צדק רביעי

פורסם ע"י ‏שיח רחב ועץ גבוה‏
בתאריך 08/02/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

צריך לדבר על העונה הרביעית של "צדק פרטי".

אני מת על הסדרה הזאת, שתי העונות הראשונות שלה, ובמיוחד השנייה, היו פשוט טלוויזיה טובה, מותחת, מרתקת וגם מרגשת. העונה השלישית הציגה היחלשות מאוד מאוד קלה, אבל עדיין הייתה מצוינת, החזירה כמה דמויות מבריקות מהעונות הקודמות והציגה כמה דמויות מעניינות מאוד (אהבתי את קוורלס וגם את אלסטון ליימהאוס, שהאמת, ציפיתי לראות אותו חוזר העונה, ואני מניח שזו אפשרות לא בלתי סבירה שזה יקרה בהמשך).

העונה הרביעית, בינתיים צריך לומר (עד הפרק החמישי), לא מספקת את הסחורה. היא לא רעה, הסדרה הזו יודעת לעשות את שלה באיזו אלגנטיות חמקמקה, אבל אין בה את ה"רעים" המעניינים והמורכבים שהיו בעבר, הדמויות בה לא עוברות תהליכים מעניינים, וגם פרקי המרדף סטנד אלון אחרי רדנקים, שהיו חלק מהכיף, קצת נדחקים הצידה לטובת העלילה הגדולה. ונדמה לי שכאן טמון שורש החולשה. עד עכשיו העלילה העונתית לא מצליחה להתרומם. הסיפור עצמו, של פליט שראה את ת'יאו טונן מחסל מישהו, פשוט לא מחזיק מים בעיני כעלילה עונתית, ואני מקווה שנראה משהו מתפתח בכיוון בלתי צפוי בנושא הזה, כמו שהסדרה הוכיחה בעבר שהיא יודעת לעשות. ובהקשר הזה, בניגוד לעונות קודמות, נדמה לי שהעונה הזו תסתמך יותר ויותר על הדמות של ארלו, שהיא בעיני אחת מנקודות התורפה הגדולות של הסדרה. דמות חלשה, לא מורכבת ומשוחקת רע.

אני עדיין נהנה ממנה, אמשיך לצפות, היא עדיין אחלה, אבל היא רק אחלה. וחבל. כי היו פרקים שהייתי מסיים עם "וואו", ועכשיו הם סתם נגמרים.

תגיות:
© עידו ישעיהו