עם מכה גדולה: ההתדרדרות הגדולה של "אמריקן איידול", שאחרי שנות מלכות רבות המחישה שגם היא יכולה להיפגע. הרייטינג שלה ירד וירד עד שכבר נוצחה על ידי המתחרות שמולה, והשיא השלילי הגיע כאשר הפסידה לפרק האחרון של "קומיוניטי" זעומת הרייטינג בפלח של גברים בגילאי 18-34, נתח שוק שקשה להגיע אליו. גם "אקס פקטור" לא בדיוק מממשת את התקוות שנתלו בה, כך שעל פוקס למצוא להיט גדול חדש ומהר. כרגע היא עדיין במצב טוב, אבל זה בהחלט לא משהו שניתן לסמוך עליו.

אחד הדברים הבולטים ביותר בלוח החדש של רשת פוקס הוא החלוקה לסתיו וחורף (או "סתיו מאוחר" כפי שפוקס קוראת לזה) והסדרות המתחלפות. קווין ריילי, נשיא חטיבת הבידור של הרשת, אמר במהלך מסיבת העיתונאים שבמסגרתו הציג את הלוח כי הם מתכננים שיבוץ סדרות לאורך כל השנה. כולם אומרים את זה כל הזמן, אבל במקרה של פוקס נראה שזה אכן קורה. "גלי", למשל, צפויה להיות מחולקת לשני חלקים, והשני מביניהם ישודר רק בקיץ 2014. ניסוי מעניין.

בנוסף, גם הם כמו NBC מתכננים מיני סדרות, בהן השבתה מהחיים של "24" לעונה בת 12 פרקים, וכן "אירוע טלוויזיוני" של מ. נייט שאמאלאן, ועוד כאלה שנמצאות בשלבי פיתוח. במקביל היא ממשיכה עם The Following בכיכובו של קווין בייקון ומציגה את הסדרה החדשה Rake עם גרג קיניר – שני שחקנים שהסכימו לתפקידים הללו בתנאי שיישתתפו רק בחלק מהם, מה שמלכתחילה מקצר את העונות. "לא נהיה תחומים ב-22 הפרקים המסורתיים", אמר ריילי, "יהיו תוכניות שירוצו על פני 13, 15, 17 פרקים, אין מספר קסם. תוכניות יעלו וייתנודדו לאורך כל השנה… אני רוצה למחוק את המילה 'מידסיזן' מהלקסיקון. היא גורמת לזה להישמע כאילו אנחנו יכולים להשיק סדרות רק פעמיים בשנה: ספטמבר וינואר".

לפני הלוח, הנה אלה שנותרו מאחור,
הסדרות שבוטלו או הסתיימו:
בן וקייט
קליבלנד
פרינג'
The Mob Doctor
Touch


לוח NBC | לוח ABC

fox sched 2013-14


סתיו:

יום שני
20:00 בונז
21:00 Sleepy Hollow

בונז מתחילה את העונה שלה כאן, אבל בהמשך תעבור לימי שישי. בשני המקרים מדובר בניסיון למנף את ההצלחה שלה לטובת מעוטי היכולת; במקרה הזה סדרה חדשה, ובימי שישי בהמשך – רצועה חדשה. יחד עם זאת, זו הפעם השלישית ש"בונז" משובצת לימי שישי, בפעמיים הקודמות היא לא עברה. נראה מה יהיה הפעם.

Sleepy Hollow
מאחר ש"הפולואינג" אמורה להחליף אותה בהמשך השנה, נראה שהעונה של "סליפי הולו" מתוכננת מראש להיות קצרה יותר, בהתאם לדבריו של קווין ריילי שלעיל. גרסתם של אלכס קורצמן ורוברטו אורקי, אנשי "פרינג'" והגרסה החדשה של "מסע בין כוכבים", לסיפור על איכבוד קריין והפרש בלי הראש. העלילה מתרחשת בימינו, קריין מושב לחיים 250 שנים אחרי שמת, ובעקבותיו גם מגיע הרוצח על הסוס, אבל הסיפור עדיין נטוע בעבר וקריין מנסה להבין איך לעצור את הפרש.

יום שלישי
20:00 Dads
20:30 Brooklyn Nine-Nine
21:00 בחורה חדשה
21:30 מינדי

אל הקומדיות הנשיות "בחורה חדשה" ו"מינדי" מצטרפים שני סיטקומים חדשים שאמורים להיות בעלי אפיל גברי. "בחורה חדשה", אגב, תקבל את המשבצת שאחרי הסופרבול במהלך 2014, בפוקס רוצים לחזק שוב את כוחה אחרי דעיכה מסוימת בעונה השנייה.

