עדכונים: טריפ

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 28/04/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

suburatory s2שלל מהארוחה בבית הלבן (כולל קונאן וספילברג), פרברי הגיהנום, הומר יגזול את חייכם, האורחים של האישה הטובה, טריפ נוסף ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם בפייסבוק וטוויטר של הבלוג בימים האחרונים) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה:

יום ראשון

בערוץ 1 ב-19:20, אירופה לשלוש דקות.
סדרה בת עשרה פרקים המתארת את תולדות ישראל באירוויזיונים מאז ועד היום. הסדרה תביא את סיפור השתתפותה של ישראל באירוויזיון לרגל ציון 40 שנה בהם חלקנו רגעים שמחים יותר או פחות, השתעשענו, התרגשנו, התאכזבנו ובעיקר היינו חלק מהמשחק המוזיקלי-ויזואלי האירופי שנקרא אירוויזיון.

בערוץ 1 ב-21:00, הסיפור האמיתי: עד טיפת המים האחרונה.
מבוגרים וקשישים, מעוררי השראה, משקיעים זמן ואנרגיות בבריכה בתחרויות ארציות ובין לאומיות לשחייה, כדי למצוא במים את כוח הנעורים, כדי לקיים תחרות בין הגוף המתבלה לרוח המנסה לעצור את מחוגי הזמן. משה גרטל (67), כתב החדשות ושדר השחייה המיתולוגי של הערוץ הראשון, הוא גיבור הסרט הדוקומנטרי, אשר במרכזו אליפות העולם בשחייה למאסטרס שהייתה ב-2012 באיטליה. בתחרות המתנהלת ע"פ חלוקה לקבוצות גיל מעשרים עד מאה, ישנם שחיינים ושחייניות מכל הגילאים מארצות שונות, ובהם גם בני 95. האווירה בתחרות נראית כאוטופיה: קרבות בלא הרוגים, מתח בלי פצועים, שאיפות בלי שנאה. אנשים בני דת ולאום שונים מתחברים לשבוע בעיר החוף האיטלקית ריצ'יונה, לדרמה אופטימית על הישרדות ומשמעות מול סוף ידוע מראש. גיבור הסרט, משה גרטל, כוכב שחייה, אלוף בצעירותו. כתב חדשות בטלוויזיה, אשר פעם בארבע שנים, בעת האולימפיאדה, זורח כוכבו מחדש והוא שב אל הבמה המרכזית כשדר שחייה ואז מקצת נהנים לבזותו ואחרים יוצאים מגדרם לשבחו. הסרט מתעד את משה גרטל היוצא לאליפות העולם בשחייה לקשישים ואת רצונו העז לנצח את שחייני העבר הגדולים שגילם המבוגר לא עוצר בעדם והם מתחרים עד טיפת המים האחרונה. סביב הגיבור המרכזי וחייו מככבים בסרט גם נחת אמריקני בן 70 ששירת בוייטנאם, פרופסור לגניקולוגיה בן 60 שצלח את תעלת למאנש, שני אחים קיבוצניקים אלופי שחייה בני 70, ואסתר הולדשטיין, שהייתה אלופת ישראל, היום בת 65. סרט חכם, משעשע ומרגש במידה מעודנת.

בערוץ 1 ב-22:00, בתיבה של אטנבורו: להציל את המוזר והמופלא.
דב הפנדה, הטיגריס והאורנג-אוטנג, כולם בעלי חיים בסכנת הכחדה הנמצאים בכותרות הראשיות, אבל מה על המינים האחרים בסכנת הכחדה אשר גם אותם יש להציל? מהמוזר ועד המופלא, דיוויד אטנבורו בוחר 10 מהיצורים החשובים ביותר אך הידועים פחות, בעלי חיים שהיה רוצה להציל – יצורים כמו הפרוטיאוס, הסולנודון, וקרפדת דארווין – בעלי חיים בעלי כושר הסתגלות יוצא דופן וסיפורי חיים מוזרים. מתוך היכליו, ספריותיו ומרתפיו העמוקים של מוזיאון הטבע בלונדון, דיוויד חולק את מחשבותיו על הכחדה ומביא לפנינו את יצוריו הנבחרים. הוא מסביר את חשיבותם ומציג את עבודתם הגאונית של ביולוגים ברחבי העולם המסייעים למנוע את הכחדתם.

