המתים המהלכים 3.08: נועדו לסבול

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 04/12/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "המתים המהלכים" 3.08, הפינאלה לחלק הראשון של העונה

חרף ההשגות שיש לי בנוגע לסדרה, גם בעונתה השלישית והמשתפרת לכאורה, נהניתי מאוד משני הפרקים האחרונים ובייחוד מסיום מחצית העונה. תוך כך, הופרכה התיאוריה שלי מהשבוע שעבר שמרל זכה בכל הנתונים המרשימים של דמות המושל מהקומיקס, בעוד פיליפ נכתב כגרסה חיוורת ואנמית של מנהיג וודברי הרצחני. אמנם נעשה קיצור דרך באמצעות עוקף מישון כדי להעניק לפיליפ את החזות המאוחרת המוכרת שלו. בסדרת הטלוויזיה נדמה שמישון "סתם" חשדנית ולא סובלת את המושל, משום מה, בעוד במקור היו לה הרבה סיבות לנקום לאחר ההתעללות הקשה שעברה תחת ידיו; כמו כן, פיליפ-קומיקס איבד לא רק את עינו, אלא גם את אחת מזרועותיו. והנה, ניתנה לו סיבה אמיתית לתקוף את בית הכלא ולחסל את כל יושביו.

החששות כי דריל ישלם בחייו במהלך העונה עלולים, למרבה הצער, להתממש כשהעונה תחזור מפגרה. אני מתקשה להאמין שהסדרה תוותר על דמות כה פופולרית, אבל הכל יכול לקרות ואף אחד אינו חסין. ייתכן שלא תתבצע הוצאה להורג של האחים דיקסון כפי שדורשים אנשי וודברי, אבל המושל יספק להם בידור בדמות קרב בין מרל לדריל, כנקמה על שקריו של מרל (כזכור, הוא דיווח שמישון מתה מבלי להביא כל הוכחה לכך). לא ברור לי אם פיליפ אכן חושד שמרל פעל מאחורי גבו ושיתף פעולה עם אחיו וחבריו, או שכתוצאה ממה שהפסיד בשל שקריו, בתו ועינו, המושל גזר את דינו של מרל.

התוספת של טייריז (צ'אד קולמן) וחבורתו נעשתה בסולידיות מסוימת עד כה, מאחר והפוקוס היה ברובו על אירועי וודברי. בינתיים הפטיש וכובע הגרב המזוהים עם הדמות נמצאים שם. ההיבט השלילי באותו הקשר (וגם הנקודה הרעה של הפרק) היא הריגתו של אוסקר מיד עם הצגתו של טייריז, כאילו הסדרה לא מסוגלת להחזיק שתי דמויות של גברים שחורים בו-זמנית.

למרות השימוש הבולט מדי באפקטים ממוחשבים, קרב היריות בין קבוצת ריק לבין אנשי וודברי היה מעולה. הסצנה הגיעה לשיא, כמובן, בדמותו של "שיין", אולי הוכחה לכך שריק טרם השתחרר לגמרי מהזיותיו והמנטליות השברירית. אם כבר אקשן, אז אם בפרק הקודם גלן סיפק את סצנת הפעולה המוצלחת ביותר, הפעם הייתה זו מישון נגד המושל. כן, היא מטומטמת שזרקה מהחלון כל חשד שהחזיקה במשך חודשים ארוכים בגלל ילדה קטנה בכלוב, אולם מצד שני זה עשוי להעיד עוד על מצבה הנפשי (לא אופתע אם בהמשך יהיה לכך הסבר מוצדק יותר, בגלל בת שאיבדה). בכל אופן, הקרב היה נהדר וחבל שמישון לא סיימה את משימתה, גם אם זה אומר להרוג את אנדריאה.

אם הצגתם של מרל ודריל כטרוריסטים והרעב לדם של תושבי העיירה (בתוספת הגילוי של החדר הסודי) לא ינפצו את דמותו של פיליפ בעיני אנדריאה, אני חושש שהיא אבודה לחלוטין. היא כבר הביעה בעבר זעזוע מזירת הקרבות ולבסוף הודתה שנהנתה מהרעיון, אז המבט הנדהם שלה בסוף הפרק לאו דווקא מעיד על השינוי התודעתי שתעבור.

© עידו ישעיהו