עדכונים: העיקר זה הרומנטיקה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 19/05/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

2-broke-girlsאחוזת סימפטון, ניק אופרמן שר לאשתו, ארנט ובייטמן צמודים ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם בפייסבוק וטוויטר של הבלוג בימים האחרונים) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

יום ראשון

בכבלים,
בערוץ 8 ב-20:05, סטודיו למשחק.
הזדמנות נוספת לפרק המלבב עם איימי פוהלר.

בערוץ 8 ב-20:55, וויטק, הדוב שיצא למלחמה.
הדב וויטק התגלה כגור באיראן בשנת 1942. הוא איבד את אמו לציידים ונמצא על ידי קבוצה של פליטים פולנים שעברו דרך המזרח התיכון בדרכם להצטרף לכוחות בעלות הברית בפלסטין. הפליטים היו בין 1.7 מיליון האזרחים הפולנים שנמלטו עקורי מולדת וחסרי כל מארצם מוכת המלחמה. הפליטים חשו חיבה מיידית לדוב הקטן והאמיץ שמצאו, ולמרות שהיה להם מעט מאוד לתת לו הם החליטו לאמץ אותו. הדרך יוצאת הדופן שלהם היא האחד הסיפורים שלא סופרו על מלחמת העולם השנייה. חבריו החדשים של וויטק שיתפו בכל מה שעשו – כולל שתיית בירה ועישון סיגריות. הוא גויס כחייל באופן רשמי וקיבל דרגת רב"ט. ככל שהתקדמה המלחמה וויטק הפך יותר מקמע לחברים שלו – הוא היה כמו ילד, מישהו לטפל בו ומקור לגאווה עצומה. כמו שאחד החיילים הפולניים אמר: "לא היה לנו הרבה – אבל היה לנו דב". בסוף המלחמה, גורלו של וויטק היה זהה כמעט לגורל חייליו האהובים. רבים מהם פחדו לחזור לארצם בשל שליטתו של סטאלין באזור. בעוד וויטק היה אמור להיות כלוא בגן החיות של אדינבורו. וויטק מצא את עצמו נעקר יחד עם כאלף חיילים פולנים, ללא משפחה, בית או מדינה משלו – הם מצאו מקלט מדיני במחנה ליד העיר ברוויק באנגליה.

בקומדי סנטרל חם ב-22:30, מרוששות.
עונה שנייה וחדשה. שידור יומי כמובן.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, חייל על הגג.
בחברון, עיר האבות, מתגוררים 800 מתנחלים יהודים בקרב אוכלוסייה פלסטינית המונה למעלה מ-120,000 איש. הבמאית הישראלית-הולנדית אסתר הרטוג, מחליטה לבדוק את העניינים במו עיניה. במשך שלוש שנים תמימות היא מתגוררת שם, בקרב הקהילה היהודית הדתית, ומשרטטת תמונה כנה של חיי היומיום שלהם – חיים המצויים בעימות מתמיד ומטריד.

