עדכוני סופ"ש: תקווה חדשה

Starz Contents

הקץ מקיץ

מד מן מתחילה, ספרטקוס מסתיימת, ספין אוף לסול גודמן, פוסטרים של ארסטד דיבלופמנט, משחקי כס נורמליים, ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם בפייסבוק וטוויטר של הבלוג בימים האחרונים) וכמה דברים שקורים בסוף השבוע בטלוויזיה:

יום חמישי

בערוץ ההיסטוריה ב-22:10, הסיוט של דארווין.
סרט תעודה עטור שבחים ופרסים (כולל מועמדות לאוסקר בקטגוריית סרטי התעודה ב-2006) בבימויו של הוברט סאופר, הבוחן את ההשפעות הסביבתיות והחברתיות ההרסניות של תעשיית הדיג הפורחת סמוך לאגם ויקטוריה שבטנזניה. זהו צד אפל במיוחד של הגלובלזציה: נשק למלחמות באפריקה תמורת מזון איכותי לתושבי אירופה. הסרט נפתח עם נחיתת מטוס סובייטי מדגם "איליושין" בשדה תעופה סמוך לאגם ויקטוריה בטנזניה. מטוס זה יישא עמו חזרה לאירופה מטען של דגי אוקונוס מעובדים. דג זה, שמוכר כזן הטורף דגים אחרים, הובא לאגם ויקטוריה שבאפריקה בשנות השישים כחלק מניסוי מדעי, וגרם במשך בשנים להכחדת מאות זני דגים מקומיים ותוך כדי כך – לנזק אקולוגי בלתי-הפיך. באמצעות ראיונות עם טייסים רוסים ואוקראינים, בעלי מפעלים מקומיים לעיבוד דגים, מאבטחים ויצאניות המרכיבים את העולם האפל שסמוך לאגם ויקטוריה, חושף סאופר את ההשפעה ההרסנית המתמשכת של הבאת דגי האוקונוס לאגם על המערכת האקולוגית, הכלכלית והחברתית של האזור כולו. הסרט אף עוסק בדיכוטומיה שבין הזרוע שמעניקה סיוע אירופי נדיב לאפריקה מצד אחד, לזרוע שניה שמספקת נשק ותחמושת ליבשת באמצעות סוחרי נשק אירופאים מפוקפקים – כשפעמים רבות, אותם מטוסים שמייבאים לאירופה את דגי האוקונוס לאירופה, מנחיתים באפריקה נשק ותחמושת ובכך מזינים את הסכסוכים העקובים מדם שהסיוע ההומניטרי אמור להקל על קרבנותיהם. כפי שמצוטט בסרט "דימה", אחד מאנשי צוות האויר המטיסים את המשלוחים האפלים: "הילדים באנגולה מקבלים רובים לחג המולד, ואילו הילדים באירופה מקבלים ענבים".

סרטים:

בלוויין,
בכן 2 ב-22:00, מלחמת הכוכבים: תקווה חדשה.
הראשון בסדרה והרביעי מבחינה כרונולוגית, במסגרת שידור נוסף לכל ששת סרטי הסדרה מדי יום חמישי.

יום שישי

סרטים:

בכבלים,
בזהב חם ב-22:00, נעולים.
בכורה. גיא פירס מגלם סוכן קשוח וציני שהופלל ברצח. הוא מקבל הזדמנות לזכות בחנינה אם יצליח לשחרר את בתו של נשיא ארה"ב מידי הפושעים ששבו אותה בבית כלא הנמצא בחלל. כן – אין מה לחפש היגיון בסרט הזה מבית היוצר הפורה של לוק בסון, אבל הומור, אקשן טוב וכיף יש בו בשפע.

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, קוריולאנוס.
בכורה. בסרטו הראשון כבמאי, ערך רייף פיינס עיבוד רב עוצמה לאחד ממחזותיו הפחות נודעים של שייקספיר. אמנם הפעם העלילה מתרחשת בארץ מערבית בת ימינו ולא ברומא העתיקה כמו במקור, אבל הקנוניות הפוליטיות, המניפולציות התקשורתיות ותאוות הכוח המנצחת כל אידיאל שעליהן כתב שייקספיר, לא התיישנו כלל. זהו סיפורו של מצביא מהולל (פיינס במפגן משחק אדיר בתפקיד הראשי) שחוזר לביתו לאחר עוד קרב מוצלח. היעד הבא על הכוונת שלו הוא הפוליטיקה, שם מייעדים אותו לגדולות. בעידודה של אמו המניפולטיבית ואשתו הנאמנה הוא מגיע לבית הנבחרים, אך מקום זה מתגלה כקטלני אף יותר משדה הקרב. צוות שחקנים מעולה וצילום מחוספס (עליו אחראי בארי אקרויד, שצילם גם את "מטען הכאב") מחזקים אף יותר את הטקסט הטעון של שייקספיר והופכים את הסרט לחוויה יוצאת דופן. גם עם ג'ראר באטלר ("האמת המכוערת"), בריאן קוקס ("טרויה"), ג'סיקה צ'סטיין ("כוננות עם שחר"), ג'יימס נסביט ("רגליים קרות"), ונסה רדגרייב.
כל השבת בערוץ מוקדשת לעיבודי שייקספיר ולסרטים על אודותיו. החל מ-11:37 ישודרו כטוב בעיניכם, אנונימי, סיפור הפרברים, 10 דברים שאני שונאת אצלך, הסערה, שייקספיר מאוהב והנשף.

