עדכוני סופ"ש: מזל טוב אול אראונד

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 18/04/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

באנשי, האמריקאים, גברים בשחור 3, מחוברים לחיים, מד מן כילדים, יש תאריך לשובר שורות, מתנת יום הולדת אפית לאיילון צפון, אני הולך להתחתן עם אליסון ברי, ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם בפייסבוק וטוויטר של הבלוג בימים האחרונים) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה:

יום חמישי

בלוויין,
בכן או ב-22:00, באנשי.
סדרת מתח חדשה מבית היוצר של זוכה האמי, האוסקר וגלובוס הזהב אלן בול (יוצר "עמוק באדמה" ו"דם אמיתי", "אמריקן ביוטי") וסינמקס-HBO ("מכת המחץ"). בהפקתו ובהפקת זוכה האמי גרג יאיטיינס ("האוס", "אבודים"), פיטר מקדיסי ("עמוק באדמה"), ג'ונתן טרופר ודיוויד שיקלר. אנתוני סטאר מגלם אסיר לשעבר וגנב המשתחרר מהכלא. הוא בורח מעברו ומגנגסטר אכזרי בשם "ראביט" בו בגד שנים קודם לכן, וכעת מעוניין במותו. בעקבות תקרית אלימה הוא לוקח לעצמו את זהותו של לוקאס הוד, השריף החדש (שאיש מעולם לא ראה לפני כן) של באנשי, פנסילבניה, ותחת זהות זאת ממשיך בפעילותיו הלא חוקיות, בזמן שהוא מנסה לחדש את קשריו עם האשה שלמענה הלך לכלא. האשה הזאת היא אנה (איבנה מיליסביק, "המלאכיות של צ'רלי") שותפתו לפשע הקודמת של הוד, וגנבת תכשיטים ידועה לשמצה, שעכשיו מתגוררת בבאנשי תחת הזהות השאולה "קארי הופוול", יחד עם משפחתה החדשה שלא יודעת דבר על עברה.
שריף הוד גוייס לעיירה על ידי ראש העיר הצעיר, בתקווה שהוא יהיה האדם היחיד שלא יפול למלכודת השוחד ושימון הכיסים של קאי פרוקטר (השחקן הדני אולריך תומסון, כוכב "החגיגה") איש עסקים מקומי ומאיים שמאמין שהחוק לא חל עליו. פרוקטר עלה לגדולה אחרי שנטש את דרכי בני האמיש המקומיים ונודה ממנה. הוא לא מהסס להשתמש ברצח ואיומים להשיג את מטרותיו, אך במהרה הוא מוצא יריב שווה בדמותו של הוד, שמכופף כל חוק אפשרי כשריף. עוד בקאסט: פרנקי פייזון (בורל מ"הסמויה") המגלם את שוגר בייטס, מתאגרף ופושע לשעבר שעכשיו הוא בעליו של פאב ואיש סודו של הוד. ראס בלאקוול ("סוכן מחוק"), המגלם את גורדון הופוול, התובע המחוזי של באנשי שנשוי לקארי ואב לילדיה. ראיין שיין ("דם כחול") המגלמת את דברה הופוול, ביתם הסוררת של קארי וגורדון, ובן קרוס ("מסע בין כוכבים", "בן חור") מגלם את מר ראביט, גנגסטר אוקראיני העשוי ללא חת ונמצא במצוד אחר לוקאס וקארי, שהיו הגנבים המובילים שלו במשך 15 שנים.
ראיתי את הפרק הראשון, שזמין חינם ב-VOD, והוא היה מצוין. דרמת פשע אלימה וסוחפת שמצליחה להיות אמינה למרות ההתרחשויות הקיצוניות שלה.

סרטים

בכן 2 ב-22:00, מלחמת הכוכבים – האימפריה מכה שנית.
השני בסדרה, לא לשכוח שכולה משודרת בימי חמישי.

