המשרד 9.09: חג המולד של דווייט

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 07/12/2012 בקטגוריה ‏כתבות

ספוילר "המשרד" 9.09, פתיחת דיון

תגיות:
 • פרק מבריק, מושלם, נהדר. הייתי יכולה לכלות כמה מאות מילים בלהסביר איך כל חלקי הפרק, כולם מושלמים בזכות עצמם, התחברו יחד למשהו אפילו טוב יותר. אבל חבל על הזמן. אחד הפרקים הטובים בסדרה, שכמו הטובים ביותר מפגין אהבה עצומה לכל הדמויות – גם הפגומות ביותר – גם בזמן שמתלוצץ על פגמיהן – וגומל לנו בסוף מתוק לגמרי.

  • הייתי שמח אם תכלי לפחות כמה מילים על הסבר, כי אני לא לגמרי מבין למה הוא כה מושלם לדעתך. בעיניי היה חמוד מאוד, אבל לא הרבה יותר מעבר.

   • קשה לי להסביר. כל דמות זכתה לטיפול שמצד אחד מכיר וממשיך את העבר שלה (כלומר, בלי הזגזוגים שאני לא אוהבת), ומהצד השני לא הלכו על בטוח וממוחזר, אלא כן דחקו קצת בדמויות.
    החל מועדת תכנון המסיבות, שהיתה מרכיב מאוד משמעותי החל מהעונה הראשונה, והיתה הבסיס שבו דמותה של אנג'לה ביססה את עצמה ("אני לא רוצה את השם שלי על המסיבה הזו", "איפה השם שלך יהיה כתוב?!").
    מערכת היחסים בין ג'ים ודווייט (ופאם, כמובן), שברור שהיא חלק ממה שגורם לג'ים ולדווייט להגיע לעבודה בשמחה כל יום, גם אם זה רק בשביל להתקוטט זה עם זה. חג המולד הדווייטי היה מגוחך ומוגזם אבל איכשהו הגיוני, בכל זאת דווייט גדל מבודד בחווה, והרבה ממה שהוא עושה נובע מכך.
    טובי והחונק.
    הסיפור של ארין, שהוא נקודת החולשה של הפרק, אבל אני בהחלט יכולה לקבל את הסטייה מהקו שבוסס בעונה שעברה (בצורה די מעיקה. היה עדיף אם אנדי היה נשאר עם חברתו מאז, והאמת שהפרקים האחרונים מלמד שהיה עדיף לו היה עוזב את המשרד), בשביל לקבל, כפי שכבר אמרתי, את סיפור ה-origin של ג'ים ופאם. קצת מפריע לי שארין כבר היתה מאוהבת באחר בזמן שהיתה עם בן זוג (גייב, שמאוד חבל לי שעזב), אבל כאמור, אני מוכנה לקבל את זה.
    וכל יתר הדמויות שזכו להתייחסות אוהדת, כמו פיליס (שמחבלת בעבודת הוועדה מאז העונה הראשונה), או דריל (שרתח לחינם) שירתו את הטבע של המשרד, שנותנת התייחסות לכולם.

    מי שביים את הפרק הזה ביים גם את פרק הכריסטמס הראשון בסדרה (זה שבו היתה תחלופת מתנות ודווייט קיבל את מתנתו המושקעת של ג'ים לפאם), ואני מגישה ששניהם היו פנים שונות של אותו הטוב, עם ההתייחסות לכולם שהיא אגבית אך מלאת תשומת לב בעת ובעונה אחת.

    הדבר היחיד שהפריע לי הוא שבסוף הפרק חשבתי שהדבר היחיד שהיה יכול לעשות אותו טוב יותר היה אילו מייקל היה מגיע בסוף, יחד עם ג'ים. לא כי חשבתי שמשהו חסר, פשוט כי אני חושבת שמייקל סקוט הוא הדמות הטובה בטלוויזיה, וסטיב קארל אחד השחקנים האהובים עלי, ואני מתגעגעת לשניהם, והפרק היה כל כך "של פעם", שנראה לי תמוה שהוא לא שם.

 • עידן

  הפרק היה מצויין וכך גם כל העונה, אבל יש עניין אחד שמפיע לי מאוד והורס לי הרבה מההנאה.

  אני ממש לא אוהב את כל הסיפור של ארין עם הבחור החדש.

  הרי כבר כמה עונות בונים את ארין ואנדי כזוג הבא (אחרי פאם וג'ים). עונה שלמה הם חיבבו אחד את השנייה אבל התבישו ליזום כשבסוף העונה הגיעה הנשיקה המיוחלת. עונה אח"כ גילינו שארין עם גייב למרות שאנדי עדיין אוהב אותה. עונה אחרי היוצרות התהפכו שאני היה בקשר וארין רצתה אותו. בסוף העונה סוף סוף אנדי הבין שהוא אוהב אותה, עשה את המחווה הגדולה ובא לציון גואל.

