המתים המהלכים 3.11: אני לא בוגדת

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 26/02/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "המתים המהלכים" 3.11

מה זאת אומרת כבר ליהקו את ניק פיורי?!

מפח הנפש שהיה הפרק הקודם הותיר אותי ללא שום חשק או רצון לכתוב עליו. ראויים לציון רק סטיית הדרך הקצרצרה של האחים דיקסון לפני חזרתם לחיק ריק והאחרים; והריגתו של אקסל, פתאום ללא התראה באמצע כל השלווה המשעממת והמרדימה ששלטה בפרק. אפילו המהומה שפרצה לאחר מכן הייתה חסרת מעוף, מטופשת ומכעיסה.

ואילו השבוע, שילוב כמעט מושלם בין פיתוח דמויות (המקום בו הסדרה לרוב כושלת), התקדמות עלילתית ומעט זוועה לשם האיזון. באופן מפתיע, אנדריאה עמדה במרכז הפרק וחרף פעולותיה המטומטמות והצפויות כדרכה, התוצאה הסופית לא הייתה כה נוראית. עצתה של קרול הייתה הגיונית, גם אם הגיעה מאדם לא צפוי, אולם חמישה פרקים לפני תום העונה אין סיכוי שנאבד את הנבל. לא לפני עימות גדול וסופי בו המושל ימשיך לירות לכל עבר ללא הבחנה. מסתבר שיכולות הצליפה בהן ניחנו כל הדמויות עובדות רק כשהמטרה היא מת מהלך.

לאג'נדה של פיליפ מתאימים טייריז וחבריו, מי שחזו בריק מאבד את שפיותו. עדותם תוסיף לקמפיין המלחמתי שהוא מנהל נגד אנשי הכלא, כך שחידוש אוסף הראשים שלו נדחה לעת עתה. בינתיים הסדרה מבזבזת את טייריז ואני מקווה ששיתוף הפעולה עם המושל לא יחתום את גורלו.

כאמור, מוקד הפרק היה פיתוח הדמויות, דרך שיחות האחד-על-אחד המוצלחות שבו, מהרשל ומרל עד מישון ואנדריאה. כן, מישון. ואנדריאה. טוב, בעיקר מישון. בפרק אחד יצאו מפיה יותר מילים מאשר בכל עשרת הפרקים הקודמים. אולי זה אומר שסוף סוף היא מצאה בית ומרגישה נוח מספיק כדי להיפתח? דבריה לאנדריאה היו עוצמתיים לא פחות מפגיעות חרבה, ניתוח מדויק של דמותה של אנדריאה: פתיה שנפלה בקלות במלכודת השרמנטיות של המושל, על חשבון הקרבת החברה היחידה שלה במשך חודשים ארוכים.

היה משהו אחד שצפיתי שיקרה לאחר שיחתם של ריק וקארל, בה האחרון המליץ לאביו לפרוש מהנהגת הקבוצה לטובת נפשו השבורה. לא פרישה מוחלטת, אבל כן רפורמה בהנהגה, משהו שהתרחש בקומיקס בין ההתמקמות בכלא לבין המפגש עם המושל. אני עדיין מחזיק אצבעות שהשינוי יקרה, מבחינה עלילתית וגם מכיוון שכפי הנראה זו הדרך היחידה בה ריק יחזור לעצמו. כמו כן, זו תהיה סיבה טובה למחוק את שמה של שרה וויין קאליס מהקרדיטים.

 • ספוילרים לקומיקס:

  השינוי אליו התייחסתי אירע, כאמור, לאחר שהקבוצה התמקמה בכלא ולאחר שנפטרו מהאסירים הבעייתיים. טייריז היה עד אז על תקן סגנו של ריק וחברו הטוב ביותר. השניים התעמתו אחרי שטייריז בגד בקרול עם מישון, וטייריז העלה את נושא הריגתו של דקסטר, מקבילו של תומאס בסדרת הטלוויזיה, בדם קר ע"י ריק, שחשב שאף אחד לא ראה זאת. זה הגיע לכדי מכות ופציעתם של השניים. בסופו של דבר ריק החליט לוותר על מנהיגותו כיחיד וצירף את טייריז, הרשל ודייל כמנהיגים שותפים, מעין ועדה של ארבעה שביחד תבצע כל החלטה הנוגעת לקבוצה. לא יודע כמה זמן זה החזיק מעמד.