בכבלים,
בערוץ 8 ב-21:05, הסודות של מותגי העל.
מדוע וכיצד חברות המותגים גורמות למליוני אנשים לקנות את מותגיהם, להאמין בהם ואפילו לאהוב אותם? אלכס ריילי לא מוכן לקבל את כל האובססיה של העולם למותגים. הוא מאושר לחלוטין מהמכשיר הסלולרי המיושן שלו, ומעריך שהוא מחוסן מפני הפיתויים רבי העוצמה שמבטיחים המותגים והחברות הגדולות. ריילי נפגש עם מכורים למותגים, ביניהם איש שמחזיק 500 זוגות נעלי ריצה של חברה מסוימת, הוא מראיין את היוצרים של המותגים המובילים בשוק וחושף את הטיפים והטריקים שבעזרתם הם מצליחים למכור כמויות עצומות של בגדי ספורט, טלפונים ניידים ומזון מהיר. האם יצליחו שיטות השיווק שלהם לעבוד גם על אלכס?
שלושה פרקים בשידור יומי.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, סאנסט סטריפ.
הסטריפ נולד בשנות העשרים הסוערות כדרך עפר המחברת בין האולפנים של הוליווד לאזור פיתוח חדש שנקרא בוורלי הילס. הרצועה הזו, שחיברה בין שתי ערים, נפלה בדיוק מחוץ לגבולות המוניציפליים של העיר לוס אנג'לס – שטח הפקר הרחק מהישג ידה של משטרת העיר, מה שנתן חופש הן לכוחות יצירתיים והן לכוחות אפלים להתקיים ולשלוט בו. דורות של אמנים גדולים קיבלו השראה שם, כמו גם אמנות גדולה שנוצרה, לצד מסבאות מפוקפקות, מועדוני לילה, בתי-קזינו, בתי-זונות ומאורות אופיום. שילוב אמיתי של אור וחושך, וכשהגבולות נדחקים כך עד לקצה – הטרגדיה היא בלתי-נמנעת. היום, לוחות טקטוניים זזים בתעשיית המוזיקה ומניעים הופעות חיות ומועדוני מוזיקה, מה שמחייה מחדש את הסטריפ. ג'וני דפ, אוזי אוסבורן, קורטני לאב, שרון סטון, אליס קופר, יו הפנר, סופיה קופולה, סלאש, פאריס הילטון, וגם סופרים, היסטוריונים – לוקחים אותנו ברוקומנטרי הזה לעולם המרתק של סאנסט סטריפ.

יום שני

בכבלים,
בערוץ 8 ב-18:25, כלי הנשק המוזרים בעולם.
סדרה בת ששה פרקים הלוקחת אותנו אל מאחורי הקלעים של תעשיית הנשק והמלחמות וחושפת בפנינו את כלי הנשק הסודיים, המוזרים והמדהימים ביותר שנבנו אי פעם. חליפות סילון שמאפשרות לחיילים לעוף, מטוסי גומי מתנפחים, פצצות חכמות שמופעלות ע"י יונים ואפילו חתול שיכול לצותת לאויב, אלו הם כמה מכלי הנשק הסודיים ביותר שנוצרו כדי לתת למערב את היתרון בימי מלחמת העולם השנייה והמלחמה הקרה. מנגד, הם היו צריכים להתמודד עם המטוסים המשוכללים של החזית הסובייטית והמגה-נשקים של היטלר – טנקי ענק ותותח כה גדול שנדרשו 1000 איש להפעלתו. הסדרה מביאה ראיונות עם מומחים, ממציאי נשקים ועדים המנסים להסביר כיצד צרכי מלחמה דוחפים את גבולות היכולת של ההמצאה האנושית למקומות קיצוניים, ואולי אפילו מופרעים.

