הומלנד 2.12: הברירה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 17/12/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר לפינאלה של העונה השנייה של "הומלנד"

שוב אני נדרש ל-"24" בכל הנוגע ל"הומלנד", כי מצחיק לראות את אותם מהלכים מוכרים של האוורד גורדון ואלכס גאנזה. העונה הזו של "הומלנד" מסתיימת עם ברודי שנחשד בפיגוע התאבדות, נחשב למת ויוצא אל הגלות; מה שמזכיר לי את ג'ק באוור שבסיום העונה הרביעית של "24" נחשב למת, יוצא לגלות, ואז בתחילת העונה החמישית המהממת נאלץ לצאת מהמחבוא אחרי שהוא מופלל ברצח הנשיא (ועוד כמה אישים).

רוב החלק הראשון של הפרק היה משמים ועזר לי בהחלטה לא לחזור לעונה שלישית, אבל גם ברגעים האלה תיארתי לעצמי שאצטרך לשקול מחדש את החלטתי לאור האירועים שיביא עמו המשך הפרק. ואני חייב להודות: הטוויסט היה ממש מגניב. הפללתו של ברודי הייתה לא פחות ממבריקה, והתגובה של סול לבדה כאשר חשב שקארי מתה, הייתה שוברת לב וכה יפה – כמו תמיד, הוא מספק את הרגעים הכי יפים. באסה למירה אשתו שצריכה לחזור, החרטה ניכרה על פניה ברגע שהבטיחה לשוב. מבאס לה אפילו עוד יותר לאור העובדה שקארי התגלתה לבסוף בחיים.

העונה הבאה מסקרנת אותי, בסופו של דבר, גם כי מעניין יהיה לראות את סול בתור המפקד, את קארי מנסה להוכיח את חפותו של ברודי ואת ברודי עצמו משוטט בקנדה ומנסה להתחמק ממבטים סקרנים. הקטע הוא שהפרצוף שלו מוכר בכל פורמט – התמונה שלו במדים לקראת הפיגוע משודרת לא רק בארה"ב אלא בכל העולם, התמונה שלו כאיש מערות עם שיער וזקן ארוכים מדי גם כן מוכרת מעת שחרורו מהשבי. האופציה היחידה שלו היא שפם וצביעת שיער, אבל איכשהו יש לי תחושה שהוא יישאר בדיוק כפי שהוא עכשיו.

עוד תהייה לעונה הבאה: עד כמה פיטר קווין מבואס על שלא הרג את ברודי?

תגיות:
 • Saturn

  פרק הסיום הצליח להציל מכבודה של העונה ולטפח ציפייה מסויימת לעונה הבאה. אומנם ההתפתחויות בפרק הזה מעלות תהיות ופוערות חורים חדשים בעלילה, הן גם נותנות תשובה לתוכנית הנקמה הדי דהוייה שאבו-נאזיר לכאורה רקם במרבית העונה הזו והתפקיד שהוא נתן לברודי.

 • Saturn

  וזה פרק 12, לא 11, יאדו.

  • כמובן, תודה.

 • תתש

  התקווה שלי שהומלנד תהפוך לגרסה האמריקאית של המרגלית נגוזה בפיצוץ של שברולט אסקלייד (אין לי מושג אם מכוניתו של ברודי אכן הייתה שברולט אסקלייד).

 • assafTV

  הבוקר בעבודה ארגנו לנו צפייה בפרק בנוכחות גידי רף שענה לאחר הפרק על שאלות. רשמים עיקריים:
  בעוד בעונה הראשונה רף היה מעורב בכתיבה, בעונה השנייה עקב עבודתו על חטופים 2 הוא לא היה מעורב בכתיבה (למעט הערות מתוקף תפקידו כמפיק)

  חטופים, בתור הסדרה אותה יצר, כתב וביים, קרובה יותר לליבו (אם כי כמובן כמו כל הורה הוא לא ענה מפורשות איזה "ילד" הוא אוהב יותר)

