משחקי הכס 3.08: בנים שניים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 20/05/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על "משחקי הכס" 3.08?

Game of Thrones - 03x08 - Second Sons

אין להגיב עם ספוילרים לעלילות בהמשך הספרים, אפילו לא עם אזהרת ספוילר!

תגיות:
 • מיקה

  טוב, אני די חלוקה בקשר לדעתי. או לפחות, אני לא מאופסת על מה שחשבתי על הפרק.
  ג'ופרי מזעזע, וגם הכוהנת האדומה הזו. יימח שמם. איך הג'יי אר אר מרטין הזה מצליח לייצר כל כך הרבה דמויות נלוזות? ולמה?
  את גנדרי המסכן מאוד אבתי. אני מקווה שלא יאונה לו עוד רע. לא ממש ברור לי למה הנבלה היתה צריכה לשים את העלוקה השלישית דווקא על הזין שלו, אבל בגדול – לשרוף עלוקות שמצצו ממנו דם בהחלט עדיף על שריפה שלו. ועוד פעם חייבת להעיר – הכוהנת הזו נאלחת!
  כשהיא נתנה לו את כוס היין ואז אמרה "אתה מפחדת שהרעלתי את זה?" וחייכה ושתתה, חשבתי רק על מה שקרה עם המייסטר המסכן, ואיך היא חסינה מרעל. אופיתה!
  אריה וההאונד – אהבתי לראות אותם יחד. אני תוהה אם הם יספיקו להגיע לחתונה, אם כי לא נראה לי. ושמחתי שהוא סיפר לה על סאנסה ואיך הוא הציל אותה מההמון. חמודי!
  סאנסה עצמה- מסכנת המסכנות. פשוט רחמנות. לפחות טיריון כזה מותק, שחלק בי מש מקווה שהיא דווקא תתאהב בו. הוא מקסים!
  וסמואל טרלי וגילי שלו, דווקא ממש אהבתי את הקטע איתם. במיוחד הגילוי על מה עושה הסכין הזו שהוא מצא 🙂

 • Matoy

  נתחיל בדברים החיובים, החתונה. אני טיפוס של מעלה המלך. ההתרחשות שם הרבה יותר מעניינות אותי ממה שקורה בחומה. אפילו אירוע בנאלי כמו חתונה יכול להפוך שם לחלק הכי טוב בפרק. מרג'ורי עושה טעות טקטית וחושבת שלסרסיי אפשר להתנהג בצורה המתמרנת כמו לג'ופרי וחוטפת סטירת לחי מילולית שמשאירה אותה בהלם רוב החתונה. לא נורא, גם לוקח זמן להגיע לרמה של סבתא שלה. אגב, סרסיי עושה עבודה מצוינת בפרצוף החמוץ של האירוע, מה שקצת מוזר בהתלהבות שהייתה לה כשהדבר נודע לטיריון. גם בעלה לעתיד, לוראס חוטף את המים הקרים ממנה ואצלו אפילו הנחמדות לא הייתה מזוייפת. מי שכן מפיק את המיטב מהחתונה הוא ג'ופרי, שדואג לקחת לטיריון את השרפרף כך שהוא יצטרך לבקש מסנסה להתכופף. הופתעתי שהוא לא שם לו כרית פלוצים מתחת למושב אחר כך. אבל הוא מפצה על זה בזה שהוא מאיים באונס על סנסה ומנסה להשפיל את הזוג הטרי בכך שיממשו את הנישואין לפני כולם. ואז מגיע הרגע היפה של הפרק, כטיריון בחצי שיכרות מאיים לסרס אותו. מאז העונה השנייה בו טיריון נתן סטירה לג'ופרי, אף אחד (כולל סבא לאניסטר הנודע לשימצה) לא העז להתעמת עם המפלץ. וגם הפעם טיריון יוצא מזה בשלום (הוא כמובן "רק" היה שיכור, לא באמת התכוון). אני יכול להבין למה כולם אוהבים אותו. אה וגם העובדה שהוא לא שכב עם ילדה בת 14 עזרה לאהדה שלו.
  עוד דברים חוץ מהחתונה – הכהונת האדומה. יש משהו בג'יי אראר מרטין שגורם לו לכתוב סצינות סקס בהן המטרה של האקט (לפחות אצל הנשים) הוא הכל חוץ מתשוקה? פרק שעבר היה את סקס העינויים עם היצאניות של תיאון, עכשיו היה את סקס העלוקות עם הכהנת האדומה (אגב, אחת הדמויות הנשיות היותר סקסיות בסדרה, למרות גילה). לפחות זה נגמר טוב הפעם, וגנדרי לא מת (אגב, גם בסצינת ה"סקס" הזו, היה הטלת מום באיבר מין. מה נסגר?).
  בכל מקרה, פרק לא רע, ממש לא הטוב בסדרה אבל ב"משחקי הכס" גם פרקים סתם נחמדים, מעולים בכל קנה מידה אחר.