בערוץ 8 ב-23:15, סקס והעולם הגדול.
הפילוסופית והבמאית סאני ברגמן, נוסעת ברחבי העולם במטרה להשוות עמדות לגבי סקס, אהבה, נשיות ודימוי גוף בין תרבויות ומדינות שונות. ברגמן מבקרת בהודו, אוגנדה, סין וקובה, מקומות שבהם סקס הוא חוויה דתית, שבהם איבר המין הנשי נחשב ליפהפה, והנישואין נחשבים ללא מתאימים לחיי משפחה, מקומות בהם תרבות וסלבריטאים לא מכתיבים את מה שנחשב למושך. בסדרה בת ארבעת הפרקים, מנסה ברגמן להרחיב את האופקים המיניים שלה, לשים את האמונות והמנהגים המערביים בצד, ולפנות מקום לרעיונות חדשים על מיניות ונשיות.

יום שלישי

בכבלים,
בערוץ 8 ב-19:25, כל האמת על שומן.
השמנת יתר היא אחת מהבעיות הגדולות ביותר של העולם המודרני. האם ההשמנה בהכרח נובעת מאכילת יתר? מדוע אנשים כיום שמנים יותר מאי פעם? והאם אפשר למנוע את התופעה המתפשטת הזאת? המנתחת גבריאל וסטון מנסה לברר מדוע אנחנו הולכים ומשמינים. היא לא מאמינה שזה פשוט כישלון של שליטה עצמית וטוענת כי העצה הבנאלית של "לאכול פחות ולהתעמל יותר", פשוט לא עובדת עבור רוב האנשים. וסטון יוצאת לחשוף את הגילויים המדעיים האחרונים מאחורי מגיפת ההשמנה, היא פוגשת ברופאים ומומחים מהמובילים בעולם בתחום השמנת היתר, שמציגים בפניה תיאוריות שונות למקורות והסיבות להתפשטות התופעה והדרכים שבעזרתן יוכלו לנסות למגר את המגיפה.

בערוץ 8 ב-0:00, כשהחיים הם מאסר עולם.
בתי הכלא בבריטניה עולים על גדותיהם. יותר מ-87,000 אסירים כלואים כיום בין כתליהם. מטרתם של רוב האסירים האלה היא שיקום ושחרור, אך מספר קטן של אסירים נחשב לכל כך מסוכן ומושחת, שאין סיכוי שאי פעם ישתחררו. קבוצה יוצאת דופן זו של 45 גברים ואישה אחת הכוללת רוצחים סדרתיים, מענים, רוצחים שכירים פסיכוטיים וסדיסטים. ביניהם כמה מהרוצחים המפורסמים בבריטניה- איאן בריידי, דניס נילסן, רוז ווסט. ואחרים הידועים יותר בשמות שניתנו להם על ידי העיתונות – החונק מסופוק, קניבל החץ והקשת, רוצח הרכבת. אבל את מרבית האסירים לא תכירו לעולם. סדרה זו שופכת אור על העולם האפל של הרוצחים שכנראה לא ישתחררו לעולם.

סרטים

בכן 3 ב-22:00, הילד והגוזל.
בכורה, פסטיבל הקולנוע של כן. סרט שכיכב בפסטיבלי קולנוע רבים וגרף עשרות פרסים, ביניהם שני פרסים בפסטיבל ברלין 2012 כולל סרט הילדים הטוב ביותר, שני פרסי האוסקר האירופאי האחרון, פרס יוניצף בפסטיבל הקולנוע הבינ"ל בבואנוס איירס ועוד. סרט יפה ורגיש אודות ילד בן עשר החי עם אביו הקר והקשוח. אמו עובדת רחוק מהבית, ואת רוב זמנו החופשי הוא מעביר לבדו. בחייו קשה למצוא נקודות אור, חום ואהבה. לשמחתו הרבה נכנסת לחייו ציפור פצועה בה הוא מטפל במסירות נוגעת ללב. בין השניים נרקמת מערכת יחסים מקסימה: הציפור הופכת לבת ברית שלו ולחברתו הטובה ועוזרת לו להתמודד עם קשיי החיים.