  הוא לא מתייחס לביקורות בזמן הכתיבה. הוא (וכל שאר התסריטאים) לא כותבים במחשבה "מה יגידו הביקורות"

  עדיין לא ידוע מה יהיה בעונה 3. יש להם כרגע "קצוות של רעיונות" אותם לא חלק

  במהלך העונה הראשונה היו לו ולגורדון וגנזה התלבטויות בנוגע לברודי. האם להשאירו בחיים או לא.
  כידוע ברודי נשאר בחיים

  • תתש

    תסריטאים בצדק לא צריכים לחשוב "מה יגידו הביקורות" במהלך הכתיבה. מה שכן הם צריכים לחשוב זה "האם אנחנו כותבים תסריט טוב?" וזה ברור שהמחשבה הזאת לא עלתה בראשם במהלך העונה.

   • assafTV

    המחשבה הזו עולה גם עולה – אלא שמבחינתם הם כתבו טוב (נאמן לדמות/מצדיק את העלילה וכד'). תמיד יהיה פער בין הביקורת הפנימית (של הכותבים) לחיצונית (מבקרים, צופים). במקרה של הומלנד נראה כאילו הפער רק הולך וגדל.

    • תתש

     אני לא יודע אם הביקורת של השחקנים נחשבת פנימית או חיצונית, אבל קראתי איזה כתבה בה אחד השחקנים אמר בחצי פה שהעלילה בחצי השני של העונה נהייתה מופרכת. הייתי מוכן לשלם כדי לצפות בטייבל-ריד של הסצנה בה חצי מה-CIA מקשיב לאנחותיהם של ברודי וקרי.

   • Saturn

    הדבר המפליא שעולה מהראיונות עם קברניטי הסדרה לרגל סיום העונה הוא איך הם החליטו לשים את מערכת הזוגית הרומנטית של קארי וברודי במרכז וההתעקשות לעשות מזה אחד מסיפורי האהבה הגדולים אי פעם ושמדובר באיזה star-crossed lovers. כל הרומנטיקה הזו עמדה על כרעי תרנגולת בעונה הראשונה, שלא נדבר על העונה הזאת.

    • תתש

      X, +1000, יאדה וכל שאר הקיצורים המקובלים ל-"מסכים עם מה שנאמר למעלה".

     הרומנטיקה הזו אפילו לא הייתה קיימת בעונה הראשונה. ברודי בבירור לא אהב את קרי עונה קודמת וה-"אהבה" של קרי הייתה כתוצאה מהאובססיה הכפייתית שלה כלפי ברודי.

     • maayan1

      אני דווקא יכולה להבין את ההתאהבות בינם, היא לא נראית לי מופרכת, לפחות בעונה הזאת. בעונה הקודמת, אני לא חושבת שהם התאהבו, ברודי בטוח לא התאהב בה, והיא הרגישה אליו משהו אבל אני לא יודעת אם זאת הייתה אהבה (למרות שבעונה זאת טוענים שהיא אהבה אותו עוד אז) לדעתי זה היה הריגוש שבכל התחקיר שלה אותו שמשך אותה אליו ואולי גרם לה להתאהב בו, זה לא בדיוק בריא, אבל קארי אף לא הייתה העיפרון הכי שפוי בקלמר. 

      לדעתי הם באמת סוג של התאהבו בעונה הזאת, וזה דווקא לא נראה לי מופרך בכלל (ההתאהבות בינהם כלומר, לא אירועים אחרים שהגיעו לרמת הבכה מטורפת, בראשם כמובן סצנת הסקס תחת המעקב). 
      אחרי הפרק שבו קארי חקרה את ברודי, היה לי מאוד קל לראות שהוא התאהב בה באותו רגע. היא הצילה אותו, היא גם היחידה שידעה את הסוד שלו וגם גרמו לו להרגיש שהוא יכול לגאול את עצמו מזה, קל להבין למה במצב כזה הוא יתאהב בה. גם ההתאהבות שלה בו לא נראית לי מופרכת, היא הרגישה כמצילה שלו, כמושיעה שלו. כמישהי שהצליחה להפוך מפלצת לאדם. יש נשים שנדלקות מהדברים האלה. 

