החץ 1.20: פלישה ביתית

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 26/04/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "החץ" 1.20

"אפשר לקרוא לך לארה?"

למרות היכרות מסוימת עם חומר המקור, בכל רגע נתון אני רק יכול לנחש מה תסריטאי "החץ" מתכננים. אם לשפוט לפי אירועי הפרק הקודם, לפני הפגרה האחרונה, הנחתי שפירוק יחסי אוליבר וטומי יוביל בעתיד להפיכתו של החבר הכי טוב ליריב מר. עבודתו החדשה לצד אביו עשויה גם היא לסלול את הדרך לשם. דווקא אירועי הפרק האחרון, הגם שהציגו את טומי מוותר על הזוגיות עם לורל "לטובת" אוליבר, נעשו כפי הנראה ממניעים לא אנוכיים והאירו את טומי באור חיובי יותר מתמיד (בנוסף לדרך המקסימה בה ניחם את טיילור, שהרגע איבד את שני הוריו לרוצח).

נדמה לי שזו הפעם הראשונה בסדרה בה אוליבר מתמודד מול שני נבלים שאין ביניהם שום קשר, דדשוט הממאן לנחול תבוסה (ומאחר והצליח לחמוק פעם נוספת, ישוב בעתיד) והרוצח השכיר חסר השם (גאן!) בעוד אולי הציל את טיילור וסובביו, ועל הדרך גרם לאהבת חייו להיות פנויה, הוא איפשר לדדשוט לחמוק מעונש. מותם של ארבעה סוכנים פדרליים ובטח עוד רבים בהמשך הקריירה של פלויד לוטון, הם מחיר כבד, אולם עבור אוליבר כך גם לאבד את תמיכתו של דיגל. כן, הוא בטח יחזור מתישהו, אולי אף בעונה הנוכחית, אבל זה עדיין כואב.

במהלך הפרק חשבתי שהוא יסתיים כך שאתעצבן מקו העלילה של רוי (ות'יאה), התרוצצות חסרת תכלית של הפושע לשעבר (?) אחר מושיעו. לשמחתי, החלטתם המשותפת של השניים לעשות הכל כדי למצוא את הויג'ילנט עשויה להסתיים בהקדם האפשרי בהצטרפותם לצוות הסודי. הם לא איש צבא מנוסה כמו דיגל, אבל בינתיים אפשר להסתפק בכייס חובב פארקור ונערת מסיבות עם ידע עשיר בסמים הפופולריים בסטארלינג סיטי.

בינתיים, ארר… בעבר, לקול ריטוניו של סלייד (אני איתך, חבר), אוליבר ושאדו השתעשעו באימוני חץ וקשת\פלירטוטים חסרי תועלת. עד שובו של אביה. אה, לא, הוא בגד בהם והביא איתו את אנשיו של פיירס. כדאי לפיירס לעבור בדיקה אצל נוירולוג (בטח קשה למצוא כאלו על אי לא מוכר), כי רק נזק רציני למוח יסביר כיצד הוא ממשיך לסמוך על שיתוף הפעולה של יאו פיי, אחרי כל ניסיונות ההפיכה שלו.

– בהמשכיות הנוכחית של יקום DC, ארגוס היא סוכנות פדרלית שמקשרת בין גיבורי על לבין ממשלת ארה"ב. עומד בראשה סטיב טרבור, בעבר טייס ומושא אהבתה של וונדר וומן.
– ליילה מייקלס, מכרתו של דיגל וסוכנת ארגוס אליה הוא פונה לעזרה, הוא שמה האמיתי של הארבינגר.
– "סגן קסל", אליו מתחזה הרוצח בדירתה של לורל, נקרא על שמו של יותר הקומיקס קארל קסל. רעייתו לשעבר ברברה רנדל קסל היא יוצרת קומיקס בפני עצמה, ובעבר עם בן זוגה דאז.

© עידו ישעיהו