המשרד 9.10: כינים

פורסם ע"י ‏איימס‏
בתאריך 11/01/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

theofficeuss09e10720phd (1) לאחרונה חזרתי לצפות במשרד מההתחלה. אני כרגע בתחילת העונה החמישית, אחרי ארבע עונות שהיו בחלקן הגדול מושלמות, כשכל פרק זוכה ממני בסיומו לתואר "הפרק הכי טוב עד כה". קשה להגיד מה עשה את המשרד לכל כך מושלמת בתחילתה, ומה השתבש וגרע ממנה בעונות האחרונות, אבל אני חושבת שזה קשור בעיקר לכמה רגילות היו הדמויות בהתחלה. גם דווייט, בשיא המוזרות שלו, בסך הכל הגיע מחינוך חקלאי קשוח, והיה רגיל לטפל בעצמו בכל הבעיות. ככל שהעונות התקדמו הדמויות הוקצנו, דוגמאות טובות לכך הן מרדית' קווין, קלי וראיין, ובמקביל הדמויות החדשות הגיעו מראש מוקצנות למדי (ארין הטיפשה למשל).

בעונה הזו, לקראת סגירת הקצוות, המשרד חוזרת לכוונה המקורית שלה. כן, אפיזודת אנג'לה, הסנטור ואוסקר לא עשו עמה חסד, אבל פרקים כמו הפרק של השבוע היו יכולים להשתבץ בקלות בעונות המוקדמות.

כבר כמה פרקים שאנדי לא נמצא, וזה רק מיטיב עם המשרד. הפתיחה, במקום להסתיים בשוט המסורתי של הבוס והדנדי, מסתיימת בג'ים ופאם מתנשקים, וזו הרי המהות של הסדרה, והסיבה שהעונה האחרונה הזו מתמקדת שוב במערכות יחסים (שוב ג'ים ופאם, דריל ו-ואל, ארין וג'ייק). נקודת המוצא של הפרק, נושא כל כך שולי ויום יומי כמו כינים, מאפשר לדינמיקה במשרד לקחת את ההובלה, וליצור חיבורים מפתיעים, כמו פעם. הפעם אלו היו מרדית' ופאם. מרדית', שמההתחלה לא היתה מושלמת, אבל לפחות היה גרעין נורמליות בהתנהגות שלה, גרעין שחזר בפרק הזה, והבנו גם איך היא התדרדרה לשתיה – פשוט לא היה לה את ג'ים (למרות שההקבלה בתחילת הפרק היתה קצת מילולית מדי). אמנם העלילה של ארין וג'ייק קצת לא במקום, אחרי כל הבלאגן של העונה שעברה, אבל אם נזכרים באנדי המקורי (זה שהציע נישואים לאנג'לה בלי שהם אפילו התנשקו, שהיה בסדנת התמודדות עם כעסים והעריץ את דווייט), ואם מוחקים את העונה השמינית (ואני חושבת שיועיל לכולנו למחוק אותה), יש חן בעלילה הזו, ומכיוון שהיא כתובה ומשוחקת היטב, אני לא אתלונן.

במקביל, העונה מתמקדת באופן ברור ולראשונה בסיפור הגשמת חלומו של ג'ים. אחרי שעונות 3-5 התמודדו עם פאם שמתחילה לקחת סיכונים, והזניחו קצת את ג'ים (או אם לדייק – הציגו את ג'ים כמי שחלומו התגשם ביום שבו פאם נענתה לחיזוריו), הגיע הזמן שיטפלו גם בדמותו. מהפרק הראשון הוא לא רצה קריירה בדנדר מיפלין, אבל הסיפור שלו עם פאם הוביל אותו לשם. בזמן שפאם התחילה לצייר, נסעה לניו יורק וניסתה לבנות קריירה אחרת (ונכשלה, אבל זה סיפור אחר), ג'ים פשוט היה שם. אז כן, העיתוי עכשיו קצת פחות טוב, כשפאם בבית עם שני ילדים קטנים, אבל גם לג'ים מגיע, וכיף לראות אותו עושה, יוזם, ומנצח קצת.

The-Office-Season-9-Episode-10-Lice-3

בסך הכל העונה הזו מחזירה את אמוני במשרד, וגורמת לי מאוד להצטער שהיא האחרונה (אם כי זו, ללא ספק, הבחירה הנכונה, ואפילו היה מוטב אם היו סוגרים את הבאסטה קודם, כמובן אחרי ההכנות המתאימות).