 • מיכאל גינזבורג

  גם הסצינה של פיטר בביתו של אסטיס הייתה מוצלחת מאוד ודי מרגשת.

  ומסכים איתך עידו, אחרי 20 דקות משמימות פשוט עשיתי הפסקת קפה וסלט טונה.
  חזרתי. ואז חל שיפור ניכר, אין ספק שאשוב לעונה 3. 

 • miss bojarsky

  עברתי בדיוק את אותו התהליך, עד הטקס חשבתי לעצמי "זה לא מעניין, לא אכפת לי כבר מאף אחד מפה, אני לא חוזרת לעונה שלוש" ואז הגיע הטוויסט והוא אכן היה מגניב ועשוי היטב ונשבר לי הלב על סול וגם על קארי וברודי, כי אני דווקא כן מחבבת את הרומן ביניהם. אפילו הזלתי דמעות בסוף הפרק. אז עכשיו כן בא לי לחזור… דאם.

  מצחיק, חשבתי שסוף העונה של דקסטר יהיה סביר ושל הומלנד מעפן ובסוף קרה ההפך.

 • Dadon11

  אני לא יודע מה איתכם אבל הקדיש על כל הקורבנות צימרר אותי מאוד ועשה לי את הפרק 
  מאוד מרגש … סול אתה אח 🙂

 • Dadon11

  העונה הזאת של הומלנד הייתה ממש טובה לדעתי יותר טובה משל דקסטר שהייתה קצת מסורבלת…
  שלא נדבר עם חטופים הישראלית שנהייתה על הפנים… לא מבינים מי נגד מי שם בכלל,
  שיגידו תודה לאסי כהן שמציל אותם בכל פעם מחדש אני בכל זאת אתן לה צ'אנס עד סוף העונה… גידי רף 
  דיי אכזבת בעונה הזאת חשבתי תהיה יותר אקשן ומתח ובסוף קיבלנו עונה חלשה עם מריחה של כל העלילה 
  וזה כבר נהיה משעממם, פרק 12 הפרק הכי טוב בעונה מבחינת העלילה… אני ממליץ לו להוסיף עוד כותבים לסדרה, או להוסיף את הואורד גורדון לאחד הכותבים חחח שישדרג את כל הסדרה פלאים.

 • assik

  הפרק נפתח באווירה רגועה, אולי הכי רגועה שהייתה בסדרה אי-פעם. מיודענו חוזרים לבקתה המפורסמת כמין תיקון לעונה שעברה ומרשים לעצמם לחשוב על העתיד המקצועי בקול רם (ברודי כמורה יכול אפילו להצטרף לקריירה השנייה של קארי). אבו נזיר – שאוזכר סופסוף בכפיפה אחת עם בן לאדן – מת, הטובים נצחו, הרעים נוצחו, וכל שנותר זה לסגור את הקצוות. 

  אז"ש.

  במקביל להתפכחות של ברודי, לוקח לנו שנייה להבין את עומק התחכום, בטוויסט שכה שווענו לו העונה לאחר שנראה שמאגר הרעיונות בוזבז על עונת הבכורה.
  רק בתום הפרק מבינים שהחלק המשעמם עשה עבודתו נאמנה כשגרם לכולנו לפהק מול המסך, או במקרים קיצוניים לצאת להפסקת קפה וטונה (??), וכל זאת כדי שנוכל להכיל *באמת* את מלוא השוק, הרגש וההתפעלות שכולכם ציינתם, כיאה לחוויה שמביא עמו פרק סיום עונה.
  לא צפיתי ב-24 ואולי טוב שכך. יכול להיות שיש דמיון (כי, כאמור, גידי רף היה עסוק ב"ילד" הישראלי) אבל הסדרה הזו היא כרגע הדבר הטוב ביותר שיצא מהיבשת לאחרונה. מאסטרפיס אמריקאי לעונה זו.