  • miss bojarsky

   לגבי סצינות הסקס – זה לא ככה בספרים, זה חולי של הסדרה. לסצינת העלוקות המיותרת אין זכר בספרים.

   • יערה

    /:
    טוב לדעת

    • missbojarsky

     עוד סיבה לקרוא 🙂

     • Yaara

      Touché

      • missbojarsky

       🙂

   • מיקה

    מביא לתהייה איך היא מצליחה לבצע את הקסם שלה שנדרש לו דם של מלך.

    • missbojarsky

     התשובה לכך כבר כוללת ספויילרים עתידיים.

     • מיקה

      אני לא כל כך מבינה למה; הרי בסדרה הם פשוט שינו את מה שקרה – ומה שזה לא יהיה – זה כבר קרה; הדם של גנדרי נמצץ על ידי עלוקות והעלוקות נשרפו על תקן בובת וודו, כל אחת בשם אדם אחר שהכוהנת/ סטאניס רוצים במותו (תופסי השלטון שלא כדין רוב סטארק, ג'ופרי לאניסטר ועוד אחד שאני לא זוכרת את שמו). אבל אם את חושבת שמה שהיא עשתה בפועל (אני יודעת שמה שהיא רצתה לעשות במקור בכלל הושמט/ הוחלף בסדרה – כך שזה לא ספוילר. זה בכלל לא נמצא בסדרה. אבל אם יותר קל לך ככה, אשמח אם תרחיבי על זה במסמ"ץ בשרשור עם התייחסות לספרים.

      • Tomer Soiker

       השלישי היה באלון גרייג'וי.

  • buttercup

   היא בת 37…

   • Matoy

    בדיוק, סוג של MILF (וגם האחווה ללא דגלים או איך שלא קוראים להם, כינו אותה ככה, כשאריה לא הבינה מה מלהיב בה).

 • Saturn

  אה, אז זה מה שהסוף הזה אמור היה להביע. לא שמתי לב שמדובר בסכין שהוא מצא. מה שגורם לסוף להיות מטומטם כי סאם פאקינג השאיר את הסכין שם! 'היי, הסכין ריסקה לרסיסים מהלך לבן שעד כמה שאני יודע חסין מפני הכל חוץ מאש. בוא נשאיר אותה בשלג!'.

  זה לא שהפרקים האחרונים טובים או רעים באיזה אופן ברור. הם פשוט MEH והם לא מתאימים לשלב הזה של העונה. וכזה היה הפרק הזה.

  אני בכלל לא מבין את העונה הזו. אני מנסה לתאר את עצמי מה 'הסוף' של העונה ואיך עדיף היה לבנות אותה אבל אני לא מצליח לחשוב על שום דבר 'ראוי'.
  אז לבטח נראה עוד 2 חתונות במעלה המלך. סנואו והפראיים יתקפו את המקומות שדובר עליהם. המהלכים יגיעו לאיזו נקודה X. דנאריס תחריב עוד עיר.

  שום דבר שממש מלהיב. יש התחלה ואז יש רק אמצע אמצע אמצע אמצע.

  אריה נזרקת כמו שק תפוחי אדמה הנה והנה; מולכת ע"י X או Y. ועכשיו היא נלקחת וכנראה תתאחד עם אימה 'בדיוק' מתי שצריך.

  אני מניח שמליסנדרה וברת'און המלך יצרו שלושה צללים? אז לא צריך להרוג את גנדרי בשביל זה. ואם זו הייתה רק 'הדגמה', אז הדבר שמליסנדרה אמורה ליצור בהריגת גנדרי אמור להיות בומבסטי.

  • miss bojarsky

   לסאם יש מצבור של זכוכית דרקון, זו לא הייתה החתיכה היחידה.

   ואם כבר, גם פה יש הבדל לעומת הספרים. שם סאם הורג את המהלך הלבן עוד כשהוא נמצא עם אנשי משמר הלילה והופך לגיבור בעיניהם. לא ברור לי למה בסדרה מתעקשים לעשות ממנו לוזר מבחינתם (בספר הוא גם שולח את העורבים).

