המהלכים המתים 3.14: טרף

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 19/03/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "המתים המהלכים" 3.14

Here's Philip!

בשמחה הייתי מקצר לעצמי את העבודה ומסכם את הפרק במשפט אחד על גבב השטויות הזה שהיה לא יותר מסתימת חור בלוח השידורים בדרך לסיום העונה; אבל דילגתי על סיכום הפרק הקודם בדיוק מפני שלא היה לי מה לכתוב מעבר ל"פרק טוב". אולי הזמנה של 16 פרקים, העונה הארוכה ביותר עד כה בתולדות הסדרה, לא הייתה רעיון מוצלח בסופו של דבר?

אני יודע שכבר טענתי בעבר שאינני נמנה על חובבי ז'אנר האימה. דווקא הפרק הזה, שעיקרו סבב את הימלטותה של אנדריאה מוודברי והמרדף של המושל אחריה (נו, הוא בסה"כ ציפה לנשיקת פרידה לוהטת), היה יכול להיות סטייה נחמדה מהעלילה המרכזית בשלב מוקדם יותר של העונה ולהוות מחווה לסרטי סלאשרים. כמה חבל שהוא היה תקוע במהלך ההכנות לקרב הגדול שנבנה כבר חצי עונה עד שאין סיכוי שהוא לא יאכזב. מצערים גם היו החורים הרבים והטיפשות של הנפשות הפועלות.

אי אפשר להתעלם ממלכת הדפוקים, אנדריאה. בחצי העונה הראשונה מישון ניסתה לשכנע אותה על טיבו האמיתי של פיליפ. לאחר האיחוד עם חבריה לשעבר היא כבר הייתה פסע קל משחיטת גרונו, אך ויתרה על התענוג, רק כדי להתעורר שלושה פרקים מאוחר יותר ולנסות להרגו. הטיעון של מילטון היה הגיוני, שאם פילים ימות מישהו איום לא פחות יחליף אותו, כמו מרטינז, אבל ניתן היה למצוא גם לזה פיתרון. כעת שניהם נמצאים על הכוונת של המושל. טוב, אנדריאה כנראה הולכת לסבול מוקדם יותר, קשורה לכיסא עינויים וכל זה. מילטון אידיוט לא פחות, מצא את הרגע הנכון להפריע לפיליפ, דווקא כשהוא עם מצב רוח נקמני במיוחד.

אה, החורים. כל כך הרבה הזדמנויות היו לאנדריאה לחמוק, שעל אי ניצולן המחיר הוא מוות בטוח (אלא אם את שחקנית עם קרדיט קבוע בסדרה שכבר הרגה דמות ראשית העונה). כבר הסתתרת ביער, נכון? אז למה לרוץ בחזרה לחורשה פתוחה? למעט מתח מצוץ מהאצבע, יש סיבה לכך שהמושל נסע אחרי אנדריאה בקצב שלה ולא האיץ? יופי, הצלחת להערים על הסוציופת שרודף אחרייך ולהפגיש אותו עם עדר מהלכים, למה לא לנצל את הרגע, לקחת את הטנדר שלו ולנסוע לבית הכלא? כאילו אנדריאה כתבה את התסריט בעצמה.

הסיפור של טייריז וחבריו היה לא פחות מעצבן, ולו בגלל התחושה שהם ממחזרים את עלילת מישון-אנדריאה, צד אחד של הקבוצה מאבד אמון במושל, הצד השני רוצה להישאר בכל מחיר. ההישג היחיד היה כשטייריז כמעט ונתן לאלן ליפול אל בור הזומבים. אלן של סדרת הטלוויזיה לא מגיע לקרסול רגל שמאל של אלן מהקומיקס. לצערי, אני מוכרח לציין שגם טייריז מאכזב עד כה, בייחוד לאחר שהוא ואחותו הביעו נכונות להישאר בוודברי למרות החשדות והחששות.

 • Saturn

  ייפ.

  הייתי קרוב לתת קרדיט לסדרה בכך שהם הוציאו את המיטב ממצב רע בכך שהרגו את המושל בפרק הזה. אבל אחרי שהם נמנעו מהלראות את גורלו מול הזומבים הבנתי שלא. אנחנו נקבל את קרב היריות של הפסיכופט הזה שאין לי מושג איך בכלל אנשי וודבורי מזמן לא אסרו\הרגו אותו. האיש הורג אנשים וחיילים על ימין ועל שמאל אבל לאף אחד כנראה לא אכפת.

