עדכוני סופ"ש: והדאנדי הולך ל…

טריילר ראשון לעונה החדשה ארסטד דיבלופמנט, נפרדים מהמשרד ומביל היידר, מצב האומה חוזרת, אירוויזיון 2013 ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם בפייסבוק וטוויטר של הבלוג בימים האחרונים) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה

יום חמישי

בערוץ 1 ב-22:00 אירוויזיון 2013: חצי הגמר.
נדע אם ישראל עולה, איזו התרגשות.

בערוץ 2 ב-22:40, מצב האומה.
עונה חדשה שהגיעה די מהר, הידד!

בלוויין,
בערוץ 8 ב-21:00, סופרוומן.
חייהן של חמש קופאיות, חברות למשמרת, בסופרמרקט בתל אביב. הסרט עוקב אחריהן במהלך שנתיים ומתעד את מערכות היחסים ביניהן: את המאבק היומיומי על הישרדות ופרנסה, האהבות והסודות שמתגלים בהפסקת הסיגריה, התמיכה ההדדית, הסולידריות וההתמודדות עם קשיי החיים. הסרט מתבונן במהלך השנתיים האחרונות, בשיחות שנרקמות בין הקופאיות בהפסקה של חצי שעה במשמרת. בחדר אוכל קטנטן שממוקם במחסן שמאחורי הסופר, או בחוץ, ליד העגלות, איפה שאפשר לנשום קצת אוויר. בשיחות שביניהן נבנות מול המצלמה מערכות היחסים ביניהן, עולים קשיי היום יום, האהבות, הסודות, הגעגועים, הלבטים, הלחץ ההולך וגדל עליהן מצד ההנהלה, הקיצוצים, התמיכה אחת בשנייה ברגעי המשבר והסולידריות – מול כל הקשיים. החלומות היומיומיים: להשיג עוד משמרות כדי לשרוד את החודש. והחלומות הגדולים: לשנות את תנאי העבודה הבלתי אפשריים בהם הן מועסקות ולצאת למאבק שעשוי לשנות את חייהן. ארבע מהקופאיות עלו מרוסיה ואוקראינה ומתמודדות עם משבר ההגירה ועם העובדה כי אינן נחשבות בישראל ליהודיות. הקופאית החמישית עלתה בילדותה ממרוקו ונחשבת בעייני כולם ליהודיה וישראלית. הסרט מציג מאבק אנושי-חברתי המתקיים כולו בתוך סופרמרקט בתל אביב. בימוי והפקה: יעל קיפר, רונן זרצקי.

בכן דרמה ב-3:00, אמריקן איידול.
הגמר בשידור חי.

בכבלים,
בכן תעו ב-21:00, זכות אבות.
סרט שנוי במחלוקת שמתעד בזמן אמיתי את ההתארגנות הראשונה בישראל של גברים לשיוויון זכויות על בסיס מגדרי בישראל, ואת המאבק שהביא למהפכה בחוקי הגירושין של מדינת ישראל.

בחם 3 ב-22:15, בייטס מוטל.
הדרמה המדוברת ועטורת השבחים מבית היוצר של קרלטון קיוז ("אבודים"), בכיכובם של המועמדת לאוסקר ורה פרמיגה ("תלוי באוויר") ופרדי היימור ("צ'ארלי בממלכת השוקולד"). קיוז חבר לקרי הרין ("אורות ליל שישי") ואנתוני צ'יפריאנו ביצירת הסדרה,, המתפקדת כפריקוול עדכני לאחד מהסרטים הגדולים בכל הזמנים, "פסיכו" של אלפרד היצ'קוק (על-פי ספרו של רוברט בלוך). היא מתארת את חייהם של נורמן בייטס (היימור) ואמו נורמה (פרמיגה) לפני ההתרחשויות שהוצגו בסרט המקורי, אם כי בזמן הנוכחי של המאה ה-21, ומבטיחה להעניק תיאור אינטימי של נפשו של בייטס וכיצד עוצבה בשנות נעוריו. בעקבות מותו הטראגי של בעלה, נורמה רוכשת מוטל בפרבר האידיאלי ווייט פייר ביי שבאורגון, בשאיפה להשאיר את העבר מאחוריה. בעוד נורמה ונורמן מבססים את מעמדם בביתם החדש, הם מגלים שהעיירה היא לא בדיוק כפי שהיא נדמית, והמקומיים מציבים בפני האם ובנה אתגרים ואיומים גדולים. אך הבייטסים יעשו כל שניתן כדי לשרוד ולשמור בסתר על הסודות שלהם. סיפור הרקע האפל והמעוות מציג את יחסיהם המורכבים של בייטס ואמו, והאופן שבו תרמה נורמה ליצירת אופיו של הרוצח הסדרתי המפורסם ביותר.

