הומלנד 2.12: הברירה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 17/12/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר לפינאלה של העונה השנייה של "הומלנד"

שוב אני נדרש ל-"24" בכל הנוגע ל"הומלנד", כי מצחיק לראות את אותם מהלכים מוכרים של האוורד גורדון ואלכס גאנזה. העונה הזו של "הומלנד" מסתיימת עם ברודי שנחשד בפיגוע התאבדות, נחשב למת ויוצא אל הגלות; מה שמזכיר לי את ג'ק באוור שבסיום העונה הרביעית של "24" נחשב למת, יוצא לגלות, ואז בתחילת העונה החמישית המהממת נאלץ לצאת מהמחבוא אחרי שהוא מופלל ברצח הנשיא (ועוד כמה אישים).

רוב החלק הראשון של הפרק היה משמים ועזר לי בהחלטה לא לחזור לעונה שלישית, אבל גם ברגעים האלה תיארתי לעצמי שאצטרך לשקול מחדש את החלטתי לאור האירועים שיביא עמו המשך הפרק. ואני חייב להודות: הטוויסט היה ממש מגניב. הפללתו של ברודי הייתה לא פחות ממבריקה, והתגובה של סול לבדה כאשר חשב שקארי מתה, הייתה שוברת לב וכה יפה – כמו תמיד, הוא מספק את הרגעים הכי יפים. באסה למירה אשתו שצריכה לחזור, החרטה ניכרה על פניה ברגע שהבטיחה לשוב. מבאס לה אפילו עוד יותר לאור העובדה שקארי התגלתה לבסוף בחיים.

העונה הבאה מסקרנת אותי, בסופו של דבר, גם כי מעניין יהיה לראות את סול בתור המפקד, את קארי מנסה להוכיח את חפותו של ברודי ואת ברודי עצמו משוטט בקנדה ומנסה להתחמק ממבטים סקרנים. הקטע הוא שהפרצוף שלו מוכר בכל פורמט – התמונה שלו במדים לקראת הפיגוע משודרת לא רק בארה"ב אלא בכל העולם, התמונה שלו כאיש מערות עם שיער וזקן ארוכים מדי גם כן מוכרת מעת שחרורו מהשבי. האופציה היחידה שלו היא שפם וצביעת שיער, אבל איכשהו יש לי תחושה שהוא יישאר בדיוק כפי שהוא עכשיו.

עוד תהייה לעונה הבאה: עד כמה פיטר קווין מבואס על שלא הרג את ברודי?

תגיות:
© עידו ישעיהו