Upfronts 2013: רשת ABC

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 17/05/2013 בקטגוריה ‏כתבות

VANESSA LENGIESABC במצב בכי רע כבר מספר שנים. את העונה הקודמת היא סיימה שוב במקום הרביעי מקרב כלל הרשתות, וזאת למרות שיש לה כמה סדרות מצליחות בארסנל, בראשן "סקנדל" של שונדה ריימס, שהרייטינג שלה הולך וגואה. גם "האנטומיה של גריי" שלה ממשיכה לתת עבודה, ומבין הקומדיות "משפחה מודרנית" נותרה הצלחה גדולה. מצד שני, מעבר לכך אין לה הצלחות עצומות, יתר הסדרות שלה זוכות לרייטינג סולידי ותו לא. מסתבר שזה לא מספיק כדי לטפס למעלה.

הלוח החדש לא מבצע שינויים גדולים. למעשה, כל הסדרות הוותיקות של הרשת נשארות במקומן, ורק מסביבן משובץ השלל החדש. יוצאת מן הכלל "רוקדים עם כוכבים", שסבלה מצניחת רייטינג בעונות האחרונות וכעת מוותרת על תוכנית התוצאות בימי שלישי ומסתפקת רק ("רק") בשעתיים שבועיות. בולטת בהיעדרה: "פרברי הגיהנום", שצפויה לחזור רק במידסיזן.

מה שכן משתנה, לפחות במקרה של חלק מהסדרות, הוא אופן השידור. כמו ברשת הכבלים-האחות, ABC Family, גם ב-ABC מתכננים לחלק עונות לשתיים, כדי להימנע ממתיחת עונה עם תוכן של ששה חודשים, על פני תשעה. החלק הראשון של העונה יגיע כמובן בסתיו והשני באביב. בין הסדרות שיזכו לטיפול הזה (אם לא יהיו שינויים): "עד עצם היום הזה", "נקמה", "האנטומיה של גריי", "סקנדל" ואולי גם אחרות. אני לגמרי בעד.

אלה הסדרות שאינן עמנו עוד:
666 Park Avenue
גוף ההוכחה
הביץ' מדירה 23
Family Tools
הכל לטובה
How To Live With Your Parents
Last Resort
Malibu Country


לוח NBC | לוח פוקס

סתיו:

יום שני
20:00 רוקדים עם כוכבים
22:00 קאסל

יום שלישי
20:00 Marvel's Agents Of S.H.I.E.L.D.
21:00 The Goldbergs
21:30 Trophy Wife
22:00 Lucky 7

ערב שכל כולו סדרות חדשות, והאחראית על ההשקה שלו היא כמובן Marvel's Agents Of S.H.I.E.L.D. (אלוהים, איזה שם מעצבן), סדרתו החדשה של ג'וס ווידון, שכמובן לא יהיה לו זמן בשבילה ואחרים ינהלו אותה בפועל. מדובר בהימור גדול מצד ABC, שמציבה את הסדרה החדשה הכי מדוברת שלה במשבצת מאוד תחרותית, מול NCIS עצומת הממדים ב-CBS ומול The Voice ב-NBC, והיא עוד אמורה להוביל לשלוש סדרות חדשות אחריה. מאוד מסקרן אותי לראות אם תצליח.

Marvel's Agents Of S.H.I.E.L.D.
טוב, מה עוד נותר לומר. סדרת האקשן החדשה שנוצרה בעקבות ההצלחה העצומה של "הנוקמים" לבית מארוול, שנמצאת כעת תחת כנפי דיסני, כמו רשת ABC עצמה. וכדי לשמור על האחידות בעולם של איירון מן, הענק וחברי מרעיהם, ג'וס ווידון אחראי גם על הסדרה הזו.

SHIELD

The Goldbergs
כבר הייתה פעם סדרה בשם הזה, קומדיית מצבים חלוצית שהחלה את דרכה ברדיו האמריקני ב-1929 ועברה למדיום החדש, הטלוויזיה, ב-1949. מי שעמדה מאחוריה – כתבה, ביימה ושיחקה, הייתה גרטרוד ברג (המדיום הזה איפשר כבר אז לנשים לבלוט ולצמוח, לפחות במידת מה). גם הפעם מדובר מטבע הדברים בסיטקום משפחתי, והוא מספק ממד נוסטלגי נוסף כי הוא מתרחש בשנות השמונים בפרברי ארה"ב, אבל הסיבה לשם היא שהסדרה מבוססת על ילדותו של היוצר שלה, אדם פ. גולדברג ("Breaking In"). העלילה מתוארת ברובה מבעד למצלמת הווידאו של הילד הקטן, שעוקב אחרי משפחתו – האב חסר הסבלנות (ג'ף גרלין מ"תרגיע"), האם המגוננת (וונדי מקלנדון קאבי המעולה מ"רינו 911"), האח והאחות בני העשרה והוא עצמו. את הפיילוט ביים סת' גורדון ("פיינאפל אקספרס").