Dads
קומדיית מולטי קאמרה של סת' מקפרלן, במסגרת הניסיון הטלוויזיוני הראשון שלו בסדרה שאינה אנימציה, לצד החברים שעמם יצר את הסרט "טד". סת' גרין (שכזכור מדבב את כריס ב"איש משפחה") וג'ובני ריביסי מככבים בסדרה על שני גברים מצליחים בשנות השלושים לחייהם, האחד רווק מבולגן והשני איש משפחה נוירוטי, שאבותיהם המרוששים עוברים לגור איתם.

Brooklyn Nine-Nine
או בשמה הקודם (מבחינתי), "פילי ג'אסטיס", הסיטקום המשטרתי שיצרו אנשי "מחלקת גנים ונוף" מייק שור ודן גור, קומדיית אנסמבל בכיכובם של אנדי סאמברג ואנדרה ברוואר, שמתארת מה קורה כאשר בלש שלא לוקח שום דבר ברצינות, מקבל בוס חדש קשוח שפועל לפי הספר. צפי: ששת הפרקים הראשונים יקרטעו, אחריהם זו תהיה הקומדיה הכי טובה בטלוויזיה. הטריילר, שנראה טוב, קצת סותר את התחזית הזו.

יום רביעי
20:00 אקס פקטור

יום חמישי
20:00 אקס פקטור (תוצאות)
21:00 Glee

יום שישי
20:00 ג'וניור מאסטר שף
21:00 Sleepy Hollow (שידור חוזר)

ג'וניור מאסטר שף
ג'ורדון ראמזי מביא את הקריזות ואת הקללות אל גרסת הילדים לסדרת הריאליטי הפופולארית שלו. זה ייגמר בדמעות.

יום ראשון
20:00 משפחת סימפסון
20:30 Bob’s Burgers
21:00 איש משפחה
21:30 אבא אמריקני

חורף:

יום שני
20:00 Almost Human
21:00 The Following

Almost Human
דרמה בהפקת ג'יי ג'יי אברמס ועוד חברים מהרפתקת "פרינג'", כי זה עבד לפוקס כל כך טוב בפעם הקודמת. דרמת משטרה המתרחשת 35 שנה אל העתיד, בזמן ששוטרים מצוותים אל אנדרואידים דמויי אדם כשותפיהם. אל שוטר שכזה (קארל אורבן, "מסע בין כוכבים") מתלווה אנדרואיד שבמפתיע החל לחוש רגשות אנושיים (מייקל אילי, "האישה הטובה", אכן רובוטי). השם עשוי להוות אתגר תרגומי כאן בארץ לאור העובדה שהסדרה הבריטית Being Human נקראה כאן "כמעט אנושיים", וגרסתה האמריקנית נקראה "להיות אנושיים".

Almost-Human-cast

יום שלישי
20:00 Dads
20:30 Brooklyn Nine-Nine
21:00 בחורה חדשה
21:30 מינדי

יום רביעי
20:00 אמריקן איידול

יום חמישי
20:00 אמריקן איידול (תוצאות)
21:00 Rake

Rake
עיבוד אמריקני לדרמה קומית אוסטרלית מהוללת (שמנויי כן יכולים לצפות בה ב-VOD, אני כבר הרבה זמן רוצה לעשות את זה) בכיכובו של גרג קיניר. הוא מגלם את קיגן דין, עורך דין פלילי מבריק חובב שתייה, נשים והימורים, שצריך להתגבר על עצמו ולו בשביל הבן שלו. פיטר טולאן המעולה ("המופע של לארי סנדרס", "הצילו") הוא אחד האחראים.

Rake-cast1

יום שישי
20:00 בונז
21:00 לגדל את הופ
21:30 Enlisted

החדשות המרכזיות בלוח מבחינתי הן ש"לגדל את תקווה" מועברת לימי שישי. זה לא אומר בהכרח שגורלה נחרץ, הרי הציפיות נמוכות יותר ביום הזה, ו"פרינג'" היא דוגמה מצוינת לסדרה שהחזיקה מעמד שנים בימי שישי של פוקס בלי שיהיה לה רייטינג, אבל זוהי לא בדיוק הבעת אמון בקומדיה הנפלאה.

Enlisted
קומדיית סינגל קאמרה על שלושה אחים המשרתים בצבא בבסיס בפלורידה, מוקפים בלא-יוצלחים. את הסדרה מפיקים קווין ביגל שהגיע ממפעלות ביל לורנס ("סקרבס", "קוגר טאון") ומייק רויס, שיצר עם ריי רומנו את "גברים בגיל הזה". כבר סיבה טובה לתת להם הזדמנות.

