מחלקת גנים ונוף 5.19: סעיף 2

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 21/04/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "מחלקת גנים ונוף" 2.19, בקצרה

parks and rec 05x19 patton

אני כמעט לא כותב על פרקי העונה הנוכחית של "מחלקת גנים ונוף", וזה קורה מכמה סיבות. הראשונה, היא מאוד לא אחידה ברמתה. החלק הראשון שלה היה מורכב בעיקר מפרקים שהיו חמודים אבל לא יותר, ולפיכך קצת הוציאו לי את הרוח מהמפרשים (למרות, ואולי מפאת, העובדה שבכל זאת כתבתי על רובם). השנייה, כאשר יש פרקים טובים, ובהחלט היו לא מעט כאלה בחלקה השני של העונה, אני מרגיש שכבר כיליתי את כל הסופרלטיבים שיש לי בארסנל על הסדרה; אחת מהתוצאות שעלולות להגיע בעקבות חצי עונה מושלמת כפי שהייתה העונה הרביעית בחלקה הראשון.

הפרק הזה, שהיה בעיניי נפלא, הוא דוגמה מדויקת לכך. כזה ששיחק על מעלותיה של הסדרה, על אהבת האדם (שאינו ג'רי גרגיץ') שלה ועל אהבת הקהילה – אפריל שמשסה זה בזה את רון ואת כריס, אן שמתחרה בבן כדי להשיג מתנה ללזלי (החגים שלה היו מעולים, שימו לב ללוח השנה המלא למטה), ולזלי עצמה שמתמודדת מול גארת' (פאטון אוזוולט) בבקתה עתיקה [1]. כולם הסתיימו במעין טוויסט שבדרך זו או אחרת זיווג לבסוף בין המתחרים לטובת אופציה שלישית טובה יותר, מה נחמד. אבל אני חושב שהחלק המרענן ביותר בפרק היה חוסר המושלמות של לזלי, שהתבטא הן בעובדה שהפסידה לגארת' והן בכך ש – ובכן – היא מושלמת מדי ביחס לאהוביה. טוב לראות אותה גם כך מדי פעם.

[1] הבקתה הזו מועדת לתחרויות – אם זיהיתי נכון, בדיוק שם לזלי התחרתה בעבר בפאוני ריינג'רז של רון עם להק ילדותיה.

שני ממתקים שמשלימים את הפרק.

1) כאמור, הנה לוח השנה המלא של חגי לזלי לבן ואן.

parks and rec 05x19 - calender

2) הפיליבאסטר של גארת' היה אילתור של אווזולט, שנתבקש על ידי ההפקה לדבר במשך דקות שלמות על נושא כלשהו שיבחר. בפרק ראינו שבריר ממנו, אבל הנה הוא במלואו. מרשים לראות עד כמה הניצבים מאחור שומרים על ארשת פנים ייצוגית.

עדכון 18/5/13: הפיליבאסטר של פאטון אוזוולט באנימציה. גאוני ונהיר גם להדיוטות כמוני.

עדכון 6/8/13: הפיליבאסטר זוכה לעוד המחשה, הפעם גרסת אנימציה מושקעת של נרדיסט. זה אף פעם לא נמאס.

 • נדב רזון

  אכן, פרק נהדר והאלתור של פאטון אוסוולט פשוט… אין מלים. איזה מלך הוא!

  כמובן שהסיפור האהוב עליי מבין השלושה היה זה שכלל את כריס ורון. תמיד נחמד לראות עימות בין שתי הגישות הקיצוניות הללו, ואיזה כיף היה לראות את אפריל יוצאת מנצחת ואותם מבינים שהיא תהיה מנהלת טובה… גם הקטעים עם ג'רי והניסויים שהם עשו עליו היו קורעים מצחוק.

  אגב, הבחור שגילם את "טד" שנזרק למים בתחילת הפרק והתקוטט מילולית עם לסלי הוא בראיין סטאק, שידוע בעיקר ככותב ושחקן אצל קונאן או'בראיין ואחראי על כמה מהדמויות שנכנסו לפנתיאון, ובראשן "The Interrupter" (וגם ארטי – הרוח של הזמר הגזען ועוד הרבה דמויות מעולות).

 • מיס בוז'רסקי

  אני גם חשבתי שהיה פרק מקסים.

 • שיח רחב ועץ גבוה

  אחלה פרקים, שניהם.

  רק אציין שדווקא הפרק של השבוע שעבר (עם מחלקת בעלי החיים ושני התמהונים שעבדו שם) פשוט השכיב אותי מצחוק עם כמה מהבדיחות המשובחות ביותר העונה (ובראשן: "האם יש לך היסטוריה של מחלות נפש במשפחה? יש לי בן דוד שעושה יוגה"), וכמובן, הקטע ההיסטרי של רון אוכל בננה.

  • יערה

   כן, כל שניה עם רון בפרק הזה היתה מושלמת

  • Michael Ginzburg

   מחר אני אנסה את השיטה של רון, חצי בננה בתוך ההמבורגר…

 • שי ש

  פרק מצוין. צריך גם להזכיר את ההקשר האקטואלי – כל החלק הראשון של הפרק (הסעיף בחוקי העזר של פאוני שדורש להטביע את טד) הוא מרפרר לוויכוח שמתקיים כרגע בארצות הברית לגבי הרלוונטיות של התיקון השני והמאוד עתיק לחוקה (זה שמדבר על הזכות להחזיק נשק) למציאות של היום.

© עידו ישעיהו