Trophy Wife
סיטקום בכיכובה של מאלין אקרמן ("השומרים") כנערת מסיבות הנישאת לבראדלי וויטפורד המלך ("הבית הלבן" כמובן). עבורו אלה נישואים שלישיים, כך שהיא מקבלת משפחה מן המוכן, כולל שלושה ילדים משתי הנשים הקודמות, ובערך כולם לא מתים עליה. את האקסיות מגלמות מרשה גיי הארדן ("נזקים") ומיקלה ווטקינס (SNL), וגם פיליס מ"המשרד" פה בתפקיד אורח.

Lucky 7
זוכרים שלפני כמה שנים הייתה סדרה משמימה בשם Windfall בכיכובו של לוק פרי, על כמה חברים שזוכים בלוטו? אז גם כאן קורה אותו דבר, רק שמדובר בחברים לעבודה, ובמקביל יש איזה שוד שמסתבך או משהו כזה. קרוב לוודאי שגורלה יהיה דומה: ביטול אחרי פחות מעונה אחת. בין הפרצופים המוכרים: ג'ואי מ"מד מן" (ו"ג'ק ובובי") וסנטור קליי-שייייייייייייייייייייייייייייייט-דיוויס מ"הסמויה".

יום רביעי
20:00 מקום טוב באמצע
20:30 Back in the Game
21:00 משפחה מודרנית
21:30 Super Fun Night
22:00 נאשוויל

סנדוויץ' של שתי קומדיות חדשות הדחוסות בין ותיקות, כולל משבצת הזהב שאחרי "משפחה מודרנית" לקומדיה החדשה בכיכובה של רבל ווילסון העולה.

Back in the Game
סיטקום בכיכובו של ג'יימס קאן, על שלושה דורות במשפחה אחת – הסבא, בתו והנכד. טרי (מגי לוסון מ"בניחוש חוקר") והילד שלה נאלצים לעבור לגור עם אביה המנוכר והרועם, אחרי שהחיים שלה קורסים. גם טרי וגם אביה היו שחקני בייסבול מצוינים, אבל הילד רחוק מכך ובכל זאת מתעקש לשחק בקבוצת בית הספר. כאשר טרי מתחילה לאמן את הקבוצה ורוב השחקנים נושרים ממנה, אחרים לא יוצלחים מגיעים במקומם ועל טרי להפוך אותם למשהו שניתן להתגאות בו.

Super Fun Night
קומדיה בכיכובה של רבל ווילסון, המגלמת את קימי, בחורה דחויה שרגילה לבלות עם שתי חברותיה הטובות והדחויות כמוה, בעיקר בימי שישי שהפכו למסורת אצלן של בילוי ביתי. כעת זה משתנה כאשר קימי נאלצת לשדרג את חייה החברתיים לאור קידום בעבודה.

יום חמישי
20:00 Once Upon A Time In Wonderland
21:00 האנטומיה של גריי
22:00 סקנדל

Once Upon A Time In Wonderland
כמשתמע, ספין אוף של "עד עצם היום הזה", שמתמקד בדמויות של "אליס בארץ הפלאות" וכמובן משנה אתה סיפור שלהן בתכלית. העלילה מתרחשת באנגליה הוויקטוריאנית (כך שהשם "עד עצם היום הזה" לא ממש מתאים כאן. מן הסתם יסתפקו ב"ארץ הפלאות"), אליס היא בעצם נערה שמאובחנת כמטורפת, היא התאהבה בג'יני אגב מסעותיה לארץ הפלאות, הם טיילו יחדיו וחוו הרפתקאות עד שהוא נהרג על ידי מלכת הלבבות (או שמא?). את אליס מגלמת סופי לואו (קוני מ"הסטירה").

יום שישי
20:00 הגבר שנשאר האחרון
20:30 The Neighbors
21:00 Shark Tank
22:00 20/20

יום ראשון
19:00 America’s Funniest Home Videos
20:00 עד עצם היום הזה
21:00 נקמה
22:00 Betrayal

Betrayal
מותחן סבוני של דיוויד זייבל, ששמו הוא תואר בן מילה אחת המשקף מעשה אנושי שמגיע מן הקרביים. אי לכך, הוא משובץ בצמוד ל"נקמה". האנה וור האיומה (שגילמה את בתו של קלסי גרמר ב"בוס", ובחיים היא גם אחותה של הזמרת ג'סי וור) וסטיוארט טאונסנד מגלמים זוג שנפגש ופוצח ברומן, למרות שהם נשואים לאחרים. היחסים ביניהם מסתבכים כאשר הם מוצאים את עצמם בשני צדי המתרס המשפטי של מקרה רצח. גם ג'יימס קרומוול כאן. העונות של הסדרה, אם אכן תהיה יותר מאחת, מתוכננות להיות קצרות, בנות 13 פרקים. שזה ממש דפוק, מייק קלי, יוצר "נקמה", עזב את הסדרה אחרי העונה השנייה כי ABC לא איפשרה לו לקצץ את מספר הפרקים שלה והוא חש שזה פוגם בה יצירתית. מה הקטע?