   • טניה

    איפה בסדרה מוזכר שיש לו מצבור של זכוכית דרקון?

    • missbojarsky

     הוא מספר לגילי שהוא מצא אוצר וזכור לי שהוא אכן מצא בעונה הקודמת חבילה שלמה, אבל אולי אני טועה.

     • Saturn

      עד כמה שזכור לי הוא מצא רק סכין אחת. הוא גם לא נושא שום דבר שמעיד שיש לו מצבור של דברים.

  • דובל

   שוב, זאת בעיה שנובעת מההחלטה לחלק את הספר השלישי לשניים. ברגע שאתה עושה עונה שמבוססת על חצי ראשון של ספר אתה בעצם עושה עונה שהיא כולה סט אפ אחד גדול לעונה הבאה. אני אישית חושב שלמרות שמבחינת ההתקדמות העלילתית העונה הזאת בהחלט לא היוותה איזה שיא, מבחינת איכות המשחק והכתיבה היא כן המוצלחת ביותר.
   בכל אופן, אל תדאג, גם באמצע הספר יש אירועים דרמטיים שיכולים להוות סיום הולם לעונה. אבל רק העונה הבאה תהיה *באמת* מטורפת.

   • Saturn

    אז יכול להיות שהיו צריכים לבנות את העונה אחרת. אם יש רק 10 פרקים והם יודעים איפה זה נגמר אז הם צריכים להמנע מהflatlining שהעונה הזו חווה מתחילת החצי השני שלה.

    אני לא יודע שום דבר לגבי העתיד אבל קשה לא לחשוב על מצב בו המתים המהלכים פולשים ליותר ויותר חלקים בווסטרוס וזורעים הרס. הלאניסטרים והסטארקים וכל השאר לא מסוגלים לחסל את האיום ואז באיזהו שלב דינאריס מגיעה עם הצבא ההולך-ומתגבר שלה ומחסלת את המהלכים בשנייה כי יש לה דרקונים שישרפו אותם באין מפריע.

    Nה שיהפוך את דינאריס למלכה בין כי כל התושבים יסגדו לה שהצילה אותם ובין משום שהיא הצילה את עורם של הלאניסטרים ועולה לשלטון בתמורה.

  • טניה

   רייט???? לעזאזל כשצפיתי בסצנה הזאת אמרתי לעצמי "לא זה רק נדמה לך, אין מצב שהוא עד כדי כך מפגר" ואז ראיתי אותה שוב ומסתבר שאכן כן…

  • Tomer Soiker

   אני לא חושב שהכישוף החדש הוליד שלושה צללים, הרי בפעם הקודם מליסנדרה הייתה צריכה להפרות את עצמה לצורך כך. לדעתי הפעם הם שלחו משהו אחר אחרי המתחרים.

 • Velvet

  ממשיך להיות מרוצה מההחלטה להתמקד רק בחלק מהדמויות בכל פרק.
  סאם קיבל 10 דקות וסוף סוף היה פחות מאכזב משאר העונה, החתונה קיבלה פוקוס ממש גדול כמו שהגיע לה, דאני ממשיכה להתפתח כמנהיגה חריפה שלא מפחדת מהגברים הגדולים והחזקים, ואפילו הגענו למצב שבו הדמות של סטאניס ומליסנדרה מקבלות קצת נפח.

  בלי ג'יימי (הנקודה החזקה של העונה), בלי רוב, בלי ג'ון ובלי בראן נראה שהפרק הזה התקדם יותר מפרק סטנדרטי. הלאה בכיוון הזה!

  • שגיש

   אני דוקא שמתי לב להערה של המשרתת, שהדורתראקית של דינריס "סבירה" להפתעתה, מה שקצת גורם לנו להבין שדינרייס לא "מושלמת" וצודקת בהכל ושם פתח לכך שהיא גם היא עלולה לעשות טעויות חרף הבטחון והצדקנות שלה (שגם ידוע שהיבריס הוא עילה למפלה). לא קראתי את הספרים.

   • assafTV

    מצד שני, כשהיא מתקנת אותה דאנריס לא עפה עליה ואומרת שמה פתאום, הדותרקאית שלי מושלמת, Off with your head! היא חוזרת אחריה עד שהיא מבטאת נכון את המילה. כלומר כשהיא מודעת לטעויותיה היא פועלת לתיקונן. האם זה יעזור לה בהמשך? נגלה. לא קראתי את הספרים. או ספרים.