  מהזווית הישראלית: אלון אבוטבול הבליח לכמה שניות ואפילו קיבל קרדיט נפרד משלו. סתירה קטנה שעדיין לא פענחתי –  IMDB רושם שהוא שיחק את מייק (הזייפן לעת מצוא). אני זיהיתי, וגם במסך המפוצל זיהו אותו כ"אבו נזיר" החדש שמאיים בטלוויזיה. אז..אולי אלון יבוא ויתרץ?

 • dannn

  assik אתה צודק ורוב האנשים כאן לא ממש מבינים בטלוויזיה. זה ברור שהחצי הראשון בכוונה זרם על מי מנוחות

  • miss bojarsky

    אם היית קורא את מה שיאדו כתב קצת יותר בתשומת לב, היית מבין שזה נאמר בפוסט שלו.

 • Saturn

  ממש מבדח אותי המגיבים שנכנסו לדקויות וחפרו מתחת לאדמה כדי לא לאהוב את פרק הסיום של דקסטר אבל מחזיקים מהפרק הסיום הזה של הומלנד כ'טוב'. The pot calling the kettle black.

  1. איך לעזאזל מכונית ממולכדת בחומר נפץ רב שכזה עוברת את הבדיקות הבטחוניות של אחד המקומות הכי מאובטחים בעולם?2. כמות חומר נפץ כזו הייתה מנמיכה את המכונית ומעלה עוד יותר חשד. איך ייתכן שברודי לא זיהההרגיש את חומר הנפץ ברכב אם הוא באמת לא היה חלק בזה?3. קווין, סוכן הבלאק אופס שמזומן לבצע את ההריגות שאחרים נרתעים מהם, מגדל מצפון ואכפתיות ומחליט לא להרוג את ברודי. כמה מתחשב מצידו! (ואז הסוכן הולך ומאיים על אחד מבכירי הארגון ברצח? WTF?).4. כנראה שאבו-נאזיר חוזה עתידות כי רק כף אפשר להסביר איך התוכנית הזו הצליחה. כל כך הרבה דברים היו צריכים ליפול במקום הנכון. קווין שלא מחסל את ברודי כך שהוא ייסע לאזכרה; כל הטמטום עם קוצב הלב; להתנגש בקארי עם רכבו, לשרוד את המכה ולחטוף את קארי ברחוב לבדו בלי שאף אחד יראה ויתערב ובלי שום עדים.5. במידה והתאוריה שברודי העלה היא הנכונה (ולפי כל דברי היוצרים זה מסתמן כף), אבו-נאזיר היה צריך למות כדי לגרום שאננות אצל ה CIA לביצוע הפיגוע. אז למה לעזאזל הוא משתדל להתחבא במפעל ולא חשף את פניו והביא להריגתו עצמו מוקדם יותר ככל שאפשר.6.אז אם ה CIA לא מצא את חומר הנפץ מהחנות בגטיסבורג  בבטריות של הפיגוע ה'מדומה' אז מדוע הוא הפסיק לנסות לאתר את חומר הנפץ הרב הזה? ובכלל לא ראינו נסיונות לתחקר את המעורבים מלבד רויה.7. המקום אמור להיות מוקף במצלמות. עברו עשרות שעות מאז המעשה אבל אף אחד לא מעלה את הנושא. זה אמור לגלות לנו מי החנה את המכונית שם.8. קידום לקארי? מה לעזאזל? הבחורה הלא יציבה ותחת תרופות שבן זוגה הוא טרוריסט מוכח? עזבו קידום, עד כמה שראנינו הם בכלל לא שכרו את קארי בחזרה..9. למה לגלות את סאגת החפרפרת. הם לבטח הולכים לעשות כמה שטויות שהם רק רוצים רק כדי להצדיק אותם כ'הייתה חפרפרת מבפנים'.10. האהבה והאמון בין קארי לברודי איתנה כסלע. הזוג הרומנטי של העשור. מה, לא ראיתם איך היא ישר השתכנעה שברודי עומד מאחורי הפיצוץ ואז ישר שוכנעה אחרת? true love. עדיף היה שאומרים שקארי קיבלה מכה בראש ובורג בראש שלה שוחרר והיא שוב קארי החשדנית והאובססיבית של עונה 1.אל תצחיקו אותי.

