המתים המהלכים 3.15: החיים מלאי הצער

פורסם ע"י ‏מיכאל גינזבורג‏
בתאריך 26/03/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "המתים המהלכים" 3.15

The-Walking-Dead-03X15

הגענו לישורת האחרונה של העונה, כשפרק אחד נותר ועמו הקושייה כיצד החבורה תטפל באיומיו של המושל. ריק הפנים כי החבורה היא מוח וכוח אחד מגובש ולא אירגון היררכי קר ומחושב כמו העיירה של המושל, הזכיר להם את הנאום שלו מסיום העונה שעברה על דמוקרטיה ונחיצותה להישרדות עתידית. זו הדרך הנכונה עבורם, שתמנע ויכוחים מיותרים ותסלול דרך טובה יותר לניטרול רגעים קריטיים העלולים לשבש את המשך קיומם.

מריל מרל הלך בטרם עת והוא יחסר לסדרה ולדריל. קשה היה לא להתרגש עד כאב כשדריל זיהה את אחיו הסורר בתור זומבי, התחנה האחרונה של האנושיות, אפילו בשביל אדם משולל רסן מוסרי כמריל כמרל. נכון שנעשה שימוש בטריק העתיק בספרי התסריטאות של הטלוויזיה, כאשר מריל מרל קיבל הארה וגילוי עצמי בזכות השיחות הכנות שלו עם מישון, אותה לקח כשבויה עבור המושל. איתות צפוי אבל יעיל על הגורל המר המצפה לו. לפחות הוא הצליח לחסל כמה מנאמניו של המושל בסצינת קרב מצוינת, במיוחד בהיתקלות שלו עם פיליפ עצמו. מייקל רוקר באמת יחסר.

זכינו לרגע רומנטי-גרוטסקי מצידו של גלן שחיפש ומצא טבעת נישואין על ידה של זומבית ופשוט חתך את אצבעותיה. כמה מקסים! לא שאכפת למגי, כן? "עד שהמוות יפריד ביניכם" כבר לא תקף פה, מעניין מה הרשל יגיד במקום זאת בטקס החתונה.

 • Tomer Soiker

  בסוף העונה השנייה ריק לא נאם לטובת דמוקרטיה; להפך, הוא "כפה" על האחרים את מנהיגותו היחידנית והבלתי מעורערת כמי שהוביל את הקבוצה מאז תחילת הסדרה. העונה השלישית הוכיחה לו עד כמה קשה להיות לבד בצמרת, לכן באופן טבעי נוצר המעגל הפנימי שלו עם הרשל ודריל, ובסופו של דבר ההחלטה בפרק הזה לקיים דיון פתוח ושווה.

  הייתה לי הרגשה שהפרק מתמקד יותר מדי בדמויות שלא ישרדו עד סוף העונה, בעיקר הרשל (לא שיש לי מידע בעניין, כן? סתם תחושה מקדימה) ומרל (מיכאל, גם במותו אתה ממשיך לשגות בשמו? P: ). לא הפריעה לי הדרך שעבר מרל הפרק עד מותו, הוא סיים את תפקידו בסיפור ועשה זאת כפי שהתאים לו. פיליפ המשיך להיות מנוול בכך שהרג אותו אך לא בלי לגרום למרל להפוך למהלך. וכמובן, הפרידה שנכפתה על דריל הייתה עצובה והזכירה לי את הרגע הדומה שהיה בין אנדריאה לאיימי בעונה הראשונה.

  גם בקומיקס מגי וגלן נישאו, אז יפה לראות שהסדרה אימצה זאת. אני לא רואה סיבה לכך שנדרי חתונה מסורתיים לא יתאימו (גם אם במותם אנשים הופכים לזומבים, הם מתים ולא נותר בהם משהו אנושי או חי; למרות התיאוריה של מילטון), וגם אם כן, אפשר לנסח משהו אחר.

  אחרי פרק גרוע, עוד פרק טוב שנכתב ע"י סקוט גימפל. עכשיו חסר לו שהעונה הרביעית תהיה נפילה.

  היה כ"כ צפוי שמישון תשתמש בחוט הנחושת כדי להרוג מהלך, אבל זה לא הוריד מהמגניבות של הקטע.

  אלן ובן כ"כ חלביים שלא שמתי לב שהם היו עם קומנדו וודברי עד כתוביות הסיום. אני כמעט בטוח שאלן היה עם מרטינז כשהם לכדו את מרל, אבל האם יש סיכוי שבן חטף כדור במקום המושל (או שזה היה הילד האסמטי שאנדריאה ניסתה לשחרר מחובת הגיוס לפני פרקים ספורים)? עוד סיבה להתבכיינות עבור אלן. *מחזיק אצבעות*

  לזכרו של מרל, הנה תמונה של מייקל רוקר עם מחסל זומבים גידם אחר: http://www.moviefancentral.com/images/pictures/51290/image_2231b5cdf.jpg

 • Saturn

  לא פרק של אחד לפני הסוף. Meh.

  דוחסים את כל פיתוח הדמות לפרק אחד ובכך מראים את העבודה הרעה שהם עשו בשאר הפרקים; ובכך 'מגלים' שהדמות הולכת למות כי היא מקבלת זמן מסך אנומלי.

  חבל שנהרג, דמות שיכלו לעשות איתה יותר כפי שהפרק הזה הראה.

 • תתש

  זומבי של סיפור:

  http://imgur.com/a/qIIsm#0

© עידו ישעיהו