    • מיקה

     אכן, היא מגיבה בסדר למדי. אבל היא עדיין חושבת שהיא מושלמת, ומציינת משהו כמו "כן, הדותראקית שלי ממש החלידה מאז שדרוגו מת". למרות שכשהשפה שלה מחלידה, זה לא פוגע במבטא, ביכולת לבטא נכון את המלים שאתה כן זוכר. זה רק מקטין את אוצר המלים שלך.

 • אליאב

  שאלה לגבי סטאניס. בעונה השנייה הוא הצטייר כאיש שצמא לכוח. בפרק הזה הוא אומר שהוא לוקח את השלטון כי זו האחריות שלו ואין לו ברירה. בספרים איך הוא מצטייר? כעוד מלך צמא לכוח או באמת כמישהו אחראי שמאמין שאין ברירה אחרת וזו האחריות שלו?

 • יערה

  לא רציתי להרחיב בפייסבוק מטעמי ספוילרים, אבל ספוילר! יש עוד שני פרקים לעונה ולא קרה כ-לום!
  כרגע עונה 3 היא העונה שבה, לא יודעת, ג'יימי איבד את היד, טיריון וסנסה התחתנו ומישהו גילה סכין קסומה שהורגת את המהלכים הלבנים (מידע שיהיה שימושי בטח איפשהו בעונה שבע).
  זה לא כזה מפריע לי, כן? פשוט לא בא לי שהעונה תסתיים בקליף האנגר, ובטח לא אחד כמו בעונה שתיים, שפשוט לא קורה איתו כלום.

  אגב, גם מטורף שכל עונה מכילה 10 פרקים בלבד. השחקנים האלה יתבגרו ב-20 שנה עד שהסדרה תסתיים.

 • יערה

  נ.ב. אני לא קוראת את הספרים, אבל מישהו פירסם את התמונה הזו וזה ממש הצחיק אותי –

  http://qupload.com/images/nailedit.jpg

  וסתם ניסיון לראות אם תג תמונה עובד

  • LOL

  • missbojarsky

   הא! גם על זה התלוננתי אתמול! במקום טיפוס ססגוני וצבעוני הביאו את פאביו.

   • pez

    לא קראתי את הספרים, ככה שממש אין לי התנגדות לפרינס צ'ארמינג הזה. אני רק מקווה שדאינריז תצליח לשמור על הפאסון..

    • miss bojarsky

     בעיני הוא מכוער ובלתי מושך בעלילה, זה לא מראה שאני אוהבת. אבל אחלה שאת נהנית 🙂

     • pez

      הוא גם לא ממש לטעמי, ג'ורה הרבה יותר שווה ממנו, אבל הוא חמוד ומשעשע. מהתיאור בספר נראה לי שאולי היו צריכים פה את ג'ק ספארו.

      • miss bojarsky

       משהו בסגנון כן 🙂

       גם ג'ורה לא לטעמי… האמת, אין מישהו בסדרה הזו שממש עושה לי את זה.

 • Daario Naharis has added a photo to his album Beautiful Things That Are Beautiful Beacause Hooray Beauty. הנה "משחקי הכס" 3.08 לו התרחש כולו בפייסבוק.

 • Yoni Anton

  נראה לי מופרך שדריו נהריס מצליח להתגנב בלי שאיזה שומר ראש יעצור בעדו, אבל חמור מזה – עצם הצורך בהתגנבות הפך למיותר לגמרי לאחר שהוא חיסל את שני שותפיו וכשהוא לא מתכוון להרוג אותה.

  • בכלל, למה אחד מהמנהיגים צריך להתגנב? לא צריך להיות להם 2000 חיילים לשלוח?

  • Saturn

   א. עד כמה שהבחנתי הוא התלבש כמו unsullied.
   ב. זה ברור שהוא חופץ בדינאריס ורצה להגניב מבטים בעת שהיא מתרחצת.

   • Tomer Soiker

    לדעתי היו לכך שתי סיבות עיקריות:
    1. להראות לדאינריז שהוא הצליח להגיע אליה בקלות ויכל לבצע את המשימה שהוטלה עליו ע"י שותפיו.
    2. בהצגת יכולותיו וביטול החוזה על ראשה, דאאריו גם הוכיח את יכולותיו. כמו כן, המפגש הזה רק ביסס את המשיכה שלו אליה (הסיבה העיקרית שהוא מוכן לוותר על החוזה עם סוחרי העבדים ולהטיל חרפה על המוניטין של אנשיו), ככל הנראה משיכה הדדית*.