  • Saturn

   הבאג של הפורמאטינג מתחיל לעצבן אותי.

  • miss bojarsky

   .

   • Saturn

    לדקסטר אין קשר לפה חוץ מכך שזה די מדהים שמי שמבקר אותה על חוסר-אמינות, אי-סבירות ושמצריכה יותר מדי סיספונדים לא יעשה אותו דבר לגבי עונה 2 של הומלנד שהייתה עמוסה מכל הבא ליד בקטגוריות האלה.

    • miss bojarsky

     אתה זה שהכניס את דקסטר לדיון, לא אני.
     ואני ביקרתי את עונה 2 של הומלנד לא מעט במהלכה וגם ציינתי שבחצי הראשון של הפרק הזה השתעממתי. ברור שיש חורים וברור שזו סדרה מופרכת, אף אחד לא הכחיש. אבל מה לעשות, בעינינו הטוויסט לגבי אבו נזיר היה מוצלח על אף החורים האלה. וביחס לציפיות שהיו לי מהפרק הזה, הוא היה יחסית מוצלח. עניין של דיעה והנאה אישית. אתה יכול להתווכח איתי על כל פרט ופרט פה ובדקסטר עד אין סוף, זה לא ישנה את העובדה שמהפרק של דקסטר סבלתי ומהחצי השני של הפרק הזה נהניתי. מדהים אותך או לא, ככה הם הדברים.

     • Saturn

      לשם הנוחיות. את יכולה להחליף את זה בכל סדרה אחרת שלוקה בתחום הזה. הייתי מצפה ממי שצפה וגם אהב את עונה זו של הומלנד יהיה זהיר יותר כאשר הוא מבקר סדרה אחרת על דברים שכאלה. לי אישית קשה להבין למה לקויות כאלה יפריעו בסדרה אחת ולא בשנייה; במיוחד שלאור טבע הסדרה, בהומלנד זה סוגיה אפילו יותר חמורה.

      וגם אני חשבתי שמדובר בטוויסט טוב, כפי שכתבתי בתגובה הראשונה לרשומה הזו. רק שהגבינה הזו מלאה חורים.

      • miss bojarsky

       אנחנו לא כותבים מאמר אקדמי ולא פסק דין בבית משפט, אני לא רואה שום צורך שנהיה אובייקטיבים והוגנים (כלפי הסדרות והיוצרים שלהן, כלפי מגיבים אחרים פה בהחלט ראוי לשמור על גישה הוגנת). זה בלוג על סדרות טלוויזיה ואנחנו חולקים ומביעים בו את תחושותינו ודיעותנו בנוגע לסדרות, יהיו אשר יהיו. ואנחנו נוטים לקבל יותר בהבנה פגמים בסדרות שאנחנו אוהבים ופחות בסדרות שאנחנו לא אוהבים. ובאנחנו אני כוללת אותך, כי מהתגובות שלך עולה מאד בברור שאתה הרבה יותר סלחני כלפי דקסטר מאשר סדרות אחרות, כי מסיבה זו אחרת היא נכנסה לך ללב ואתה אוהב אותה. וזה בסדר גמור, גם אני נעלבת בשם סדרות ודמויות שאני אוהבת ומגנה עליהן בחירוף נפש. אבל זה בסדר גמור בשביל כולם, וכל עוד עושים את זה באופן שלא מזלזל במגיבים אחרים.  

       ובזאת אני פורשת מהדיון הזה, כי בתכלס אף אחת מהסדרות האלה לא חשובה לי מספיק בשביל להשקיע בה כאלה אנרגיות.