שבת

בכבלים,
בחם 3 ב-22:15, מד מן.
פרק פתיחת העונה השישית הכפול, במרחק ששה ימים מארה"ב. לפני כן, ב-21:30, ישודר הפרק האחרון של העונה החמישית.

בלוויין,
בכן או ב-22:20, ספרטקוס.
הפרק האחרון בהחלט, פחות מיום אחרי שידורו בארה"ב.

סרטים:

בזהב חם ב-14:50 ובכן 1 ב-21:30, לדוג סלמון בתימן.
בכורה. קומדיה רומנטית מתוקה מאת הבמאי השבדי לאסה הלסטרום ("שוקולד") והתסריטאי זוכה האוסקר סיימון בופוי ("נער החידות ממומביי"). יואן מק'גרגור מגלם את דמותו של ד"ר אלפרד ג'ונס – חוקר דגים ממורמר המתבקש ע"י ממשלת בריטניה להשתתף בפרויקט דיג סלמונים בתימן. בהתחלה הוא דוחה את הרעיון בטענה שהוא מגוחך, אך לאט לאט הוא נדבק בהתלהבות של השיח' התימני אשר חשב על הרעיון ומתחיל לחשוב איך להטיס 10,000 סלמונים למדבר. במהלך מסעו החדש מכיר ג'ונס את הרייט (אמילי בלאנט היפה), הנציגה הבריטית של השיח', ובין השניים נרקמת מערכת יחסים מיוחדת. בין שאלות על סוגי דגים, אמונה, אהבה ושינוי יוצאים השניים למסע ומבקשים להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי.

בלוויין,
בכן 2 ב-22:00, נעולים.
בכורה. גיא פירס מגלם סוכן קשוח וציני שהופלל ברצח. הוא מקבל הזדמנות לזכות בחנינה אם יצליח לשחרר את בתו של נשיא ארה"ב מידי הפושעים ששבו אותה בבית כלא הנמצא בחלל. כן – אין מה לחפש היגיון בסרט הזה מבית היוצר הפורה של לוק בסון, אבל הומור, אקשן טוב וכיף יש בו בשפע.

בכן 4 ב-22:00, החוב.
לראשונה בכן. עיבוד אמריקאי לסרטם הישראלי של עידו רוזנבלום ואסף ברנשטיין משנת 2007 בכיכובם של גילה אלמגור, נטע גרטי, אניה בוקשטיין ואיתי טיראן. אל נעליהם נכנסים הלן מירן, טום ווילקינסון ("מבצע ואלקירי"), סם וורתינגטון ("אתמול בלילה"), ג'סיקה צ'סטיין ("כוננות עם שחר") ורומי אבולעפיה. השנה היא 1997. רחל וסטפן הם סוכני מוסד שיצאו כבר לגמלאות. במהלך שנות ה-60 היוו השניים, ביחד עם סוכן שלישי, דוד, חוליית התנקשות סודית שמטרתה היתה לתפוס את הפושע הנאצי "המנתח מבירקנאו" שאותר בברלין המזרחית. הידיעה על מותו של דוד פותחת מחדש פצעים שטרם הגלידו ונגרמו בעקבות פעולת ההתנקשות הסודית. הסרט מצליח לשלב בצורה מרתקת ומותחת בין עבר להווה, בין תקופת הפעילות של השלושה במהלך שנות ה-60 לתקופת בגרותם במהלך שנות ה-90.

TV

חם רכשה את "Bates Motel", שאך זה חודשה לעונה שנייה בארה"ב, והיא תשודר אצלה בחודש הבא.

רשימת הדמויות הכי מעצבנות בתולדות הטלוויזיה. יש כמה שבהחלט ראויים להיות כאן, וגם שחקנית אחת שיש לה הכבוד להופיע בתור שתי דמויות שונות בשתי סדרות שונות. הנה הדיון שלנו בפייסבוק.

TV

פסטיבל מיפ, שוק הטלוויזיה הגדול בעולם התקיים השבוע בקאן. הנה כתבה מעניינת על האירוע מזווית הרכש הישראלי, וכן ראיון קצר בלעז עם מנהלת הרכש של כן תעו.

TV

משאלת הלב שלנו אולי תקרום עור וגידים: AMC רוצה ספין אוף לסול גודמן מ"שובר שורות".

TV

גאן מגיע ל-S.H.I.E.L.D.

TV

באסה לאלונה טל – Cult בוטלה ע"י CW.

TV

תודה ליעל רגב: אם יש לכם מעט פנאי בסוף השבוע, אולי תרצו לאפות עוגיות חתוכות כפיגורות מ"משחקי הכס" ולשתות חליטות תה בהשראת "דוקטור הו".

TV

תודה ליעל רגב: איך פספסנו את חגיגת הכריסמס הזו?

TV

הקאסט של "משחקי הכס" עושה דברים נורמליים. חמודים.

TV

נטפליקס שחררה פוסטרים חמודים מבוססי דמויות לקראת העונה החדשה של "ארסטד דיבלופמנט".

TV

לואי סי קיי התארח בשבוע שעבר אצל לטרמן, הפעם לכבוד ספיישל הסטנד-אפ הממשמש שלו ב-HBO. מצחיק כרגיל.

TV

ואילו ג'וליה לואי דרייפוס התארחה אצל ג'יי לנו, וכמו שקורה מעת לעת, התעמתה עם רגע מביך מעברה.

TV

סת' רוגן עושה דברים רעים בוידאו חדש של "לצחוק או למות". זה לא ממש מצחיק, אבל יש כאן כמה הופעות אורח נחמדות. ואלוהים, כמה שדיוויד קרומהולץ השמין!

 

© עידו ישעיהו