מחלקת גנים ונוף 5.10: שתי מסיבות

ספוילר "מחלקת גנים ונוף" 5.10

לא חשבתי שאמצא את עצמי כל כך מהר תורם פוסט במהלך החופשה שלי, אבל אם הייתה סדרה שמראש סברתי שתגרום לי לעשות את זה, "מחלקת גנים ונוף" היא הסדרה (וגם "צדק פרטי", אבל זה לא קרה). אחרי שיצאה לחופשת החגים עם פרק מושלם, היא חזרה עם פרק שאמנם לא טוב כמו קודמו ואמנם עדיין נושא כמה מהתחלואים של העונה הזו [1], אבל מה שטוב היה כל כך טוב וכה משובב נפש, עד שהוא מצטרף בקלילות לפנתיאון חרף פגמיו.

[1] בראשם קלישאות הסיטקום, והפרק הזה השתמש פעמיים – פעמיים! – באחת השחוקות שבהן: דמות מצהירה על משהו > שבירה אל הסצינה הבאה שבה הדמות עושה ההפך ממה שעשתה. הפעם הראשונה הייתה כאשר רון הצהיר שאין דרך לא נכונה לצרוך אלכוהול ואז חזר בו, והפעם השנייה הייתה כאשר אן אמרה שהיא לא תעשה את זה, כלומר תחפור בחול, ומיד אחרי כן ראינו אותה עושה את זה.

למעשה, זה היה פרק שנועד למעריצי הסדרה הקבועים, כי הוא שפע מיליון רפרנסים לעברה, מקריים או לא. אלה שזיהיתי: ה-Shoop שהגברים שומעים ושרים בזמן נסיעתם, באחת הסצינות האהובות עלי בפרק, הוא השיר הפותח את המיקסטייפ של בן; שונה מולווי-טוויפ חזרה שוב להשתדך עם כריס, אחרי ש"בסוף העולם" לזלי חשבה לרגע שבו היא מתעניינת; המוכר בחנות הגלידות קורא לג'רי בשמו האמיתי, גרי, כפי שגילינו ב"משפט של לזלי נופ"; אנדי שאכן התחתן בחולצה של רג'י וויין, טום והחובות מ"אנטרטיינמנט 720" וכהנה וכהנה. אני בטוח גם שההתנגדות הנחרצת והמיידית של טום לצפייה ב"הומלנד" שבן הקליט וטרם צפה, אמורה לקרוץ לחשבון הטוויטר הפארודי שהפעיל עזיז אנסרי בתור "סרג'נט ברודי". בנוסף לזה חשבתי שמסעדת הבשרים שאליה הלכו הבנים, St. Elmo Steak House, היא קריצה לקלאסיקת האייטיז (האיומה) בכיכובו של רוב לאו, St. Elmo's Fire (שבעברית נקראה "חברים"), אבל מתברר שזו מסעדה קאנונית אמיתית באינדיאנפוליס, מה שמסביר את נוכחותם האגבית של אישים כניוט גינגריץ' ורוי היברט.

הפרק נחלק די בחדות למסיבת הרווקות העגמומית של לזלי והבנות, ומולה המסיבה הסופר-כיפית של בן והבנים. נקודות המוצא היו הפוכות – אצל לזלי המסיבה נראתה מבטיחה עם כל האלמנטים המתבקשים (והברקה בדמות בייב לינקולן, "Emancipate them abs!"), ואילו אצל בן זה נראה כמו נדון לשממון. אבל עד מהרה החברים יצאו והערב (כמו גם הבוקר שאחריו) הפך למסע נהדר של ציוני דרך, התחברות ואחווה גברית, הכוללים משקאות בפורמטים נוזליים ואחרים.

בהתאם, החלקים עם לזלי היו פחות מוצלחים, ואילו בקרב הגברים לא רק שהמסע היה כיף, אלא שהתחנה הסופית שלו הניבה יופי של סיומת. אחרי שהפרק הקודם איפשר לכריס להשיג סגירה עם מיליסנט ועם היבטים מסוימים באישיותו, הפעם הוא שוטח את מסקנותיו ומבין שהוא לא בהכרח צריך אישה שתחלוק איתו את אהבותיו ואת אורח חייו, אלא מישהי שתעריך את הדברים החשובים בחיים. כמו כן, גומות חן יהוו יתרון.

© עידו ישעיהו