יום שישי

בארטה ב-21:50, המרגלים של ורשה.
הזדמנות גם לצופי כן לצפות במיני סדרה הזו בכיכוכו של דיוויד טננט, ששודרה לא מזמן בחם. העלילה מתרחשת בעשור שבין 1933-1943, בעוד הגרמנים מגבשים באיטיות את אחיזתם הפוליטית על אירופה. סוכני מודיעין גרמנים וצרפתיים נשאבים לסאגת ריגול, ולמאבק של חיים ומוות. בשגרירות הצרפתית, הדיפלומט הצבאי, ז'אן פרנסואה-מרסייה (טננט), קולונל, גיבור מלחמה מעוטר של מלחמת העולם הראשונה ואריסטוקרט, מסכן את חייו בעולם של חטיפה, בגידה ואינטריגות בינלאומיות, בסלוני הסמטאות האחוריות של וורשה. במקביל, מרסייה מוצא את עצמו מפתח רומן סוער עם אנה (ג'נט מונטגומרי), עורכת-דין פריזאית העובדת עבור חבר הלאומים. מערכת-היחסים המסובכת שלהם נרקמת על רקע עלילות היסטוריות מבריקות, ולצד דמויות פגומות ומרתקות. שני החלקים ישודרו ברצף.

בכבלים,
בחם 3 החל מ-14:00, נקמה.
מרתון של ארבעת הפרקים האחרונים לעונה, בשידור ראשון. אחלה (לא באמת).

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-19:01, הענקים.
היום מתחיל בערוץ ספיישל פסטיבל קאן, במקביל לפסטיבל האמיתי, כולל שלל בכורות. זו הראשונה שבהן, זוכה שני פרסים בפסטיבל קאן 2011, מעין גרסה בלגית ל"אני והחבר'ה". סיפורם של שלושה נערים אבודים: שני אחים שננטשו ע"י אמם בבית סבם שנפטר, ממתינים לשובה המבושש לבוא. בינתיים הם חוברים לנער שאחיו הגדול מרביץ לו, יחדיו הם נעים בין עולם של שובבות נערית והרפתקאות, לבין המציאות הקשה הכוללת טרדות כמו מציאת מקום לינה בלילה והשגת מזומנים בכדי לאכול.

בכן 3 ב-22:00, מים ואהבה.
פסטיבל קאן, בכורה. דרמה קומית, שובה, צבעונית ומלאת רגש אודות החיים בכפר קטן בצפון אפריקה בו אין חשמל והמים לא זורמים. את המים מספקות הנשים שסוחבות אותם מקצה גבעה מרוחקת, בעוד הגברים מבלים את זמנם בבטלה. אט אט הנשים קורסות תחת הנטל במסע להבאת המים. יום אחד מחליטה אחת הנשים בכפר לעשות מעשה וללמד את הגברים לקח. היא מובילה את שאר נשות הכפר לשביתת אהבה – עד שהגברים לא ידאגו להתקין צינור מים בכפר, הן לא ישכבו איתם.

שבת

בערוץ 1 ב-22:00, אירוויזיון 2013.

סרטים

בלוויין,
בכן 1 ב-21:30, עד החתונה זה יעבור.
בכורה. דרמה קומית רומנטית בהפקתו של ג'אד אפאטו. תום (ג'ייסון סיגל) וויולט (אמילי בלאנט היפה), הם זוג מקסים. שנה לאחר שטום פגש את ויולט הוא מפתיע אותה בטבעת אירוסין, היא כמובן מסכימה וכולם שמחים ומאושרים. אך בחיים האמיתיים הדברים לפעמים יותר מסורבלים. במשך 5 שנים החתונה נדחית בגלל לימודים, עבודה ועוד כל מיני מכשולים, ואז נותרת השאלה: מה יותר חשוב – קריירה או אהבה? את התסריט כתב ג'ייסון סיגל כתב יחד עם הבמאי ניקולס סטולר, אשר ביים את סיגל גם בקומדיה הנפלאה והטובה-בהרבה "לשכוח את שרה מרשל", שתשודר מיד אחרי כן.