יום שישי

נקמת העשירון התחתון (צילום: אוהד רומנו)

בכבלים,
בחם 3 ב-20:30, המגיפה.
סדרה דרמטית מאת ימי ויסלר ("הבילויים", יוצר ובמאי "מקום לדאגה"), בכיכובם של שלמה בראבא, דבלה גליקמן, מנשה נוי, תיקי דיין, דביר בנדק, עידית טפרסון, אלון נוימן, מעיין בלום, אמנון וולף ועוד. מגיפה מסתורית שפורצת ב'אחוזת סביונים', פרויקט מגורים יוקרתי לעשירים בלבד. כשמחלקת התברואה מכריזה על המקום כשטח בהסגר, מוצא עצמו ד"ר ראובן קמחי (מנשה נוי) – מנתח פלסטי שאפתן ואופורטוניסט, במרכזה של קנוניה אפילה שמטרתה הסתרת הגורם למחלה. לאט לאט מתחיל קמחי להבין כי הוא האדם היחיד שיכול להציל את דיירי הפרויקט המפונקים מאבדון. דיירי פרויקט 'אחוזת סביונים' חולפים זה ליד זה מבלי ליצור מגע של ממש, והיו יכולים להמשיך בכך לנצח, אלא שמזה זמן מה סדרת תקלות מטרידה את מנוחתם של הדיירים – הפרעות זמניות בקליטה מקשות עליהם לתקשר עם העולם שבחוץ, חלזונות במספר הולך וגדל נראים במסדרונות ובדירות, ובוץ אפור-אדום מתחיל לטפטף מהברזים ותקעי החשמל. כל אלה לא מונעים מפקלמן (שלמה בראבא) – מנהל המתחם, הנואש ליחסי ציבור טובים – לקיים את נשף הפורים הנוצץ כסדרו. אלא שסדרת מיתות גרוטסקיות קוטעת את האירוע ומביאה לאיטום המתחם על יושביו – החשודים כנגועים במגיפה לא מוכרת. כשאנשי יחידת התברואה שנשלחו אל המתחם המבודד לטפל במקרה מתים אף הם במפתיע – הופך ד"ר קמחי, פלסטיקאי מושחת שהגיע למקום להזריק בוטוקס לנשות העשירים, לתקוותם של פקלמן המנהל ושל בנו (אמנון וולף), המנסים להרוויח זמן בכדי להצליח לכסות על הסוד הנורא שעומד מאחורי המחלה.
במקביל לסיפורו של הרופא, עוקבת הסדרה אחר סיפוריהן של מספר דמויות נוספות המניעות את העלילה: נערת זוהר שצריכה למצוא משמעות חדשה לחייה לאחר שפניה מושחתות, יהלומן שהמגיפה גורמת לו לחזור בתשובה ולהפוך לנביא זעם מטורף, בנו של מנהל הפרויקט הרואה במגיפה הזדמנות להגיע לעמדת הכוח הנכספת שתאפשר לו לכבוש את אהובתו, ואחרים. חייו של כל אחד מהם – שהושתתו עד כה על איזון שברירי בין חשקים וחרדות – סופגים טלטלה עקב פרוץ המגיפה, וכעת עליהם לנקוט עמדה ולבחור צד על מנת להיגאל – או להיספות בנגע.
הסדרה משודרת במלואה הלילה, לפני שתגיע לשידור שבועי בימי שני (והיא גם זמינה ב-VOD).

סרטים

בזהב חם ובכן 2 ב-22:00, משחקי הרעב.
בכורה. אחד משוברי הקופות הגדולים של השנה החולפת. העיבוד המדובר לראשון בסדרת ספרי הנעורים המצליחה של סוזן קולינס. זוכת האוסקר הטרייה ג'ניפר לורנס מגלמת את קטניס, צעירה רבת תושייה מאחד ממחוזותיה היותר עניים ומוזנחים של ארה"ב העתידית. כדי להציל את אחותה, היא מתנדבת לקחת חלק במשחק אכזרי ופופולארי להחריד שבו בני נוער מתחרים ביניהם מי יהיה השורד האחרון, ומי יהיה זה שיחסל את כולם. למרות עדיפותם של בני המחוזות העשירים שהתאמנו לטורניר כל חייהם, ועל אף התערבות ההפקה נגדה, קטניס מצליחה להצטיין במשחק ואף לכבוש את לב הקהל שצופה בכל בנוחות ביתו. גם עם ג'וש האצ'רסון ("הילדים בסדר"), אליזבת באנקס ("זאק ומירי עושים פורנו"), סטנלי טוצ'י ("השטן לובשת פראדה"), וודי הארלסון ("רוצחים מלידה"), לני קרביץ ("פרשס"), דונלד סאת'רלנד.