יום שני

בכבלים,
בערוץ 8 ב-21:05, לאבד שליטה.
הסרט מגלה כיצד תת המודע שלנו משחק תפקיד עמוק וגדול הרבה יותר ממה שיכולנו אי פעם לדמיין, ובעצם מעצב את התנהגותנו בכל היבט החיים שלנו. האם אנחנו באמת בשליטה מלאה על חיינו? התת-מודע מעניק לנו את היכולת להזדהות וללמוד מאנשים אחרים, ומאפשר לנו להתחבר אחד עם השני, כמו במעיין "פייסבוק ביולוגי" אחד גדול. הסרט חושף את התפקיד הדומיננטי של תת-המודע בחיי היום יום שלנו, ומסביר כיצד הוא גדל ומשתנה כל הזמן. האם אנחנו יכולים לשלוט בתת-המודע שלנו? האם תת-המודע תמיד צודק? ומה קורה כאשר הוא טועה? האם אפשר לכבות אותו או לתכנת אותו מחדש? הסרט מביא ראיונות עם מדענים ומומחים בתחום חקר המוח, ואף בוחן חולים שחוברו לאלקטרודות במוחם על מנת להחליש את העצבים הרופפים במוחם, בתת-המודע שלהם, ולנסות לבנותם מחדש בצורה טובה יותר.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, המלך של הוליווד: להמציא את דיוויד גפן.
דיוקן מרתק ונועז של האיש שלא אוהב מצלמות –דיוויד גפן. השפעתו של גפן – כסוכן וכמנהל, כמוגול של תעשיית התקליטים, כמפיק בהוליווד ובברודוויי, וכמיליארדר פילנטרופ – היתה אקוטית בעיצוב התרבות הפופולארית האמריקאית בארבעת העשורים האחרונים. גפן אחראי להצלחות המוקדמות של ג'וני מיטשל, קרוסבי, סטיל ונאש, טום קרוז, גאנז נ' רוזס; הוא היה מייסד-שותף של חברת DreamWorks, האולפן ההוליוודי הראשון מזה חמישים שנה; הוא הפיק את Cats ואת Dreamgirls; הוא אחד התורמים הגדולים ביותר למאבק נגד איידס; והוא הפך גם לקול פוליטי שאין להתעלם ממנו. הוא גם שנון, מודע לעצמו וגלוי-לב (ואי-אפשר כמובן בלי לציין שהוא גם הומו ויהודי). יוקו אונו, שֶר, סטיבן ספילברג, ניל יאנג, אלטון ג'ון, רם עמנואל וכמובן גפן בעצמו בהופעה נדירה על המסך – משרטטים את דמותו ואת חייו הסוערים של מי שדמותו השפיעה עמוקות על אמריקה.

יום שלישי

בכבלים,
בערוץ 8 ב-20:55, אין בורקות מאחורי הסורגים.
פסטיבל IDFA, אמסטרדם 2012. כלא טקהאר באפגניסטן, 40 נשים. 34 ילדים. 4 תאים. בלי בורקות. נשים הן בדרך כלל חסרות פנים באפגניסטן. מחוץ לבית, הבורקה מכסה אותם מכף רגל ועד הראש. מטרת הבורקה היא להסוות לחלוטין את זהותן, והופכת את הנשים האפגניות לבלתי נראות וחסרות קול. למעט כאשר הן בכלא, כאן אין להן מה להפסיד. הסרט לוקח את הצופים לתוך אחת מהסביבות המוגבלות ביותר בעולם: כלא נשים אפגני. דרך סיפורי האסירות, הסרט חושף כיצד פשעים מוסריים משמשים לשליטה בנשים בפוסט עידן הטליבאן באפגניסטן. סימה, נישאה בגיל עשר, כיום היא בת 20 עם חמישה ילדים, היא שבויה יחד עם ילדיה למשך 15 השנים הבאות. וזאת בגלל שניסתה לברוח מבעלה המתעלל, שכבר רצח את אחת מנשותיו האחרות ואת ילדם. שרה, לטיפה ועוד אסירות רבות נושאות סיפורים שמשקפים את הכוח והכבוד העצמי שלהן תוך כדי שהן עומדות בפני תנאי חיים נוראיים.

בלוויין,
בכן או ב-22:00, הנפילה (The Fall).
דרמת מתח חדשה בחמישה חלקים מבית ה-BBC, בכיכובן של זוכות האמי ג'יליאן אנדרסון ("תיקים באפלה") וארצ'י פנג'אבי ("האישה הטובה"). מותחן פסיכולוגי העוקב אחר חייהם של שני ציידים: האחד הוא רוצח סדרתי (ג'יימי דוראן, "עד עצם היום הזה") האורב לקורבנותיו באופן אקראי ברחבי בלפאסט, והשניה היא חוקרת משטרתית בכירה (אנדרסון) שנקראה לעיר לאחר שהמשטרה המקומית של צפון אירלנד לא מצליחה לתפוס את הרוצח הסדרתי הכריזמטי. תחת פיקודה צריכים בלשי המשטרה והפתולוגית המקומית (פנג'אבי), לרדוף ולעצור את הרוצח, המטיל את אימתו על בלפאסט. את הסדרה כתב אלן קוביט ("חוקי מרפי", "החשוד העיקרי").