  אז עכשיו, כשידוע שאנחנו בעונה האחרונה, אני לא מבין את הצורך בקו העלילה החדש של ארין, אנדי והבחור החדש. גם מאוד לא מתאימה ההצגה של אנדי כדושבאג שפתאום זונח את ארין.

  מאוד חבל לי על קו העלילה הזה ועל המקום שאליו הם כנראה מתכוננים לקחת אותו, כי בלעדיו באמת הייה מדובר בעונה מעולה.

 • תודה על הפירוט איימס. זיהיתי את האלמנטים שאת מדברת עליהם, וכמו שאמרתי זה היה מאוד חמוד, אבל לא הרגשתי שזה מבריק, מושלם ונהדר. חרדת הנטישה של דווייט מג'ים הייתה מאוד יפה ונוגעת ללב, והיא גורמת לי לתהות איך ימשיך בלעדיו במשרד (או מה יהיה איתו). אהבתי גם את ההתייחסות של דווייט למשפחתו שבתמונה, אותה נראה בקרוב במה שאמור היה להיות הפיילוט של "החווה". מעבר לכך כבר ראינו כריסמסים טובים בהרבה ב"המשרד".

  אני אישית אוהב את הסיפור של פיט וארין, למרות שהנקודות של שניכם נכונות באשר לחיזור האינטנסיבי של אנדי אחר ארין בעונה שעברה. זה נראה כמו עוד סדר שגרג דניאלס עושה בדברים שפול ליברסטין עולל בעונות האחרונות, ומאחר שארין נראית הרבה יותר מתוקה ואמיתית – כלומר לא דמות אלא אדם – כאשר היא עם פיט, אני נהנה מזה מאוד.

  • אתה מכיר את הציטוט מכמעט מפורסמים – 
   And if you ever get lonely… you just go to the record store and visit your friends.

   אז ככה הפרק הזה הרגיש לי, כמו הrecord store.

  • ניר

   הספין-אוף של דווייט לא בוטל בסופו של דבר?

   • הספין אוף כן, אבל אני מניח שהבאק-דור-פיילוט, הפרק של "המשרד" שאמור היה לשמש כפיילוט לסדרה, ישודר בלי קשר.

 • maayan1

  הערות על הפרק הזה וגם על הקודם- ספויילר:

  היו כמה דברים שהפריעו לי לצד דברים שאהבתי:

  – קו העלילה בין ארין למה שמו החדש- אני לא לגמרי נגדו, אני גם לא ממש צריכה אותו. אני לא סגורה אם אני אוהבת אותו או לא. אבל זה פחות מפריע לי. מה שיותר מפריע לי זה השינוי הקיצוני שחל בארין. בגלל קו העלילה הזה ובגלל הניסיון להשוות אותו לתחילת ג'ים-פאם, משנים את הדמות של ארין שתהיה יותר "פאמ-ית". בוא נגיד את האמת, זאת בחורה שמתי שהיא הגיעה לסדרה, היא אף פעם לא הייתה העיפרון הכי חד בקלמר, בלשון המעטה. נו, בוא נגיד את המילה, היא הייתה דיי מטומטמת, לפחות בכל מה שקשור להבנת ניואנסים חברתיים בסיסיים, ברמת האספרגר אם אתם שואלים אותי (בדומה קצת למייקל ולאנדי, לפרקים), והפרק הזה היא פתאום חכמה, לפחות ברמה ה"פאמ-ית". כשהיא אומרת לבחור ההוא, כשהוא שם עליה את היד שהיא עדיין חברה של אנדי- היא מבינה שהוא מנסה להתחיל איתה. איפה זה ואיפה הארין שלפני שניים או שלושה פרקים, לא קלטה שהבחור החדש השני הזה, השמנמן, דוייט ג'וניור (איפה הוא נעלם באמת אגב?) עושה עליה תכסיס עם כל הקטע שתבוא להיבחן אצלו לחדשות ו"תביא בגדים להחלפה"? איפה ארין של הפרק הזה וארין שלא קלטה שאנדי רוצה אותה, ולא קלטה מלא דברים כה ברורים? 
  שלא תבינו לא נכון, אני מעדיפה עוד בחורה חכמה ונורמלית במשרד חוץ מפאם. hell, אני אפילו מעדיפה בחורות משוגעות ומעניינות (אנג'לה, מרדית' וכו') על הדמות של הכוסית המטומטמת. אבל אם כבר ביססו את הדמות שלה כ"כ טוב ככזאת, פשוט אי אפשר לשנות אותה 180 מעלות בפרק אחד.
  מעבר לזה, כמו שאמרתי, אני לא יודעת אם אני ממש אוהבת את החיקוי שמנסים לעשות לג'ים ופאם של ההתחלה. בעיקר כי אני מרגישה שאין הרבה סיכוי שזה ירגש אותי ויוציא את הילד בת ה-12, הקטנה, הקיצ'ית, פעורת העיניים, התמימה, הזונחת את הציניות המרירה של החיים בצד ונשאבת עם כל הלב לקו העלילה של " will they /won't they" של ג'ים (תעשה לי ילד) ופאם בשלושת העונות הראשונות. ארין ומה שמו- מרגישים לי כמו חיקוי כ"כ חיוור. 

