המהלכים המתים 3.14: טרף

ספוילר "המתים המהלכים" 3.14

Here's Philip!

בשמחה הייתי מקצר לעצמי את העבודה ומסכם את הפרק במשפט אחד על גבב השטויות הזה שהיה לא יותר מסתימת חור בלוח השידורים בדרך לסיום העונה; אבל דילגתי על סיכום הפרק הקודם בדיוק מפני שלא היה לי מה לכתוב מעבר ל"פרק טוב". אולי הזמנה של 16 פרקים, העונה הארוכה ביותר עד כה בתולדות הסדרה, לא הייתה רעיון מוצלח בסופו של דבר?

אני יודע שכבר טענתי בעבר שאינני נמנה על חובבי ז'אנר האימה. דווקא הפרק הזה, שעיקרו סבב את הימלטותה של אנדריאה מוודברי והמרדף של המושל אחריה (נו, הוא בסה"כ ציפה לנשיקת פרידה לוהטת), היה יכול להיות סטייה נחמדה מהעלילה המרכזית בשלב מוקדם יותר של העונה ולהוות מחווה לסרטי סלאשרים. כמה חבל שהוא היה תקוע במהלך ההכנות לקרב הגדול שנבנה כבר חצי עונה עד שאין סיכוי שהוא לא יאכזב. מצערים גם היו החורים הרבים והטיפשות של הנפשות הפועלות.

אי אפשר להתעלם ממלכת הדפוקים, אנדריאה. בחצי העונה הראשונה מישון ניסתה לשכנע אותה על טיבו האמיתי של פיליפ. לאחר האיחוד עם חבריה לשעבר היא כבר הייתה פסע קל משחיטת גרונו, אך ויתרה על התענוג, רק כדי להתעורר שלושה פרקים מאוחר יותר ולנסות להרגו. הטיעון של מילטון היה הגיוני, שאם פילים ימות מישהו איום לא פחות יחליף אותו, כמו מרטינז, אבל ניתן היה למצוא גם לזה פיתרון. כעת שניהם נמצאים על הכוונת של המושל. טוב, אנדריאה כנראה הולכת לסבול מוקדם יותר, קשורה לכיסא עינויים וכל זה. מילטון אידיוט לא פחות, מצא את הרגע הנכון להפריע לפיליפ, דווקא כשהוא עם מצב רוח נקמני במיוחד.

אה, החורים. כל כך הרבה הזדמנויות היו לאנדריאה לחמוק, שעל אי ניצולן המחיר הוא מוות בטוח (אלא אם את שחקנית עם קרדיט קבוע בסדרה שכבר הרגה דמות ראשית העונה). כבר הסתתרת ביער, נכון? אז למה לרוץ בחזרה לחורשה פתוחה? למעט מתח מצוץ מהאצבע, יש סיבה לכך שהמושל נסע אחרי אנדריאה בקצב שלה ולא האיץ? יופי, הצלחת להערים על הסוציופת שרודף אחרייך ולהפגיש אותו עם עדר מהלכים, למה לא לנצל את הרגע, לקחת את הטנדר שלו ולנסוע לבית הכלא? כאילו אנדריאה כתבה את התסריט בעצמה.

הסיפור של טייריז וחבריו היה לא פחות מעצבן, ולו בגלל התחושה שהם ממחזרים את עלילת מישון-אנדריאה, צד אחד של הקבוצה מאבד אמון במושל, הצד השני רוצה להישאר בכל מחיר. ההישג היחיד היה כשטייריז כמעט ונתן לאלן ליפול אל בור הזומבים. אלן של סדרת הטלוויזיה לא מגיע לקרסול רגל שמאל של אלן מהקומיקס. לצערי, אני מוכרח לציין שגם טייריז מאכזב עד כה, בייחוד לאחר שהוא ואחותו הביעו נכונות להישאר בוודברי למרות החשדות והחששות.

© עידו ישעיהו