החץ 1.23: הקרבה

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 18/05/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "החץ" 1.23 (סיום עונה)

לפחות אני לא ת'יאון גרייג'וי

לאורך העונה עסקתי לא אחת בעתידו הפוטנציאלי של טומי מרלין כיורש מקומו של אביו, מלקולם, בתפקיד הקשת השחור ויריבו של חברו הטוב ביותר, אוליבר קווין. כלל לא צפיתי את מותו בסיום העונה הראשונה, אף על פי שבדיעבד זה היה הגיוני: טומי ויתר על לורל לטובת חברו חרף רגשותיו; נראה היה כי דווקא התסבוכת הרומנטית היא שתדחוף את טומי אל הצד האפל, אולם בהתמודדות עם זהותו האמיתית של אביו, הוא עשה את הבחירה הנכונה להתנגד לו, ולהציל את אהובתו – גם אם המחיר הוא מותו שלו. בסדרה שנכון לעכשיו מתיימרת להיות ריאליסטית יחסית (בלי כוחות על או מוטיבים על טבעיים), ככל הנראה טומי לא יופיע שוב בסדרה. טוב, בשביל זה יש פלאשבקים.

על מותה של דמות ראשית ידעתי רק בערב שידור הפרק. הניחוש הבטוח שלי היה מוירה; בקומיקס פעילותו של אוליבר כחץ הירוק מתרחשת שנים לאחר מותם של הוריו, כך שאפשר להסתדר בלעדיהם. מוירה לבטח הייתה מתה בדרך הרואית כלשהי בניסיון לעצור את היוזמה, תוך כדי גאולת דמותה מהמוניטין שדבק בה בחבירתה למלקולם. בהודאתה ומעצרה היא השיגה את אותה המטרה, ונוכחותה תישמר, גם אם תשהה בכלא לשארית חייה.

זה לא שהכותבים לא ניסו להתל בצופים, שמו את כל הדמויות בסכנה ונראה היה שכל אחת מהן עלולה לשלם בחייה. אפילו גורלו של מלקולם לא ברור. ספק אם הפציעה שלו הייתה קטלנית, ספק אם הוא לא התעלף בסך הכל; והבטחתו של אולי לטומי עשויה להיות שקרית. לך תאכזב חבר על ערש דווי. אני לא בטוח אם הכותבים מוכנים (ויכולים) לוותר על נבל מרכזי כמרלין\הקשת השחור, אז אני מהמר שמלקולם יופיע בעתיד, אולי אף כאסיר.

שיתוף הפעולה של קוונטין עם הויג'ילנט היה מעט דאוס אקס מכינה, אחרי עונה שלמה בה רדף אחריו. עדיף מאוחר וגו', אבל פליסיטי הצליחה לשכנע אותו בטיבו של הקשת. בסופו של דבר קוונטין אף זכה לתיקון מול לורל, כשחשב שהוא עומד לקפח את חייו. מאחר והכותבים חסו עליו, אני מקווה שבעונה השנייה הוא יהיה הרבה פחות נרגן. רוי ות'יאה, כמו אוליבר ולורל, מצאו שנית אחד את השנייה, וייתכן שהם נמצאים קרובים יותר לויג'ילנט – רוי בהצלתם של אחרים, ת'יאה בכישרונה הנסתר להטלת בקבוקי זכוכית על ראשיהם של ביריונים.

השנה הראשונה של אוליבר על האי הסתיימה, כמה נוח, בהשמדת המחנה של פיירס ומותם של אנשיו. חץ מדויק לגרון קיפח גם את חייו של הנבל, הוכחה להדרכתה המוצלחת של שאדו. כמובן שהאחראים למזימה עדיין נמצאים אי שם, ולא מן הנמנע שליאן יו עדיין שורץ לא מעט איומים (מתי לאחרונה ראינו את דת'סטרוק\ווינטרגרין?) לא יודע מה העתיד טומן בחובו לשאדו, אבל אשמח לראות את סלייד מגיח בהווה. שמעתי שבסטארלינג סיטי יש מסעדת המבורגרים לא רעה.

הערות:
– רחוב פאפ הוא מחווה לצייר ג'ורג' פאפ, יוצרו של החץ הירוק יחד עם הכותב מורט ווייזינגר.
– מיקום נוסף שהופיע בפרק, תחנת פאקט, נקרא על שמו של הכותב קלי פאקט. פאקט יצר את קונור הוק, בנו של אוליבר קווין ומחליפו בתפקיד החץ הירוק לאחר מותו בשנות התשעים.

© עידו ישעיהו