סדרות שיגיעו בהמשך

Killer Women
אקשן בכיכובה של טרישה הלפר ("באטלסטאר גלקטיקה") ולצדה מארק בורקס מ"באפי", על הבחורה היחידה ביחידת העילית טקסס ריינג'רס, שמסביבה גברים שרוצים לראות אותה נכשלת, והיא עצמה קשוחה וחדורת מטרה. יצרה את הסדרה האנה שייקספיר, ובכל זאת אפשר לשער בבטחה שהדיאלוגים הם לא שייקספיר.

Mind Games
סדרה שיצר קייל קילן (Lone Star, "התעוררות") בכיכובו של כריסטיאן סלייטר – מה הסיכוי שזה יחזיק יותר מכמה פרקים ספורים? או אולי המינוס והמינוס ייצרו הפעם פלוס? גם סטיב זאן כאן, הוא וסלייטר מגלמים שני אחים שמקימים סוכנות שנועדה לסייע ללקוחותיהם על ידי שימוש במניפולציות פסיכולוגיות, להשפיע על מוחותיהם של אנשים כדי לנווט אותם להתנהגות הרצויה לדידם.

Resurrection
עיירה קטנה במיזורי נדהמת לגלות שתושבים שהיו מתים זמן רב חוזרים אליה פתע פתאום. בין הפנים המוכרות: עומאר אפס ("האוס"), קרטווד סמית' הגדול ("מופע שנות ה-70"), פרנסיס פישר ("טיטאניק") וסמירה ארמסטרונג ("הפמליה", "האו.סי"), שדי נעלמה בשנים האחרונות. הסדרה אמורה להחליף את Betrayal כאשר זו תסיים את העונה שלה.

Mixology
קומדיית יחסים שמשיקה מספר מערכות במסגרת לילה אחד בבר, כולל הדמויות המוכרות של הבחור שנזרק אחרי שנים רבות של זוגיות, החברים שדוחקים בו לזיין, הבחורה הקלולסית, הבחורה הפקחית, הגבר הזיין וכיו"ב. השחקן הראשי הוא בלייק לי, שהקרדיט שלו בהודעה הרשמית של ABC מפנה אל "מחלקת גנים ונוף", והעמוד שלו בימד"ב מאשש כמה וכמה פרקים שהוא השתתף בהם בתור אחד דרק, ואני ממש לא מצליח להיזכר מיהו בכלל. מלבדו גם רוקסן בוז'רסקי מ"חלום אמריקאי" כאן.

VANESSA LENGIES, ADAN CANTO, CRAIG FRANK, ANDREW SANTINO, BLAKE LEE, GINGER GONZAGA, KATE SIMSES, ALEXIS CARRA, ADAM CAMPBELL, SARAH BOLGER

הנה קטעי וידאו של הסדרות החדשות:

משפחת גולדברג. השחזור האייטיזי כבר טוב יותר משל "האמריקאים", ובאשר למוצר עצמו, נראה שהוא ידור היטב בכפיפה הבנאלית והפרווה של "מקום טוב באמצע".

לילה סופר-כיף עם רבל ווילסון. מהטריילר זה בעיקר נראה מביך (ובמבטא אמריקני).

בחזרה במשחק. יכול להיות חמוד.

אישה טרופית. נראה לא רע בכלל.

לאקי 7. לא מרשים.

ארץ הפלאות. נראה מקושקש כמו סדרת האם.

אישה רצחנית. זה לא ווקר טקסס ריינג'ר.

משחקי מוח. המוח שלי נשאר אדיש. כמו כן, זה מספיילר את כל הפרק.

תחייה. לא ראיתי את הסדרה הצרפתית המדוברת "קמים לתחייה" (Les Revenants) שעלתה לאחרונה ב-VOD של חם, אבל על פניו העלילות מזכירות זו את זו. הטריילר עצמו נראה מסעיר, מעניין יהיה לראות לאן יקחו את הסיפור.

מיקסולוגיה. נראה לגמרי מגניב, וצחקתי מספר פעמים! בקול! חבל שצריך לחכות עד מי-יודע-מתי בשביל לצפות בה.

© עידו ישעיהו