החץ 1.14: האודיסיאה

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 16/02/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "החץ" 1.14

דדפול מי?!

בשבועות האחרונים זנחתי את סיכומי הפרקים של "החץ", כשהתירוץ העיקרי הוא עצלנות. היו לא מעט התפתחויות מאז הסדרה חזרה מפגרה, אבל היא סבלה רבות מנבל שבועי לא מפותח בגילום שחקן נערץ בקהילת הגיקים (בן בראודר, סת' גייבל ודייוויד אנדרס). ההתקדמות האיטית בעלילת המסגרת עשוי היה לקבל תפנית גדולה כבר השבוע, אלא שרגשותיו של אוליבר הצליחו להסוות את מעורבותה של מוירה בארגון סודי, זאת אחרי שכבר הספיק להשתכנע בחשדותיו וממצאיו של דיגל. אפשר לתרץ זאת בכך שנותרו עוד מספר פרקים עד סיום העונה, ואולי צריך לשמור כמה קווי עלילה פתוחים עד לעונה הבאה, עליה הוכרז השבוע.

אם במובן הזה הסדרה כשלה נכון לעת עתה, המפגש בין האיש בברדס לבין אמא קווין הוביל לפציעתו האנושה של אולי, ולפרק שלראשונה התמקד כמעט כולו במתרחש על האי לפני ארבע שנים וחצי. אוליבר של האי כבר מתחיל להידמות לבן דמותו הלוחם כיום בפשע, אם לא במיומנותו, אז בשינוי שעבר מפלייבוי שחצן ואגואיסט לבחור שמוכן להציל אדם לו הוא חב את חייו גם אם ימות. אם יאו פיי סייע לאוליבר לשרוד לזמן מה, ההיכרות עם סלייד ווילסון כפי הנראה תהיה הצעד הראשון בהפיכתו ללוחם.

בהווה דיגל ושותפת הסוד החדשה, פליסיטי, ניסו להציל את חייו של אוליבר. זה היה רק עניין של זמן עד שפליסיטי תהיה מעורבת בענייני הויג'ילנט, וחרף סירובה לקחת בכך חלק מעבר לסיוע במציאתו של וולטר, קשה להאמין שהיא תצליח לצאת מהתמונה בקלות יתרה. בכל מקרה, הנוכחות שלה עשויה לתרום לדינמיקה הקבוצתית של אנשי סודו של אוליבר, והשיחות בינה לבין דיגל הוסיפו נדבך או שניים לדמויותיהם.

קישורים (כולל שלושת הפרקים הקודמים, כבונוס; או טרחנות מיותרת):
(פרק 11)
טד גיינור (בן בראודר) היה חבר בקבוצת בלאקהוק סקוודרון שהתגלה כבוגד. הבלאקהוקס הייתה קבוצת טייסים שלחמה בנאצים במלה"ע השנייה. במהלך השנים הקבוצה זכתה למספר עדכונים בהתאם לתקופה.
– "גלריית צ'ייקין" נקראת על שמו של יוצר הקומיקס הווארד צ'ייקין. בשנות ה-80 הוא היה אחראי לעדכון המודרני הכי מפורסם של הבלאקהוקס.
– הסם ורטיגו יקושר בפרק הבא ל"רוזן" (סת' גייבל), שדמותו מבוססת על הרוזן ורטיגו, אציל אירופי עם מתקן שמיעה שמקנה לו כוחות על, אולם ורטיגו זה גם הליין הבוגר של DC.

(פרק 12)
– על המקור לכינויה של ת'יאה, "ספידי", כתבתי עוד לפני שהסדרה עלתה. בפרק הזה, במשפטה של ת'יאה, נחשף כי שמה האמצעי הוא דירדן. מיה דירדן הוא שמה של ספידי מס' 2.
– מקנה הול: לבלשית אין מקבילה בקומיקס, אבל היא חולקת את משפחתה עם שושלת ענפה ביקום DC: הוקמן (קרטר הול), הוקגירל (שאיירה הול), הוק אנד דאב (האחים האנק ודון הול) וד"ר פייט (הקטור הול). לחילופין, יש גם את יוצר הקומיקס בוב הול.

(פרק 13)
– פירמת עורכי הדין "וולפמן את פרז" משלבת את שמותיהם של הכותב מארב וולפמן והצייר ג'ורג' פרז, שביחד מזוהים בעיקר כמי שהפכו את הטין טייטנס לקבוצה פופולרית בשנות השמונים.
– לאחר הופעתו הראשונה של דת'סטרוק פרסמתי קישור, אבל עם הצגתו של ווייד ווילסון, האיש מאחורי המסכה, ראוי לעשות זאת שנית. וולפמן ופרז, ד"א, יצרו את הדמות.
– מחווה ליוצר קומיקס נוסף היא "בניין וויניק", על שמו של ג'אד וויניק. וויניק כתב את סדרת הסולו של החץ הירוק באמצע שנות האלפיים.
– איכשהו פספסתי את זה מאז תחילת העונה, אבל מסתבר שהבלש לוקאס הילטון (רוג'ר ר. קרוס) מבוסס על דמות מהקומיקס.
– אולי אני מרחיק פה לכת, אבל "52 הקורבנות" שלורל מציינת עשויים להיות מחווה לאובססיה של DC עם המספר בעשור האחרון: החל מסדרה שבועית שנקראה בפשטות "52", וכלה באיפוס כל כותרי החברה.

(פרק 14)
– בילי ווינטרגרין, שותפו לשעבר של סלייד ווילסון, מבוסס על ווינטרגרין, איש אמונו ומשרתו של סלייד\דת'סטרוק במשך שנים רבות.
– בנו של סלייד, ג'ו, עשוי להיות ג'וזף ווילסון, הידוע בכינוי ג'ריקו. בניגוד לאביו הנבל, ג'ריקו האילם בעל כוחות העל היה חבר בטין טייטנס, עד שהשתגע וניסה להרוג את חבריו.
– בתו של יאו פיי, שאדו, הייתה במקור מתנקשת יפנית, בתו של איש יאקוזה ואם אחד מילדיו של אוליבר קווין, רוברט.

© עידו ישעיהו