החץ 1.17: האנטרס חוזרת

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 21/03/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "החץ" 1.17

עזבו אותי מפסח, אני כבר מתכונן ללג בעומר

על הפרק האחרון בהשתתפותה של הלנה ברטינלי דילגתי בסיכומיי בגלל היותו דל ומשמים; על פרק חזרתה אני כותב למרות תוכן דומה. סיפור הנקמה שלה ואימוץ דמותה של האנטרס נראו בתחילה כסיפור מעניין, אולם הסתיים בקול ענות חלושה. חזרתה של הלנה הייתה צפויה, אבל לא חשבתי שזה יקרה כה מוקדם. מרודפת נקמה הלוחמת מחוץ לגבולות החוק, היא הפכה לרוצחת בדם קר ויריבה מושבעת של אוליבר קווין. גם בת דמותה בקומיקס התחילה כלוחמת בפשע מעורערת, אך לבסוף האנטרס הפכה לחברה מכובדת בין ממשיכי דרכו של איש העטלף בפרט וקהילת גיבורי העל בכלל. למרבה הצער, גם הפרק הזה הסתיים באופן שמותיר להלנה דרך חזרה.

ההתפתחות הגדולה בעלילה בפרק הקודם, גילוי סודו של אוליבר ע"י טומי, נותר בצד ונראה היה כאילו האיבה של טומי כלפי חברו הטוב ביותר מתבשלת אט אט עד לפיצוץ הבלתי נמנע. לשמחתי, בתקווה שהיא לא מוקדמת מדי, עד סוף הפרק טומי הבין את הצד של אולי ונערכה ביניהם שיחה שיישרה במקצת את ההדורים.

כצפוי, הגעתה של דיינה לאנס אל סף דלתה של לורל לא תרמה הרבה לסיפור, לטעמי, ובעיקר סיבכה את לורל וקוונטין בעלילה סבוכה שכל פתרון שלה יהיה מאכזב. גם הטריז שהסיפור, יחד עם הסוד שמסתיר כעת טומי, החדיר בין לורל לבין טומי הרגיש מלאכותי מדי ומוקדם מדי.

מערכת יחסים אחת שכבר הסתיימה היא זו בין מקנה לאוליבר. ברגע שהיא הפרה את פקודתו של קוונטין ופעלה ללא תגבורת, היה ברור כמעט לגמרי שמקנה תהיה הקורבן בעימות של הקשת עם האנטרס. לא רק שזה היה פואטי מדי שזוגתו הנוכחית של אוליבר תיהרג\תיפצע בידיה של אהובתו לשעבר, ומי שלפני רגע גילתה שמושא אהבתה היה מוכן להתעלות על רגשותיו ולהרוג אותה – זו הייתה דרך לא נאותה להיפטר מדמותה של מקנה. מי יודע? אולי המעבר לקואסט סיטי יפגיש אותה עם גיבור על אחר.

מערכת יחסים אחת לפחות נמצאת בראשיתה. כן, היה צפוי לגמרי שיהיה משהו בין ת'יאה ורוי הארפר. כמו כן, נותר לתהות מה עומד מאחורי הפחד של הארפר מפני מחטים.

השבוע לא היו רפרנסים כלשהם לקומיקס, אבל זה לא אומר שאין לי הערות:
– אחרי קידומם של אמילי בט ריקרדס (פליסיטי סמואק) וקולטון היינס (רוי הארפר) לשחקנים קבועים בעונה הבאה, אתמול פורסם שגם מאנו בנט (סלייד ווילסון) יצטרף אליהם. אמנם הפלאשבקים על האי לא ממש מרשימים אותי מאז הפרק הנהדר, "האודיסיאה" (אני מעריך את ההתקדמות של אוליבר מילד עשיר ומפונק לשורד מיומן, לא את הניסיונות המיותרים לצאת מהאי), אבל אלו חדשות משמחות שאולי מעידות על הופעתו של סלייד גם בהווה.
– באתר טיוי.קום כותבי הסיכומים של "החץ" ו"על טבעי" ערכו ביניהם תחרות גיפים (לא הוגן כשבסדרה אחת יש פי 10 יותר פרקים), לקראת חזרת שתי הסדרות מפגרה. הקליקו אם רצונכם\ן באוסף שרירי חלק גוף עליון גברי וריקודים מטופשים.
-דיגל: "היית פועל אחרת, אם היא הייתה נראית יותר כמוני ופחות כמו נערת טי-מובייל". הייתי מוכרח לבדוק שג'סיקה דה גאו (הלנה) היא לא הדוגמנית שהובילה את הקמפיין של טי-מובייל, אבל מסתבר שיש מי שטוענים שדה גאו ונערת טי-מובייל, קרלי פוקס, חולקות דמיון רב. תשפטו בעצמכם. קרלי פוקס, דרך אגב, לוהקה בשעתו לפיילוט של Powers עבור FX, סדרת המשטרה\גיבורי על שייתכן ועדיין נמצאת בשלבי הפקה\לא תצטלם לעולם\משודרת בהצלחה ביקום מקביל\תעלה לשידור בהתאם ללוח השנה החדש של בני המאיה.
הנה מה שכתבתי בתגובות לפרק 16, על סדרת הקומיקס של החץ הירוק. רציתי רק להוסיף שמדובר כנראה באחד הדברים הטובים המעטים שניתן למצוא היום ב-DC, בייחוד לאור הבלגאן שהולך שם לאחרונה מאחורי הקלעים.

© עידו ישעיהו