האמריקאים 1.12: הנדר

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 26/04/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "האמריקנים" 1.12, בקצרה

The Americans - 01x12 - The Oath 640

הביקורת מפורסמת כשמקדימה אותה תגובה אחת

מרגישים שסוף העונה מתקרב, העניינים הולכים ומסתבכים, אבל הפרקים האחרונים הפכו אותי מאוד אמביוולנטי. הדבר שהכי מפריע לי, ועכשיו ביתר שאת, הוא ההתקרבות של מרתה ופיליפ-קלארק. היא פשוט לא סבירה. לפני מספר פרקים פיליפ נשאר לישון אצל מרתה לראשונה, ואז קם בבוקר והפאה מהודקת לראשו כאילו ככה זה קורה במציאות. ראינו שהוא מסיר אותה במשיכת יד, לא מדובר באיזו פאה מודבקת בתחכום. כלומר, אנחנו אמורים להאמין שמרתה מעולם לא שיחקה לו בשיער? מעולם לא משכה אותו מתוך להיטות במהלך סקס? אלה טענות שעשויות להישמע קטנוניות, אבל בעיניי הדבר הזה פשוט מיירט את הסבירות של הסדרה כי הוא שוב ושוב מראה לי את התפרים (יחד עם המשחק הנוראי של הסוכן גד, מפקד ה-FBI).

מצד שני, הרגעים של פיליפ ואליזבת' היו יפים. במיוחד שלה, כשפייג' שאלה אותה אם זו הייתה הבעיה שלה עם אבא, והיה ברור שלא (כפי שאכן אמרה לבסוף). החתונה המפוברקת – אם אפשר לקרוא לה כך – הקרינה על יחסיהם של צמד המרגלים באופן נוגע ללב.

בחזית הריגול נדמה שהכל קורה בעת ובעונה אחת באופן שהאחד מאזן את השני – פיליפ ואליזבת' מתקרבים באופן מסוכן לחשיפת זהותם (זוכרים את התלונה שלי מהפרק השני על ההתנהלות הקלוקלת והבלתי הגיונית שלהם עם המנקה? אז זה), בזמן שנינה עושה את הדבר המתבקש והופכת לסוכנת כפולה לטובת אמא רוסיה. למזלם של ג'נינגס את ג'נינגס, הדיוקנאות שציירו להם לא מתחילים להזכיר אותם, ותכל'ס העובדה שהם מזוהים על פי עבודתם כזוג היא זו שקרובה להפיל אותם.

תגיות:
© עידו ישעיהו