בלוויין,
בכן 2 ב-0:21, מרותקים.
בכורה. עוד אחד עם ג'וש האצ'רסון, סרטו העלילתי הראשון של ג'וזף קאהן, במאי הוידאו קליפים המפורסם שעבד בין השאר עם בריטני ספירס, U2, קייטי פרי, אמינם ועוד. קומדיית אימה על אודות קבוצה של תלמידים בתיכון אמריקאי טיפוסי, הסופרים את הדקות עד שיוכלו סוף סוף לסיים את שנתם האחרונה. מלבד התמודדות עם השאלה החשובה של מי יהיה הדייט שלי לנשף הסיום ושאר הזוועות הרגילות של גיל ההתבגרות, הם נאלצים להתמודד עם "סינדר-HELL-ה", רוצח סידרתי הצד את חבריהם לספסל הלימודים. עכשיו כשהשעון מתקתק, הגופות נערמות וכל אחד הוא חשוד, על קבוצת התיכוניסטים החביבים שלנו למצוא את הרוצח הקטלני, וכל זאת בעוד הם תקועים בריתוק. גם עם דיין קוק ("החבר של החברה שלי"), שיינלי קסוול, אליסון וודס.

שבת

בלוויין,
בכן או ב-22:20, האמריקאים.
דרמת המתח החדשה והמצוינת של רשת FX, המתרחשת בשלהי המלחמה הקרה בשנות ה-80, ובמרכזה נישואיהם הסבוכים של שני סוכני קג"ב המתחזים לאמריקאים בוושינגטון הפרברית זמן קצר לאחר שרייגן נבחר לנשיא. פיליפ (מת'יו ריס "אחים ואחיות") ואליזבת' (קארי ראסל, "פליסיטי" המיתולוגית) הם זוג נשוי והורים לילדים שנישאו ב"שידוך". הסיבה? שניהם מרגלים שתולים עבור רוסיה. כתוצאה מהנישואים הכפויים שאורגנו על ידי מפעיליהם בקג"ב – ועל מנת להראות נורמליים ולהשתלב – נולדו להם שני ילדים שלא יודעים דבר על העיסוק של הוריהם, שעברו להתגורר בוושינגטון והחלו להתחבר למוקדי הכוח בבירה. מערכת היחסים שלהם הופכת לאינטימית ומלאת תשוקה ככל שהזמן עובר, אך היא נבחנת באופן תמידי על ידי ההחמרה במלחמה הקרה והסודות האפלים שלהם. שניהם תחת לחצים רבים גם מתוקף עיסוקם כמובילי ומפעילי רשת המרגלים והמודיעים המקומית וגם בשל התאהבותו ההולכת וגוברת של פיליפ באמריקה ובערכים המערביים. מה שמסבך יותר את העניינים הוא הגעתו של השכן החדש שלהם, סטן (נואה אמריך, "המופע של טרומן"), סוכן FBI העובד עבור המודיעין המסכל.
את הסדרה יצר ג'ו וייסברג, עובד לשעבר של ה-CIA שהפך לסופר ידוע וכותב את הסדרה. מאחורי הפקת הסדרה עומדים כמה מהמפיקים המצליחים והמנוסים בטלוויזיה, בראשם גרהם יוסט הוותיק, שהפיק וכתב כמה מהסדרות המצליחות ועטורות השבחים של HBO, זכה באמי על עבודתו ב "הפסיפיק" ו"מכדור הארץ לירח" וזכה בגלובוס הזהב על "אחים לנשק". הסדרה הנוכחית שלו מלבד זו היא "צדק פרטי" המעולה. בעקבות הצלחתה האמריקנים חודשה לעונה שניה.