תגיות:
 • Velvet

  ישששש נגמרהההההההההההה הפגרההההההההההההההה

 • מיכאל גינזבורג

  העונה ה8 הביאה רוח היתולית-אקסצנטרית-אובר דה אדג' למשרד, זימנה כמה הפתעות שנגעו בקצה גבול
  היכולת שלה לחדש ולרענן. לא רואה בה כשגיאה נארטיבית כלל וכלל.
  אבל מה אני יודע, בהיותי היחיד שאהב את רוברט קליפורניה, כי ג'יימס ספיידר הוא שחקן יוצא מהכלל.

  הפרק החדש הרגיש לי מעט מנומנם עד הכניסה של דווייט לעניינים וכל עניין הכינים.
  הוא ללא ספק נותר עמוד התווך המשמעותי ביותר לסדרה מבחינה קומית טהורה,
  השגעונות שלו מתעלים כל פעם מחדש, הרבה בזכות החינוך החקלאי הנוקשה כפי שציינת, איימס.

  סצינת הפתיחה עם ג'ים נושך את החיך הייתה אולי החלשה ביותר בתולדות קטעי הפתיחה של הסדרה.

  ג'נה פישר נראית נפלא גם כשהיא עוטה על עצמה מראה של עקרת בית מבורדקת.
  האופן בו כולם גילו שהכינים הם מנת חלקה של סיסי הייתה מצחיקה להפליא!

  אני מאוד אוהב את הדרך שאת מנתחת ומחברת את חלקי המשרד לכדי סיפור אחד שלם ויפה,
  המתכונן כבר עכשיו לקלוז'רים בכל הזירות וטורח לחדד את העובדה שיש צוות צילום נוכח.
  הייתי רוצה שאנדי ומייקל יכנסו יחד למשרד, זה יכול להיות מאוד מרגש ומחויך.

  תמיד חשבתי לתומי שקריד הוא הדמות הכי אנדרייטד במשרד, הוא ממש קריפי ונוטה לאילוזיות,
  ניתוק רגשי מטריד ומוודא להזכיר לנו כל פעם עד כמה הוא מסתורי ועד כמה חייו הפרטיים יכולים אולי
  להוות בסיס לספין אוף. כל עניין כתמי הדם, בריחה מהמשרד כשמודיעים על רצח או סמים או השד
  יודע מה ועוד אינספור תקריות המוזכרות כבדרך אגב.. הוא הסקרנטון סטרנגלר! מארק מיי וורדס!

  • תתש

    אני חושב הסקרנטון סטרנגלר הוא גייב או פאקר.

 • אני כל כך מברך על העונה הזו, שמחזירה את עטרת "המשרד" אל יושנה. פרק נהדר נוסף שמצליח להיות מצחיק ומקסים בו זמנית, כשם שהסדרה ידעה לעשות היטב. די מדהים לראות עד כמה מגע ידו של גרג דניאלס עשה אותה למה שהיא.

  מיכאל, מסכים בנוגע לטיזר – די מוזר ולא מצחיק.

  • אוף, הגבתי וכנראה שכחתי לשלוח- הרעיון מצויין, הביצוע (סורי, הקורא ג'ון קרזינסקי המהמם) היה הבעיה.

   • למה את חושבת? אני לא מצליח לדמיין מצב שבו זה היה מצחיק, אפילו לא עם סטיב קארל או ריין ווילסון.

    • כי זה מאורע קטן ומעצבן ושקורה לכולם, ואפשר למצוא בו גם את ההומור. היו יכולים לבנות את זה היטב ממטרד קצת (אויש, נשכתי את השפה) למטרד גדול (אוף, נשכתי פצע ישן!) לדבר הכי נורא אי פעם (תרפאי כבר שפהההה!!!!11).

     עכשיו מתחוור לי שפשוט תיארתי את הקטע, שבעיני כאמור יכול להיות מצחיק, אלא שכל זה לא נבנה שם, כי קרזינסקי אכזב.

     אז אין לי הסבר.

 • Saturn

  לא הפריע לכם שהנה עוד קשר שעמלו עליו בעונה הקודמת (דריל ו-ואל) נזרק? דריל מחזר אחרי ואל היה חלק ניכר בעונה הקודמת ופתאום עכשיו הוא רוצה שהיא תזרוק אותו כי הוא אמורמקווהמצפה לעבור לפילידלפיה ביחד עם ג'ים ושזה איכשהו אומר שהוא צריך להיות רווק?

  • כן, חשבתי על זה, אבל אלה דברים שקורים ואין לי בעיה עקרונית עם זה. מה שכן, הייתי שמח לראות איך זה נמוג מאז ועד היום, אפילו בהתייחסות כלשהי.

 • מיכאל גינזבורג

  גולת הכותרת האמיתית של הפרק – קווין והפצפצים! 

© עידו ישעיהו