       • Saturn

        אין לי בעיה עם זה. רק שפחות ראיתי תגובות שמנסות להסביר מה אותה צופה אהב בעונה, ויותר תגובות של 'מזעור נזקים' וגימוד בעיות כמו האי-סבירויות והסספונדים הרבים שהעונה הציגה.

   • maayan1

    זה רק אצלי, או שההודעה שלך ריקה מתוכן?

    • miss bojarsky

      לא רק אצלך, אני מחקתי את התוכן של התגובה.

  • maayan1

   אם זה גורם לך להרגיש יותר טוב (לאור הדעות החלוקות שלנו על דקסטר), אני חושבת שפרק הסיום הזה הוא מאוד אוברייטד, ומפליא אותי השבחים שהוא מקבל בתגובות פה. 

   נקודות:

   1. חורים טכניים (מהסוג של – איך הם הצליחו להכניס את הפצצה למכונית וכד' ) כמעט אף פעם לא מפריעים לי, הם גם לא הפריעו לי בדקסטר. את הסיבות לאכזבה שלי מהעונה של דקסטר פירטתי בפוסטים הרלוונטיים. (להוציא את הסצנה של קווין בחדר של אסטיס, זה כבר עבר את גבול ההיגיון הסביר, חותמת על כל מילה שאמרת בהקשר הזה).

   2. מה שמעניין אותי בעיקר זה דמויות, אינטראקציות, אקשן וכו'. "הומלנד" אף פעם לא נחשבה מבחינתי לסדרת מופת, אלא יותר כסדרה בשביל ה"כייף". בטח שלא בעונה הראשונה. דווקא החצי השני של העונה השניה סימן לי מגמת עלייה עד לחציו בערך (עד לפרק החקירה של קארי את ברודי, שהוא עד כה הפרק הכי טוב בסדרה לדעתי). פשוט בגלל שהיה מתח, והיה מעניין. החל מהנקודה הזאת, הכל התחיל להיות צפוי ומשעמם. וחוץ מזה שהרסו לי את הדמות של קארי כל פעם שהיא הופיעה עם הפרוף הבוכה ההיסטרי שלה- ואני לא אסלח להם על זה! נכון שהיו רגעים כאלה גם קודם, אבל זה הפך להיות כ"כ מוקצן ומגוחך שקצת מתתי בפנים כל פעם שזה קרה. 

   3. אם כל זה, אני כן מעלה לפרק כמה נקודות בהחלט על הטוויסט, שהיה מהלך תסריטאי מעולה. כל הפרומואים, וגם כל מה שהיה נראה עד לנקודה זו- סימן שהפרק האחרון יתנהל כך: ניסיון חיסול של קווין בחסות אסטיס את ברודי, גילוי של קארי וסול על כך ואת המניעה או אי המניעה שלהם לעשות זאת, שתתרחש בסוף הפרק (כלומר מוות או הצלה של ברודי בסוף הפרק). לפני שצפיתי בפרק הייתי יכולה לחתום שככה הפרק יתנהל. סיום הסיפור הזה באמצע הפרק עם כל המופרכות שלו (קווין בחדר של אסטיס.. אוי אלוהים!!!) וההסטה שלו לכיוון כל כך לא צפוי, מעלות הרבה נקודות לפרק מבחינתי רק בגלל היכולת שלו להפתיע. למעשה, ברגע שהופיע הפיצוץ הייתי כ"כ בשוק שאיכשהו הייתי בטוחה שככה יגמר הפרק ואז בדקתי את הזמן וגיליתי שנשאר עוד לפחות חצי פרק. כלומר את הבילד אפ שהם בנו לפרק הסיום (ניסיון ההתנקשות של קווין בברודי,) הם זרקו הצידה למשהו הרבה יותר גדול ומפתיע. זה ללא ספק דורש ביצים. ועל מה שמגיע קרדיט צריך לתת. 