  – קו העלילה של ג'ים- דווייט בפרק הזה, שהתקשר לי קצת לקו העלילה של ג'ים-פיליס-סטנלי של הפרק שעבר. נראה כי בעונה האחרונה היוצרים מנסים להשחיל כמה שיותר רגעים של "תראו כמה כולם שם אוהבים אחד את השני, וכמה כולם משפחה אחת גדולה, למרות שזה נראה שכולם שונאים אחד את השני". וזה בסדר, אני אפילו אוהבת את זה. הבעיה היא בניואנסים לעזאזל! זה לא מרגש באותה מידה כשזה קיצוני וברור, לעומת מחוות עדינות ומרומזות. כך כשפיליס אומרת לג'ים בפרק הקודם "ברור שנחפה עליך, אנחנו אוהבים אותכם" ואז עוד הם מתחבקים, זה ברור מדי! כן, אני רוצה שיראו לי שהם אוהבים אותו בסופו של דבר, אבל לא בצורה כ"כ בוטה ולא מעודנת. אבל זה עוד כלום.. דוויט מחבק את ג'ים?! אני חוזרת… דווייט… מחבק.. את.. ג'ים!!! באמת?? כאילו לא ראיתם 8 עונות של הסדרה בשביל לדעת שזה דבר שדווייט לעולם לא יעשה? דווייט יעדיף שיכרתו לו יד מאשר להראות שאכפת לו וכנ"ל ג'ים (טוב, לא קיצוני כמו דווייט, אבל עדיין). כל זה לא אומר שלא אכפת להם אחד מהשני, כל זה לא אומר שהם לא אוהבים אחד את השני, כי דינמיקת ה-   "will they /won't they" לא חייבת לחול רק על בחור ובחורה. היא חלה בהרבה מקרים על הרבה דינמיקות של זוגות טלוויזיוניות והיא לגמרי חלה על דוויט וג'ים. כשה- "?will they" הוא כמובן- האם הם יראו חיבה אמתית אחד לשני. וכמו בחלק מהדינמיקות מסוג זה, במקרה הזה הפרמיס הוא ש- "they never will", אחרת זה יהרוס הכל. כשדוייט מרביץ לג'ים, כשהוא מסתכל מחוץ לחלון על ג'ים העוזב, כשהוא מנהל שיחת מדוכאים עם פאם זה ברור כ"כ. אז למה להוסיף את החיבוק הזה אם במקום אפשר לצלם שוט של דווייט רואה את ג'ים חוזר מגניב חיוך, קולט שהמצלמה רואה אותה וחוזר להתנהג כאילו לא אכפת לו. היה יכול להיות לזה אימפקט הרבה יותר גדול, וזה גם היה קונסיסטנטי עם הדמות, ועם הסדרה. כל זה צרם לי במיוחד אם משווים את זה לקו העלילה של ג'ים-דריל שדווקא הוא כן התנהל בצורה ניואנסית, יפייפה עם הפיתרון שלא האכיל את הצופים בכפית. כי הרי דריל לא התעצבן במיוחד על העבודה שהוא אולי הפסיד, אלא על העובדה שג'ים, שאותו הוא תפס כחבר, שכח ממנו בכזו בוטות (הוא לא סתם משתמש במילה buddy כ"כ הרבה פעמים ברטינות שלו תחת השפעת האלכוהול) ואז שאנחנו מגלים בסוף שג'ים לא שכח ממנו, ואת ההבעה על הפנים של דריל זה אומר לנו הכל. לא צריך חיבוק, לא צריך הצהרת אהבה. זה מרומז, זה יפה וזה ברור לנו (יש רק קצת בעיה עם העובדה שג'ים אומר שהוא שכח להגיד לדריל, כשבאותו בוקר דריל מנדנד לו ושואל אם הוא לא שכח מישהו- היה הגיוני שהוא ייזכר אז לא? אבל זה סספינד, וזניח). 