בכן 3 ב-22:00, זה בוודאי המקום.
פסטיבל קאן, בכורה. זוכה פרס בפסטיבל קאן 2011 ו-6 פרסי האוסקר האיטלקי. שון פן שובה לב בתור רוקיסט מזדקן, שלראשו רעמת שיער שחורה פחמית, פנים צבועות לבן, ליפסטיק אדום ודיבור איטי כמעט כמו של ילד. כאשר אביו, ניצול שואה שהוא לא היה בקשר איתו כבר כמה עשורים, נפטר, הוא מחליט לעזוב את נוחות ביתו ולצאת לחפש את הפושע הנאצי שעינה את אביו. המסע שמתחיל באירלנד, ממשיך בכל רחבי ארה"ב. בין נופים מרהיבים, עיירות נידחות, היכרויות עם ערב רב של דמויות ססגוניות, עובר גיבורנו תהליך נפשי שישנה את חייו. צילום מרהיב, משחק כובש והמוזיקה הנפלאה של טוקינג הדז, גורמים לצופה לעבור תהליך בפני עצמו. גם עם פרנסיס מקדורמנד ("פארגו"), ג'אד הירש (הסדרה "טקסי"), הארי דין סטנטון ("פריז טקסס").

TV

רשמית: סת' מאיירס יאייש את מקומו של ג'ימי פאלון בתוכנית הלייט נייט, זה יקרה כבר החל מפברואר 2014. דיברנו על זה כאן.

TV

למרבה הצער, מסתבר שגם ביל היידר החליט לעזוב. ברור, הרי איך סטפון יוכל להמשיך בלי סת' מאיירס? 🙁

בוולצ'ר מביאים מבחר מדמויותיו ורגעיו של היידר. תצטרכו לשם כך תוסף לדפדפן, כמו הולה אנבלוקר (כרום, פיירפוקס), מומלץ באופן כללי.

TV

עדכון מאוחר: אלוקים אדירים, על פי דיווח ממקור ב-NBC, גם פרד ארמיסן עומד לעזוב את SNL, וכפי שחשדנו זה מכבר, כנראה גם ג'ייסון סודייקיס.

TV

ד. ב. ווייס ודיוויד בניוף, יוצרי "משחקי הכס", יכתבו פרק לעונה הבאה של "פילדלפיה זורחת". זה היה הגיוני כשהכותבים של "זירת הפשע" כתבו פרק של "שני גברים וחצי", אבל כאן – פחות. כזכור, רוב מקלהני מ"פילדלפיה" הוא מעריץ של "משחקי הכס" והנחה את הפאנל איתם לא מזמן.

TV

מתוך ראיון עם סת' רוגן וג'יימס פרנקו במגזין "קומפלקס":

This would be a good time to revisit the eternal question of a Freaks and Geeks movie. Especially with the Veronica Mars movie happening now.
JF: They’re doing a movie now? Really? How many years later?

Six years.
SR: Yeah! They funded it through Kickstarter.
JF: But it’s the same actors?

Yep. All of ’em.
JF: Oh, wow. [Turns to Rogen.] Let’s do it, man.

Wait, come on, seriously—would you guys ever do the Freaks and Geeks movie?
JF: I guess. Like, we’ve discussed it periodically.
SR: Yeah! Why the fuck not?

TV

מסע בתמונות אישיות של אלי קמפר (המגלמת את ארין) מהסט של "המשרד", כולל מילותיה על כל אחת. ואפרופו, במאמר ל-GQ תוהה קמפר: האם גברים יכולים להיות מצחיקים?

TV

הדברים האלה תמיד מעניינים: ההיסטוריה של "המשרד" האמריקנית כפי שמסופרת מפי כל הנוגעים בדבר.

TV

והנה החברים נפרדים מ"המשרד". מרגש.

TV

זה באמת קורה, טריילר ראשון לעונה החדשה של "ארסטד דיבלופמנט".

עוד לקראת העונה החדשה, טוביאס פיונקה מציג: הכניסו אותי לכל דבר.

TV

משהו השתבש בתוכנית של ג'יי לנו: היה בה קטע אדיר. זה קרה במסגרת פינת מצלמה נסתרת עבשה, עת הגיע זוג כובש ששידרג את הכל פלאים. מאז כבר עלו חשדות שמדובר בזוג שחקנים, מאחר שהם אכן השתתפו פה ושם בדברים, אבל שיהיה.

TV

החבר'ה של "רובוט צ'יקן", סת' גרין ומתיו סנרייך, אחראים על בדיחת הספה החדשה של "הסימפסונס". זה מעולה.

כך זה קרם עור וגידים: חלק א', חלק ב', חלק ג'.

TV

תודה לקרן בר לב ולי להב. כדברי קרן: "הקטע הזה ב"עלי ג'י" שבו טיווין לאניסטר עושה קראמפינג בחצאית ויניל וחולצה מנומרת. ועגילים".

© עידו ישעיהו