בכבלים,
בחם 3 ב-23:00, אנשים אמיתיים.
שידור שבועי לדרמה השבדית, שזמינה ב-VOD כבר מאז דצמבר. דרמת מדע בדיוני אפלה שזכתה לשבחים ולנתוני צפייה גבוהים, העוקבת אחר דור חדש של רובוטים כל-כך אנושיים, עד שכמעט בלתי אפשרי להבדיל ביניהם ובין בני האדם. העלילה מתרחשת ביקום מקביל שבו חייהם של אנשים השתנו לחלוטין עם יצירתו של דור חדש של רובוטים, אנשים מלאכותיים הנקראים הובוטים (Hu-botd). יתרונות מדעיים אפשרו את יצירתם של משרתים ועובדים מכניים, המהווים בסיטואציות רבות תחליפים הולמים לבני אנוש. הם מסוגלים לעשות עבודות מונוטוניות אך גם מסוכנות, דואגים לזקנים ולבודדים, ויש להם תפקיד בכל מקום שחסר בו אדם. ככל שהתכנות שלהם נעשה יותר ויותר מתקדם, הם מתחילים לפתח רגשות. ליאו (אנדראס ווילסון, "רשע" המועמד לאוסקר) וניסקה (אווה רוזה, "סערה") מובילים קבוצה של הובוטים מרדניים, שנלחמים על החירות והזכויות שלהם ונרדפים על-ידי המשטרה, אך השניים לא מסכימים ביניהם על שיטות הפעולה. במהלך הבריחה המשותפת שלהם, נלכדת חברתו האהובה של ליאו, מימי (ליזט פגלר), וליאו עוזב את הקבוצה במטרה לאתר אותה.
במקביל, האנס אינגמן (ג'והאן פולסן) מחליט לרכוש למשפחתו הובוטית, למרות חוסר רצונה של אשתו אינגר (פיה הלבורסן). לעובדה שההובוטית משומשת ומאותחלת מחדש יש השלכות בלתי צפויות על כל בני המשפחה. חייו של רוג'ר (ליף אנדרה), מנהל עבודה במחסן, מתחילים להתפרק. הוא מתעב את ההובוטים, שמחליפים עוד ועוד מחבריו לעבודה. כשאשתו עוזבת אותו לטובת ההובוט שלהם, הוא מצטרף לקבוצה מחתרתית. ההובוטים שינו את הקיום האנושי אחת ולתמיד, קשה לדמיין עולם בלעדיהם וטבעי להחזיק ברובוטים האנושיים כמו שטבעי להחזיק במכונית. אנשים רבים מאמצים את הטכנולוגיה החדשה וכבר מחזיקים בהובוט, ואפילו יותר אנשים חולמים על קניית המודל המעודכן ביותר. ככל שיותר אנשים מתקשרים עם ההובוטים שלהם ונקשרים אליהם רגשית, הגבול בין האדם למכונה מיטשטש ועולה השאלה: מה הוא למעשה אדם אמיתי? זכויותיה של הסדרה המסקרנת נרכשו על-ידי חברת "Kudos" ("השעה") ליצירת גרסה בריטית.

סרטים

844534 - Men In Black 3בזהב חם ב-22:00, גברים בשחור 3.
בכורה. קומדיית המד"ב המצליחה חוזרת עם סרט שלישי כיפי להפליא, וחוזרת בזמן. לאחר שפושע חייזרי מסוכן נמלט מכלא שמור על הירח, הוא דואג לשנות את העבר ולהעלים את האיש שכלא אותו – את הסוכן קיי (טומי לי ג'ונס). כשעמיתו הנאמן ג'יי (וויל סמית) מגלה זאת בהווה, הוא חוזר בזמן כדי להציל את חברו, את המצב ואת העולם כולו. גם עם ג'וש ברולין, אמה תומפסון. בשבוע הבא גם ב'כן'.

בכבלים,
בזהב חם ב-12:00, כמו משוגעים.
בכורה. דרמה רומנטית בכיכובה של ג'ניפר לורנס. סיפורם של אנה הבריטית וג'ייקוב האמריקאי (אנטון ילצין) – שני סטודנטים המתאהבים אחד בשני מעל הראש. כאשר סיום הלימודים מתקרב, אנה מחליטה להישאר בארה"ב וכתוצאה מכך היא מפרה את אשרת ויזת הסטודנט שלה. אולם כאשר אנה מחליטה לטוס לביקור בביתה שבאנגליה, היא אינה יכולה לחזור עוד לארה"ב. השניים נתקלים בבירוקרטיה מצד מחלקת ההגירה האמריקאית וכעת עליהם להחליט האם הזוגיות שלהם יכולה לעמוד במבחן הזמן והמרחק האחד מהשני. הסרט גרף שבחים רבים וזכה בשני פרסים בפסטיבל סאנדאנס – הדרמה הטובה ביותר והשחקנית הטובה בדרמה (פליסיטי ג'ונס).