יום רביעי

בכבלים, בערוץ 8 ב-21:00, המלחמה הסודית בטרור.
יותר מעשור אחרי אסון התאומים, לא נראה שהמלחמה בטרור תסתיים בזמן הקרוב. האיום הטרוריסטי מגיע לא רק מארגוני טרור, אלא גם מאזרחים פשוטים ברחבי העולם ההופכים את המלחמה בהם לשונה ומורכבת יותר מכל המלחמות שהכרנו עד כה. זוהי מלחמת מוחות מודיעינית שלרוב מתבצעת בסתר, הרחק מעיני הציבור הרחב. הסדרה בוחנת איך הגענו למצב הזה והאם יתכן שזוהי מלחמה שאותה בלתי אפשרי לנצח? המלחמה של המערב בטרור מתמקדת בימים אלו בעיקר באיסוף מודיעין על מנת למנוע תקיפה אפשרית. הטכנולוגיה של היום, מאפשרת לסוכנויות הביון המערביות גישה לאיסוף מודיעין נרחב, ברמה שונה לחלוטין ממה שהכירו עד כה. הסדרה סוקרת את אירועי הטרור המרכזיים של העשור האחרון: ההתקפות על ניו-יורק, וושינגטון, באלי, מדריד ולונדון, הפלישה לעיראק ואפגניסטן; ומביאה ראיונות עם אלו שנמצאים בחוד החנית של המלחמה בטרור, סוכני FBI ו-CIA, עיתונאים מובילים ומומחים בחקר הטרור, המנסים להסביר האם אזרחי העולם המערבי אכן מוגנים מפני איומי הטרור, והאם איומים אלו אי פעם ייפסקו.
שני פרקים ברצף.

בלוויין,
בכן דרמה ב-22:00, הסדרה הדרמטית פרברי הגיהנום.
עונה שנייה וחדשה.

מקורי מאריזה

שלל חידושים אצל NBC ו-CW בסוף השבוע. הראשונה מחדשת את הורים במשרה מלאה, רבולושן, חוק וסדר מדור מיוחד, גרים ושיקגו פייר. השנייה מחדשת את היפה והחיה וחשיפה לדרום, ובנוסף מזמינה את הספין אוף של יומני הערפד: The Originals (בתמונה).

TV

זה לא מאוד עדכני ביחס לעלילת הסדרה, למרות שפורסם ממש לא מזמן, אבל העיקר שזה מצחיק. טייק נוסף על עלילות "משחקי הכס" בפייסבוק, הפעם של Funny or Die.

TV

רק נגמר דיוויד טננט אחד ("Broadchurch") והנה מגיע דיוויד טננט נוסף, הפעם בדרמה הפוליטית "The Politician's Husband" לצדה של אמילי ווטסון, מיני סדרה בת שלושה פרקים שהחלה היום בבריטניה. הפרק הראשון כבר זמין להורדה.

TV

החברים שמאחורי "סופרבאד", סת' רוגן ואוון גולדברג, יוצרים סדרת אנימציה עבור FX, בניהולו של איש "אבא אמריקני" מאט מקאנה. כבר מבטיח.

TV

לקראת סוף העונה הרביעית של "האישה הטובה" בארה"ב בשבוע הבא, הנה דירוג של פאקינג 76 שחקני האורח שלה. WTF המקום השלישי? כאן הדיון שלנו בפייסבוק.

TV

סטיב קוגן ורוב בריידון מתכננים "טריפ" נוסף, הפעם לאיטליה.

TV

"שני גברים" חודשה, אבל בלי החצי.

TV

Homer is the only friend you'll need. אותי הם שכנעו.

TV

איימי פוהלר התארחה אצל ג'ימי פאלון, וכשם שעשה חברה לקאסט, ניק עופרמן, הצטרפה ללהקת תרנגולות כדי לבצע שיר של פאן.

וגם התראיינה, היה מענג במיוחד.

TV

ג'ון האם התארח אמש אצל לטרמן, הוא ממש נעשה צרוד. הנה הראיון במלואו.

TV

אתמול נערכה בבית הלבן את הסעודה השנתית לכתבי הבית הלבן, והשנה הנחה אותה קונאן אובראיין. הנה הנאום שלו במלואו.

הערב עצמו נפתח עם מערכון "בית הקלפים", הכולל שלל אנשי מפתח בפוליטיקה האמריקנית (אני אישית לא מכיר את רובם) שמנסים להשיג כרטיסים טובים לאירוע באמצעות פרנק אנדרווד.

ובאותו ערב, בלי קשר קשור לטלוויזיה, התברר שסטיבן ספילברג עובד על סרט חדש, הפעם על אובמה. לא תאמינו את מי הוא ליהק לתפקיד הראשי.

© עידו ישעיהו