לא לנו

קשה שלא לבוז ל-NBC, ולא כי היא מאיישת את המקום החמישי מבין הרשתות (יוניוויז'ן דוברת הספרדית עקפה אותה בדרך למעלה). לאחרונה רבים הרינונים – כרגע ללא אישורים רשמיים – על כך שהרשת לחוצה מהמעבר של ג'ימי קימל ב-ABC לשעה 23:35, תחרות ישירה מול "תוכנית הלילה" בהנחיית ג'יי לנו. לנו אמנם עדיין משיב מלחמה שערה ברייטינג, אבל זה רק עניין של זמן שהצופים הצעירים של קימל יגברו על של לנו המקשיש. אי לכך הם הגו תוכנית שבמסגרתה ג'ימי פאלון, שכרגע משודר אחרי לנו ב-NBC, כלומר בחצות וחצי, יחליף את המנחה ב"תוכנית הלילה" מתישהו במהלך 2014. ולא רק זאת, אלא פאלון יוכל להמשיך לעשות זאת ממקום מושבו בניו יורק.

חשוב להדגיש שמדובר בהנהגה יחסית חדשה ב-NBC, כזו שלא הייתה שם בעת ההתנהלות האומללה של החלפת לנו בקונאן, הן בדרגים של הניהול השוטף והן בדרג הבעלים של NBC, אבל הדבר הזה מריח משידור חוזר מסריח ומפוקפק. אני כבר לא צופה בקונאן (שדווקא המעבר ל"תוכנית הלילה" גרם לו לאבד את המוג'ו כליל, דבר שגם המעבר ל-TBS לא עזר לו להחזיר), אבל אני חושב עליו צופה בעניין הזה מהצד בלב נחמץ. האיש נאלץ להעביר את משפחתו ואת כל צוות ההפקה שלו מניו יורק ללוס אנג'לס כדי להוביל את "תוכנית הלילה", רק כדי שיוחלף בלנו אחרי חודשים ספורים. העדכונים הבלתי-רשמיים האלה גורמים ללנו לצאת במתקפה כלפי הרשת, בדיחות במונולוגים בתוכנית על התרסקותה ברייטינג הם הלחם והחמאה שלו בימים אלה. בוב גרינבלט, יו"ר חטיבת הבידור של NBC, שלח בטפשותו מייל נזיפה ללנו בדרישה לחדול מהבדיחות הללו, אבל לנו ממשיך ללא לאות. מה הם כבר יכולים לעשות לו, לפטר אותו?

אני לא צופה לא בלנו, לא בפאלון ולא בקונאן, אבל לא רק שהמהלכים האלה נראים כה רעים וגועליים, הם גם מעידים על טיפשות שאין כדוגמתה מצד NBC, שלא לומדת מטעויות העבר. מעניין אם גם הפעם ג'יי לנו יחזור בסופו של דבר וייקח את התוכנית הזו.

© עידו ישעיהו