בכן תעו ב-22:00, לשבור את הטאבו.
המלחמה של האו"ם בסמים מתחוללת בעוז כבר כמעט 50 שנה. למעלה מטריליון דולר בוזבזו, מיליוני אנשים נכלאו, עשרות אלפים נהרגו. השאלה המתבקשת היא – בשביל מה? הרי שוק הסמים הלא חוקיים מגלגל יותר מ-320 מיליארד דולר בשנה (התעשייה השלישית בגודלה בעולם אחרי מזון ונפט (!), כולה בשליטת עבריינים), סמים זולים ופופולאריים היום יותר מתמיד, והמספר ההולך וגדל של מדינות קרטלי הסמים הופכים להיות איום אקוטי לביטחון הלאומי ולסכן את הדמוקרטיה. עם קריינות של מורגן פרימן, ג'ון הארט וגאל גרסיה ברנאל, הסרט מתעד את המלחמה בסמים, את המקורות שלה ואת התוצאות ההרסניות שלה על מדינות כמו ארה"ב, קולומביה, רוסיה, מקסיקו וברזיל. עם גישה ישירה לשחקנים חשובים במועצה העולמית למדיניות הסמים (ה-GCDP) ולמדינאים בכירים ונשיאים לשעבר כמו ביל קלינטון, ג'ימי קרטר, סזאר גביריה (קולומביה), פרננדו הנריקה קרדוסו (ברזיל), שקוראים לשבור את הטאבו הפוליטי ולחשוף את הכישלון הגדול ביותר במדיניות העולמית בחמישים השנים האחרונות.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, הילדים שלנו (לאבד את הראש).
ספיישל קאן, פסטיבל הקולנוע של כן, בכורה. צוות שחקנים משובח מוביל דרמה משפחתית רגישה – השחקנים נילס ארסטרופ וטהאר רהאים שבים לשתף פעולה אחרי העבודה יחד ב"הנביא", ואמילי דוקון חוזרת לשבות את הלב כמו באחת מהופעותיה המעולות ב"רוזטה" של האחים דארדן. דוקטור בלגי מבוגר לוקח תחת חסותו ילד מרוקאי ומגדל אותו כבנו. כאשר הילד בוגר הוא מתאהב ומתחתן עם מקומית, אך הם נשארים בבית של סנדקו. הסיטואציה מתחילה להיות צפופה ובעייתית לאחר שנולדות בנותיהן. המשפחה המתהווה רוצה לפרוש כנפיים אך הדוקטור מסרב לשחרר. הקונפליקטים שנוצרים מוציאים שדים מוסתרים מהעבר והמצב הופך סבוך מיום ליום. זוכה פרס השחקנית במסגרת מבט מסוים בפסטיבל קאן 2012; פרס השחקנית בפאלם ספרינגס; פרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל סאו פאולו. השתתף בפסטיבלים רבים נוספים והיה נציג בלגיה לאוסקר 2013.

TV

וויל ארנט וג'ייסון בייטמן קושקושונים.

TV

הגיליון הקרוב של הוליווד ריפורטר מוקדש לכותבים טלוויזיוניים, ובמסגרת הזו איחדו במגזין את הכותבים של כמה סדרות איקוניות: "מרפי בראון", "המגן", "תיקים באפלה" ו"באפי קוטלת הערפדים". נקווה שבהמשך כל הראיונות יתפרסמו אונליין. הנה תמונות מהאיחודים.

TV

תפח רוחי, ככה נראית עכשיו איימי טיגארדן, הלא היא ג'ולי טיילור מ"אורות ליל שישי". עמה סקוט פורטר מאותה סדרה, שכזכור, גילם בן עשרה עד לפני כמה שנים.

TV

כה מקסים, ג'ון קרזינסקי מספר על האודישן שלו לתפקיד ג'ים ב"המשרד".

TV

ניק עופרמן שר סרנדה קסומה לאשתו (היא מייגן מולאלי, כמובן) אצל לנו. משובב נפש.

TV

עוד בדיחת ספה נהדרת של "הסימפסונס", כלומר "הסימפטונס".

TV

טריילר ארוך חדש ל"דקסטר".

© עידו ישעיהו