    * לא שאני מאשים את דאני. שנה מאז בעלה הברברי המנוח היו סביבה רק דות'ראקי, סוחרי עבדים גסי רוח, אובי ואן קנובי לעניים ופליט מסרט תנ"כי שצולם בשנות ה-50.

    • חה, "פליט מסרט תנ"כי שצולם בשנות ה-50". מדויק.

     • Tomer Soiker

      שמתי לב לזה בעונה האחרונה, ג'ורה נראה כמו שיבוט של בן-חור או משהו.

    • Yoni Anton

     1. זה לא מרשים שהוא הצליח להגיע אליה כי לא הראו לנו אילו מכשולים היו בדרך.
     2. הוכחת היכולת הזאת וביסוס הקשר היו יכולים להתבצע בפגישה נורמלית.

   • Yoni Anton

    א. אז מה? כל אחד מהמחנה שלה יכול להגיע אליה?
    ב. בגלל זה מישהו ממעמדו צריך להגנב?

 • מיכאל גינזבורג

  פרק לא טוב במיוחד. היה מהלך לבן וזהו.
  שום התקדמות עלילתית אמיתית והתעקבות תפלה על דמויות מפתח בלי ערך מוסף.

  • Tomer Soiker

   אני לא מצליח להבין את האובססיה עם המהלכים הלבנים. כן, הסדרה אשמה (אולי גם הספרים, אין לי מושג מה קורה שם) בהצגתם כאיום רציני, הצהרת כוונות עם סיום העונה השנייה ואז – יוק (טוב, חוץ מהמהלך ההוא בפתיחת העונה). אבל זה היבט שכל כך נופל מהקונפליקטים האחרים בסדרה, שלא לדבר על המאבק הפוליטי-מלחמתי הגדול על כס המלוכה. אם השורה התחתונה היא חסך בזומבים, יש היום מספיק סדרות וסרטים שעוסקים בנושא.

 • מיקה

  אז הנה משהו שאני לא מצליחה להבין, והוא קשור יותר לפרק הקודם, או יותר נכון, לתגובות עליו; איך הגעתם (סאטורן וטניה, אאל"ט) למסקנה שסאם השאיר את הסכין בתוך המהלך הלבן שהתפורר?
  כי צפיתי שוב בפרק שעבר, והחזרתי לאחור את הקטע של נעיצת הסכין – וגם בחלק של "הפרקים הקודמים" מראים את הקטע הזה, אז עוד פעם – ואני לא זוכרת שראיתי אותו משאיר את הסכין. זה יותר היה בסגנון של נועץ אותה – אבל בתנופה שאמורה לחזור איתו ואולי להינעץ שוב – וגם לא זכור לי שראיתי את הסכין על האדמה המושלגת, בינות לחתיכות הקרח של המהלך הלבן שהתפורר.
  אז למה בכלל החלטתם שהוא השאיר את הסכין שם?

  לכל היותר, יכול להיות שהסכין התפוררה ביחד עם המהלך – אבל אז זו לא אשמתו. זה כנראה מה שקורה כשזכוכית דרקון נתקעת במהלכים לבנים.
  בקיצור – אשמח להסבר.

  • ברוך השם, גם לפרק הקודם יש פוסט שאפשר להגיב עליו. העברתי.

  • Tomer Soiker

   למיטב זכרוני, הלהב היה נותר נעוץ בכתפו של המהלך המופתע. אז הוא מת והתנפץ לרסיסים. באם וגילי עמדו מעליו המומים, ואז הוא לקח את ידה והם ברחו מהמקום כשהעורבים רודפים אחריהם. לא ראו את סאם רוכן כדי לקחת את הלהב, ולכן זו המסקנה ההגיונית.

   אחרי שצפיתי שוב בסצנה, אפשר גם להבחין בבירור בלהב מונח בין סאם לבין גילי לאחר התפוררותו של המהלך, כשהשוט הוא ממבט ציפור. (החל מדקה 06:20)
   http://youtu.be/BTOxZbY6qt4?t=6m20s

   • מיקה

    הו, תודה על הקישור והעובדה שטרחת לציין איפה להסתכל ועל מה.
    זה פשוט חירפן אותי!

  • Tomer Soiker

   באיכות טובה יותר (כנ"ל, 06:20).
   http://youtu.be/Wxs8lF6o_kY?t=6m18s

© עידו ישעיהו