 • מיכאל גינזבורג

  עדיין איני מסוגל להציב בראשי את דמותה של מישון במציאות טרום האפוקליפסה.
  אתה מדמיין אותה בתור פקידת בנק שעשתה הסבה מהירה למיומנויות חרב האטורי האנזו?

   ועדיין לא הבנתי את המניע של המושל. הוא לא יכול לחשוב שהוא יתחיל לצאת נגד כל חבורה
  בה הוא יתקל. הוא יודע שהקבוצה של ריק ירתה כי לקחו להם אנשים, בדיוק מה שהוא היה עושה
  לו היו חוטפים לו אנשים מוודברי. מגלומן שסופו ידוע מראש.

  מאוד אהבתי את הסצינה בין הרשל ומרל, רגע אנושי מצד מריל זה לא דבר של מה בכך.
  מייקל רוקר שחקן נפלא ומקווה שלא נאבד אותו והדמות שלו תשתנה בהדרגה לחיובית יותר.

  טייריז והבחורה שעימו לבטח לא יסכימו להרוג ילדים וזקן קטוע רגל, למורת רוחו של המושל
  ויחברו לצוות של ריק, זה די צפוי. בדיוק כפי שהצעירים שנמצאים עם טייריז יעשו ההיפך ויקבלו
  על כך כרטיס יציאה מהסדרה.

  • בקומיקס היא סיפרה שהייתה מנהלת חשבונות. בנערותה עסקה בסיף, אז כשהמגפה החלה היא פרצה לבית השכנים ולקחה את חרב הסמוראים שהייתה בבעלות בנם הגיק. מבחינה אישיותית, אולי בהמשך הסדרה תרחיב את סיפור הרקע שלה ומה שעברה לפני המפגש עם אנדריאה, וכפי הנראה הפך אותה לכזו.

   צעירים? אחד מהם נער, השני הוא אביו.

 • Saturn

  הסדרה שוב משחקת איך שבא לה לגבי איום הזומבים. מה בדיוק מפריע להם לנקות את סביבת הכלא מזומבים? כשהם רוצים, כל בן-אדם שם קוטל עשרות זומבים בקלות.

  אין שום מונע שהם ידקרו את הזומבים דרך הגדר לפחות. ונחיל הזומבים מוזכר כסיבה ללמה להשאר במקום לברוח למקום אחר.
  ההסבר היחידי הוא שהם חוששים לצאת בחוץ ולהתעסק עם הזומבים כי יכול להיות שאנשי וודבורי ייחכו לכך ויהרגו אותם בקלות. אבל ראינו בפרק הקודם את הטמטום של הסדרה שכאשר המסחרית מלאת הזומבית הוכנסה למתחם הכלא וכל החבורה הייתה עסוקה איתם (בדיוק לפי התוכנית של המושל) אז במקום שפיליפ ואנשיו יירו בריק וחבריו בקלות הם משום מה (קרי, כתיבה מטומטמת של סדרה מטומטמת) עזבו את המקום.

  ומה בדיוק ההבדל הגדול בין ריק,מישון וקארל יוצאים למשימה לבין שכל החבורה עוזבת את המקום? (ומה לעזאזל ריק חושב שהוא יימצא שישפיע במאומה על מאזן הכוחות מול וודבורי?).

  ואם יש להם מכוניות מתפקדות (עד כדי כך שהם נותנים אחת לאנדראה) אז באמת אין שום תירוץ למה שהם לא יוכלו לחסל את הזומבים.
  בסצנה של אנדראה עוזבת אמרתי לעצמי 'מה לעזאזל, אנדראה? למה את לא דורסת חלק מהזומבים שבדרך שלך?You suck.'

 • סקפטי

  סצינת הסיום עם השיר של טום ווייטס היתה מעולה!

 • מיכאל גינזבורג

  לפחות אנחנו יודעם מה לא לעשות ברגע שתפרוץ התקופה הפוסט אפוקליפטית. ולהתרחק מנשים
  כמו אנדראה. 

 • Mika Gill

  בחיי; הזומבים לא היו יכולים לאכול אותה במקום את אחותה?

  • מיכאל גינזבורג

    אפילו הם יודעים שהיא סחורה פגומה.

© עידו ישעיהו