   זה עדיין לא מחפה לטעמי על חצי עונה גרועה, ולומר את האמת, למעט אפקט ההפתעה, לא התרגשתי יותר מדי, ייתכן שהם פשוט הצליחו להמאיס עלי את הדמויות בחצי העונה האחרונה ברמה שאפילו לא היה כ"כ אכפת לי מה יקרה איתם. אבל שוב, מגיע ליוצרים על זה קרדיט ואני בהחלט נותנת להם אותו. 

   זה עדיין לא שכנע אותי במאה אחוז לחזור לעונה הבאה, אבל זה גרם לי להתלבטות לכל הפחות. כמובן שגם נשארת השאלה האם לברודי בכל זאת היה קשר לכל העניין, שאני לא פוסלת אותה, שגם תהווה שיקול מבחינתי אם לחזור לעונה הבאה. אבל לא, הפרק הזה הוא לא חצי ממה שרוב הכותבים עושים ממנו, עבורי לפחות.

 • assik

  נכון, היו דברים מופרכים העונה. אבל בכ"ז, קראתי את הרשימה של saturn והתשובות פשוט נכתבו מאליהם…
  1. לא הייתי קב"ט
  מעולם, אבל אני מניח שלא חסר מקומות בג'יפ של ברודי כדי להחביא מטען.

  2. המטען נישא ע"י
  שני אנשים ולא שקל יותר מכמה עשרות ק"ג אז בטח שאפשר לנהוג בלי לשים לב אליו.

  3. כל סאגת הבלאק אופס לא
  התבהרה לגמרי. ייתכן ויש עוד גורמי כוח שמשפיעים אל אסטס (שנמצא בדעת מיעוט) ואנחנו
  לא יודעים את זה.

  4+5. המטען מגטיסבורג נשמר
  לשעת כושר. עם התבשלות כל התנאים שלא היו צפויים לאף אחד (האיום על ברודי לא היה
  מוכר לטרוריסטים) נמצאה פרצה שהוחלט לנצל למרות (יותר בגלל) מותו של אבו נזיר. לחטיפה היו מס'
  עדים שלא הספיקו להגיב.

  6. אולי
  תחקרו ולא ראינו מחוסר זמן.

  7. גם אם
  נראה במצלמה המחבל הקלאסי, הרכב הוא של ברודי שהחנה במקום אחר רק כדי לא לעורר חשד
  מלכתחילה. מאוחר יותר הגיע אותו מחבל שכל תפקידו היה לקדם את הרכב – מחשבה שתאורטית יכולה לעבור אצל המאבטחים.

  8. בינתיים
  רק סול חושב על קידום לקארי , אחרי היכולות שהפגינה בתפיסת אבו נזיר ולאור הקרבה של
  המיוחדת השניים. הוא לא שיתף אף אחד ברעיונותיו מלבדה וזה היה לפני שידע על הקשר המתהדק עם ברודי.

  9. עניין החפרפרת תמיד יכול להישאר ברקע ולצוץ כשיצטרכו אותו. מין טריק תסריטאי שכזה..

  10. טוב
  נו.. זו קארי.

  • Saturn

   ממש נכתבות מאליהם. כמובן שלא מדובר בתשובות שמחזיקות מים..

   1. *אתה* לא היית קב"ט. מזל שפה מדובר בCIA ש*קצת* מנוסים בבטחון ואבטחה והם יודעים איפה אפשר להסתיר מטענים; במיוחד הגדולים.

   3. לא רואה איך זה קשור למה שכתבתי. זה לא קשור לאסטס אלא לקווין שמגדל מצפון וחס על חיי ברודי.

   4. ברור שהטרוריסטים שמרו את המטען להזדמנות הזו. השאלה היא למה אחרי שהCIA ראה שמה שהם תפסו אצל רוייה והחבר'ה לא עולה בקנה אחד עם חומר הנפץ מגטיסבורג, למה הם לא המשיכו לעמוד על המשמר ולחפש אחר חומר זה.
   כן, אולי תחקרו ולא ראינו. התשובה הכי חותכת.