  מילטון דפוק. הוא באמת משווה את מרטינז למושל? ראינו את מרטינז ודריל משתפים פעולה ושאין לראשון שום בעיה בראש ושהוא רק עושה מה שהמושל מורה לו.

  הייתי גם קרוב לתת קרדיט לאנדריאה על התושיה והשרידות. אבל החתיכת מטומטמת הזו לא הלכה לקחת את הרכב של המושל בעוד הוא נלחם על חייו.

  אולי המפתחות היו עם פיליפ אבל היא הייתה חייבת לגשת לרכב לבדוק. ולבטח יש ברכב נשקים וחפצים שיכלו לעזור לה בבריחתה והגנה על עצמה. והיא גם יכלה לחתוך את הצמיגים עם הסכין שלה כדי למנוע מהמושל להדביק אותה.

  • Tomer Soiker

   לא הופתעתי שהמושל לא מת, גם צפיתי זאת. לדעתי הם ביססו את הקטע על משהו מעט דומה שקרה בקומיקס עם טייריז.

   אל תשכח שהאזרחים טיפשים ועיוורים. אפילו מילטון, כפי הנראה האדם הכי קרוב אליו, קנה את השקרים שלו עד כה. כמה אנשים בעיירה באמת יודעים על בורות הזומבים ומה שנעשה לחיילי המשמר האזרחי? סודדים ידעו על לכידתם של מגי וגלן, מסיבות מובנות, וכמובן שהמושל השתמש בסיטואציה ובכל מה שקרה לאחר מכן כדי לנפח את שקריו וליצור מצג שווא של איום קיומי מצד ריק ואנשיו. הייתי מוכן להגיד שפיליפ סופר כריזמטי, אבל למזלו הוא בסה"כ מתמודד עם קבוצה מופלאה של אידיוטים ופתיים שאיכשהו שרדו את האפוקליפסה.

   הרגע הקטן שהיה בין מרטינז לבין דריל עדיין לא מחפה על היותו יס-מן של המושל. חוץ מסיפור הרקע הקטן שלו, שלא שונה משל רבות מהדמויות, אנחנו לא יודעים עליו יותר מדי. נראה שהוא מאוד נלהב להיות חלק מצוות הלחימה של וודברי, אז אי אפשר לדעת מה יעשה כשהמושל ימות.

   לדעתי אחד הפיתרונות עבור מילטון היה סיוע לאנדריאה להגיע לבית הכלא ולבקש מריק סיוע בהפלת שלטון העריצות של המושל ואנשיו, לחסל כל איום (כולל מרטינז) שלא יהיה מוכן לסור למרות ההנהגה החדשה של האזרחים, בראשות מילטון עצמו. הוא אמור להיות אדם חכם, ולא אופתע אם יוכל להוכיח לאנשי וודברי שהמושל רימה אותם לכל אורך הדרך. או להסתמך על הטיפשות שלהם, כמובן.

   • Saturn

    לאחר שהם חתכו באמצע הקרב שלו ידעתי שהוא לא ימות. וחבל, כי אם הם היו הורגים אותו זה היה מחזיר 'כבוד' לסדרה. מילאו את הדלי כמעט עד הסוף ובעטו בו.

 • מיכאל גינזבורג

  גם אני חשבתי על העניין עם הטנדר ואז נזכרתי שהמפתחות על פיליפ בטח ואין מצב שהיא תוציא אותם ממנו..

  ואני חושב שהיה פרק טוב למדי, הקצב והסגנון מדוד יותר. לא חייבים רק קרבות כל הזמן.

  • Tomer Soiker

   לא צריך קרבות כל הזמן, ושני הפרקים הקודמים הוכיחו זאת. למרות זאת, המריחה כבר מתחילה להשפיע על היצירתיות ולכן קיבלנו פרק כה מיותר.

   אנדריאה הייתה יכולה לפנות נגד המושל כבר מזמן ולא להתבזבז על פרק שלם של הימלטות מיותרת וחסרת פואנטה. אולי זו גם דרך מאוחרת של התסריטאים להעצים את הצד הפסיכוטי של פיליפ, אבל זה מאוחר מדי ומלאכותי מדי.

© עידו ישעיהו