  – עניין אג'לה ודווייט בפרק הקודם- קודם כל רק אני התגעגעתי? כ"כ כייף לראות את שניהם בקו עלילתי ביחד. החל מהסצנה הקורעת כשדווייט מחכה לה ערום, וכלה בניסיון העזרה האמיתי שלו והניסיונות שלו לנחם אותה וכו'. ובכלל לשמוע אותו קורא לה "מאנקי".. הוציא שוב את הילדה בת ה-12 הקיצ'ית שבי, כ"כ התגעגעתי שהוא קורא לה ככה. האם הם יתאחדו שוב? כ"כ בא לי… אגב, שאלה קטנה, יש קטע בקו שלהם בפרק הקודם כשהיא אומרת לאיש ששכר שישבור את הברכיים למי שבגד עם בעלה- כי הוא הרס את קדושת הנישואים, ודווייט אומר לה- "הוא לא עשה משהו שאנחנו לא עשינו"… פספסתי משהו? לא זכור לי שדווייט שכב עם אנג'לה בזמן שהיא הייתה נשואה. אני טועה?

  • מיכאל גינזבורג

   מעיין, הרבה נקודות טובות!
   שכחת שפיליס הייתה שיכורה בפרק הקודם ולכן הפגנת האהבה השופעת.. 

 • Gf15

  come on people… קאת'י מתנפלת על טובי???? מה נסגר???
  (לא שאני חושב שהיה פרק לא טוב, אבל זה גם לא היה סוף הדרך)

  • Gf15

   (התכוונתי כמובן לנלי)

  • לונה

   היא לא בדיוק התנפלה עליו. היא ניסתה להשתיק אותו אחרי שהוא חפר לה במוח שעות, הוא פירש את זה בטעות כאילו היא רוצה לנשק אותו, היא עשתה פרצוף של "או-קיי… זה לא מה שהתכוונתי, אבל אם זה מה שישתיק אותו אני אעשה הכל כרגע", ואז הוא נישק אותה והיא נכנעה/נדלקה…

   ואני דווקא ממש אהבתי את זה. מתה לראות את טובי סופסוף בקטע כזה רומנטי וחמוד.

 • איילון צפון

  ספוילר

  אני באמת מתחיל לחשוב שהולך להיות משהו גדול עם סיפור החונק מסקרנטון. כמעט בכל הסצינות של טובי מוזכרת העובדה שהוא מאמין שהאשם אינו באמת אשם. אני די בטוח שיהיה עם זה איזשהו גילוי לקראת סוף העונה, ומקווה מאוד שיתגלה שטובי הוא החונק בעצמו. גם אם רק כ"עונש" לפול ליברסטין על עבודתו כשואוראנר.

  • ocean

   אתה מתכוון שההימור שלי שבסוף נקבל רמיזה / הצצה או ידיעה מפורשת לכך שגייב הוא בעצם החונק המפורסם יתממש? כי זה באמת יהיה נפלא.

   אם כי טובי כחונק המפורסם יהיה קלוז'ר מושלם והוכחה ניצחת שמייקל (ואנדי) צדק כל הזמן בשטמה הלא מוסברת שלו כלפי טובי. אגב, שימו לב להערה האגבית של מייקל ב-1:07. כמו כן, קטע אלמותי ב-2:10.

    http://youtu.be/KWrXZzzq1B0

   היי, עוד קטעי מייקל-טובי!

   http://youtu.be/7cLEgPeE6mU

 • מיכאל גינזבורג

  אם טובי הוא אכן החונק מסקרנטון זה באמת יהיה טוויסט נהדר.
  בטח נלי תעלם במסתוריות ואז החשדות יהיו מוצקים הרבה יותר.

  לפעמים הנבירה אחרי מהות הדמויות של המשרד מעט קטנונית,
  הרי הסדרה לא חיפשה לעולם את המציאות כמות שהיא, חרף העובדה
  שהיא מגובה בצוות צילום שנמצא שם כל הזמן.  הקסם שלה טמון ביצירת
  הקשר החכם והמתוק עם הצופה, ההרגשה כי אפשר לחבב ולשנוא כל דמות
  בו זמנת ולא להרגיש אשמה על כך.

 • מיכאל גינזבורג

  עוד דבר קטן שתפס את תשומת ליבי –
  לפני מס' פרקים, חגגו את האלווין. קריד הגיע עם נתזי דם על חולצתו.
  וזו לא תחפושת. בכלל, הוא תמיד היה הדמות הכי פסיכית ומסתורית.
  הנה לכם, החונק מסקרנטון! 

© עידו ישעיהו