Enlisted-FOX

יום ראשון
20:00 משפחת סימפסון
20:30 Bob’s Burgers
21:00 איש משפחה
21:30 אבא אמריקני

 

סדרות חדשות שמקום שיבוצן לא נודע

Gang Related
דרמת אקשן על יחידת עילית משטרתית בלוס אנג'לס, בכיכובו של טרי אוקווין כמפקד. הסדרה עוקבת אחר אחד מהשוטרים ביחידה, שבמקור מגיע מעולם הכנופיות ולמעשה משמש עבורם סוכן כפול, אבל נקרע בין הנאמנות כלפיהם לבין חובתו.

Gang-Related-cast

Surviving Jack
יי, סדרת נוסטלגיה ניינטיזית ראשונה, הגיע הזמן שזה יקרה. סיטקום סינגל-קאמרה של ביל לורנס ("סקרבס") בכיכובו של כריסטופר מלוני ("חוק וסדר: מדור מיוחד", "אוז"), המגלם אב קשוח, יוצא צבא, שאחרי שנים רבות שבהן היה המפרנס העיקרי ולכן לא ממש גידל את ילדיו, נאלץ להיות שם כאשר אשתו מחליטה לצאת ללמוד. בנו המתבגר, שהתחיל תיכון לאחרונה, הוא ביישן, מובך בקלות וחכם, ובתו בת ה-17 פורקת עול כשאמה לא נמצאת. על אביהם לדאוג להתבגרות התקינה שלהם.

Surviving Jack

Us & Them
ג'ייסון ריטר היה המאהב של לורליי גילמור וכעת הוא עובר לבתה רורי בעיבוד האמריקני ל"גאווין וסטייסי" הבריטית. בני זוג שמתאהבים נאלצים להתמודד עם החברים והמשפחה הביזאריים של האחר. מבחינתי מדובר בניצחון: לא סובל את ריטר, לא סובל את אלכסיס בלדל, לא סובל את "גאווין וסטייסי". שיצליחו ויישארו כאן לאורך שנים רבות.

Us-and-Them-FOX

Murder Police
קומדיית אנימציה משטרתית בהנהגת מי שפוקס בוודאי מקווה שיהיה סת' מקפרלן החדש, הכותב/אנימטור/מדובב ג'ייסון רואיז, על יחידת שוטרים שכולם בה עצלים, מושחתים או טיפשים. נשמע קצת כמו "רינו 911".

Murder Police s

Wayward Pines
מיני סדרה של מ. נייט שאמאלן, שאחרי שהרס את הקולנוע מגיע לעשות זאת גם בטלוויזיה. מאט דילון מככב במותחן על טבעי ומגלם סוכן חשאי המגיע לעיירה הנדמית שלווה וקסומה כדי למצוא שניים מעמיתיו, אלא שהוא מוצא את עצמו בבית החולים של העיירה, נעדר כל אפשרות לתקשורת חיצונית ולא מקבל אף עזרה מתושבי העיירה הקריפיים.

24: Live Another Day
לא סדרה חדשה אבל מתאימה לכאן. אחרי כל כך הרבה דיבורים על סרט בעקבות ירידתה של הסדרה, המיני סדרה הזו בפועל באה להחליף את הרעיון ההוא. כמו בעבר גם הפעם הפרקים שלה צפויים להתרחש בזמן אמת, אלא שלא בהכרח יהיו צמודים זה לזה, וצפויות להיות קפיצות שעות בין הפרקים. בדרך הזו יתמקדו ברגעים הרי הגורל של כל עונה, או משהו כזה. הסדרה תשודר כנראה רק באביב-קיץ 2014. אותי חזרתו של ג'ק באוור ממש לא מרגשת, גם ככה העונות האחרונות היו מיותרות, אבל ברור לי שאצפה בה.

הנה טריילרים.

ברוקלין 9-9. נראה כיפי, כאמור, ואנדרה ברואר מעולה. "I love this guy", מזכיר דברים שנאמרו על רון סוונסון.

Enlisted. עשוי להיות חמוד.

Being Human, נראה גנרי.

Rake. גם כן נראה חמוד.

סליפי הולו. זו עשויה להיות סדרת הז'אנר הטובה מבין השלל החדש.

אבות. אף לא חיוך. הדבר היחיד שיכול להציל אותה זה החן של סת' גרין וג'ובני ריביסי.

אנחנו והם. נראה בדיוק כמו הפיילוט של "גאווין וסטייסי".

לשרוד את ג'ק. אח, ניינטיז.

Gang Related. מהכותב של "מהיר ועצבני". ניכר.

© עידו ישעיהו