   לא ממש ענית על כל שאר הדברים עם הקוצב לב והטקטיקה של להתנגש בעוצמה ברכב אחר כדי לחטוף את יושבו ולהתפלל שלא תפגע מספיק כדי שתוכל לבצע את החטיפה ושלא יהיו אנשים בסביבה שיעשו משהו כנגד זה לאור זה שאבו-נזיר בטח מזועזע בעצמו ויהיה יחסית קל לעצור בעדו.

   7. אולי, אבל צפיתי שאחד הדברים הראשונים שסולהשאר יעשה אחר הפיצוץ זה לבקש לראות צילומים של המתחם.
   8. בהתחשב בתפקיד החדש של סול יכול להיות שזה מספיק מאוד שזה רק הוא שחושב על קידום קארי. אבל ככל שאנחנו יודעים, קארי בכלל לא עובדת רשמית ב CIA.

   פשוט אפשר להגיד 'אני מצטרף לנסיעה ולא מנסה לאמץ את המוח יותר מדי'. לצערנו, הומלנד נהפכה לסדרה מהסוג הזה בעונתה השנייה והעתיד לא מסתמן כמזהיר.

 • Sagiv

  שאלה הרבה יותר בסיסית. איך אבו נזיר הצליח להיכנס מלכתחילה לארה"ב, ואם הוא נכנס מחופש – למה הוא ויתר על התחפושת?

 • מיכאל גינזבורג

  ברשת מעלים המון השערות מרתקת –
  למשל, בסצינה בה ברודי יוצא ממכוניתו הממולכדת ומביט לכל צד בארשת היסוס אך נינוחות מטרידה,
  האם הוא אכן אחראי? הרי הוא נותן אסמכתא למייק "לטפל"' במשפחתו רגע לפני סצינת הטקס,
  מדבר עם קארי על עתיד שלא יהיה, מניח למעשה לתקווה להתפוגג כי הוא מוכן למות.
  למרות שמעט מוזר שהוא לא נטל את אקדחה של קארי ואז ירה בה ובעצמו. זה מבלבל.
  לכן, עדיין לא ברור האם הוא באמת מחבל או שמא סידרו אותו כהוגן.
  ואיך בדיוק הוא אמור ללכת ביער בלי פנס באמצע הלילה? 

  • Jaguar

   כמו שבני אדם הלכו ביער בלי פנסים אלפי שנים…

   • מיכאל גינזבורג

    כן, אבל הוא פסע פנימה בלי שום אלומת אור. 

    • נשאר לו מעט אבק כוכבים על המפשעה.

     • מיכאל גינזבורג

      🙂

 • Smadga

  צריכה הסבר – לא צפיתי בעונה הראשונה אז אולי פספסתי משהו. אבל כשברודי יצא מהבקתה והלך להתפלל, זה לא קצת מוזר שהוא עדיין מתפלל כמוסלמי? זה לא אומר שהוא בעצם עדיין מחבל? אני חשבתי שזאת הסיבה שקווין לא חיסל אותו – שהוא הבין שהם עדיין יכולים להשתמש בו כדי להגיע לעוד חוליות מחבלים. הקטע עם המצפון באמת היה מטופש. 

  • המרת הדת של ברודי, אע"פ שהייתה חלק מהתכנית של אבו נזיר לשלוט בו, כבר לא קשורה למעורבות שלו בפעילות הטרור. למרות שהסדרה ניסתה להגיד אחרת (בהזדמנות אחת או שניים נאמר שם משהו מטומטם בסגנון "ברודי מוסלמי אז זו הוכחה שהוא בוגד!")

   • Smadga

    אז הוא לא ניסה להסתיר את זה שהוא מוסלמי? הוא לא חיכה שקארי תלך כדי להתפלל?

    • אאז"נ, כל אנשי הסוכנות שהיו מעורבים במקרה של ברודיהמרדף אחר אבו נזיר ידעו שהוא התאסלם בשלב הזה.

© עידו ישעיהו