הישרדות, 2000-2013

פורסם ע"י ‏תתש‏
בתאריך 13/05/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "הישרדות" 26.14

הכוונה שלי הייתה לכתוב פוסט ארוך ומפורט על למה העונה הזאת היא העונה הגרועה ביותר בתולדות הסדרה ולמנות את כל הבעיות שיש להישרדות, אבל פשוט אין לי כוח. אין לי כוח כי 4 וחצי שנים של התדרדרות כמעט בלתי פוסקת (העונה הקודמת הייתה נקודת האור היחידה) לרפש שאליה הגיעה העונה וגמר האלו פשוט רוקנו אותי והביאו למצב של יאוש וקבלה שהמצב לא הולך להשתפר. זו לא בעיה נקודתית של קאסטים חלשים/עריכה גרועה/טוויסטים מפגרים, זו בעיה סיסטמית. ג'ף פרובסט פשוט הרס את הסדרה הנפלאה הזאת. במקום לשמור על הישרדות כאחת מסדרות הריאליטי היחידות שהן לא טראשיות ואפילו בעלות קלאס מסויים, הוא במו ידיו הופך את הישרדות לגרסת הנטוורק ל-The Challenge של MTV. הפורמט של העונה הבאה פשוט מעורר בי פלצות, אחד העמודי התווך של הישרדות היה זה שאתה תקוע עם אנשים זרים. למרות שעונות אול-סטאר או חצי אול-סטאר עיוותו את זה, יש הבדל בין לשחק אם אנשים שלכל היותר חברים שאתה מכיר כמה שנים לבין לשחק עם בני משפחה שלך. אני לא מתכוון לצפות בעונה הבאה.


איפה זה ואיפה מה שיש עכשיו?

אני בכל זאת חייב להגיד משהו לגבי העונה והגמר הזה. כל העונה הזאת בעצם סודרה (rigged) כלפי קוקרן וסיפור הגבורה האנדרדוגי שג'ף רצה שיהיה לו. חצי משבט הפייבוריטים היו חברים שלו לפני התוכנית (אנדריאה, דון, פיליפ, פרנצ'סקה וברנדון) ואין סיכוי שהוא היה מודח לפני איחוד השבטים, ושבט המעריצים היה בנוי בצורה לקויה עם מתמודד אחד רעיל ביותר ככה שהם לא יהיו אפילו סוג של אתגר, כל מה שהוא היה צריך לעשות זה לשבת, לתת לדון ואנדריאה לשחק בשבילו (בלעדי המידע שהן השיגו הברית שלהם הייתה מתפרקת) ולא לעשות שום מהלכים מטופשים – וזה בדיוק מה שהוא עשה. הוא במקום האחד לפני אחרון ברשימת הזוכים שלי.

אין לי מילים לגבי ברנדה (יש הרבה מילים למעשה, אבל כולם ירדו בעריכה). אחרי עונה שלמה בה העורכים ניסו למכור לנו את התדמית החמודה והחדשה שלה, לא הייתה להם ברירה אלא להראות את פרצופה האמיתי. התרגיל הבאמת מעורר הבחילה שהיא עשתה לדון עם השיניים היה דוחה, חבל שדון לא הורידה סטירה במקום להיענות לה. אתם יודעים מה, אני אכתוב את התואר שאני חושב שמתאים לברנדה בתקווה שיאדו לא יצנזר אותי, ברנדה היא vile cunt.

תגיות:
© עידו ישעיהו