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, מחוברים לחיים.
בכורה. הסרט הצרפתי המצליח ביותר בכל הזמנים עם הכנסות של מעל ל-400 מיליון דולר ברחבי העולם. אחד משלושת הסרטים הכי מצליחים בבתי הקולנוע בארץ בשנת 2012 עם כחצי מיליון צופים, כמות כמעט חסרת תקדים כשמדובר בסרט אירופאי; בימים אלה עובדים בהוליווד על רימייק אמריקאי, שינסה לשחזר את ההצלחה. איש לא ציפה מקומדיה קטנה מצרפת שתכבוש את העולם ותכניס סכומים שיגרמו לגיבורי העל מהוליווד להוריק מקנאה, אבל זה בדיוק מה שקרה. "מחוברים לחיים" הפך לשובר הקופות המפתיע של השנה, שהוא סוחף עוד ועוד קהל שהתרגש וצחק ואז רץ לספר לחברים. הסיפור כאמור פשוט, קטן ומבוסס על מקרה אמיתי. מיליונר קצר רוח שהפך לנכה כתוצאה מתאונה מחפש מטפל במשרה מלאה ומוצא פושטק בן מיעוטים, שאינו מקפיד על כללי הנימוס והטקט, ונראה שאינו יודע מה צריך להגיד ומתי ובעיקר מה לא לעשות ולומר. אולם דווקא החיבור יוצא הדופן הזה התגלה בדיוק כתרופה הנכונה למצבו של הנכה הבודד. החברות האמיתי והכנה שנוצרת בין השניים מגלה לכל אחד מהם דברים חדשים שלא ידע על עצמו, ופותחת להם אופק למחוזות חדשים, כשבדרך היא מייצרת לא מעט רגעים מצחיקים ומרגשים עד דמעות. עם פרנסואה קלוזה, עומאר סיי. ביימו היהודים אריק טולדנו, אוליבייה נקש.

TV

יש תאריך: "שובר שורות" חוזרת לשמונת פרקיה האחרונים ב-11 באוגוסט.

TV

הנה "מד מן" כילדים. עכשיו שמישהו יעשה מזה סדרת אנימציה.

TV

יש כל כך הרבה סדרות אהובות שבוטלו טרם זמנן, אבל MSN ו-Xbox מעוניינות להשיב לתחייה דווקא אחת שנשארה הרבה מעבר לכפי שהייתה צריכה – "גיבורים".

TV

בטח יש מישהו שזה מבאס אותו: השמועות גורסות שפוקס ביטלה את "קליבלנד". וגם אם זה עדיין לא קרה באמת, אפשר לסמוך על כך שזה יקרה.

TV

אחרי רייטינג מצוין לפרק הבכורה ביום שישי שעבר, סטארז מחדשת לעונה שנייה את "השדים של דה וינצ'י" (שמגיעה אל 'כן' בחודש הבא).

TV

טינה פיי, סטיב קארל, סטיבן קולבר וקומיקאים נוספים בפרסומות מהימים שלפני תהילתם.

TV

לי להב יצרה וידאו אדיר וכשרוני המורכב מפתיחי סדרות האהובות על החבר שלה אורן, שבקהילתנו מוכר כ"איילון צפון" (בדימוס). "מחלקת גנים ונוף" אמנם לא פה, אבל זה לגמרי נסלח. מקסימום בסיקוול.

TV

הו, אליסון ברי, הינשאי לי. הבחורה ישבה עם הקומיקאי פול פ. תומפקינס לשיחה מלבבת בתוכנית הרשת שלו, ובמסגרתה חיקתה ממים מפורסמים,

ניסתה לעשות את הפרצופים הכי לא סקסיים (לא הצליח לה)

וגם פשוט התראיינה.

TV

במקביל, ג'ון האם התרועע עם אלמו ב"רחוב סומסום".

TV

קונאן אובראיין משוחח ארוכות (80 דקות) עם כותבי "הסימפסונס" משכבר, שהוא עצמו נמנה עליהם.

TV

מערכון חמוד על האיחוד של כוורת, מתוך תוכנית סיום העונה של "ארץ נהדרת" ששודרה אמש.

© עידו ישעיהו