החץ 1.15: משתמט

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 23/02/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "החץ" 1.15

Love is a battlefield

שבוע לאחר הפרק המוצלח ועמוס הפעילות על האי, "החץ" ניסתה לחזור לשגרה – והתוצאה מעט מבולגנת. ניתן היה לוותר על הפלאשבקים למשך פרק אחד מבלי שזה יורגש, בייחוד מאחר והאירועים שם לא היו רלוונטיים לאירועי ההווה, לכאורה. אמנם היה זה המשך ישיר לחיזוק מיומנויותיו של אוליבר, ובעיקר אובדן התמימות והאמון שהוא מתחיל לאבד באחרים. העניין בכל מקרה הורחב בהסבריו למקנה מדוע הוא מתקשה להתחיל מערכת יחסים רומנטית.

בעיה נוספת היא החזרה למתכונת הנבל השבועי. הפעם היה זה גנב יהלומים מתוחכם, אך כהרגלה של הסדרה, גם הפעם התחושה היא כי העלילה עמו החווירה לעומת אירועים אחרים ושימשה לא יותר מבסיס רעוע לקו עלילה משמעותי יותר. אם הייתה זו הוכחה לפליסיטי שמטרותיו של אוליבר אינן כוללות באופן בלעדי את הרשימה, אזי אני מניח שהמחיר מקובל עליי. אע"פ שגם כאן היה מיחזור, מאחר ואולי כבר עבר את השלב הזה מוקדם יותר העונה עם דיגל.

קווי העלילה הרומנטיים של אוליבר ודיגל היו ראויים להתייחסות והתפתחות. רגשותיו של דיגל כלפי קרלי היו שקופים מאז הוצגה לראשונה, ויפה לראות שהוא יוצא מהשריון שלו ומנסה לקדם את העניינים. כמובן שמעבר לכך קיים הקושי המובן בקיום מערכת יחסים עם אלמנתו של אחיך, ואני מקווה ש"החץ" תטפל בנושא כראוי.

אוליבר, בינתיים, החליט ללכת בעקבות עצתה של פליסיטי ולהציע למקנה לצאת. כן, חלק מהעניין היה להשתמש בה כדי להגיע אל הדודג'ר, אבל קשר העבר שלהם והמוכנות של אולי לפתח את המתח הרומנטי-מיני הובילו בסופו של דבר לתחילתו של רומן. לורל המשיכה הלאה, אז למה שאוליבר לא יעשה זאת גם כן? בנוסף לכך, צירופה של מקנה לכוח המשימה נגד הויג'ילנט לבטח יתבל את העניינים.

פוטנציאל רומנטי נוסף קיים בדמות חדשה, רוי הארפר. הכייס מהגליידס, רובע העוני והפשע עליו מדובר רבות, הצטלב בדרכה של ת'יאה ועורר בה עניין. באופן מאוד צפוי, הסיפור שפרש בפני הבלש לאנס היה שקרי, כפי הנראה מכיוון שרוי ידע שת'יאה צופה בחקירה והשתמש בורטיגו כדי להגיע אל ליבה. עצתו של רוי, שת'יאה תתרחק מהגליידס ולא תאמין לכל סיפור עצוב בטח תצא מהאוזן השנייה. הבחורה, למרות חוויותיה לאחרונה עם החוק, נוהגת להתעלם מסכנה.

את הטוב השארתי לסיום: מזימתה של מוירה להתנקש בחייו של מלקולם ולצאת מהארגון. נראה שמוירה, הגם שבאיחור ניכר, סוף סוף הגיעה להבנה שמקומה בתכנית הגדולה הביא להרס משפחתה ולאובדן שני בני זוג. המעורבות של הטריאד לא ממש מלהיבה אותי מפני שעד כה חלקה של המאפיה הסינית בסדרה לא היה מעניין, אבל בכל מקרה אני מצפה להתפתחויות בפרקים הבאים. נקודת אור אחת לפחות: הפאה של צ'יינה וייט שודרגה.

– על רוי הארפר כתבתי בהקדמה לעליית הסדרה לפני מספר חודשים. תזכורת: הוא היה הסיידקיק הראשון של אוליבר קווין, ספידי. בתחילת שנות השבעים נחשפה התמכרותו להרואין ורוי התרחק מאוליבר, אביו המאמץ, ועבודתם המשותפת. שנים מאוחר יותר רוי חזר לפעילות כגיבור על בפני עצמו תחת זהות חדשה, ארסנל, ובשנים האחרונות השתמש בשם החץ האדום. את רוי החליפה כספידי מיה דירדן, עליה מבוססת דמותה של ת'יאה.
דודג'ר היה גנב בריטי שהתמחה בסחר פריטים טכנולוגיים, ומאוחר יותר הפך לבן ברית של החץ הירוק ועמיתיו.
– קאס דרניק, הסוחר שנרצח ע"י הדודג'ר, כפי הנראה נקרא על שם הצייר טום דרניק.
– סביר להניח כי "בית הקברות נוריס" זו מחווה לאחד מיוצריו של רוי הארפר, פול נוריס.

© עידו ישעיהו